Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Του ΚΚΕ είναι ακόμα ανοικτά από όσο ξέρω. Άρα τα γραφεία εγκληματιών εξακολουθούν να είναι ανοικτά. Εθελοτυφλουμε μήπως στο άλλο άκρο;

Εσείς να κρύβεστε από ντροπή. Κομμουνισμό βλέπουμε στην Κίνα τώρα και βλέπαμε και στην Ρωσία πως λειτουργεί και λειτούργησε αντίστοιχα. Ποτέ ξανά φασισμός, είτε αριστερός είτε δεξιός.


Μπα, μαζί με τους χρυσαυγιτες τις ίδιες πρακτικές ακολουθούν οι ακροαριστεροί. Το έχουμε δει το έργο.

Το πρόβλημα είναι ότι εσύ δεν παραθέτεις καν επιχειρήματα. Αλλά κλαίς για τα δικά μου από την άλλη, μάλιστα.

Θα φανταστείς και άλλα γεγονότα;
Ρε αη απο δω χάμο που θα πεις το ΚΚΕ εγκληματική οργάνωση,λίγη τσίπα δεν βλάφτει.Λουφαξε.

Και ξαναλέω ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να λέτε την καραμέλα ότι ενάντια στον φασισμο είναι μόνο ΚΚΕ ή ακροαριστεροι.
Πας σωφρων και δημοκρατικός Ανθρωπος και όχι φασιστικό σκουπίδι είνα ενάντια στην εγκληματική οργάνωση ΧΑ..
Χώνεψε το .
Να σου αφιερώσω και ένα τραγουδάκι χρυσό μου.Επειδή είμαι στα κέφια μου.Και γιορτάζουμε απόψε! :D


ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ!
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Για να δούμε τι θα γίνει με τον Λαγό που είναι ευρωβουλευτής.

Ο Ανδρουλακης ειπε κατι και εστειλε επιστολη
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
Ρε αη απο δω χάμο που θα πεις το ΚΚΕ εγκληματική οργάνωση,λίγη τσίπα δεν βλάφτει.Λουφαξε.

Και ξαναλέω ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να λέτε την καραμέλα ότι ενάντια στον φασισμο είναι μόνο ΚΚΕ ή ακροαριστεροι.
Πας σωφρων και δημοκρατικός Ανθρωπος και όχι φασιστικό σκουπίδι είνα ενάντια στην εγκληματική οργάνωση ΧΑ..
Χώνεψε το .
Να σου αφιερώσω και ένα τραγουδάκι χρυσό μου.Επειδή είμαι στα κέφια μου.Και γιορτάζουμε απόψε! :D


ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ!

Ο κορονοιός γιορτάζει από δω και πέρα, τέλος τα μαθήματα ιατρικής.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,706 μηνύματα.
Εσύ φαντάζεσαι γεγονότα.
Τις προάλλες μου το επαιξες γιατρος για κοβιντ h1n1 πχ
Οκ εγώ φαντάζομαι. Ότι πεις αριστερέ. Όποιος δεν έχει επιχειρήματα λέει τέτοια.

Πας να μου περάσεις ότι μια γρίπη είναι ίδια με τον Covid. Ε ρε γέλια. Μαρεσει που ανοίγεις όλο και περισσότερα θέματα. Δυσκολεύεσαι σε μερικά και το ανοίγεις για να "ξεφύγεις".
Ρε αη απο δω χάμο που θα πεις το ΚΚΕ εγκληματική οργάνωση,λίγη τσίπα δεν βλάφτει.Λουφαξε.
Προφανώς και είναι. Η γιαγιά μου ακόμα θυμάται στον συμμοριτοπόλεμο πως βάζανε τα αγοράκια στην ηλικία τότε στα χωριά πάνω σε ταράτσες και σε κρυψώνες για να μην τα πάρουν οι αντάρτες. Ακόμα θυμάται όταν είδε τον πατέρα της να του βάζουν όπλο οι συμμορίτες στο κεφάλι επειδή αρνήθηκε να έρθει μαζί τους. Καθόλου εγκληματίες. Και αντί να ζητήσουν συγγνώμη στον Ελληνικό λαό για τα τόσα που έκαναν εις βάρος, για το πόσα χωριά έκαψαν, πόσους αμάχους έσφαξαν και πόσα παιδιά έσυραν παρά την θέληση τους στα βουνά λένε και γελάνε μέσα στην Βουλή ότι " δεύτερη Βάρκιζα δεν θα ξαναυπαρξει". Να τους χαίρεστε, που θα με πεις εσύ εμένα να ντρέπομαι και για τσιπα. Συμμορίτες.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οκ εγώ φαντάζομαι. Ότι πεις αριστερέ. Όποιος δεν έχει επιχειρήματα λέει τέτοια.

