[2019] Τι "κρατάμε" και τι "πετάμε" - Ευχές για το 2020

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

betonieras

Member

Ο betonieras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.

Vold

Well-known member

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μας μπήκε πολύ καλά το 2020..

Προσωπικά μου χάλασε τόσα πολλά αυτό το γεγονός, μιας και ήταν όλα μαζεμένα μέχρι το Πάσχα

Volkswagen Fan

Well-known member

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,075 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Θεος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,757 μηνύματα.
Κι εμένα με γάμησε... Ήθελα τώρα να συνεχίσω Γερμανικά για να μαι έτοιμος το Φθινόπωρο να πάρω τα πάνω μου ξανά στο θέμα δουλειάς και μαντεύω ότι μαλακωδώς θα επαναπαυθώ πάλι μέχρι να λήξει ο συναγερμός και δεν πρέπει...

Johnny15

Well-known member

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,064 μηνύματα.

Viedo

Well-known member

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,625 μηνύματα.

Alma Libre

Well-known member

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,447 μηνύματα.
Τζόναρε θεέ, ευχήσου να περάσω όλα μου τα μαθήματα με 9+ μπας και του χρόνου τέτοια εποχή σας γράφω υπερατλαντικά.

Ον τόπικ πάντως: εμένα πολύ μικτό το 20 ρε παιδιά, και τα καλά του είχε και τα κακά του μέχρι στιγμής, οψόμεθα όμως για το άλλο μισό του χρόνου

Johnny15

Well-known member

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,064 μηνύματα.
Alma ελπίζω να περάσεις όλα τα μαθήματα αλλά για να πάρεις 9+ πρέπει να διαβάσεις ε;

Που θες να πας του χρόνου;

betonieras

Member

Ο betonieras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δεν γίνεται να κάνουμε νέα εγκατάσταση στο 2020? Clean install ...πως το λένε?

Alma Libre

Well-known member

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,447 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,646 μηνύματα.
Εντωμεταξύ πέρσι τέτοια εποχή μας απασχολούσαν οι εκνευριστικές διαφημίσεις των jumbo για τα Χριστούγεννα.

Μαλάκα φέτος δε θα έχουμε καν Χριστούγεννα!!!

Averkina

Well-known member

Η Averkina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,352 μηνύματα.
Εντωμεταξύ πέρσι τέτοια εποχή μας απασχολούσαν οι εκνευριστικές διαφημίσεις των jumbo για τα Χριστούγεννα.

Μαλάκα φέτος δε θα έχουμε καν Χριστούγεννα!!!
Θα έχουμε βρε Χριστουγεννα.Ρεβεγιόν απλά δεν θα έχουμε. :-*

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,646 μηνύματα.

Dreamweaver

Well-known member

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,274 μηνύματα.

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,940 μηνύματα.
Ναι, γιατί τα Χριστούγεννα τα περιμένουμε για τα αισθήματα κατάνυξης που προκαλεί η γέννηση του Χριστού... :P

Αν φέτος περάσουμε Χριστούγεννα μόνοι μας, βλέποντας "Στην υγειά μας" θα είναι τα πιο μίζερα Χριστούγεννα ever :(

Για εμένα τα Χριστούγεννα είναι μία περίοδος "επανένωσης" όλης της οικογένειας, με όλα τα αστεία ή/και τα εκνευριστικά μέλη της.
Είναι ωραία η βόλτα στη χριστουγεννιάτικη αγορά, ακόμη κι αν δεν αγοράσεις κάτι...
Βρίσκεσαι με φίλους και γνωστούς που επέστρεψαν για ρεβεγιόν και τα λέτε...
Η πωλήτρια στο ζαχαροπλαστείο θα σου ευχηθεί "καλές γιορτές" και "καλά Χριστούγεννα" και είναι ίσως η μοναδική φορά που εννοεί όσα εύχεται...

Αυτή η αλληλεπίδραση θα λείψει φέτος... :(

Himela

Συντονίστρια

Ναι, γιατί τα Χριστούγεννα τα περιμένουμε για τα αισθήματα κατάνυξης που προκαλεί η γέννηση του Χριστού... :P

Αν φέτος περάσουμε Χριστούγεννα μόνοι μας, βλέποντας "Στην υγειά μας" θα είναι τα πιο μίζερα Χριστούγεννα ever :(

Για εμένα τα Χριστούγεννα είναι μία περίοδος "επανένωσης" όλης της οικογένειας, με όλα τα αστεία ή/και τα εκνευριστικά μέλη της.
Είναι ωραία η βόλτα στη χριστουγεννιάτικη αγορά, ακόμη κι αν δεν αγοράσεις κάτι...
Βρίσκεσαι με φίλους και γνωστούς που επέστρεψαν για ρεβεγιόν και τα λέτε...
Η πωλήτρια στο ζαχαροπλαστείο θα σου ευχηθεί "καλές γιορτές" και "καλά Χριστούγεννα" και είναι ίσως η μοναδική φορά που εννοεί όσα εύχεται...

Αυτή η αλληλεπίδραση θα λείψει φέτος... :(

CiNeFiL

Well-known member

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,149 μηνύματα.
ισως η πρωτη και ελπιζω η τελευταια χρονια (βασικα προτελευταια μαλλον) που αυτο το θεμα θα εχει τις πιο ενδιαφερουσες απαντησεις εβερ

επισης για τις ρεβεγιον κλπ, τα χριστουγεννα ειναι το τελευταιο πραγμα που θελουν να καταργησουν (το προτελευταιο μαλλον, το τελευταιο ειναι το summer in greece mykonooooos κλπ ) πολυ πιθανο τα χριστουγεννα να τα ανοιξουν ολα για να κινηθει η αγορα, το πριν και το μετα των χριστουγεννων να φοβαστε που θα την πληρωνουμε για την ατομικη μας ευθηνη και για τα νεα αρνητικα ρεκορ :rolleyes:

Lady M

Well-known member

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Μαρίνος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.
Φέτος πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι τα Χριστούγεννα θα τα κάνουμε κλεισμένοι στα σπίτια μας. Το βασικό είναι να είμαστε με τους δικούς μας ανθρώπους και να είμαστε όλοι εκεί και όλοι καλά. Τα φανταχτερά ρεβεγιόν κι ο υπερκαταναλωτισμός ποτέ δεν ήταν του γούστου μου για να μου λείψουν. Φοβάμαι όμως σε τι κατάσταση θα είμαστε υγειονομικά, οικονομικά, ψυχολογικά.
Πρέπει να προσέξουμε πολύ και να δείξουμε υπευθυνότητα για να έχουμε μια πιο φυσιολογική ζωή το 2021..
Το 2020 από την πολύ αρχή του μέχρι τώρα είναι ένα δύσκολο μάθημα για μένα.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια