Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,663 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
Καλά, όλοι είναι corrupted εκτός από το κόμμα που θα ψηφίσεις. Το καταλάβαμε.

Οι συγκεκριμένοι το απέδειξαν ότι είναι. 1974-σήμερα δεν ξεχνώ. Τα κόμματα που θα ψηφίσω δεν ήταν ποτέ στην διοίκηση για να τα κρίνεις. Καταρχάς, Βελόπουλο ποιος σου είπε ότι θα ψηφίσω; Και αυτός αν και δεν έφαγε από το κράτος όπως οι δικοί σου έχει κάτι εκατομμύρια σε Γερμανικές τράπεζες. Το να παραδέχεσαι κάποια πράγματα δεν είναι κακό ασχέτως αν δεν το έκανες ποτέ εσύ ως τώρα ακόμα και σε συζητήσεις που έχεις ηττηθεί κατά κράτος.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,766 μηνύματα.
Κάποιοι το απέδειξαν χωρίς να γίνουν κυβέρνηση. Ότι είναι πολύ χειρότεροι δηλαδή και οργανώνουν εγκλήματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,766 μηνύματα.
@Μάρκος Βασίλης
Μπορεί να μην συμφωνώ μαζί σου ιδεολογικά αλλά τον διέλυσες τον Γιάννη, τον δήθεν ιστορικό αναλυτή... Και αυτό έγινε πολλές φορές. Μπράβο σου όμως που δεν καυχιεσαι για αυτό. Αλλιώς θα έδειχνε το αντίθετο, δηλαδή ηττοπάθεια και χαμηλή αυτοεκτίμηση. Congrats.

Εντιτ. Χθες και σημερα ο Γιάννης εφαγε αρκετές φαπες από κάμποσα μέλη του φόρουμ (εδώ που τα λέμε μόνο από τον Μαυρίκιο δεν έχει φάει) οπότε δεν πρέπει να τον πικρανω άλλο. Σταματώ εδώ.

:football:
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
@Μάρκος Βασίλης
Μπορεί να μην συμφωνώ μαζί σου ιδεολογικά αλλά τον διέλυσες τον Γιάννη, τον δήθεν ιστορικό αναλυτή... Και αυτό έγινε πολλές φορές. Μπράβο σου όμως που δεν καυχιεσαι για αυτό. Αλλιώς θα έδειχνε το αντίθετο, δηλαδή ηττοπάθεια και χαμηλή αυτοεκτίμηση. Congrats.

Εντιτ. Χθες και σημερα ο Γιάννης εφαγε αρκετές φαπες από κάμποσα μέλη του φόρουμ (εδώ που τα λέμε μόνο από τον Μαυρίκιο δεν έχει φάει) οπότε δεν πρέπει να τον πικρανω άλλο. Σταματώ εδώ.

:football:

Παρέθεσα βιβλία από επιστήμονες. Παρέθεσε λόγια. Δεν αρνήθηκα τίποτα από όσα είπε ενώ εκείνος αρνιόταν τις πηγές από επιστήμονες. Ευτυχώς που εσύ είσαι "αντικειμενικός" παρατηρητής.

Άραγε θα αγοράσει κανένας από τους δυο σας τα βιβλία που σας παρέθεσα; Προφανώς και όχι. Ζείτε πάντα μέσα σε μια μονόπλευρη "αλήθεια". Αντικειμενικός από εδώ και πέρα δεν μπορείς να λέγεσαι. Αφού δίνεις δίκαιο και σκληρές λέξεις όπως "διέλυσε" σε κάποιον που ως τώρα έλεγε μόνο λόγια και όχι σε αυθεντικές ιστορικές πηγές είσαι μόνο για λυπηση. Ακόμα και στα "αέρινα λόγια" έδωσα δίκιο στον Μάρκο Βασίλη ενώ αυτός αγνοούσε τις πηγές μου και αποκαλούσε " αυτά που σε συμφέρουν" πάνω σε ιστορικά επιστημονικά βιβλία. Βρε ουστ. Δεν περιμένω τίποτα καλύτερο από κομματοσκυλα. Δεν είχες κριτική σκέψη και ούτε θα έχεις ποτέ.