Πας να μου περάσεις ότι μια γρίπη είναι ίδια με τον Covid. Ε ρε γέλια. Μαρεσει που ανοίγεις όλο και περισσότερα θέματα. Δυσκολεύεσαι σε μερικά και το ανοίγεις για να "ξεφύγεις".
Αντίθετα, οι Δημοκρατικοί αντιμετώπισαν πανδημίες με επιτυχία εσείς στο covid τα σκατώσατε
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,736 μηνύματα.
Γι' αυτό να φανταστώ ο Σαμαράς έκανε αυτά που έκανε.
Είχε γίνει τεράστιο θέμα η δολοφονία, δεν τον έπαιρνε να κάνει κάτι διαφορετικό, τώρα όπως Γεωργιάδης και άλλοι χρησιμοποιούν την επιλογή που έκανε ο Σαμαράς τότε προς όφελος τους '' η παράταξη μας τσάκισε το μόρφωμα της ΧΑ'' και άλλα τέτοια παραμύθια. Υπάρχουν πολλές δηλώσεις από βουλευτές της ΝΔ που έχουν κάνει κάνει διάφορα ''ύποπτα'' σχόλια, όπως ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,706 μηνύματα.
Αντίθετα, οι Δημοκρατικοί αντιμετώπισαν πανδημίες με επιτυχία εσείς στο covid τα σκατώσατε
Την γρίπη την αντιμετωπίζω και εγώ που δεν έχω σχέση με εξουσία. Σιγά το κατόρθωμα του 2009.
Συνεχίζεις με ανόητα πράγματα βλέπω.

@Averkina εσύ που εβριζες τον φοκο όταν έλεγε ότι ο κορωνοιος είναι ίδιο πράγμα με γρίπη δεν θα πάρεις θέση εδώ με κάποιον που τα εξισώνει;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Οκ εγώ φαντάζομαι. Ότι πεις αριστερέ. Όποιος δεν έχει επιχειρήματα λέει τέτοια.

Πας να μου περάσεις ότι μια γρίπη είναι ίδια με τον Covid. Ε ρε γέλια. Μαρεσει που ανοίγεις όλο και περισσότερα θέματα. Δυσκολεύεσαι σε μερικά και το ανοίγεις για να "ξεφύγεις".

Προφανώς και είναι. Η γιαγιά μου ακόμα θυμάται στον συμμοριτοπόλεμο πως βάζανε τα αγοράκια στην ηλικία τότε στα χωριά πάνω σε ταράτσες και σε κρυψώνες για να μην τα πάρουν οι αντάρτες. Ακόμα θυμάται όταν είδε τον πατέρα της να του βάζουν όπλο οι συμμορίτες στο κεφάλι επειδή αρνήθηκε να έρθει μαζί τους. Καθόλου εγκληματίες. Και αντί να ζητήσουν συγγνώμη στον Ελληνικό λαό για τα τόσα που έκαναν εις βάρος, για το πόσα χωριά έκαψαν, πόσους αμάχους έσφαξαν και πόσα παιδιά έσυραν παρά την θέληση τους στα βουνά λένε και γελάνε μέσα στην Βουλή ότι " δεύτερη Βάρκιζα δεν θα ξαναυπαρξει". Να τους χαίρεστε, που θα με πεις εσύ εμένα να ντρέπομαι και για τσιπα. Συμμορί

Ο κορονοιός γιορτάζει από δω και πέρα, τέλος τα μαθήματα ιατρικής.
:D

Σας καταννοώ! Θέλει η π@να να κρυφτεί και η θλιψη δεν την αφήνει.:hehe:

ΣΚΡΟΦΑ ΧΑ ΗΡΘΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Η ΩΡΑ ΣΟΥ!!!!!!!!

 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,706 μηνύματα.
Ποια γρίπη
Πανδημία είχαμε και τότε

Πανδημία ΓΡΊΠΗΣ λέγεται. Και ουδέποτε είχε τις δυνατότητες του κορωνοιου. Άραγε όπως και η Χρυσή Αυγή η ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΉ Κίνα θα καταδικαστεί για έγκλημα που κόστισε την ζωή σε 1 εκατομμύριο ανθρώπους ως τωρα; Τροφή για σκέψη.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Για το μεσανατολικό θα πείτε ωρε; Γιατί δεν λέτε και για αυτό; :hehe:
Έλα όλα τα ναζι στη πίστα!!!!!:hehe:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,706 μηνύματα.
και πάλι πανδημια δεν ειναι;
ξερεις τι θα πει μια πανδημια απλώνεται;

Μιλάς για μια πανδημία που σκότωσε 384.000 ανθρώπους σε δύο χρόνια δράσης και χωρίς καμία καραντίνα. Και την συγκρίνεις με μια που μπήκε όλος ο κόσμος σε καραντίνα και σκότωσε 1 εκατομμύριο ανθρώπους σε λιγότερο από ένα χρόνο. Θέλει σκέψη το πράγμα για να το καταλάβεις αυτό ε;

Αν είναι να καταδικαστεί κάποιος ας καταδικαστουν αυτοί που το ξεκίνησαν και ενώ έκλειναν την επαρχία Χουπει για να μην μολυνθεί η υπόλοιπη χώρα άφησαν τα αεροδρόμια ανοικτά για το εξωτερικό για να μολυνθούν και άλλες χώρες. Αλλά εκεί μόκο.

Τέσπα το θέμα μπορεί να λήξει, δεν θα βγούμε άλλο off topic. Να χαίρεσαι την Δημοκρατία αλά Σοβιέτ που έχεις στην Ελλάδα και όλα καλά.
 

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Οκ εγώ φαντάζομαι. Ότι πεις αριστερέ. Όποιος δεν έχει επιχειρήματα λέει τέτοια.

Πας να μου περάσεις ότι μια γρίπη είναι ίδια με τον Covid. Ε ρε γέλια. Μαρεσει που ανοίγεις όλο και περισσότερα θέματα. Δυσκολεύεσαι σε μερικά και το ανοίγεις για να "ξεφύγεις".

Προφανώς και είναι. Η γιαγιά μου ακόμα θυμάται στον συμμοριτοπόλεμο πως βάζανε τα αγοράκια στην ηλικία τότε στα χωριά πάνω σε ταράτσες και σε κρυψώνες για να μην τα πάρουν οι αντάρτες. Ακόμα θυμάται όταν είδε τον πατέρα της να του βάζουν όπλο οι συμμορίτες στο κεφάλι επειδή αρνήθηκε να έρθει μαζί τους. Καθόλου εγκληματίες. Και αντί να ζητήσουν συγγνώμη στον Ελληνικό λαό για τα τόσα που έκαναν εις βάρος, για το πόσα χωριά έκαψαν, πόσους αμάχους έσφαξαν και πόσα παιδιά έσυραν παρά την θέληση τους στα βουνά λένε και γελάνε μέσα στην Βουλή ότι " δεύτερη Βάρκιζα δεν θα ξαναυπαρξει". Να τους χαίρεστε, που θα με πεις εσύ εμένα να ντρέπομαι και για τσιπα. Συμμορίτες.
Τι συμμορίτες ρε Γιάννη για σύνελθε λίγο. Να μιλήσω προσωπικά, όλο το σόι του πατέρα μου ξεκληρίστηκε από καθάρματα ταγματασφαλίτες χωρίς κανένα λόγο, απλά και μόνο επειδή ήταν περήφανοι κομμουνιστές και αντιστασιακοί ΕΑΜίτες. Όταν μπούκαραν στα σπίτια τους τις νύχτες και τους έψαχναν, όταν φύτευαν ψεύτικα όπλα μέσα στις αποθήκες τους, όταν απειλούσαν τους πάντες στα χωριά ότι θα βρουν το μπελά τους αν κρύψουν ή προστατέψουν κομμουνιστές, είχαν άλλη επιλογή απ' το να φύγουν στο βουνό; Από που και ως που αυτό το βαφτίζουμε φυσιολογικό; Η προγιαγιά μου από το πολύ ξύλο για να αποκαλύψει που κρύβονται τα παιδιά της, τα αδέρφια της και ο άντρας της έχασε τα λογικά της, ενώ εντέλει μέχρι να λήξει ο εμφύλιος η οικογένεια μετρούσε 5 νεκρούς και επιζήσαντες μόνο την προγιαγιά και το μωρό της (δηλαδή τον παππού μου). Δεν λέει κανείς ότι δεν υπήρξαν λάθη και από τη μεριά των ανταρτών, φυσικά έγιναν και τέτοια, αλλά ο εμφύλιος είναι πια δεδομένο ότι ήταν το μεγαλύτερο έγκλημα της μισαλλόδοξης άκρας δεξιάς. Δεν μπορώ να καταλάβω πως στο καλό μπορεί ένας νέος άνθρωπος το 2020 να μιλάει για "συμμοριτοπόλεμο" με ένα λεξιλόγιο και μια λογική που θα είχε ο τελευταίος αμόρφωτος βλαχοφασίστας που δεν κατάφερε ποτέ να γίνει κάτι σπουδαιότερο από βλαχοφασίστας. Ντροπή σου πραγματικά, εγώ αυτό δεν μπορώ να μην το εκλάβω αυτό ως προσωπική προσβολή της μνήμης των προγόνων μου. Και αυτοί οι άνθρωποι δεν είχαν ούτε χρήματα, ούτε εξουσία ποτέ τους. Πρόσφυγες ήταν που υπερασπίστηκαν την Ελλάδα με πολύ μεγαλύτερη συνέπεια από αυτούς που κάνουν καρίερα διαφημίζοντας το πόσο Έλληνες είναι. Ε δε γίνεται να ανέχομαι τον κάθε Γιάννη να προσβάλλει τη μνήμη τους λέγοντας τους "συμμορίτες" ή δεν ξέρω και γω τι άλλο.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,736 μηνύματα.
Μιλάς για μια πανδημία που σκότωσε 384.000 ανθρώπους σε δύο χρόνια δράσης και χωρίς καμία καραντίνα. Και την συγκρίνεις με μια που μπήκε όλος ο κόσμος σε καραντίνα και σκότωσε 1 εκατομμύριο ανθρώπους σε λιγότερο από ένα χρόνο. Θέλει σκέψη το πράγμα για να το καταλάβεις αυτό ε;

Αν είναι να καταδικαστεί κάποιος ας καταδικαστουν αυτοί που το ξεκίνησαν και ενώ έκλειναν την επαρχία Χουπει για να μην μολυνθεί η υπόλοιπη χώρα άφησαν τα αεροδρόμια ανοικτά για το εξωτερικό για να μολυνθούν και άλλες χώρες. Αλλά εκεί μόκο.

Τέσπα το θέμα μπορεί να λήξει, δεν θα βγούμε άλλο off topic. Να χαίρεσαι την Δημοκρατία αλά Σοβιέτ που έχεις στην Ελλάδα και όλα καλά.
Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν διαφωνίες και συγκρούσεις στο φορουμ αλλά να λες την αστική δημοκρατία που υπάρχει στην Ελλάδα σοβιετ είναι οτι να ναι.
 

