Υπάρχει πραγματική φιλία στην ζωή σας;

Πιστεύετε ότι έχετε αληθινούς φίλους;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 130)
  • Έχω αληθινούς φίλους

• Δεν έχω αληθινούς φίλους

• ΔΞ/ΔΑ

Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πιστεύω ότι υπάρχει πραγματική φιλία στη ζωή μας, όμως δεν είναι τόσο εύκολο να επιτευχθεί. Νομίζω ότι έχω μόνο μία ή δύο πραγματικές φίλες.

Δυστυχώς οι περισσότεροι άνθρωποι με τους οποίουςπ.χ. μιλάμε, βγαίνουμε για καφέ, δεν είναι τίποτα άλλο παρά γνωστοί.

Τίποτα άλλο παρά γνωστοί...

Κι εγώ αυτό έχω συνειδητοπιήσει πια...Όλοι τους απλά αδιάφοροι...και μετά σπό κάποιο καιρό από γνωστοί γίνονται ξένοι.:/:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να πιστέψω πια.... :( Πολύ ψέμα... Πολύ υποκρισία... Απηύδησα!!! :giveup:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Το είχα διαβάσει σε χαρτάκι που έχουν μέσα τα σοκολατάκια bacci (:P) : Η αληθινή αγάπη είναι σπάνια, αλλά όχι πιο σπάνια από την αληθινή φιλία.
Έχει μεγάλο δίκιο αυτός που το είπε.
Δεν ξέρω αν έχω πραγματικούς φίλους. Αν με ρωτούσατε πριν λίγο καιρό θα έλεγα πως ναι. Τώρα δεν ξέρω. Οι άνθρωποι πάντα βρίσκουν τρόπους να σε εκπλήσσουν δυσάρεστα. Το έμαθα αρκετά νωρίς αυτό. Με έκανε πιο δυνατή, αλλά ακόμη νοσταλγώ τις όμορφες εποχές του δημοτικού.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Μα τι στο καλό ήθελα και να ήξερα ζητάτε ακριβώς από τους ανθρώπους ? :hmm:
… εντελει απο τους φίλους σας ?

Να είναι γονείς σας ?
Και παρόλο που είστε πιθηκάκια εκείνοι να σας βλέπουν πριγκηπόπουλα ?
Να είναι ψυχολόγοι σας ?

Να σας λύνουν κάθε ψυχοερωτικόνευρωτικό σας πρόβλημα με τις ώρες ?
Να είναι οι φωτεινοί παντογνώστες ώστε να σας δίνουν τις σωστές απαντήσεις για όλα σας
τα ερωτήματα ?

Να είναι συμπαραστάτες , κουβαλητές , απίκο σε κάθε σας θέμα , με κέφι όταν θέλετε χορούς και
πανηγύρια , με διάθεση για αμπελοφιλοσοφίες όποτε σας πιάνει η κατάθλιψη ?
Να μην είναι εγωιστές , μικρόψυχοι , ζηλιάρηδες , ψιλοψευτράκια από ανασφάλεια , φοβισμένοι
ντροπαλοί , αγενείς , χοντροκομμένοι όταν δεν ξέρουν πώς να φερθούν , άτσαλοι και άστοχοι
ενιοτε , ξερόλες όταν πέφτει ο ανταγωνισμός στην αρένα , κουτοί , χαζοχαρούμενοι
παρτάκηδες καμιά φορά , βαριεστημένοι που και που ?

Μήπως θέτε κι έναν αράπη να σας κάνει αέρα ? ( παραγγείλτε κι έναν για μένα :P )

Τον λεονάρτο για σύζυγο , τον κλούνει για εραστή
( κάτω τα χέρια απο τον Τζώρτζ είναι μόνο για μένα ντάξει ? :mad:)
και τον τζόνι ( τον ντέπ ντε ) να σας κάνει καντάδες νυχθημερόν κάτω από
το μπαλκόνι σας στα Κάτω Πατήσια ?
( ας του πει καποιος να φύγει απόψε βρε παιδιά ....:pfff: με έχει ξεκουφάνει ίλεος )

Τι στο καλό θαρρείτε ?
Σεις δεν είστε τίποτα από τα παραπάνω ?
Ποτέ ?

Εεεε ?

Πως ?

Έλα να βλέπω μύτες να μεγαλώνουν να ' χουνε δουλειά κι οι πλαστικοί
μη βγουν στην ζητιανιά οι άνθρωπες . :P

Να το πάω παραπέρα ?
Άστο , αρκετά κακιώσα έγινα γι απόψε και με χάλασε και το μανικιούρ της Μαρίτσας .

Όπως και να έχει , για ένα πράγμα που θεωρώ τον εαυτό μου πλούσιο είναι οι φίλοι μου .
Και όχι δεν ήταν πάντα εκεί όταν τους ήθελα .
Ούτε κι εγώ για κείνους .
Και ναι , υπήρξαν πολλές φορές που με απογοήτευσαν .
Κι εγώ εκείνους .
Και ναι , φάνηκαν λίγοι σε στιγμές που τους χρειάστηκα .
Κι εγώ το ίδιο .
Και ναι , μου είπαν κάποιες ( για να μην πω πολλές ) φορές ψέμματα .
Κι εγώ σε κείνους .
Και ναι , υπήρξαν φορές που εγώ ήμουν χάλια αλλά εκείνοι ζούσαν τις πρώτες κάψες ενός νέου
έρωτα και δεν μπορούσαν να είναι κοντά μου .
Κι εγώ το ίδιο .
Και ναι, υπήρξαν φορές που με έφτυσαν για νεα /ο γκόμενα/γκόμενο ( καινούργιο κοσκινάκι μου και που να σε κρεμμάσω ) .
Κι εγώ το ίδιο .

Και ναι , έχουν όλα τα παραπάνω κουσούρια συν άλλα πόσα κι εγώ ακόμα περισσότερα .
Μα τους αγαπάω .
Πολύ .
Και δεν θα μπορούσα να φανταστώ την ζωή μου χωρίς τους φίλους μου .
Χωρίς αυτά τα μοναδικά πλάσματα που ενώ θεωρητικά μας χωρίζουν τόσα πολλά όπως , ηλικίες , σύνορα
χώρες , νοοτροπίες , τρόπος ζωής , τρόπος σκέψης εγώ τα λατρεύω γι αυτό το διαφορετικό που είναι
από εμένα και συνάμα τόσο ίδιο .
Τόσο παράλογα , αλλόκοτα ,υπέροχα ίδιο .
Είμαστε άνθρωποι , άρα και ατελείς γκαμώτεν μου .
Γι αυτό τους αγαπάω , μου έχουν δώσει τόσα που δεν θα χωρούσαν οι σέρβερ όλου του κόσμου για να
αναφέρω πόσα .
Μακάρι κι εγώ να τους έχω δώσει έστω και τα μισά των μισών . …

Για τους φίλους μου και ειδικά για κείνους που δεν είναι πια κοντά μου
μα με βλέπουν από ψηλά , κι εγώ κουβαλάω στην ψυχή μου κάθε μέρα που ξημερώνει
κάθε μας γέλιο και τσακωμό , κάθε διαφωνία και γκρίνια , κάθε ξενύχτι , μεθύσι , χορό , κλάμα
χωρισμό , κόντρα , βλακεία που κάναμε …..

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μα τι στο καλό ήθελα και να ήξερα ζητάτε ακριβώς από τους ανθρώπους ? :hmm:
… εντελει απο τους φίλους σας ?

Να ταιριαζουν τα "χνοτα" μας, να μπορει να χαιρεται με τη χαρα μου και οταν (εαν) χρειαστει να θελει να βρισκεται κοντα μου στις δυσκολιες.
Αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να βρισκεται "απικο" , αλλα τουλαχιστον οι απογοητευσεις που θα λαβεις να ειναι σημαντικα λιγοτερες απο τις καλες στιγμες.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι. Πιστευω πολυ. Οι φιλιες θελουν πολλη δουλεια,40 κυμματα. Να πιστευουν και οι δυο σε αυτη, σεβασμος και οριοθετηση συμπεριφορων.Κατανοηση και πειθαρχια-αυτοελεγχο σε στιγμες κρισιμες Εμπιστοσυνη πανω απο ολα και κουβεντα. Οσοι δεν πιστευουν στη φιλια, η θεωρουν πως δεν εχουν φιλους ή δεν ειναι ικανοι να γινουν φιλοι, δεν εχουν δουλεψει με τον εγωισμο τους, η κατι υποπτο παιζει με την παρτη τους.

Πολυ ωραιο Μελιω

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.

Υπάρχει και κρατά μια 20ετία τώρα.

Και είμαι σίγουρος πως θα τα 100στήσει. ( δεν κάνω σκόντο )

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
υπάρχουν..:D μετά απο πολλα χρονια βρέθηκαν οι κατάλληλοι:D

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
υπάρχει φιλία 26 ετών
υπάρχει και φιλία 8 ετών
και η κάθε μία είναι ξεχωριστή και εξίσου δυνατή ......
άλλωστε πότε δεν ήμουν άνθρωπος, που κυνηγούσα να γίνω η καλύτερη φίλη της άλλης.....αρκεί να είσαι φίλη;)

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
όχι.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
ναι.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Στις μέρες μας πιστεύω είναι δύσκολο να βρείς κάποιον που νοιάζεται πραγματικά για σένα και να σε στηρίζει στις δύσκολες στιγμές.Οι πραγματικές φιλίες είναι λίγες ,οι περισσότεροι έχουμε μόνο παρεές για καφέ,βόλτα κ.τ.λ.:)

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
μεχρι στιγμης ευτυχως υπαρχει στην ζωη μου...βεβαια πρεπει συνεχως να προσπαθεις για να κρατησεις τις σχεσεις σου

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
και ναι και οχι... μεχρι τωρα αυτους που πιστευα για φιλους μου, μου την εχουν φερει πισωπλατα....:(

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Εγώ νόμιζα πως υπήρχε...Μεχρι που βίωσα την προδοσία κι απο τότε δεν νομιζω πως θα ξαναβρω...Αφου μετα απο 12 χρονια υποτιθεμενης φιλίας ήρθε η προδοσία....φέξε μου και γλιστρησα τώρα... :/:

synnefaki

Νεοφερμένος

Η synnefaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καποτε νομιζα πως υπηρχε αυτο που λενε φιλία ή αληθινη φιλία. Πλεον εχω κατασταλλαξει πως δεν υπαρχει. Υπαρχουν απλως συγκυρίες και κοινα βηματα. Σε διαφορες φασεις της ζωης μας, σχολικη αργοτερα φοιτητικη και αργοτερα επαγγελματικη ζωη, επιλεγουμε καποια ατομα που πανω κατω εχουν παρομοιους προβληματισμους και συμβαδιζουν μαζι μας.
Εχω παρατηρησει πως οσο περισσοτερους "φιλους " λεει πως εχει καποιο ατομο, τοσο πιο επιφανειακες ειναι αυτες οι ειδους φιλίες. Αν πχ εχεις οικογενεια και εργαζεσαι κιολας σε περιοριζει και ο χρονος για να εχεις 10 φιλους. Αλλα και για εναν στενευουν τα χρονικα ορια, καθως τον λιγο χρονο που σου μενει θελεις να τον αφιερωσεις στα παιδια σου και στον συντροφο σου.
Στο θεμα που τεθηκε πως στην ουσια και ο συντροφος ειναι κατα καποια αποψη φιλος...διαφωνω. Σε εναν φιλο μπορεις να μιλησεις "ανετα", με τον συντροφο...κακα τα ψεματα αλλα δεν μπορεις! Συμφωνω πως ειναι συνδεση ψυχης και για μενα προσωπικα πλεον ο "πιο δικος μου ανθρωπος" ωστοσο αλλο ειναι η φιλία.
Δυστυχως εχω απογοητευτει στο θεμα της φιλιας, εχω κανει θυσιες, εχω υποχωρησει, χαιρομουν με τις χαρες τους και λυπομουν με την λυπη τους, προσπαθουσα να ειμαι κοντα τους...Ωστοσο αυτο που καταλαβα ηταν...ειναι να μην τους πεις μια φορα "κουμπαρους" γιατι μετα...παρεξηγουνται.
Αν σε εναν υποτιθεμενο φιλο σταματησεις να του χαιδευεις τα αυτια και εισαι ειλικρινης μαζι του ..θα αργησει να σε ξαναπαρει τηλεφωνο. Επισης...παιζουν και τα λεφτα ρολο. Αν καποιος εχει οικονομικη στενοτητα και δεν μπορει τρεις και τοσο να βγαινει για καφε αναγκαστικα ξεκοβει.
Η φιλία του στυλ, μιλαω με καταλαβαινει, ειμαστε σαν ενα διαβαζει ο ενας την σκεψη του αλλου, θα εκανε τα παντα για την ευτυχια μου...υπαρχει μονο στην πολη των ιδεων ειναι κατι το ποοοοολυ ουτοπικο και δυστυχως αφανες στην πραγματικοτητα.
Κριμα...αλλα και μονη μου μια χαρα τα καταφερνω. Εχω τον συντροφο μου και τα παιδακια μου και ειμαι μια χαρα. Τωρα αυτο δεν σημαινει πως δεν εχω γνωστους. Απλα...δεν τους θεωρω φιλους.

Natibeme

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πιστεύω ότι εμείς δημιουργούμε τις σχέσεις μας!!!Θα πω k εγώ με τη σειρά μου τη δικη μου ιστορία φιλιας που αντέχει στα χρονια!Τη κολλητή μου τη γνώρισα στα μικρά νήπια.Στ δημοτικό ήταν από τις καλές μου φίλες αλλα επειδή εγώ ήμουν λίγο ξεπεταγμένη(γονείς χωρισμένοι,κανένας να m ζητάει αναφορά) και αυτή έτρωγε γκάζια από t σπίτι αν έβγαινε μέχρι αργά και τέτοια κάναμε μεν παρέα αλλα όχι τόσο πολύ!Εγώ έκανα συνήθως με μεγαλύτερα κορίτσια παρέα!Στ γυμνάσιο όμως αρχίσαμε η κάνουμε ποιο πολύ παρέα είχαμε κοινά ενδιαφέροντα και μαζί με μια άλλη κοπέλα ήμασταν αχώριστες.T δέσιμο όμως p είχαμε τόσα χρονια φαινόταν και ξεχωρίζαμε κατευθείαν ότι ήμασταν κάτι περισσότερο από τις κλασσικές φίλες..είχαμε ένα δέσιμο πολύ μεγάλο!!Είχαμε πολλές κρίσεις στη φιλια μας!Άλλαξε σχολειό τη τελευταία χρονια t γυμνασίου αλλα συνεχίζαμε η κάνουμε παρέα.Εγώ στ Γυμνάσιο έκανα τη πρώτη m σοβαρή σχέση γύρο στη 1 χρόνο.Τη κολλητή μου τη είχα απόλυτη εμπιστοσύνη.Είχα φύγει στ χωριο m για καλοκαίρι όπως k έκανα κάθε χρόνο και εμφάνιστικε ένας ερωτας από t παλιά!τότε με τη δικό m ήμασταν στην αρχή της σχέσης μας και εγώ παράτεινα τις διακοπές m για τη λόγο t αλλου αγοριού απ t χωριο.T αγόρι μου είχε θυμώσει πολύ και m είχε πει ότι αν δεν γυρίσω θα γίνουν πράγματα p δεν τα θέλει.Μετά από μια βδομάδα γύρισα και η πρώτη μου συνάντηση ήταν με τη άλλη φίλη μου τη τρίτη της παρέας.M είπε ότι η άλλη φίλη μας μια μέρα που είχαν βγει έξω έκανε φάση με τη δικό μου k ότι ήθελε η m t πει για η t ξέρω!!!!!Στεναχωρήθηκα παρα πολύ αλλα περισσότερο για τη φίλη μου!!!Όχι για t αγόρι μου..για να μη τα πολυλογώ τη ίδια μέρα συναντήθηκα και με τους δυο ξεχωριστά για η δω τις αντιδράσεις τους!M t αγόρι m χώρισα (άσχετα αν τα ξαναβρήκα μετά από λίγες βδομάδες) και τη κολλητή μου τη συγχώρεσα!Πριν τη συγχωρέσω όμως της μίλησα πολύ σοβαρά και της είπα ότι άμα m ξανακάνει κάτι τέτοιο δεν πρόκειται η με ξαναδεί ποτε!!!!Μετά από αυτό η φιλια μας έγινε πολύ δυνατή!!!Μπορεί για ένα διάστημα στ λύκειο p εγώ δούλευα παράλληλα να χαθήκαμε για τη λόγο t ότι εγώ άρχισα η κάνω παρέα με κορίτσια p δουλεύαμε μαζί μετά όμως από ένα διάστημα ξαναβρεθήκαμε και ήταν σαν να μη έγινε ποτε αυτή η διακοπή!!!!
Σήμερα σπουδάζω στ εξωτερικό και με την φίλη m ακόμα k αν μας χωρίζουν τόσα χιλιόμετρα μιλάμε σχεδόν καθημερινά!!Τη έχω απόλυτη εμπιστοσύνη και κάνουμε πλακα ότι 8 γίνει κουμπαρα m!!Με t αγόρι μου έχουν πολύ καλή σχέση,περισσότερο "αδερικη" μπορώ η πω!!!Πλέον τη θεωρώ αδερφή μου...
Γι´αυτό λοιπόν λέω ότι τις σχέσεις μας,φιλικές η´ ερωτικές τις δημιουργούμε εμείς!!Ότι δώσεις στη άλλον αυτό θα πάρεις.Σίγουρα 8 γίνουν k λάθη αλλα t σωστό είναι η έχεις t θάρρος να τα αντιμετωπίσεις.Ουδείς αναμάρτητος,t pan είναι η σκέφτεσαι εκτος από σένα και τη άλλον!!
Σίγουρα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις εννοείται..θέλει η έχεις και λίγο τύχη για t τι θα συναντήσεις στη δρόμο σου!Εγώ ευχαριστώ η θεό πάντως που m στείλε μια αδερφή:)

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
κοίτα πραγματική φιλία μπορεί να υπάρχει , πάντως το σίγουρο είναι ότι δεν την έχω συναντήσει.Τσακώθηκα με όλους και με όλες και μετά έφυγα για να σπουδάσω!Το θέμα είνα ότι αν κάποιος είναι φίλος ,δύσκολα θα κρατήσει κακία για το οτιδηποτε !Με λίγα λόγια αν η φιλία είναι πραγματική και δυνατή τότε θα κρατήσει!Οπότε μπορώ να πω με σιγουριά πως δεν εχω συναντήσει την πραγματική φιλία...και μετά τα τελευταία έχω κλειστεί στον εαυτό μου και προτιμώ ώρες ώρες την μοναξιά..Φίλες έχω ,παμε για καφε ,βγαίνουμε ..αλλά δεν είμαστε και κολλητές!Απλά όσοι έχουν πολύ καλούς φίλους πρέπει να το εκτιμούν γιατί πλέον η φιλία η πραγματική είναι σπάνια!

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
πιστευω οτι υπαρχει πραγματικη φιλια αλλα ειναι πολυ σπανια,γενικα εχω φιλους μονο για καφε,ψωνια και ετσι,πραγματικους φιλους που να τους εμπιστευομαι δεν εχω στην Ελλαδα,εχω μια φιλη που πραγματικα ειχαμε κατι πολυ δυνατο και υπηρχε ειλικρινεια και εμπιστοσυνη αλλα παντρευτηκε στην Ιταλια και εχω να τη δω χρονια...

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχει αληθινή φιλία....Από μωρά είμαστε μαζί...Γνωριστήκαμε στο νηπιαγωγείο και αμέσως κολλήσαμε...Ευτυχώς μέναμε και κοντά...Εγώ, η Ελένη και ο Νίκος...Η Αγία Τριάς!! Δυστυχώς, ο Νίκος πήγε στο Λονδίνο για σπουδές και η Ελένη είναι στην Πάτρα αλλά αυτό δεν μας εμποδίζει να έχουμε άριστες σχέσεις...Είμαστε πλέον σαν αδέρφια....Είμαι τόσο τυχερή που τους έχω στην ζωή μου...Εύχομαι όλοι να βρούνε έναν πραγματικό φίλο...και να τον κρατήσουν.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια