Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,630 μηνύματα.
Τα ρωτάω σε σένα για να καταλαβω με ποιο σκεπτικό υποστηριζεις οτι διώκονται για τις ιδέες τους και οχι για το οτι ειναι μια εγκληματική οργανωση η οποια ειτε φανερά ειτε κρυφά παροτρυνε κοσμο να αναλάβει δράση με την βία.

Ταγματα εφοδου - μοντελο που εμοιαζε με των ΝΑΖΙ (αλλα δεν το παραδέχονταν λέγανε το παραμυθι με τον Μαιανδρο και τον εθνικισμο) - Ξιφολογχες - αρβυλα - πρωτοπαλικαρα με σημαιες σε σταση προσοχης και μετά απορεις γιατι δεν τους γουστάρανε.

Υποκριτικο και πουστικο αν θες τη γνωμη μου ειναι να ισχυριζεσαι οτι θα καταργησεις ενα πολιτευμα το οποιο ΑΝ δεν υπήρχε δεν θα ήσουν ΠΟΤΕ βουλευτής και δεν θα απολαμβανες για οσο καιρο τα απολαμβάνεις τα πολιτικα σου δικαιωματα.

Εσυ επισης αυτα που λές τωρα αν ησουν σε δικτατορια ειτε των χρυσαυγιτων ειτε των ΚΚΕδων στην μεν δευτερη περιπτωση δεν θα μπορουσες να μιλάς ενάντια και να παραθέτεις τις ιδέες σου. Αρα για ποιο λογο υποστηριζεις τη δικτατορια και λές σε εμάς οτι ειμαστε υποκριτες ετσι και αλλιως εσυ αν ανεβαινες (ως εθνικιστης) επισης δικτατορας θα ησουν θα μπορουσες να μιλησεις στη μια περιπτωση αλλα δεν θα μπορουσες να μιλήσεις στη δευτερη (την δικτατορια των ΚΚΕδων)

αυτο το τελευταιο το γράφω για να σου δειξω ποσο για το πτσο ειναι οι δικτατοριες αλλα εν παση περιπτωση εσυ εχεις τις δικες σου ιδέες και απο οτι φαινεται δε προκειται κ να τις αλλάξεις.
Έλα ρε φίλε σοβαρά τώρα; Σου εξήγησα γιατί. Άφησαν έξω ενεργούς δολοφόνους και καταδικάζουν άτομα τα οποία δεν είχαν σχέση με δολοφονίες όπως ο Κασιδιάρης. Πάνω στην βία βασίζονται πολλά κόμματα και οργανώσεις που δεν είναι εκτός νόμου αλλά ok, who cares.

Ο Μαίανδρος είναι ελληνικό σύμβολο και η σβάστικα Ινδουιστική-Βουδιστική. Δεν θα βεβυλώνουμε τώρα και τα σύμβολα επειδή κάποιοι τα χρησιμοποιούσαν όπως ήθελαν. Εγώ δεν απορώ επειδή δεν τους γουστάρανε. Εγώ απορώ πως ένα πλήρως προσωποπαγές κόμμα στον 21ο αιώνα βρέθηκε στην τρίτη θέση και σχεδόν στο 10% και έπαιρνε ψήφους ακόμα και από Καλάβρυτα. Από ένα μέρος που μάτωσε άσχημα από τον Εθνικοσοσιαλισμό.

Υποκριτικό ήταν που τα έλεγαν μεταξύ τους και στις κάμερες κάναν μόκο. Είσαι υπέρ της δικτατορίας και του εθνικοσοσιαλισμού, γιατί υποκρίνεσαι; Να τα λες μπροστά.

Πάντα ήμουν υπέρ της Δημοκρατίας απλά δεν χαρακτηρίζω αυτό που έχουμε τώρα ως δημοκρατία ακριβώς. Μπορεί ευτυχώς να μην φτάσαμε ακόμα σε σημείο διώξεων αλλά η λογοκρισία έχει αρχίσει να πέφτει παντού. Αν δεν είσαι political correct τρως καλό censorship. Από την μία ΚΚΕ-ΑΝΤΑΡΣΥΑ και από την άλλη ΧΑ είναι ανοικτοί κίνδυνοι για την χώρα. Τα δύο από τα τρία κόμματα πέρασαν από την Βουλή ενώ και τα δύο στην ακμή τους έφτασαν στην τρίτη θέση και πλησίαζαν το 10% ( το ΚΚΕ νομίζω το πάτησε κιόλας ). Αναλογίσουμε λοιπόν για τον υπαρκτό κίνδυνο.

Οι δικτατορίες δεν βοήθησαν ποτέ κανέναν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Έλα ρε φίλε σοβαρά τώρα; Σου εξήγησα γιατί. Άφησαν έξω ενεργούς δολοφόνους και καταδικάζουν άτομα τα οποία δεν είχαν σχέση με δολοφονίες όπως ο Κασιδιάρης. Πάνω στην βία βασίζονται πολλά κόμματα και οργανώσεις που δεν είναι εκτός νόμου αλλά ok, who cares.