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
:confused:
Άραγε όπως και η Χρυσή Αυγή η ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΉ Κίνα θα καταδικαστεί για έγκλημα που κόστισε την ζωή σε 1 εκατομμύριο ανθρώπους ως τωρα; Τροφή για σκέψη.

Φταίει ο μέσος Κινέζος για έναν ιό που έφερε η φύση; https://www.e-steki.gr/threads/Πανδημία-κορωνοϊού-2020.180725/post-4565862

Εγώ απλά εστίασα στην χαζομάρα μερικών που βρήκαν ευκαιρία να βρίσουν την Κίνα και τον κινεζικό λαό. Είναι μάλλον που δεν θα φτάσουν ποτέ το IQ του μέσου Κινέζου... https://www.e-steki.gr/threads/Πανδημία-κορωνοϊού-2020.180725/post-4565942
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,391 μηνύματα.
Να χαίρεσαι την Δημοκρατία αλά Σοβιέτ που έχεις στην Ελλάδα και όλα καλά.

Μα και βέβαια η δημοκρατια μας είναι σοβιέτ όταν τολμάει να καταδικάσει μια ναζιστικη/εγκληματική οργάνωση! Μα είναι δυνατόν να τολμαει η δικαιοσύνη να καταδικάζει μια ναζιστική/εγκληματική οργάνωση; ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!
Μα έπρεπε να την αφήσει να εγκληματεί,να σκοτώσει καμιά 30ρια ακόμα τραγουδιστές,καμια 100 αλλοδαπούς και να επιβάλλει και το ναζιστικό σύμβολο,ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ στην ελληνική δικαιοσύνη που ΤΟΛΜΑΕΙ και καταδικάζει μια ναζιστική/εγκληματικη οργανωση!!!!!!



Πας μη ΝΑΖΙ είναι σοβιετ τελος!!!!!!!!!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,706 μηνύματα.
Τι συμμορίτες ρε Γιάννη για σύνελθε λίγο. Να μιλήσω προσωπικά, όλο το σόι του πατέρα μου ξεκληρίστηκε από καθάρματα ταγματασφαλίτες χωρίς κανένα λόγο, απλά και μόνο επειδή ήταν περήφανοι κομμουνιστές και αντιστασιακοί ΕΑΜίτες. Όταν μπούκαραν στα σπίτια τους τις νύχτες και τους έψαχναν, όταν φύτευαν ψεύτικα όπλα μέσα στις αποθήκες τους, όταν απειλούσαν τους πάντες στα χωριά ότι θα βρουν το μπελά τους αν κρύψουν ή προστατέψουν κομμουνιστές, είχαν άλλη επιλογή απ' το να φύγουν στο βουνό; Από που και ως που αυτό το βαφτίζουμε φυσιολογικό; Η προγιαγιά μου από το πολύ ξύλο για να αποκαλύψει που κρύβονται τα παιδιά της, τα αδέρφια της και ο άντρας της έχασε τα λογικά της, ενώ εντέλει μέχρι να λήξει ο εμφύλιος η οικογένεια μετρούσε 5 νεκρούς και επιζήσαντες μόνο την προγιαγιά και το μωρό της (δηλαδή τον παππού μου). Δεν λέει κανείς ότι δεν υπήρξαν λάθη και από τη μεριά των ανταρτών, φυσικά έγιναν και τέτοια, αλλά ο εμφύλιος είναι πια δεδομένο ότι ήταν το μεγαλύτερο έγκλημα της μισαλλόδοξης άκρας δεξιάς. Δεν μπορώ να καταλάβω πως στο καλό μπορεί ένας νέος άνθρωπος το 2020 να μιλάει για "συμμοριτοπόλεμο" με ένα λεξιλόγιο και μια λογική που θα είχε ο τελευταίος αμόρφωτος βλαχοφασίστας που δεν κατάφερε ποτέ να γίνει κάτι σπουδαιότερο από βλαχοφασίστας. Ντροπή σου πραγματικά, εγώ αυτό δεν μπορώ να μην το εκλάβω αυτό ως προσωπική προσβολή της μνήμης των προγόνων μου. Και αυτοί οι άνθρωποι δεν είχαν ούτε χρήματα, ούτε εξουσία ποτέ τους. Πρόσφυγες ήταν που υπερασπίστηκαν την Ελλάδα με πολύ μεγαλύτερη συνέπεια από αυτούς που κάνουν καρίερα διαφημίζοντας το πόσο Έλληνες είναι. Ε δε γίνεται να ανέχομαι τον κάθε Γιάννη να προσβάλλει τη μνήμη τους λέγοντας τους "συμμορίτες" ή δεν ξέρω και γω τι άλλο.
Τι ωραία, έχουμε κοινή ιστορία. Και εμένα οι δικοί μου αντιστασιακοί του ΕΑΜ ήταν που ήρθαν να πολεμήσουν για την πατρίδα ενώ βρίσκονταν στην Σοβιετική Ένωση ( και έζησαν την φτώχεια και εκεί από κοντά όταν το κράτος δεν τους έδινε ούτε ψωμί ). Επίσης είμαι από οικογένεια που μάτωσε από τον ναζισμό γιατί έχω νεκρούς, αλλά δεν σε είδα να μιλάς για όταν με έλεγαν εδώ φασίστα.

