Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,616 μηνύματα.
Φιλαράκι, γιος Αλβανών είμαι που κυριολεκτικά υπέφεραν και πείνασαν από τον κομμουνισμό (αν θες λεπτομέρειες δεν έχω κανένα θέμα για τσατ). Αν κάποιος πρέπει να τεθεί κριτής της απανθρωπιάς του κομμουνισμού, αυτός είμαι εγώ, μπορώ να καταλάβω όμως σε ποιες περιπτώσεις εφαρμόζεται εκείνος λάθος και εκφυλίζεται ολόκληρο το σύστημα. Περαστικά λοιπόν.
Χαίρομαι που λες την αλήθεια. Όντως περάσατε πολλά με τον δικτάτορα Χότζα. Ο κομμουνισμός πάντα θα αποτυγχάνει, είναι ελαττωματικός εκ φύσεως. Ο κίνδυνος είναι η εγκληματική οργάνωση των ΑΝΤΙΦΑ. Αν θες να λες ότι έχεις δημοκρατία τους κάνεις Ban και αυτούς. Ή όλοι ή κανένας, τα είπαμε. Η Ελλάδα δεν έχει δημοκρατία.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μα γιατί το λες αυτό. Η κυβέρνηση έκλεισε το περίπτερο στην Αλεξάνδρας ως αντικίνητρο για να αποτρέψει το κόσμο να κατέβει.
Η γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να υπάρξη απαγόρευση κυκλοφορίας λόγω κορωνοιου από χτες. Έτσι και αλλιώς δεν είναι ο κόσμος αυτός που αποφασίζει για την απόφαση του δικαστηρίου. Η ΝΔ αποφάσισε να πιέσει το δικαστήριο για την καταδίκη της χρυσής αυγής και φαίνεται ότι η καταδίκη ήταν και πολιτική απόφαση. Ταυτόχρονα όμως δεν θα μου φανεί παράξενο να εκτοξευθεί ο κορωνοιός στην Αθήνα τον επόμενο μήνα από αυτή την συγκέντρωση. Θα πεθάνει κόσμος επειδή ήθελαν να μαζευτούν έξω από το δικαστήριο...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να υπάρξη απαγόρευση κυκλοφορίας λόγω κορωνοιου από χτες. Έτσι και αλλιώς δεν είναι ο κόσμος αυτός που αποφασίζει για την απόφαση του δικαστηρίου. Η ΝΔ αποφάσισε να πιέσει το δικαστήριο για την καταδίκη της χρυσής αυγής και φαίνεται ότι η καταδίκη ήταν και πολιτική απόφαση. Ταυτόχρονα όμως δεν θα μου φανεί παράξενο να εκτοξευθεί ο κορωνοιός στην Αθήνα τον επόμενο μήνα από αυτή την συγκέντρωση. Θα πεθάνει κόσμος επειδή ήθελαν να μαζευτούν έξω από το δικαστήριο...
Έπρεπε η απόφαση να κλειστεί σε φάκελο να σφραγιστεί σε κουτί και να ανοιχτεί μετά την κυκλοφορία του εμβολίου. Όπως γίνεται στο survivor (όχι του ΣΚΑΙ, το original).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Η γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να υπάρξη απαγόρευση κυκλοφορίας λόγω κορωνοιου από χτες. Έτσι και αλλιώς δεν είναι ο κόσμος αυτός που αποφασίζει για την απόφαση του δικαστηρίου. Η ΝΔ αποφάσισε να πιέσει το δικαστήριο για την καταδίκη της χρυσής αυγής και φαίνεται ότι η καταδίκη ήταν και πολιτική απόφαση. Ταυτόχρονα όμως δεν θα μου φανεί παράξενο να εκτοξευθεί ο κορωνοιός στην Αθήνα τον επόμενο μήνα από αυτή την συγκέντρωση. Θα πεθάνει κόσμος επειδή ήθελαν να μαζευτούν έξω από το δικαστήριο...

Η ΝΔ που υποστηριζεις έπρεπε να το κάνει :P
 

NikosM.5

Νεοφερμένος

Ο NikosM.5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ο κίνδυνος είναι η εγκληματική οργάνωση των ΑΝΤΙΦΑ.
Κόψε τον πολύ τραμπ, βλάπτει.
Αν θες να λες ότι έχεις δημοκρατία τους κάνεις Ban και αυτούς. Ή όλοι ή κανένας, τα είπαμε. Η Ελλάδα δεν έχει δημοκρατία.
Οκ, η βλάβη είναι ανεπανόρθωτη.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,616 μηνύματα.
Κόψε τον πολύ τραμπ, βλάπτει.

Οκ, η βλάβη είναι ανεπανόρθωτη.

Ο Trump πονάει φασιστερούς, δεν πειράζει θα περάσει.

Όποιος δεν χαρακτήριζει τους antifa ως τρομοκράτες δεν μπορεί να μιλάει για δημοκρατία και για <<βλάβες>>.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Η ένσταση μου δεν είναι για το αν η Χρυσή Αυγή θα κηρυχθεί εγκληματική οργάνωση ή όχι. Αδιαφορώ πλήρως για τη τύχη τους, ας πρόσεχαν.

Άιντε εις ανώτερα ελληνικό κομμουνιστικό κράτος. Πάμε τώρα για Λαϊκό Κομισαριατο Εσωτερικών Υποθέσεων και μετά προτείνω να χτίσετε και Γκουλάγκ.

#Περιμενω τώρα την Αστυνομία να έρθει στο σπίτι μου γιατί έκανα το έγκλημα να είμαι Εθνικιστής.

να πώς πέφτουν οι μάσκες
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,616 μηνύματα.
να πώς πέφτουν οι μάσκες

δεν υπάρχει καμία μάσκα. Μην προσπαθείτε να παίξετε με λόγια. Ο λόγος που γίνεται όλο αυτό με την αντίρρηση μου είναι ότι πάλι μένει ατιμώρητη η άλλη μεριά. Αυτό αποδεικνύει αυτά που λέω ότι οι ακροαριστεροί είναι το σύστημα. Είναι φανερό.
 

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
"Η απόφαση του δικαστηρίου είναι ιστορική. Το δικαστήριο δίκασε τη Χρυσή Αυγή ως εγκληματική οργάνωση. Έκρινε το σύνολο του Πολιτικού Συμβουλίου (7 άτομα: Μιχαλολιάκος, Λαγος, Κασιδιάρης, Γερμενής, Παναγιώταρος, Παππάς, Ματθαιόπουλος) ως διευθυντική ομάδα εγκληματικής οργάνωσης. Και το σύνολο της Κοινοβουλευτικής Ομάδας (11 άτομα) ως ενταχθέντες σε εγκληματική οργάνωση.
Αυτό που το αντιφασιστικό κίνημα έλεγε επί δεκαετίες, ότι η Χρυσή Αυγή είναι μια ναζιστική συμμορία μαχαιροβγαλτών, επισφραγίστηκε σήμερα από τη δικαστική απόφαση. Όλες οι εγκληματικές ενέργειες εκπορεύονταν από τον Αρχηγό. Όλες οι δολοφονίες και τα μαχαιρώματα πήγαζαν από τον Μιχαλολιάκο. Τώρα περιμένουμε την απόφαση του δικαστηρίου για τις ποινές και τις αναστολές, με την ελπίδα ότι δεν θα δώσει περιθώρια για παρερμηνείες.
Μιλάμε σήμερα για μια πρώτη μεγάλη δικαίωση των θυμάτων της ναζιστικής βίας. Μπορούμε να πούμε ότι ο κόσμος της αλληλεγγύης, ο κόσμος της ανθρωπιάς, ο δημοκρατικός κόσμος που διαδήλωσε κατά δεκάδες χιλιάδες έξω από το Εφετείο, μετράει μια νίκη. Αποδείξαμε, στις σημερινές δύσκολες συνθήκες για την κοινωνία μας, ότι οι μέλισσες μπορούν να νικάνε τους λύκους. Αυτό είναι το μήνυμα που στέλνουμε σήμερα από το Εφετείο , όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και σε ολόκληρο τον κόσμο".

