• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Χάπια Αδυνατίσματος

PavlosZarot

Νεοφερμένος

Ο PavlosZarot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 61 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,

Τι γνώμη έχετε για φυτικά χάπια αδυνατίσματος? Έχει πάρει κανένας σας, έχει όντως αποτέλεσμα?
Με την καραντίνα και τον κόβιντ, εχω πάρει 10+ κιλά απο το πουθενά και σκέφτομαι σε συνδιασμό με ποδήλατο που θα ξεκινήσω απο μετά το Πάσχα να παίρνω και αυτα.

Τι γνώμη έχετε? Ευχαριστώ, σεβαστές όλες οι απόψεις...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Τι δουλεια πιστευεις οτι θα σου κάνουν αυτά τα χάπια ;
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Αν θες να χασεις κιλα κανε fasting, γυμνασου κοψε τις πολλες ζαχαρες και τα επεξεργασμενα και για κανενα λογο μη παρεις χαπια αδυνατισματος
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει κάτι φυτικές κάψουλες πριν χρόνια (γλυκομαννάνης), που της διέλυες σε νερό μισή ώρα πριν το φαγητό και το έπινες πριν γίνει τζελ. Υποτίθεται το φυτό αυτό σε αντίδραση με το νερό δημιουργούσε έναν τζελ όγκο στο στομάχι με αποτέλεσμα να τρως λιγότερο / νιώσεις πιο γρήγορα την αίσθηση του κορεσμού.
Δε θυμάμαι να είδα διαφορά :P αλλά ίσως τα ξανά δοκιμάσω.

ΥΓ: Η αλήθεια είναι ότι αν δεν ράψεις στόμα, κιλά δε χάνεις.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πρωτού πάρετε οποιοδήποτε χάπι βεβαιωθείται ότι είναι εγκεκριμένο απο τον εθνικό οργανισμό φαρμάκων γιατί πολλές φορές τα συστατικά τους δεν είναι (έχουν αναφερθεί αρκετές περιπτώσεις) και δε ξέρεις τι συνέπειες μπορεί να έχει αυτό στην υγεία σου
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
έχω δύο ΦΟΒΕΡΆ χάπια που τα παραθέτω εδω εμένα μου σώσαν την ζωή και σε πολλές φίλες μου!!!!
1.Διατροφή
2.Γυμναστική
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Θυμάμαι κριτικές για κάποια φάρμακα κατά της παχυσαρκίας (μάλλον από τα βαριά που χορηγούν τα φαρμακεία) όπου ένας έλεγε ότι μέχρι και τα δόντια του άλλαξαν χρώμα προς το χειρότερο και είχε συχνές διάρροιες.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
έχω δύο ΦΟΒΕΡΆ χάπια που τα παραθέτω εδω εμένα μου σώσαν την ζωή και σε πολλές φίλες μου!!!!
1.Διατροφή
2.Γυμναστική
Yπάρχει και ένα τρίτο χάπι το οποίο δεν είναι τόσο γνωστό όσο αυτά τα δύο που αναφέρεις, οπότε ας το προσθέσω.
3. Ξεκούραση. (Ύπνος, τουλάχιστον 7 ώρες/μέρα.)
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Yπάρχει και ένα τρίτο χάπι το οποίο δεν είναι τόσο γνωστό όσο αυτά τα δύο που αναφέρεις, οπότε ας το προσθέσω.
3. Ξεκούραση. (Ύπνος, τουλάχιστον 7 ώρες/μέρα.)
Πολύ σωστό καλά έκανες και το χορήγησες.
Ναι και 3. ξεκούραση!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι δουλεια πιστευεις οτι θα σου κάνουν αυτά τα χάπια
Πρέπει να είναι σαν αυτά της herbalife, ουσιαστικά απλά χάπια που μέσα έχουν φυτικές ίνες τα οποία τα πίνεις και είναι σαν να έχεις φάει ένα κιλό μαρούλι ξέρω εγώ και σε φουσκώνουν οπότε δε θες να φας γιατί αισθάνεσαι γεμάτος.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μακριά από χάπια όταν κάτι μπορεί να επιτευχθεί φυσικά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,730 μηνύματα.
Πρέπει να είναι σαν αυτά της herbalife, ουσιαστικά απλά χάπια που μέσα έχουν φυτικές ίνες τα οποία τα πίνεις και είναι σαν να έχεις φάει ένα κιλό μαρούλι ξέρω εγώ και σε φουσκώνουν οπότε δε θες να φας γιατί αισθάνεσαι γεμάτος.

Τα συμπληρώματα δεν είναι κακή επιλογή. Αρκεί να ξέρει αυτός που τα παιρνει γιατί το κάνει.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα συμπληρώματα δεν είναι κακή επιλογή. Αρκεί να ξέρει αυτός που τα παιρνει γιατί το κάνει.
Και νομίζω να λειτουργούν συμπληρωματικά δηλάδη δεν θα καθεται ο άλλος ολη μερα θα τρώει και θα παιρνει χάπια περιμένοντας να αδυνατίσει.
Χρειάζεται ισορροπία.
Τουλάχιστον για υγιές αποτέλεσμα.
 

PavlosZarot

Νεοφερμένος

Ο PavlosZarot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 61 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Συμφωνω οτι η καλυτερη επιλογη ειναι η γυμναστικη με την διατροφη αλλα ειμαστε και σε καποια ηλιακια.

Γνωρίζετε αν αυτα έχουν επιπλοκές ή άλλες αντιδράσεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης να προσθέσω οτι δεν ειμαι υπέρβαρος, ειμαι 1,84 85 κιλά, αλλα ξαναλεω προ πηρα 10 και μου φαινονται πολυ και τα νιώθω κιολας...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Συμφωνω οτι η καλυτερη επιλογη ειναι η γυμναστικη με την διατροφη αλλα ειμαστε και σε καποια ηλιακια.

Γνωρίζετε αν αυτα έχουν επιπλοκές ή άλλες αντιδράσεις?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης να προσθέσω οτι δεν ειμαι υπέρβαρος, ειμαι 1,84 85 κιλά, αλλα ξαναλεω προ πηρα 10 και μου φαινονται πολυ και τα νιώθω κιολας...
Εξαρτάται το χάπι, υπάρχουν άπειρα εκεί έξω. Όλα τα χάπια δεν είναι ίδια
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Για 10 κιλά βγες για περπάτημα 2 ώρες τη μέρα, βελτίωσε την διατροφή σου και σε 3 μήνες θα τα έχεις χάσει. Χάπια δεν υπάρχουν. Αν υπήρχαν θα είχε λυθεί το πρόβλημα της παχυσαρκίας
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Μακριά από αναβολικά.

Δεν υπάρχει μαγική θεραπεία γι αδυνάτισμα. Κόβεις την ζάχαρη και τους υδατάνθρακες τους πολλούς για πρώτη φαση, και παράλληλα άσκηση και από υγρά μονο νερο και τσάι χωρίς προσθήκες. Οι μαγκιές θεραπείες ειναι είτε επικίνδυνες είτε αναποτελεσματικές.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Καλησπέρα σας,

Τι γνώμη έχετε για φυτικά χάπια αδυνατίσματος? Έχει πάρει κανένας σας, έχει όντως αποτέλεσμα?
Με την καραντίνα και τον κόβιντ, εχω πάρει 10+ κιλά απο το πουθενά και σκέφτομαι σε συνδιασμό με ποδήλατο που θα ξεκινήσω απο μετά το Πάσχα να παίρνω και αυτα.