Να φανταστώ θα αρνηθείς το ότι οι αντάρτες ξεκλήριζαν χωριά; θα αρνηθείς τις αυθεντικές δικές μου πηγές; Είναι αστείο το ότι αυτό το έκαναν στους δικούς μου που ήταν ( και είναι ) αριστεροί, φαντάσου τι θα έκαναν στους δεξιούς που έβρισκαν. Υπάρχουν πολλοί Έλληνες που έχουν θύματα από τον κομμουνισμό στην Ελλάδα.

Οκ, ζητώ συγγνώμη για τους συμμορίτες, δεν ήθελα να προσβάλλω προφανώς την μνήμη της οικογένειας σου. Παραφερθηκα.

Αλλά, πίστεψε με επειδή μπορεσα να μάθω ( και μελέτησα σχετική βιβλιογραφία ) τι περνούσαν οι λαοί στον κομμουνισμό και ιδίως τι πέρασαν οι λαοί που τους επιβλήθηκε δια της βίας ( Βουλγαρία, Ρουμανία, Πολωνία, Τσεχοσλοβακία, Ουγγαρία, Γιουγκοσλαβία, Αλβανία, Ανατολική Γερμανία ) και κάθε φορά που πήγαιναν να μεταβάλλουν το πολίτευμα τους σκότωνε η αστυνομία στο δρόμο. Σίγουρα επέτρεψε μου να μην στηρίζω τον κομμουνισμό και τον σοσιαλισμό και να χαίρομαι που νίκησαν οι βασιλικές ελληνικές δυνάμεις το 1949. Να τονίσω εδώ βέβαια ότι δεν χαίρομαι που με τον εμφύλιο γλίτωσαν και δεν συνελήφθησαν οι προδότες.

Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν διαφωνίες και συγκρούσεις στο φορουμ αλλά να λες την αστική δημοκρατία που υπάρχει στην Ελλάδα σοβιετ είναι οτι να ναι.
Ναι συγγνώμη έχεις δίκιο, ευτυχώς δεν φτάσαμε ακόμα σε σημείο να εκτελούμε όποιον ένας παρανοϊκός ηγέτης θεωρεί εχθρό του. Όντως υπάρχει ελπίδα ακόμα.
:confused:Φταίει ο μέσος Κινέζος για έναν ιό που έφερε η φύση; https://www.e-steki.gr/threads/Πανδημία-κορωνοϊού-2020.180725/post-4565862
Δεν μίλησα προφανώς για τον μέσο Κινέζο. Και το να με κατηγορείς εμένα για ρατσισμό προς τον Κινεζικό λαό είναι αστείο. Ρώτα τον @Volkswagen Fan για το αν είμαι αντικινεζος ή όχι. Την κομμουνιστική κυβέρνηση τους κατακρίνω που επίτηδες έκρυψε όσο μπορούσε την ύπαρξη του νέου κορωνοιου και δεν έκλεινε τα αεροδρόμια για να κολλήσουν και άλλες χώρες. Και αυτά να έκανε καλά θα ήταν. Από το 1949 ως τώρα δεν θέλω να ξέρω πόσους έφαγαν για να χτίσουν την "New China " τους. Κάτι για 60+ εκατομμύρια γνωρίζω. Φιλειρηνική κυβέρνηση δεν λέω. Σέβεται και τα ανθρώπινα δικαιώματα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
να το βρεις, εγώ το θυμάμαι από το 2013
άλλωστε και οι ανώνυμοι μάρτυρες την 1η μέρα είπαν τα ίδια, ότι ήξεραν που πήγαιναν και που

Ελεγα αν ειχες κάτι συγκεκριμενο να βάλεις γιατι εγω εχω αυτα εδω


το θλιβερο ειναι στο 4 μιση που λεει ο πατερας του αλλου θα τα χρεωνανε στη μανα σου κ λεει αυτος ας τα χρεώνανε.

Εδω ΝΑΙ φαινεται ξεκάθαρα οτι ο Λαγος συντονιζει.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Καταλαβαίνω ότι υπάρχουν διαφωνίες και συγκρούσεις στο φορουμ αλλά να λες την αστική δημοκρατία που υπάρχει στην Ελλάδα σοβιετ είναι οτι να ναι.

Δεν υπάρχουν απλα διαφωνίες φίλε. Υπάρχει παρελθον βεντέτας. Διαβασες τι έγραψε ο άλλος; εμενα λέει οι ταγματασφαλιτες έσφαξαν ξερω γω συγγενεις μου. Αυτο ειναι ενα γεγονος που έγινε στον εμφυλιο αλλα ακομα κρατάει. Ολα αυτα τα δυσαρεστα που έγιναν πρέπει να περάσουν γενιές για να "ξεχαστουν" κάπως. Εγω για αυτο αποφευγω πλέον τέτοιες συζητησεις γιατι εκτος του οτι δε βγαινει κάτι στο τέλος θα τσακωθεις και χωρις λογο.

Και στη τελικη στα @@ μου ο Τραμπ , ο Σαλβινι και γενικα ο καθε μλκας που γινεται ήρωας χωρις λογο. Το θεμα ειναι εμεις τι κάνουμε για ολους αυτους ειμαστε απλα ένα νουμερο.

Ειναι επισης θλιβερο το γεγονος οτι έπρεπε να δολοφονηθει ο Φυσσας για να ξεμπερδεψει το πολιτικο συστημα απο την ΧΑ.

Ο Φυσσας κατα καποιο τροπο μπορει να θεωρηθει ηρωας εφοσον αυτος εγινε αιτια να κινησει ολη αυτη η διαδικασια. Μη ξεχνάμε οτι κατα το παρελθον με τον Κουσουρη δεν εγινε το ιδιο. Πάντως ουτε με τον Φυσσα ειμαι γιατι δεν μου άρεσε που έβριζε ετσι μεσα απο τα τραγουδια του ωστοσο νιωθω καλά που αποδοθηκε δικαιοσυνη και ξεμπερδεψαμε απο δαύτους γιατι ο καθενας θα μπορουσε να γινει εχθρος τους... εμενα πχ αν ημουν στη θεση κάποιου αστυνομικου κ ερχοταν στη δουλειά μου ο άλλος και μου μιλαγε ετσι θα ειχαμε προβληματα γιατι ακομη και αν έπεφταν προισταμενοι πάνω μου να με σταματησουν εγω μηνυση θα έκανα και θα ειχαμε δικαστηρια εκτος και αν ζητουσαν συγγνωμη επιτοπου και στη περιοχή που θα ημουν εγω τουλάχιστον έκοβαν τις μαγκιές που ξέρουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top