Θανάσης Καμπαγιάννης, δικηγόρος πολιτικής αγωγής των Αιγύπτιων αλιεργατών στη δίκη της Χρυσής Αυγής.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,616 μηνύματα.
"Η απόφαση του δικαστηρίου είναι ιστορική. Το δικαστήριο δίκασε τη Χρυσή Αυγή ως εγκληματική οργάνωση. Έκρινε το σύνολο του Πολιτικού Συμβουλίου (7 άτομα: Μιχαλολιάκος, Λαγος, Κασιδιάρης, Γερμενής, Παναγιώταρος, Παππάς, Ματθαιόπουλος) ως διευθυντική ομάδα εγκληματικής οργάνωσης. Και το σύνολο της Κοινοβουλευτικής Ομάδας (11 άτομα) ως ενταχθέντες σε εγκληματική οργάνωση.
Αυτό που το αντιφασιστικό κίνημα έλεγε επί δεκαετίες, ότι η Χρυσή Αυγή είναι μια ναζιστική συμμορία μαχαιροβγαλτών, επισφραγίστηκε σήμερα από τη δικαστική απόφαση. Όλες οι εγκληματικές ενέργειες εκπορεύονταν από τον Αρχηγό. Όλες οι δολοφονίες και τα μαχαιρώματα πήγαζαν από τον Μιχαλολιάκο. Τώρα περιμένουμε την απόφαση του δικαστηρίου για τις ποινές και τις αναστολές, με την ελπίδα ότι δεν θα δώσει περιθώρια για παρερμηνείες.
Μιλάμε σήμερα για μια πρώτη μεγάλη δικαίωση των θυμάτων της ναζιστικής βίας. Μπορούμε να πούμε ότι ο κόσμος της αλληλεγγύης, ο κόσμος της ανθρωπιάς, ο δημοκρατικός κόσμος που διαδήλωσε κατά δεκάδες χιλιάδες έξω από το Εφετείο, μετράει μια νίκη. Αποδείξαμε, στις σημερινές δύσκολες συνθήκες για την κοινωνία μας, ότι οι μέλισσες μπορούν να νικάνε τους λύκους. Αυτό είναι το μήνυμα που στέλνουμε σήμερα από το Εφετείο , όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και σε ολόκληρο τον κόσμο".

Θανάσης Καμπαγιάννης, δικηγόρος πολιτικής αγωγής των Αιγύπτιων αλιεργατών στη δίκη της Χρυσής Αυγής.

Εγώ προτείνω την θανατική ποινή. Αφού το κάναμε που το κάναμε Δίκες της Μόσχας ( 1936-1938 ) ας το ολοκληρώσουμε το έργο.

Soviet Republic of Greece.
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Τέλος και στο δεύτερο μόρφωμα του Κασιδιάρη, το Έλληνες ΓΤΠ. Πρώτη φορά νιώθω περήφανος για τη χώρα που ζω.
 

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
καλό ξέπλυμα με χρήση whataboutism, το σημειώνουμε, μόνος σου τα λες μόνος σου τα ακούς

επειδή πιπιλάς πολλή ώρα τα περί antifa και αυτοντροπιάζεσαι κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και διάβασε τι ακριβώς σημαίνει, από πού προήλθε και τι εκφράζει. Να ξέρεις τέτοιες ρητορικές δικαιολογούνται μέχρι μια ηλικια μετά δε σε ξεπλένει τίποτα
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Εγώ προτείνω την θανατική ποινή. Αφού το κάναμε που το κάναμε Δίκες της Μόσχας ( 1936-1938 ) ας το ολοκληρώσουμε το έργο.