Δεν σε συμφέρει για φαπες καθολου. Πόσες συζητήσεις άφησες στην μέση και έκανες τον κουφό είναι άλλη ιστορία. Μεγαλύτερο παράδειγμα τότε με τον Μεταξά που δεν μπορούσες να απαντήσεις με τίποτα και πέταξες ένα " εγώ με ταλιμπανικα επιχειρήματα δεν ασχολούμαι " και έφυγες ή με τον Lancelot που σε κάθε συζήτηση ρεζίλι γινοσουν. Θυμήσου τα όρια σου ;)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,766 μηνύματα.
Ναι, είδαμε πόσες συζητήσεις άφησες σήμερα μόνο στην μεση.
Μεγαλύτερο παράδειγμα τότε με τον Μεταξά
Εκεί έφαγες μια χαρά ξύλο από την Wikipedia.
...
Ποιον Lancelot; Αυτόν που τρώει συνέχεια μακροχρόνια ban;
Δεν σε συμφέρει για φαπες καθολου

Καληνύχτα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
Ναι, είδαμε πόσες συζητήσεις άφησες σήμερα μόνο στην μεση. Καληνύχτα.
Ποια συζήτηση άφησα στη μέση; Όλα θα τα απαντήσω. Καταρχάς αν δεν διαβάζεις εξαρχής να μην μιλάς. Από το πρώτο σχόλιο μου που ξεκίνησα για την οικονομία του Τρίτου Ράιχ δεν έκανα καμία σύγκριση με το εξωτερικό. Ο Μάρκος Βασίλης το μόνο που έκανε ως τώρα σε συζητήσεις είναι να συγκρίνει με το εξωτερικό όπως έκανε και πριν ο Ανώνυμος Αλκοολικός. Όσες φορές και αν τους είπα και τους δύο ότι δεν γίνεται για πρακτικούς μια τέτοια σύγκριση και ουδέποτε είχα ως στόχο να το ξεκινήσω συνέχιζαν ακάθεκτοι. Κανένας δεν κατάφερε ως τώρα να αποδείξει το αντίθετο από αυτό που ΕΞΑΡΧΉΣ στήριξα. Ότι δηλαδή επί Εθνικοσοσιαλισμού ήταν καλύτερα τα πράγματα από ότι επί σοσιαλδημοκρατίας στην Βαϊμάρη. Κανένας δεν μπόρεσε να αποδείξει το αντίθετο και έχω παραθέσει και πηγές και βιβλία. Πραγματικά επειδή εσύ βλέπεις φαντάσματα δεν σημαίνει ότι είναι έτσι.

