Τελικά όντως έχει ο καθένας τον "χρόνο" του;

Eeeee

Νεοφερμένος

Η Eeeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Έχω ακούσει συχνά αυτή την φράση "θα έρθει η ώρα σου να βρεις γκόμενο/ δουλειά κλπ κλπ) αλλά κάθε φορά που το ακούω πάντα κάτι στραβωνει μέσα μου. Ισχύει όντως ότι υπάρχει χρόνος για το καθε τι ή απλά το λένε για να πάψει ο άλλος να μιλάει για αυτά; Νιώθω ήδη πίσω σε σύγκριση με τους υπόλοιπους συνομιλήκους μου,αλλά δεν πειράζει γιατί "δεν έχει έρθει η ώρα μου ακόμα"; Δηλαδή πότε θα έρθει η ώρα αυτή; Θα ξέρω εγώ πότε θα πρέπει να κάνω κάποια πράγματα και πότε όχι; Και άμα δεν έρθει ποτέ; Εγώ τι θα κάνω τότε; Δεν ξέρω τι μου γίνεται γενικά νιώθω ότι ο κόσμος προχωράει και μένω στάσιμη
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Η ώρα σου θα έρθει όταν σταματήσεις να ετεροπροσδιορίζεσαι = να προσπαθείς να κάνεις τη ζωή σου έτσι όπως νομίζεις οτι περιμένουν οι άλλοι από σένα ή όπως νομίζεις οτι ζουν οι άλλοι. Αν συνεχίσεις έτσι θα γεράσεις και όσα θα έχεις ζήσει δε θα είναι αυτά που ήθελες αλλά αυτά που νόμιζες οτι έπρεπε.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,399 μηνύματα.
Κορίτσι.. Η κατάλληλη ώρα έρχεται, όταν πάψουμε πια να την περιμένουμε.. Όταν έχουμε βρει την ηρεμία μας μέσα στη μοναχικότητα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Έχω ακούσει συχνά αυτή την φράση "θα έρθει η ώρα σου να βρεις γκόμενο/ δουλειά κλπ κλπ) αλλά κάθε φορά που το ακούω πάντα κάτι στραβωνει μέσα μου. Ισχύει όντως ότι υπάρχει χρόνος για το καθε τι ή απλά το λένε για να πάψει ο άλλος να μιλάει για αυτά; Νιώθω ήδη πίσω σε σύγκριση με τους υπόλοιπους συνομιλήκους μου,αλλά δεν πειράζει γιατί "δεν έχει έρθει η ώρα μου ακόμα"; Δηλαδή πότε θα έρθει η ώρα αυτή; Θα ξέρω εγώ πότε θα πρέπει να κάνω κάποια πράγματα και πότε όχι; Και άμα δεν έρθει ποτέ; Εγώ τι θα κάνω τότε; Δεν ξέρω τι μου γίνεται γενικά νιώθω ότι ο κόσμος προχωράει και μένω στάσιμη
Θεωρώ πως εξαρτάται.Σε θέματα που απαιτούν προσωπική προσπάθεια πχ δουλειά που λες , καλό είναι να μην επαναπαύεσαι και να λες "θα έρθει η ώρα μου " γιατί εκεί απλά χάνεις χρόνο, κάποια πράγματα εξαρτώνται κατά κύριο λόγο από τη δική μας προσπάθεια. Κάποια άλλα βασίζονται πιο πολύ στην τύχη πχ ο σύντροφός που λες , και πάλι μπορείς να αυξήσεις τις πιθανότητες με το να γνωρίσεις περισσότερα άτομα .
Όπως και να χει ο καθένας έχει τους ρυθμούς του στη ζωή...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,238 μηνύματα.
Σχετικό-άσχετο,αλλά ώρες ώρες κάθομαι και σκέφτομαι ότι δεν ξέρω καλά καλά τι θέλω από τη ζωή μου, οπότε περιμένω να δω πως θα έρθουν τα πράγματα.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,399 μηνύματα.
Κακά τα ψέμματα σε ο, τι αφορά το επαγγελματικό χρειάζεται συνδυαστικά συγκέντρωση εφοδίων ,καλλιέργεια ήπιων δεξιοτήτων και μπόλικη 🍀τυχη.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. κάποιοι χάνουν πολλά τρένα στη ζωή. κάποιοι βασανίζονται μια ζωή με τέτοιες σκέψεις.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Εγώ θα έκανα γυμναστική, βοηθάει με την αυτοπεποίθηση
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,318 μηνύματα.
Σχετικό-άσχετο,αλλά ώρες ώρες κάθομαι και σκέφτομαι ότι δεν ξέρω καλά καλά τι θέλω από τη ζωή μου, οπότε περιμένω να δω πως θα έρθουν τα πράγματα.
τα 21 χρόνια ζωής μου σε μία πρόταση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top