Εγώ προτείνω κοινωφελής εξαντλητική εργασία μέχρι τέλους. Δεν λέει να ΣΑΣ πληρώνουμε.
 

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εγώ προτείνω την θανατική ποινή. Αφού το κάναμε που το κάναμε Δίκες της Μόσχας ( 1936-1938 ) ας το ολοκληρώσουμε το έργο.

Soviet Republic of Greece.

Γιάννη, καταδικάστηκαν για τα εγκλήματα τους με τον τρόπο που γίνεται στη δημοκρατία. Γιατί είσαι τόσο εξαγριωμένος; Πες μου εσύ ποια θα ήταν η έκβαση που θα σε ικανοποιούσε και για ποιο λόγο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,616 μηνύματα.
Τέλος και στο δεύτερο μόρφωμα του Κασιδιάρη, το Έλληνες ΓΤΠ. Πρώτη φορά νιώθω περήφανος για τη χώρα που ζω.

Ήρθε η ώρα μάλλον για ψήφους σε Δημιουργία Ξανά ή Νέα Δημοκρατία. Μόνο αυτά μας έμειναν.

καλό ξέπλυμα με χρήση whataboutism, το σημειώνουμε, μόνος σου τα λες μόνος σου τα ακούς

επειδή πιπιλάς πολλή ώρα τα περί antifa και αυτοντροπιάζεσαι κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και διάβασε τι ακριβώς σημαίνει, από πού προήλθε και τι εκφράζει. Να ξέρεις τέτοιες ρητορικές δικαιολογούνται μέχρι μια ηλικια μετά δε σε ξεπλένει τίποτα
όταν χρειαζόταν ήταν καλό που υπήρχε. Τώρα είναι απλά μία οργάνωση που προκαλεί κοινωνικά προβλήματα. Εκτός αν σου αρέσουν οι καταλήψεις, οι βανδαλισμοί ξένων περιουσιών, το ξύλο και μαχαιρώματα στους δρόμους σε όσους δεν συμφωνούν, πλιάτσικο σε μαγαζιά και όλα τα καλά.Ναι μωρέ καθόλου εγκληματίες. Εσύ αυτοντροπιάζεσαι γιατί κλείνεις τα μάτια σου.
Γιάννη, καταδικάστηκαν για τα εγκλήματα τους με τον τρόπο που γίνεται στη δημοκρατία. Γιατί είσαι τόσο εξαγριωμένος; Πες μου εσύ ποια θα ήταν η έκβαση που θα σε ικανοποιούσε και για ποιο λόγο.
Μαζί με αυτούς δίπλα να καταδικάζονταν για όλα τα αίσχη τους οι ANTIFA. Μαζί εγκληματική οργάνωση και όλοι μαζί στις φυλακές. Αλλά ναι ξέχασα, όταν φυλακίζουμε ακροδεξιούς είναι δημοκρατία όταν φυλακίζουμε ακροαριστερούς είναι χούντα.
Εγώ προτείνω κοινωφελής εξαντλητική εργασία μέχρι τέλους. Δεν λέει να ΣΑΣ πληρώνουμε.
Ο κλασικός " δεν είμαι κομμουνιστής... αλλά" μας έπεισες Σταλινικέ. Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι αναγκασμένος να την ξαναζήσει.
 