Ο Μαίανδρος είναι ελληνικό σύμβολο και η σβάστικα Ινδουιστική-Βουδιστική. Δεν θα βεβυλώνουμε τώρα και τα σύμβολα επειδή κάποιοι τα χρησιμοποιούσαν όπως ήθελαν. Εγώ δεν απορώ επειδή δεν τους γουστάρανε. Εγώ απορώ πως ένα πλήρως προσωποπαγές κόμμα στον 21ο αιώνα βρέθηκε στην τρίτη θέση και σχεδόν στο 10% και έπαιρνε ψήφους ακόμα και από Καλάβρυτα. Από ένα μέρος που μάτωσε άσχημα από τον Εθνικοσοσιαλισμό.

Υποκριτικό ήταν που τα έλεγαν μεταξύ τους και στις κάμερες κάναν μόκο. Είσαι υπέρ της δικτατορίας και του εθνικοσοσιαλισμού, γιατί υποκρίνεσαι; Να τα λες μπροστά.

Πάντα ήμουν υπέρ της Δημοκρατίας απλά δεν χαρακτηρίζω αυτό που έχουμε τώρα ως δημοκρατία ακριβώς. Μπορεί ευτυχώς να μην φτάσαμε ακόμα σε σημείο διώξεων αλλά η λογοκρισία έχει αρχίσει να πέφτει παντού. Αν δεν είσαι political correct τρως καλό censorship. Από την μία ΚΚΕ-ΑΝΤΑΡΣΥΑ και από την άλλη ΧΑ είναι ανοικτοί κίνδυνοι για την χώρα. Τα δύο από τα τρία κόμματα πέρασαν από την Βουλή ενώ και τα δύο στην ακμή τους έφτασαν στην τρίτη θέση και πλησίαζαν το 10% ( το ΚΚΕ νομίζω το πάτησε κιόλας ). Αναλογίσουμε λοιπόν για τον υπαρκτό κίνδυνο.

Οι δικτατορίες δεν βοήθησαν ποτέ κανέναν.

Αυτοι χρησιμοποιήσαν το συμβολο οπως ήθελαν. Εγω ξερω οτι ειναι ελληνικο συμβολο. Παλαιοτερα ειχαν το συμβολο του Ναζισμου και ξαφνικά το ξέχασαν και ...... το γυρισαν στον Μαιανδρο.

Δεν ξέρεις τι εχει κάνει ο Κασιδιάρης. Σε μια δολοφονια δεν ψάχνουμε μονο τον φυσικο αυτουργο αλλα και τον ηθικό. Ο φυσικος απλα ολοκληρωνει τη δουλειά , εντολες ομως πηρε απο αλλού. Πάς να πέσεις θυμα της ρητορικης των χρυσαυγιτων οτι δηθεν τους κυνηγάνε για τις ιδέες τους. ΟΧΙ τους κυνηγάνε επειδη το πηγαν στα άκρα. Αν ηταν ενα εθνικιστικο κομμα το οποιο δεν έκανε ενοπλες επιθεσεις βιας στους αντιπαλους του δεν θα ειχαν συμβει τωρα αυυτα που συνεβησαν , κανεις δεν μπορει να βάλει φυλακη αν δεν έχει επαρκη στοιχεια.

Και επειδη λές οτι οι ανθρωποι αυτοι δεν ειχαν ΚΑΜΙΑ σχεση με τους ενεργους δολοφονους... εξηγησε μου και πάλι αν μπορεις πως δικαιολογειται αυτο


στο 1ο λεπτο ο Λαγος δινει εντολή στον Τζεβελέγκο να πάει στο σπιτι κάποιου κατηγορουμενου ο οποιος περνάει αυτόφωρο και να τον καθαρισει σε ΟΤΙ ΕΧΕΙ μαχαιρια-οπλα κτλπ διοτι οι αστυνομικοι βρήκαν ενα "πτυσομενο γκλομπ"

απο ποτε ενας εκλεγμενος βουλευτης ο οποιος σεβεται την νομιμοτητα δινει εντολη σε κάποιον άλλον να υποθάλψει εγκληματια και να παραπλανήσει τις αρχές σχετικά με έγκλημα που έχει τελεστει;;;;

Ποιο το συμφερον του Λαγου να υποθάλψει εναν εγκληματια και να μην αφησει τη δικαιοσυνη και τις αρχές να κάνουν τη δουλεια τους χωρις να ανακατευτει σε κάτι που δεν τον αφορα ετσι κ αλλιως;


εχεις κάποια απάντηση;

εντάξει τα ταγματα εφοδου και τις ξιφολογχες ο άλλος τις έλεγε μεταφορικα οπως μου ειπες ....

και αυτη εδω η εντολη μεταφορικη ειναι; δοθηκε για πλάκα;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,630 μηνύματα.
Αυτοι χρησιμοποιήσαν το συμβολο οπως ήθελαν. Εγω ξερω οτι ειναι ελληνικο συμβολο. Παλαιοτερα ειχαν το συμβολο του Ναζισμου και ξαφνικά το ξέχασαν και ...... το γυρισαν στον Μαιανδρο.