Ήσουν είσαι και πάντα θα είσαι ανίκανος για συζητήσεις. Είτε σαν ομιλητής είτε σαν <<διαιτητής>>. Δεν έχεις αντικειμενική γνώμη. Δεν κατάφερες καν να δεις ότι με τον Μάρκο Βασίλη μιλούσαμε ουσιαστικά για εντελώς αντίθετα πράματα και θες να σε πάρω και στα σοβαρά;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
έφαγες μια χαρά ξύλο από την Wikipedia.
...
Καλά ό,τι πεις. Σου παρέθετα τεράστιες πηγές και έκλαιγες. Έλα δεν θα μιλήσω με εσένα τέλος. Ποτέ δεν θα είσαι ικανός για συζήτηση. Το γεγονός ότι έφυγες άρον άρον με την ουρά στα σκέλια δείχνει ποιος το πήρε το <<σκηνικό>> τότε. Δεν παρέθεσες ούτε μια πηγή αποδεδειγμένη ιστορικά τότε. Εκτός από κάποια αρνητικά όπως με τους Άγγλους τα οποία τα παραδέχτηκα. Εσύ όμως αν και δεν παραδέχτηκες τις δικες μου τεκμηριωμένες πηγές απετυχες παταγωδώς στο να τις ακυρώσεις για αυτό την έκανες με ελαφρά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,766 μηνύματα.
Ναι, είδαμε πόσο ικανός είσαι στην συζήτηση. Χαίρομαι που θα απαλλαγώ επιτέλους από τα like σου. Κάτι που ειλικρινά το επιζητώ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
Ναι, είδαμε πόσο ικανός είσαι στην συζήτηση. Χαίρομαι που θα απαλλαγώ επιτέλους από τα like σου.
Για ακόμα μια φορά δεν σχολιάζουμε τίποτα. Πέταξες απλά εξαρχής μια κοτσανα στην οποία επίσης απετυχες να την αιτιολογήσεις. Ήταν καθαρά κίνηση από συναισθήματα και όχι από αντικειμενική κρίση. Τόσο καιρό αυτό κάνεις. Καληνύχτα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
Καληνύχτα σου. Χαίρομαι επίσης που και πιο πάνω για τα κόμματα έφτασε σε σημείο που και πάλι το έκλεισες το στόμα σου και αρκέστηκες στο να γράψεις πάνω στον πόνο σου ένα μήνυμα συμπαράστασης προς τον Μάρκο Βασίλη ( χωρίς καν να έχεις διαβάσει την συζήτηση και να έχεις κατανοήσει τα λεγόμενα της εκάστοτε πλευράς ). Μάλλον επειδή είσαι και λίγο μαλωμενος με τα βιβλία δεν σου αρέσουν οι πηγές μου. Δεν είναι του γούστου σου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,766 μηνύματα.
Αυτό άστο να το κρίνουν οι άλλοι. Εγώ δεν περιαυτολογω. Μόνο εσύ το κάνεις για τον εαυτό σου. Αμα θέλω μπορώ κάλλιστα να πω ότι είμαι και ο πρώτος και σε κόλλησα στον τοίχο. Αλλά δεν το κάνω γιατί είναι απλούστατα γελοίο. Όσοι το κάνουν έχουν πρόβλημα μειονεξιας.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
Αυτό άστο να το κρίνουν οι άλλοι. Εγώ δεν περιαυτολογω. Μόνο εσύ το κάνεις για τον εαυτό σου.
Σημασία έχει να αιτιολογείς αυτά που λες και να παραδέχεσαι τα λάθη σου. Εσύ δεν κάνεις ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Εγώ ήμουν πάντα τόσο μέσα στα ιστορικά γεγονότα που παρεβλεπα κάποια άλλα. Ευχαριστώ πολύ τους harry akritas ακόμα και τον Μάρκο Βασίλη για τις παραπάνω γνώσεις που μου έδωσαν ( είναι αλήθεια ότι δεν ήξερα τόσο λεπτομερώς για την Γερμανική οικονομία, τους ευχαριστώ και τους δύο για τις γνώσεις, μόνο ως εκπαίδευση μπορώ να λάβω τις τελευταίες συζητήσεις, βλέπεις δεν τα βλέπουμε όλα ανταγωνιστικά ξέρεις, ασχέτως και πάλι αν δεν απάντησαν σε αυτό που έλεγα εξαρχής και το πήγαν αλλού). Δεν βλέπουμε όλοι τις συζητήσεις μας εδώ σαν γήπεδο όπως εσύ. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι εγώ δέχομαι τις γνώμες των άλλων ενώ οι υπόλοιποι αγνοούν την δικιά μου ακόμα και όταν την αιτιολογω με αναμφισβήτητες πηγές.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,766 μηνύματα.
( είναι αλήθεια ότι δεν ήξερα τόσο λεπτομερώς για την Γερμανική οικονομία, τους ευχαριστώ και τους δύο για τις γνώσεις
Είναι επειδή είσαι ιστορικός αναλυτης ενώ εκείνοι δεν είναι.
Σημασία έχει να αιτιολογείς αυτά που λες και να παραδέχεσαι τα λάθη σου. Εσύ δεν κάνεις ούτε το ένα ούτε το άλλο.
Συμφωνω μαζί σου. Καλό είναι να ξεκινήσεις από τον εαυτό σου όμως.
Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι εγώ δέχομαι τις γνώμες των άλλων ενώ οι υπόλοιποι αγνοούν την δικιά μου ακόμα και όταν την αιτιολογω με αναμφισβήτητες πηγές.
Μπορεί για τους άλλους να είναι αμφισβητήσιμες πηγές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,575 μηνύματα.
Είναι επειδή είσαι ιστορικός αναλυτης ενώ εκείνοι δεν είναι.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συμφωνω μαζί σου.
Τι σημασία έχει; Καταρχάς εγώ είμαι εν δυνάμει ιστορικός ακόμα. Ούτε καν αναλυτής. Έχω χρόνια ακόμα και για να αποφοιτησω και για να διαβάσω. Συγγνώμη αν χάλασα τις προσδοκίες σου για να είμαι ακαδημαϊκός ιστορικός και αλάνθαστος από τα 19 μου. Εύχομαι όταν με το καλό πρώτα η υγεία, να φτάσω στην ηλικία του Μάρκου Βασίλη να έχω δεκαπλάσιες γνώσεις από ότι τώρα. Δεν καταλαβαίνω γενικά τι θες να πεις με όλα αυτά. Το έπαιξα ποτέ εγώ αλάνθαστος; Έχω παραδεχτεί πολλές φορές νομίζω την αντίθετη γνώμη.

Αφού συμφωνείς και σε κάτι χαίρομαι.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top