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Μαζί με αυτούς δίπλα να καταδικάζονταν για όλα τα αίσχη τους οι ANTIFA. Μαζί εγκληματική οργάνωση και όλοι μαζί στις φυλακές. Αλλά ναι ξέχασα, όταν φυλακίζουμε ακροδεξιούς είναι δημοκρατία όταν φυλακίζουμε ακροαριστερούς είναι χούντα.
Αυτό δεν είναι η απάντηση στην ερώτηση μου. Μίλησες πολλές φορές ειρωνικά για δίκες της Μόσχας, για θανατική ποινή και άλλα πολλά. Αν θες απάντησε σε αυτό που ρωτάω, αλλιώς μην μπαίνεις καν στον κόπο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

NikosM.5

Νεοφερμένος

Ο NikosM.5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ο Trump πονάει φασιστερούς, δεν πειράζει θα περάσει.
Όντως θα περάσει, παίρνει τον μπούλο όπως του αξίζει. Αν και μια κατάληξη τύπου Μουσολίνι σίγουρα θα ήταν καλύτερη.
Όποιος δεν χαρακτήριζει τους antifa ως τρομοκράτες δεν μπορεί να μιλάει για δημοκρατία και για <<βλάβες>>.
Κατ αρχάς εσύ ως βασιλοχουντικός είναι αστείο να μιλάς για δημοκρατία (οποιασδήποτε μορφής), αλλά πάμε παρακάτω μέχρι να καταλάβεις τι είναι και τι σημαίνει "antifa".
δεν υπάρχει καμία μάσκα. Μην προσπαθείτε να παίξετε με λόγια. Ο λόγος που γίνεται όλο αυτό με την αντίρρηση μου είναι ότι πάλι μένει ατιμώρητη η άλλη μεριά. Αυτό αποδεικνύει αυτά που λέω ότι οι ακροαριστεροί είναι το σύστημα. Είναι φανερό.
Είναι φανερό κιόλας, σοβαρά τώρα, γυμνάσιο έβγαλες με βύσμα;

Το ακροαριστερό σύστημα της ελλάδας αυτή τη στιγμή:
-Αστυνομία με 50% χρυσαυγίτες.
-Ντόρα:
-Βορίδης με καριέρα σε ΕΠΕΝ και ΛΑΟΣ
-Ο Μπογδάνος με το τανκ του
-Ο Χρυσοχοΐδης με τους νόμους για τις πορείες
-ΣΚΑΙ: Τον σκότωσε για το ποδόσφαιρο

και πολλά άλλα ακόμη που θα ξημερώσω να τα γράψω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ήρθε η ώρα μάλλον για ψήφους σε Δημιουργία Ξανά ή Νέα Δημοκρατία. Μόνο αυτά μας έμειναν.

Χαχαχαχαα είσαι τέλειος.

Γιαννης2001 πριν δύο μηνύματα:
-Ακροαριστερό σύστημα της Ελλάδας (επί ΝΔ).
Γιαννης2001 τώρα:
-Μόνο ο Τζήμερος και η ΝΔ μας έμεινε.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Περίμενα 8 χρόνια γι' αυτή την ιστορική στιγμή. Από το post με αριθμό #57 μέχρι σήμερα. Οι άνθρωποι αλλάζουν, οι ιδέες δεν αποθνήσκουν. :hi:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,616 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι η απάντηση στην ερώτηση μου. Μίλησες πολλές φορές ειρωνικά για δίκες της Μόσχας, για θανατική ποινή και άλλα πολλά. Αν θες απάντησε σε αυτό που ρωτάω, αλλιώς μην μπαίνεις καν στον κόπο.
Μα σου απάντησα. Με ρωτάς ποια έκβαση θα ήθελα. Εγώ εξαρχής δεν ήμουν σύμφωνος με την δομή αυτής της δίκης. Για ακόμα μία φορά κλείσαμε τα μάτια στο άλλο άκρο. Συμφωνώ με την καταδίκη της Χρυσής Αυγής αλλά δεν θα χαρώ που στην Βουλή έχουμε κόμμα που απειλεί την χώρα με εμφύλιο και που έξω έχουμε μία τρομοκρατική οργάνωση που κάνει ό,τι θέλει. Αν εσείς το σημερινό το θεωρείτε νίκη της Δημοκρατίας, συγγνώμη γελάω. Είναι ακόμα μία τρύπα στο νερό. Τίποτα δεν θα αλλάξει στις ζωές μας.