Δεν ξέρεις τι εχει κάνει ο Κασιδιάρης. Σε μια δολοφονια δεν ψάχνουμε μονο τον φυσικο αυτουργο αλλα και τον ηθικό. Ο φυσικος απλα ολοκληρωνει τη δουλειά , εντολες ομως πηρε απο αλλού. Πάς να πέσεις θυμα της ρητορικης των χρυσαυγιτων οτι δηθεν τους κυνηγάνε για τις ιδέες τους. ΟΧΙ τους κυνηγάνε επειδη το πηγαν στα άκρα. Αν ηταν ενα εθνικιστικο κομμα το οποιο δεν έκανε ενοπλες επιθεσεις βιας στους αντιπαλους του δεν θα ειχαν συμβει τωρα αυυτα που συνεβησαν , κανεις δεν μπορει να βάλει φυλακη αν δεν έχει επαρκη στοιχεια.

Και επειδη λές οτι οι ανθρωποι αυτοι δεν ειχαν ΚΑΜΙΑ σχεση με τους ενεργους δολοφονους... εξηγησε μου και πάλι αν μπορεις πως δικαιολογειται αυτο


στο 1ο λεπτο ο Λαγος δινει εντολή στον Τζεβελέγκο να πάει στο σπιτι κάποιου κατηγορουμενου ο οποιος περνάει αυτόφωρο και να τον καθαρισει σε ΟΤΙ ΕΧΕΙ μαχαιρια-οπλα κτλπ διοτι οι αστυνομικοι βρήκαν ενα "πτυσομενο γκλομπ"

απο ποτε ενας εκλεγμενος βουλευτης ο οποιος σεβεται την νομιμοτητα δινει εντολη σε κάποιον άλλον να υποθάλψει εγκληματια και να παραπλανήσει τις αρχές σχετικά με έγκλημα που έχει τελεστει;;;;

Ποιο το συμφερον του Λαγου να υποθάλψει εναν εγκληματια και να μην αφησει τη δικαιοσυνη και τις αρχές να κάνουν τη δουλεια τους χωρις να ανακατευτει σε κάτι που δεν τον αφορα ετσι κ αλλιως;


εχεις κάποια απάντηση;

εντάξει τα ταγματα εφοδου και τις ξιφολογχες ο άλλος τις έλεγε μεταφορικα οπως μου ειπες ....

και αυτη εδω η εντολη μεταφορικη ειναι; δοθηκε για πλάκα;

Επειδή ακριβώς δεν ξέρουμε τι έκανε ο Κασιδιάρης δεν μπορούμε να τον βάζουμε μέσα. Τους κυνηγάνε φίλε και για τις ιδέες τους, πιστεύω γίνεται ένα καλό mix, λίγο από όλα. Τα άκρα τόσο καιρό δεν τα κυνηγάνε πάντως. Εθνικιστικό κόμμα δεν ήταν ποτέ, αυτό είναι προσβολή για κάθε Έλληνα εθνικιστή. Ο Παππάς δίδασκε στο παιδί του πως να λέει Heil Hitler και λέρωνε την στολή του Εύζωνα με το περιβραχιόνιο της εθνικοσοσιαλιστικής σβάστικας. Το κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα που δεν είχε καμία σχέση με εγκλήματα γιατί τίθεται εκτός νόμου τότε; Όπως λογικά θα τεθεί και το ΕΛΑΣΥΝ του Λαγού. Βρήκαν ευκαιρία και έκαναν μαζική εκκαθάριση του εθνικιστικού χώρου. Ο Παφίλης αυτό το σίχαμα της Βουλής έκανε λόγο για ποινικοποίηση και του κόμματος Ελληνική Λύση. Έχουν ξεφύγει.

Ανέκαθεν μέσα στην Βουλή ο ένας κάλυπτε τον άλλον. Σε προβλημάτισε τόσο ότι είπε να καθαρίσει από αποδεικτικά στοιχεία το μέρος;

Ο Λαγός το έκανε αυτό για τον ίδιο λόγο που η ΝΔ μούγκα σε αυτό

Ο σχετικός διάλογος που κατέγραψε ο κοριός της ΕΥΠ, είναι εμετικός :

Εγκέφαλος: Εχω ένα παρτουζάκι 17 χρόνων να σου φύγει το μυαλό, για το ξύλο που θέλει δεν φαντάζεσαι.

Πρώην υπουργός: Εμφάνιση, φωτογραφία.

Εγκέφαλος: Θα σ’ το στείλω τώρα… Πώς το είδες;

Πρώην υπουργός: Καλό, αλλά πολύ έκφυλο.

Εγκέφαλος: Ρε μαλάκα, 17 χρόνων είναι.

Πρώην υπουργός: Δεν είναι…

Εγκέφαλος: Ακούς τι σου λέω εγώ; Πάει σχολείο.

Πρώην υπουργός: Καλό είναι.

Εγκέφαλος: Τέτοια παρτούζα δεν έχω κάνει. Τώρα είναι στη Λιβαδειά με τον πατέρα και τη μάνα της, μόλις γυρίσει θα το κανονίσουμε να κλείσεις ένα δωματιάκι να μας επισκεφτεί.

Το γνώριζε και ο κύριος Μητσοτάκης αυτό. Ο καθένας εκεί μέσα κοιτάει την πάρτη του. Για αυτό ακριβώς ο Λάγος έκανε ό,τι έκανε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Επειδή ακριβώς δεν ξέρουμε τι έκανε ο Κασιδιάρης δεν μπορούμε να τον βάζουμε μέσα.

Aφου δεν ξέρεις τι έκανε ο Κασιδιάρης τοτε πως εισαι σιγουρος οτι διώκεται Μονο για τις ιδέες του;


Ειναι πολλές οι συνομιλιες και οι απομαγνητοφωνήσεις.

Αν υποθέσουμε στο 2:21 οτι ο μάρτυρας Γ ειναι πληρωμένος να πει ψέμματα εναντιον της ΧΑ τοτε πως γνωριζε την ακριβη ωρα και ημερομηνια που μιλησαν στο τηλέφωνο ο Λαγός πχ με τον Ρουπακιά;

φιλε μου τα υπολοιπα που μου λές δεν τα ξέρω , εγω απλα σου λεω πως πρέπει να κρατάς μικρο καλάθι οταν λες οτι διώκονται μονο για τις ιδέες τους.

Στο μεταξυ το αστειο της υποθεσης εδω ειναι πως ακουω σε κάποια φαση οτι ο Γερμενης ηταν εκπαιδευτης.

Ο Γερμενης... που τον έβγαλαν σηκωτο 2 της ασφάλειας του Καμινη και δεν μπορουσε να ξεφυγει.

Τους διαφορους αμορφωτους και προβληματικους χαρακτηρες που συγκεντρωνε η ΧΑ και εβρισκαν καταφυγιο εκει μεσα μπορουν να τους κοροιδεψουν οπως κ το έκαναν, το δικαστηριο λιγο δυσκολο.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει, οι αγανακτισμένοι έλεγαν κρεμάλα σε όλους τους πολιτικούς, χτύπησαν και τον Χατζηδάκη, σκότωσαν 4 ανθρώπους στην Μαρφίν αλλά δεν τους έβαλαν φυλακή σαν εγκληματική οργάνωση.

Σωστά, είχαν μαζευτεί οι αγανακτισμένοι πριν και είπαν: ας κάψουμε τέσσερις ανθρώπους. Βρε, σοβαρευτείτε λίγο, που για να καλύψετε - ή και όχι - την τσαντίλα σας για τη ΧΑ αρχίσατε τα «κύργιε, κύργιε, δεν λέτε κάτι στον Νικολάκη, όμως».

Με τον διαχωρισμό της πολιτικής από την Δικαιοσύνη. Μόνο στην Ελλάδα γίνονται δίκες με τον κάθε καημένο υπουργό, πρωθυπουργό και τα λοιπά να λέει το μακρύ και το κοντό του. Η εισαγγελέας είπε μία αντικειμενική σωστή άποψη χωρίς να επηρεάζεται από το αντιφασιστικό φρόνημα.

Έχεις στοιχεία για παρέμβαση άλλης εξουσίας στην δικαστική; Διότι, το να παίρνει θέση ο πολιτικός κόσμος για τεκταινόμενα είναι φυσικό - διαχωρισμός των εξουσιών δε σημαίνει αποστείρωση.

Πώς γίνεται όλοι οι ακροδεξιοί που συναντώ τελευταία και που κάποτε ψήφιζαν Χ.Α να μου λένε ότι ποτέ δεν συμφωνούσαν με την Χ.Α και ούτε ποτέ ήταν υπέρ της βίας... Πρόωρο Αλτσχάιμερ;

Είναι γνωστό κίνημα το αίμα, τιμή, δεν ήμουνα εκεί. Επίσης, είναι γνωστοί και οι «αγανακτισμένοι» που για μια στιγμή στη ζωή τους «λύγισαν» και έκαναν ένα... στιγμιαίο λάθος.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.

Δίκη Χρυσής Αυγής: Στη φυλακή ο Μιχαλολιάκος και η ηγετική ομάδα - Αναστολή για 12 καταδικασθέντες



Στη φυλακή οδηγείται η ηγετική ομάδα της Χρυσής Αυγής, σύμφωνα με την απόφαση του δικαστηρίου. Συγκεκριμένα, σύμφωνα με την απόφαση στη φυλακή θα οδηγηθούν ο Γιώργος Ρουπακιάς και οι: Νίκος Μιχαλολιάκος γενικός γραμματέας της Χρυσής Αυγής, ο ευρωβουλευτής Γιάννης Λάγος, ο Ηλίας Κασιδιάρης, ο Ηλίας Παναγιώταρος, ο υπαρχηγός Χρήστος Παππάς, Αρτέμης Ματθαιόπουλος και ο Γιώργος Γερμενής.


Όλοι έχουν ομόφωνα κριθεί ένοχοι από το δικαστήριο για διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης και έχουν καταδικαστεί σε ποινή κάθειρξης σε 13 ετών. Την ίδια ποινή επεφύλαξε το δικαστήριο στους δυο πυρηνάρχες της οργάνωσης Γιώργο Πατέλη και Αναστάσιο Πανταζή, καθώς επίσης και σε μερίδα καταδικασθέντων για την ανθρωποκτονία Φύσσα.

Αντίθετα, με βάση την απόφαση του δικαστηρίου για 12 καταδικασθέντες η ποινή έχει ανασταλτικό αποτέλεσμα, γεγονός που σημαίνει ότι σε λίγη ώρα θα γνωρίζουν τους όρους που θα τους επιβληθούν μέχρι το Εφετείο. Μεταξύ αυτών οι πρώην βουλευτές: Αρβανίτης Αλεξόπουλος, Μπούκουρας, Ζαρούλια και Κουκούτσης.

Παράλληλα, στους Αρβανίτη, Μπούκουρα, Αλεξόπουλο, Ζαρούλια και Κουκούτση επέβαλε του όρους της απαγόρευσης εξόδου από τη χώρα, της καταβολής εγγυοδοσίας ύψους 20.000 ευρώ και της εμφάνισης σε ΑΤ της περιοχής τους.

Συνολικά στη φυλακή οδηγούνται 38 από τους 50 καταδικασθέντες για κακουργηματικές πράξεις.



ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Οι δολοφόνοι στη φυλακή!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,630 μηνύματα.
Αφαιρείται η κατ'οικον <<φυλάκιση>> και από τα 13 χρόνια αυτοί που καταδικάστηκαν για διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης ( Μιχαλολιάκος, Κασιδιάρης, Λαγός, Παππάς κλπ ) θα μείνουν στις φυλακές 2,5-3 χρόνια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Αφαιρείται η κατ'οικον <<φυλάκιση>> και από τα 13 χρόνια αυτοί που καταδικάστηκαν για διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης ( Μιχαλολιάκος, Κασιδιάρης, Λαγός, Παππάς κλπ ) θα μείνουν στις φυλακές 2,5-3 χρόνια.

Μια ζωη στις φυλακες τριγυριζει αυτος ο Κλασιδιάρης. Μας ζαλισε με τις μλκιες του.

Τωρα θα χουμε και το δράμα του Κασιδιάρη οτι τον τραβολογανε άδικα.

Η άλλη η χοντρη δινει πονο εδω πέρα


ανοιξε το στομα και αντι για κρεμυδιλα απο γιαουρτοσκορδιο απο διπιτο σπέσιαλ βγηκε βοθρος με μπινελικια χα χα χα
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,630 μηνύματα.
Μια ζωη στις φυλακες τριγυριζει αυτος ο Κλασιδιάρης. Μας ζαλισε με τις μλκιες του.

Τωρα θα χουμε και το δράμα του Κασιδιάρη οτι τον τραβολογανε άδικα.

Η άλλη η χοντρη δινει πονο εδω πέρα


ανοιξε το στομα και αντι για κρεμυδιλα απο γιαουρτοσκορδιο απο διπιτο σπέσιαλ βγηκε βοθρος με μπινελικια χα χα χα

Δεν αποδείχτηκε τίποτα για τον Κασιδιάρη. Μακάρι να βγει πριν τις εκλογές και να συνεχίσει το Κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα. Δεν θα αντέξω να δω και άλλη φορά να εκπροσωπείται ο Εθνικιστικός χώρος από τον Βελόπουλο. Οι άλλοι δεν με νοιάζουν καθόλου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Δεν αποδείχτηκε τίποτα για τον Κασιδιάρη. Μακάρι να βγει πριν τις εκλογές και να συνεχίσει το Κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα. Δεν θα αντέξω να δω και άλλη φορά να εκπροσωπείται ο Εθνικιστικός χώρος από τον Βελόπουλο. Οι άλλοι δεν με νοιάζουν καθόλου.

Να συνεχισει και να λεει τι ρε φιλε; :P
Ανοησίες; :P

ειναι δυνατον να ταυτιζει τον εαυτο του με τον Θεμιστοκλη και άλλους ήρωες της επανάστασης;

απο που και ως που... επειδη έεπαιζε κλωτσοπαντιναδα στους δρομους κ μετά ξεκατινιαζοταν στη Βουλη με τους άλλοus;

σιγα τα κατορθωματα. Ελεος... Ο Θεμιστοκλης βυθιζε ναυαρχιδες , δεν εσκιζε εκτυπωμενα σημαιάκια της Τουρκιας στη Βουλή.

Αυτοι οι ανθρωποι γεννιούνται ανα 200 χρονια , τι σχέση εχουν οι ΚασιδοΛαγοι μαζι τους;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,630 μηνύματα.
Να συνεχισει και να λεει τι ρε φιλε; :P
Ανοησίες; :P

ειναι δυνατον να ταυτιζει τον εαυτο του με τον Θεμιστοκλη και άλλους ήρωες της επανάστασης;

απο που και ως που... επειδη έεπαιζε κλωτσοπαντιναδα στους δρομους κ μετά ξεκατινιαζοταν στη Βουλη με τους άλλοus;

σιγα τα κατορθωματα. Ελεος... Ο Θεμιστοκλης βυθιζε ναυαρχιδες , δεν εσκιζε εκτυπωμενα σημαιάκια της Τουρκιας στη Βουλή.

Αυτοι οι ανθρωποι γεννιούνται ανα 200 χρονια , τι σχέση εχουν οι ΚασιδοΛαγοι μαζι τους;

Το σύστημα το πόνεσε πάντως. Ο μόνος που πήγε στα δικαστήρια τον δήμαρχο Αθηνών Μπακογιάννη. Πόλεμο κατά των διεφθαρμένων μέσων μαζικής ενημέρωσης της Ελλάδας. Ρεαλιστικές οικονομικές φιλόδοξες προτάσεις. Πατριωτικές αξίες. Δεν βλέπω αυτή τη στιγμή άλλη λύση. Η Ελλάδα χρειάζεται επιτέλους μια σοβαρή εθνικιστική κυβέρνηση που να έχει φωνή να βάζει πρώτα την Ελλάδα και τον Ελληνικό λαό και να μην είναι υποχείριο της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Να ασκούμε πιέσεις στα πλαίσια εξωτερικής πολιτικής και να ασκούμε επίδραση στις γειτονικές χώρες.

Έχουμε φτάσει σε αδιέξοδο πλέον. Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάτι άλλο. Αναγνωρίζω πολλά αρνητικά στον κύριο Κασιδιάρη και θλίβομαι που δεν βγαίνει μια δημόσια να πει μια για πάντα ότι αποκηρύττει την δράση του στην εγκληματική ΧΑ και την επίθεση στην Κανέλλη αλλά there is no way out. Όσο το Κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα δεν έχει κάποια σχέση με Εθνικοσοσιαλισμό είμαι μαζί του. Δεν ξέρω τι είναι και τι δεν είναι ο Κασιδιάρης, αυτό που ξέρω είναι ότι αν μας προδώσει μέχρι και αυτός κυβερνητικά τότε δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ελπίδα για αυτή τη χώρα. Ας σηκωθούμε να φύγουμε όλοι μετά.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,361 μηνύματα.
Να συνεχισει και να λεει τι ρε φιλε; :P
Ανοησίες; :P

ειναι δυνατον να ταυτιζει τον εαυτο του με τον Θεμιστοκλη και άλλους ήρωες της επανάστασης;

απο που και ως που... επειδη έεπαιζε κλωτσοπαντιναδα στους δρομους κ μετά ξεκατινιαζοταν στη Βουλη με τους άλλοus;

σιγα τα κατορθωματα. Ελεος... Ο Θεμιστοκλης βυθιζε ναυαρχιδες , δεν εσκιζε εκτυπωμενα σημαιάκια της Τουρκιας στη Βουλή.

Αυτοι οι ανθρωποι γεννιούνται ανα 200 χρονια , τι σχέση εχουν οι ΚασιδοΛαγοι μαζι τους;
Εντάξει και μόνο να δει κάποιος τον τρόπο που μιλάει, καταλαβαινει τι ΕΣΤΙ,καθώς ο Κασιδιάρης δεν μιλάει,βαραει.Ναι...μιλάει και ο τρόπος που μιλάει είναι σαν να δέρνει.
Τι συζητάμε ακριβώς;

Ποιο φασίστας και αλήτης απο κασιδιαρης πεθαινεις.Στο λεξικο δίπλα στο αλητης/νεαντερνταλ/μπραβος/φασιστας επρεπε να λέει ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ.
Ο κλασιδιαρης μιλαει και ΞΕΡΝΑΕΙ ΜΙΣΟΣ.Πιο μισανθρωπος πεθαινεις.

Τσεκ.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Το σύστημα το πόνεσε πάντως. Ο μόνος που πήγε στα δικαστήρια τον δήμαρχο Αθηνών Μπακογιάννη. Πόλεμο κατά των διεφθαρμένων μέσων μαζικής ενημέρωσης της Ελλάδας. Ρεαλιστικές οικονομικές φιλόδοξες προτάσεις. Πατριωτικές αξίες. Δεν βλέπω αυτή τη στιγμή άλλη λύση. Η Ελλάδα χρειάζεται επιτέλους μια σοβαρή εθνικιστική κυβέρνηση που να έχει φωνή να βάζει πρώτα την Ελλάδα και τον Ελληνικό λαό και να μην είναι υποχείριο της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Να ασκούμε πιέσεις στα πλαίσια εξωτερικής πολιτικής και να ασκούμε επίδραση στις γειτονικές χώρες.

Έχουμε φτάσει σε αδιέξοδο πλέον. Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάτι άλλο. Αναγνωρίζω πολλά αρνητικά στον κύριο Κασιδιάρη και θλίβομαι που δεν βγαίνει μια δημόσια να πει μια για πάντα ότι αποκηρύττει την δράση του στην εγκληματική ΧΑ και την επίθεση στην Κανέλλη αλλά there is no way out. Όσο το Κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα δεν έχει κάποια σχέση με Εθνικοσοσιαλισμό είμαι μαζί του. Δεν ξέρω τι είναι και τι δεν είναι ο Κασιδιάρης, αυτό που ξέρω είναι ότι αν μας προδώσει μέχρι και αυτός κυβερνητικά τότε δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ελπίδα για αυτή τη χώρα. Ας σηκωθούμε να φύγουμε όλοι μετά.

Αν αποκηρυξει και τον ναζισμο, που ειναι η ιδεολογια που ασπαζεται, τοτε ακομα καλυτερα.

Απο το κομμα Ελληνες ΓΤΠ μην περιμενεις και πολλα. Ακομα και να προλαβει τις εκλογες, εχει αμαυρωθει το ονομα του που θα εχει πεθανει κι αυτο σαν την ΧΑ. Αν ειμαστε τυχεροι, θα γλιτωσουμε και γελοιοτητες οπως Βελοπουλος στη Βουλη στις επομενες εκλογες και θα επανελθουμε σε παλιες εποχες τετρακομματικης βουλης.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απο το κομμα Ελληνες ΓΤΠ μην περιμενεις και πολλα. Ακομα και να προλαβει τις εκλογες, εχει αμαυρωθει το ονομα του που θα εχει πεθανει κι αυτο σαν την ΧΑ. Αν ειμαστε τυχεροι, θα γλιτωσουμε και γελοιοτητες οπως Βελοπουλος στη Βουλη στις επομενες εκλογες και θα επανελθουμε σε παλιες εποχες τετρακομματικης βουλης.
δεν ισχυει αυτο, καποιο κομμα πρεπει να κοιταξει την απειλη λαθραιων σαλαφιστων.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Αφαιρείται η κατ'οικον <<φυλάκιση>> και από τα 13 χρόνια αυτοί που καταδικάστηκαν για διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης ( Μιχαλολιάκος, Κασιδιάρης, Λαγός, Παππάς κλπ ) θα μείνουν στις φυλακές 2,5-3 χρόνια.

Ο Λαγός θα τους γλεντήσει, τον Παππά δεν τον έχουν βρει ακόμα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,581 μηνύματα.
Εντάξει και μόνο να δει κάποιος τον τρόπο που μιλάει, καταλαβαινει τι ΕΣΤΙ,καθώς ο Κασιδιάρης δεν μιλάει,βαραει.Ναι...μιλάει και ο τρόπος που μιλάει είναι σαν να δέρνει.
Τι συζητάμε ακριβώς;

Ποιο φασίστας και αλήτης απο κασιδιαρης πεθαινεις.Στο λεξικο δίπλα στο αλητης/νεαντερνταλ/μπραβος/φασιστας επρεπε να λέει ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ.
Ο κλασιδιαρης μιλαει και ΞΕΡΝΑΕΙ ΜΙΣΟΣ.Πιο μισανθρωπος πεθαινεις.

Τσεκ.

Κοιταξε με τέτοιους τύπους δεν ειχα ποτέ επαφές οποτε απλα τους παρακολουθω απο την τηλεόραση. Σιγα μην καθομουν εγώ να πάω σε τέτοια στέκια και να μου λέει εμενα ο ενας και ο άλλος σε ποιον θα τη πέφτω. Σε γενικές γραμμές αυτοι οι άνθρωποι δεν ειναι για πολλά, ειναι ακραιοι. Να κατσεις τωρα να μιλησεις με τον Περιανδρο να πεις τι.... μονο που τον ακουσα να μιλάει στα πρώτα 3-4 λεπτά καταλαβα πολλά.

Ολοι αυτοι τέτοιοι ειναι , ο Μιχαλολιακος οταν ηταν πιο μικρος έβαζε βομβες στη πρεσβεια. Οπως και οι Χουντικοι παλαιοτερα οπως και ο Ντερτιλης ο οποιος δεν βγηκε απο τη φυλακη ουτε για να πάει στη κηδεια του γιού του για να μην τους νομιμοποιήσει. Οπως έλεγε... τα χρονια πέρασαν , η δημοκρατια αποκατασταθηκε με τη πλειοψηφια του Ελληνικου λαού - κομματα εκμεταλευτηκαν αυτη τη πλειοψηφια βεβαια για να φάνε με τη κουταλα αλλα δεν εχει σημασια αυτη ηταν η ετυμηγορια του λαού. Αυτος παρολαυτα συνεχιζε να πιστευει οτι ΟΛΕΣ οι ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟ την χουντα και μετά ειναι παράνομες. Απο μονος του.... προτιμησε να πεθάνει στη φυλακή.

Κάτσε εσυ μετά να αναρωτηθεις για το μισος αυτων των ανθρωπων και να νομιζεις οτι θα αλλάξουν ποτέ. Χειροτεροι θα βγουν απο τη φυλακη.

Αν αποκηρυξει και τον ναζισμο, που ειναι η ιδεολογια που ασπαζεται, τοτε ακομα καλυτερα.

Απο το κομμα Ελληνες ΓΤΠ μην περιμενεις και πολλα. Ακομα και να προλαβει τις εκλογες, εχει αμαυρωθει το ονομα του που θα εχει πεθανει κι αυτο σαν την ΧΑ. Αν ειμαστε τυχεροι, θα γλιτωσουμε και γελοιοτητες οπως Βελοπουλος στη Βουλη στις επομενες εκλογες και θα επανελθουμε σε παλιες εποχες τετρακομματικης βουλης.

Ο Τζημερος φαινεται να εχει μια λογική κάποιες φορές αλλα κάποιες άλλες το ΚΟΥΡΑΖΕΙ... ΠΟΛΥ. Γινεται τέρμα γραφικος. Και πολλα απο αυτα που λεει δεν γινονται.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,630 μηνύματα.
Αν αποκηρυξει και τον ναζισμο, που ειναι η ιδεολογια που ασπαζεται, τοτε ακομα καλυτερα.

Απο το κομμα Ελληνες ΓΤΠ μην περιμενεις και πολλα. Ακομα και να προλαβει τις εκλογες, εχει αμαυρωθει το ονομα του που θα εχει πεθανει κι αυτο σαν την ΧΑ. Αν ειμαστε τυχεροι, θα γλιτωσουμε και γελοιοτητες οπως Βελοπουλος στη Βουλη στις επομενες εκλογες και θα επανελθουμε σε παλιες εποχες τετρακομματικης βουλης.
Το Κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα δεν έχει κανέναν εθνικοσοσιαλιστικό χαρακτήρα. Ούτε τάγματα εφόδου, ούτε στρατιωτική δομή και ιεραρχία. Για εμένα είναι ένα Εθνικιστικό Κόμμα με Ευρωπαϊκές αξίες. Το γεγονός ότι αγωνίζεται για μια Ελλάδα στους Έλληνες πονάει πολλούς.

Την γελοιοτητα αλλά και τον κίνδυνο του ΚΚΕ δεν τον βλέπεις. Τον Βελόπουλο μόνο βλέπεις. Είδαμε την προκοπή και με την τετρακομματικη Βουλή ( ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ ή Συνασπισμός ). ΚΚΕ και ΧΑ είναι ίδια ράτσα.

Ο Λαγός θα τους γλεντήσει, τον Παππά δεν τον έχουν βρει ακόμα.
Αδιαφορώ πλήρως για αυτούς. Ο Κασιδιάρης με νοιάζει να βγει. Λες ο Παππάς να γίνει ο νέος Παλαιοκώστας; Πλάκα θα είχε.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Το Κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα δεν έχει κανέναν εθνικοσοσιαλιστικό χαρακτήρα. Ούτε τάγματα εφόδου, ούτε στρατιωτική δομή και ιεραρχία. Για εμένα είναι ένα Εθνικιστικό Κόμμα με Ευρωπαϊκές αξίες. Το γεγονός ότι αγωνίζεται για μια Ελλάδα στους Έλληνες πονάει πολλούς.

Την γελοιοτητα αλλά και τον κίνδυνο του ΚΚΕ δεν τον βλέπεις. Τον Βελόπουλο μόνο βλέπεις. Είδαμε την προκοπή και με την τετρακομματικη Βουλή ( ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ ή Συνασπισμός ). ΚΚΕ και ΧΑ είναι ίδια ράτσα.


Αδιαφορώ πλήρως για αυτούς. Ο Κασιδιάρης με νοιάζει να βγει. Λες ο Παππάς να γίνει ο νέος Παλαιοκώστας; Πλάκα θα είχε.
Για το κκε που λες και ξαναλές δεν νομίζω ότι θεωρεί ότι έχουμε ελευθερία έτσι και αλλιώς( βασικά για κανέναν όλοι παραπονεμένοι είναι αλλά τέλος πάντων ) οπότε αντί να έχουμε την δικτατορία των λίγων έχουμε των πολλών, του προλεταριάτου και καλά, έτσι νομίζω τουλάχιστον . Και δημοκρατία είναι η επιβολή της πλειοψηφίας στους λίγους , όλοι να είναι χαρούμενοι δεν γίνεται. Ιδεολογικά, στην πράξη μπορεί να τα ελέγχει όλα το κράτος , πάλι οι λίγοι δηλαδή, και ελευθερία να έχουμε όσο το 1984...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Το Κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα δεν έχει κανέναν εθνικοσοσιαλιστικό χαρακτήρα. Ούτε τάγματα εφόδου, ούτε στρατιωτική δομή και ιεραρχία. Για εμένα είναι ένα Εθνικιστικό Κόμμα με Ευρωπαϊκές αξίες. Το γεγονός ότι αγωνίζεται για μια Ελλάδα στους Έλληνες πονάει πολλούς.

Την γελοιοτητα αλλά και τον κίνδυνο του ΚΚΕ δεν τον βλέπεις. Τον Βελόπουλο μόνο βλέπεις. Είδαμε την προκοπή και με την τετρακομματικη Βουλή ( ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΛΑΟΣ ή Συνασπισμός ). ΚΚΕ και ΧΑ είναι ίδια ράτσα.


Αδιαφορώ πλήρως για αυτούς. Ο Κασιδιάρης με νοιάζει να βγει. Λες ο Παππάς να γίνει ο νέος Παλαιοκώστας; Πλάκα θα είχε.
O Κασιδιάρης τέλειωσε πολτικά. Δεν μπορεί να κάνει προεκλογικό αγώνα από τη φυλακή ακόμα και αν του επιτρέψουν να συμμετέχει στις εκλογές.

Ο Παναγιώταρος αποχαιρέτησε την πολιτική και το ίδιο πρέπει να κάνει και ο Κασιδιάρης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top