Τι γνώμη έχετε? Ευχαριστώ, σεβαστές όλες οι απόψεις...
Πριν κάνεις οτιδήποτε, καλό είναι να μάθεις την λειτουργία του στομάχου.
Δηλαδή, να μάθεις τις βαλβίδες του και πώς λειτουργούν.
Αφού μάθεις, το επόμενο βήμα σου είναι να αρχίσεις να βλέπεις την σχέση των τροφών που ρίχνεις μέσα (γιατι όταν έχεις βάλει 10 και πλέον κιλά, δεν τρως, αλλά ρίχνεις τροφές μέσα) και με το αίσθημα παλινδρόμησης ενδεχομένως, τις δυσανεξίες και γενικά την υπέρβαση που κάνεις.
Σταδιακά, ελαττώνοντας την ποσότητα των τροφών, θα δεις τι είσαι σε θέση να κάνεις.
Τα περισσότερα κιλά, είναι θέμα ποσότητας. Και αν δεν ισορροπήσεις σε αυτό, όση γυμναστική και αν κάνεις, το στομάχι σου θα πλαταίνει, θα πλαταίνει και κάποια στιγμή θα βρεθείς με 10 *2 ή *4 ή * ... =100, 120 και βάλε...κιλά.
Είσαι νεαρός και τα 10 κιλά, είναι ένα κλίκ, που αν δεν το παλαίψεις τώρα, θα ριζώσουν και θα ξεχάσεις οτι ήσουν κάποτε 10 κιλά λιγότερα.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Λοιπόν μια κι έχω δοκιμάσει μερικά τέτοια χάπια θα σου απαντήσω:

1) Καταρχάς δεν υπάρχει μαγική θεραπεία. Δηλαδή η σκέψη ότι θα πάρουμε μερικά χάπια και θα αδυνατίσουμε χωρίς δίαιτα αποκλείεται. Αν κάποια από αυτά λειτουργούν, το κάνουν πάντα σε συνδυασμό με δίαιτα καθώς από μόνα τους δεν είναι αρκετά για κάτι τέτοιο.

2) Το μόνο εγκεκριμένο χάπι που λειτουργεί, είναι εγκεκριμένο από τον ΕΟΦ και από άλλους οργανισμούς του εξωτερικού είναι το Xenical, δηλ. η ορλιστάτη. Λειτουργεί παρεμποδίζοντας τον οργανισμό να απορροφήσει και να χωνέψει το 1/3 περίπου του λίπους των τροφών και λαμβάνεται είτε λίγο πριν ή λίγο μετά ή μαζί με κάθε γεύμα. Φαίνεται ότι είναι αποτελεσματικό καθώς χάνει κανείς λίγο πιο εύκολα κιλά. Ωστόσο θέλει προσοχή γιατί σε κάποιους, ειδικά στην αρχή, έχει μία ενοχλητική παρενέργεια. Εφόσον το λίπος περνάει αχώνευτο από τον πεπτικό σωλήνα, είναι σύνηθες τα κόπρανα να είναι λιπαρά και ελώδη και με λίγα λόγια μπορεί να σε πιάσει διάρροια. Εγώ που τα παίρνω χρόνια (όχι συνέχεια φυσικά, κατά καιρούς όταν αρχίζω δίαιτα κάποιες φορές) τα έχω συνηθίσει και δεν έχω τόσο φοβερές παρενέργειες. Βέβαια όσο πιο λιπαρή η τροφή, τόσο αυξάνεται αυτή η πιθανότητα, στα πλαίσια μιας ισορροπημένης δίαιτας, δε θα έχεις τέτοιες παρενέργειες. Συνήθως ακόμα και η διάρροια δεν είναι συνεχόμενη, απλώς όταν είναι να πας τουαλέτα έχεις μια αίσθηση του κατεπείγοντος!!

3) Από τα υπόλοιπα ίσως ορισμένα λειτουργούν αλλά κυκλοφορούν ως συμπληρώματα διατροφής. Αυτό δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι όλα άχρηστα (τα περισσότερα όντως είναι!!) αλλά η διαδικασία της έγκρισης ως φάρμακου είναι πολυδάπανη κι εξαιρετικά χρονοβόρα! Προσωπικά είδα αποτελέσματα με χάπια πράσινου καφέ. Υπάρχουν μελέτες που υποδεικνύουν ότι ο πράσινος καφές (που είναι άψητος ουσιαστικά) μπορεί να βοηθήσει στη μείωση του βάρους. Όσες φορές τα πήρα, έχασα ευκολότερα κιλά. Το κακό είναι ότι περιέχουν πολύ καφεΐνη και μπορεί να οδηγήσουν, ειδικά αν κάποιος έχει τέτοιες ευαισθησίες, σε ταχυκαρδίες και αϋπνίες...

Αλλά πάντα όλα αυτά σε συνδυασμό με δίαιτα (και σωματική άσκηση, αλλά δεν είμαι και πολύ της άσκησης εγώ)..
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top