Όντως θα περάσει, παίρνει τον μπούλο όπως του αξίζει. Αν και μια κατάληξη τύπου Μουσολίνι σίγουρα θα ήταν καλύτερη.
Το γεγονός ότι μέσα στην πολιτική σαπίλα του κόσμου κατόρθωσε να γίνει πλανητάρχης για εμένα είναι κατόρθωμα. Έστω και για τέσσερα χρόνια έδωσε πόνο σε πολλά αριστερά εγκληματικά στοιχεία. Τώρα χαίρεστε γιατί η Κομμουνιστική Κίνα θα πάρει τα ηνία. Για την κατάληξη Μουσολίνι απλά δείχνετε το πόσο αγαπάτε την Δημοκρατία, φασιστεροί.

Κατ αρχάς εσύ ως βασιλοχουντικός είναι αστείο να μιλάς για δημοκρατία (οποιασδήποτε μορφής), αλλά πάμε παρακάτω μέχρι να καταλάβεις τι είναι και τι σημαίνει "antifa".

Είναι φανερό κιόλας, σοβαρά τώρα, γυμνάσιο έβγαλες με βύσμα;
βασιλοχουντικός όταν η Χούντα ουσιαστικά κατήργησε την Βασιλευομένη Δημοκρατία. Μάλιστα, ευτυχώς που τελείωσες εσύ το γυμνάσιο με την αξία σου και εγώ το έβγαλα με βύσμα. Προφανώς και θα στηρίξω τον βασιλικό θεσμό. Εσένα τι σε πειράζει;Ο Στάλιν τσάρος ήταν ;)

Το ακροαριστερό σύστημα της ελλάδας αυτή τη στιγμή:
-Αστυνομία με 50% χρυσαυγίτες.
-Ντόρα:
-Βορίδης με καριέρα σε ΕΠΕΝ και ΛΑΟΣ
-Ο Μπογδάνος με το τανκ του
-Ο Χρυσοχοΐδης με τους νόμους για τις πορείες
-ΣΚΑΙ: Τον σκότωσε για το ποδόσφαιρο

και πολλά άλλα ακόμη που θα ξημερώσω να τα γράψω
Η Αστυνομία είναι όργανο του συστήματος. Και κατά 100% ακόμα να αποτελούνταν από υποστηρικτές της ΧΑ δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι διαφορετικό από το τώρα. Αφού άλλωστε εκτελεί απλά εντολές. Άρα δεν βγάζει νόημα αυτό που είπες.

Έλα ρε φίλε τώρα με Ντόρα και Μπογδάνο που θα τους βγάλετε και φασίστες. Στα λόγια μείνανε μόνο και το βλέπουμε. Μακάρι να περνούσε ο Χρυσοχοΐδης τους νόμους για τις πορείες αλλά είπαμε, στα λόγια μόνο. Είναι γνωστό ότι το Deep state κυβερνά. Βιτρίνα κυβέρνηση έχεις ;)
Γιαννης2001 πριν δύο μηνύματα:
-Ακροαριστερό σύστημα της Ελλάδας (επί ΝΔ).
Γιαννης2001 τώρα:
-Μόνο ο Τζήμερος και η ΝΔ μας έμεινε.
Σου εξήγησα. Αλλά ναι αυτοί έμειναν. Βλέπεις εσύ να έχει γενικά κάποιο νόημα η ψήφος πλέον;Δεν υπάρχει κόμμα που να εκπροσωπεί την Ελλάδα. Τέλος. Απλά ψήφισε κάτι που να μην είναι αριστερό και ως εκεί. Βγες από την υποχρέωση των ψήφων. Άλλωστε σε κάτι δεκαετίες δεν θα υπάρχουν εκλογές αφού στην Σαρία η Δημοκρατία είναι αμαρτία :clapclap::pleasantry:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top