Dating apps, online dating και θεωρίες για ραντεβού

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,316 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά προχτές βγήκα πάλι με την κοπέλα και πάει ακόμα καλύτερα από ότι περίμενα η φάση.

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,856 μηνύματα.
Αναλογα πως θα κανεις την κινηση. Ενας με προσεγγισε πριν καμια βδομαδα για να μου πει οτι ειμαι ομορφη. Creepy.
Καλά αν το πάμε εκεί μια φορά ενας τύπος με είχε σταματήσει μαζί με μια φίλη μου στο δρόμο και μας ρωτάει "Κοριτσια είστε απο δω;" λέμε ναι
λέει "Α, γιατι εγώ νόμιζα έχετε πέσει απο τη γειτονιά των αγγέλων"
ήμουν τόσο απροετοίμαστη για αυτό που απλά έμεινα παγωτό.
Οφφ βέβαια :redface:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,316 μηνύματα.
Καλά αν το πάμε εκεί μια φορά ενας τύπος με είχε σταματήσει μαζί με μια φίλη μου στο δρόμο και μας ρωτάει "Κοριτσια είστε απο δω;" λέμε ναι
λέει "Α, γιατι εγώ νόμιζα έχετε πέσει απο τη γειτονιά των αγγέλων"
ήμουν τόσο απροετοίμαστη για αυτό που απλά έμεινα παγωτό.
Οφφ βέβαια :redface:
Στην Αυστρία πως την πέφτουν;

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

Στην Αυστρία πως την πέφτουν;
ΔΕΝ την πέφτουν οι γερμανοί και οι ντόπιοι.
Οι τουρίστες πιτσιρικάδες είναι τέρμα χύμα αλλά μάλλον είναι universal το κόκλα κεράσω ποτάκι γενικά.
Έχει πάρα πολλούς ξένους εδώ φοιτητές κυρίως οπότε έχει απο όλα.
Οι πιο γιόλο είναι οι Αμερικανοί που θα ρθουν και ξεκαθαρα να σου πουν θελεις σεξ αν είναι και τερμα μεθυσμένοι :P

Johnny15

Επιφανές μέλος

ΔΕΝ την πέφτουν οι γερμανοί και οι ντόπιοι.
Οι τουρίστες πιτσιρικάδες είναι τέρμα χύμα αλλά μάλλον είναι universal το κόκλα κεράσω ποτάκι γενικά.
Έχει πάρα πολλούς ξένους εδώ φοιτητές κυρίως οπότε έχει απο όλα.
Οι πιο γιόλο είναι οι Αμερικανοί που θα ρθουν και ξεκαθαρα να σου πουν θελεις σεξ αν είναι και τερμα μεθυσμένοι :P
Ναι για τους Αμερικανούς τα έχω προσέξει και εδώ. Είναι οι πιο άξεστοι γενικά.

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

Johnny15

Επιφανές μέλος

hack3r

Επιφανές μέλος

Ο Τόλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 10,136 μηνύματα.
Γιατί είναι creepy να πεις σε κάποια ότι είναι όμορφη;

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 4,008 μηνύματα.
Στην παραλία θα κάνατε ποτέ κίνηση? Αυτοι/αυτές (μαλλον αυτές μόνο) που θα δεχοσασταν κίνηση τι θα σκεφτόσασταν?

Εγώ δεν έχω κάποιο κόλλημα με τον χώρο στον οποίο θα παιχτεί η προσέγγιση, δηλαδή τι θα πεις "α πολύ ωραίο παιδί αυτός, δείχνει και ενδιαφέρων αλλά μου μίλησε στο σούπερ μάρκετ άρα τον απορρίπτω"?!?! Εδώ μου χει συστηθεί τύπος σε γάμο την ώρα που χορεύαμε καλαματιανό, εκεί θα κολλήσουμε; :laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν παιδιά προχτές βγήκα πάλι με την κοπέλα και πάει ακόμα καλύτερα από ότι περίμενα η φάση.

Να ραφτουμε;

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

Γιατί είναι creepy να πεις σε κάποια ότι είναι όμορφη;
Είναι κρίπι μόνο αν είναι χάλια ο τύπος.
Αν έρθει τώρα ο Henry Cavill και σου πει οτι είσαι όμορφη αλλάζει.
Δεν τα υποστηρίζω αυτα^ αλλά ή εμπειρία μου παρατηρώντας άλλες κοπέλες αυτό μου λέει.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 4,008 μηνύματα.
Αναλογα πως θα κανεις την κινηση. Ενας με προσεγγισε πριν καμια βδομαδα για να μου πει οτι ειμαι ομορφη. Creepy.

Ιστορία της κολλητής μου στο Παρίσι, σε πρωτοπροσωπη αφήγηση απ' την ίδια:

Ειχα βγει για χαλαρό τρεξιματάκι (να σημεθωθεί αυτο γιατι συνεπάγεται οτι ήμουν ιδρωμένη κ οι φύτρες των μαλλιών μου πετούσαν). Κ περνάω απο το καρφουρ που ειναι απέναντι μετά. Κ ο ταμίας ηταν γύρω στα 40 κ μου λεει : " καλημερα, καλά; Ειχατε παει για άθληση;" Του λεω ναι. Κ συνεχιζει: " κ ο σύζυγος;" Κ λέω: "δεν υπαρχει σύζυγος". Κ μου λεει: "μα γιατί;” Κ λεω: "ειμαι πολύ νεα για σύζυγο" Λεει "ποσο ειστε;" Λεω 22. Λεει "α φοιτήτρια. Κ οι γονεις σας πού μενουν;" Λεω: "εδω στο Παρίσι, αλλα δεν μενουμε μαζί". Πληρώνω. Κ μου λεει: " ειστε πολύ σεξι"
Κ λεω απο μεσα μου: πρεπει να αλλάξω σουπερμαρκετ

Johnny15

Επιφανές μέλος

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

Όχι καλέ, αλλά υπάρχει καλή χημεία :)
όταν με το καλό να μας πείς γιατι δεν είμαι και όποια όποια θέλει προετοιμασία το δικό μου το ράψιμο.
Ξαναλέω δεν είμαι φτωχάντζα για να ρθω με Βαλεντίνο.

hack3r

Επιφανές μέλος

Ο Τόλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 10,136 μηνύματα.
Είναι κρίπι μόνο αν είναι χάλια ο τύπος.
Αν έρθει τώρα ο Henry Cavill και σου πει οτι είσαι όμορφη αλλάζει.
Δεν τα υποστηρίζω αυτα^ αλλά ή εμπειρία μου παρατηρώντας άλλες κοπέλες αυτό μου λέει.
Weird, αλλά οκ.

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

hack3r

Επιφανές μέλος

Πως να στο πώ είναι κάτι σαν το 50 shades of grey που είναι και καλά σέξι επειδή ο τύπος ήταν κούκλος με λεφτά
ενώ αν ήταν ο Μπάμπης ο μπακάλης θα ήταν incident στο me too
Ναι, έχω καταλάβει τι λες. Έχει και νόημα εξελικτικά.

Nelliel

Διάσημο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ιστορία της κολλητής μου στο Παρίσι, σε πρωτοπροσωπη αφήγηση απ' την ίδια:

Ειχα βγει για χαλαρό τρεξιματάκι (να σημεθωθεί αυτο γιατι συνεπάγεται οτι ήμουν ιδρωμένη κ οι φύτρες των μαλλιών μου πετούσαν). Κ περνάω απο το καρφουρ που ειναι απέναντι μετά. Κ ο ταμίας ηταν γύρω στα 40 κ μου λεει : " καλημερα, καλά; Ειχατε παει για άθληση;" Του λεω ναι. Κ συνεχιζει: " κ ο σύζυγος;" Κ λέω: "δεν υπαρχει σύζυγος". Κ μου λεει: "μα γιατί;” Κ λεω: "ειμαι πολύ νεα για σύζυγο" Λεει "ποσο ειστε;" Λεω 22. Λεει "α φοιτήτρια. Κ οι γονεις σας πού μενουν;" Λεω: "εδω στο Παρίσι, αλλα δεν μενουμε μαζί". Πληρώνω. Κ μου λεει: " ειστε πολύ σεξι"
Αυτος της ειπε τουλαχιστον καλημερα και ρωτησε τι κανει. Σε εμενα ηρθε στο ξεκαρφωτο εκει που τραβουσα ενα βιντεο για να μου πει οτι απλα ειμαι ομορφη. Ετσι στο ακυρο. Ουτε γεια ουτε να συστηθει. Μου χαλασε το βιντεο.

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

Συγγνώμη αλλά η φίλη έδωσε πολλά στοιχεία οτι πρέπει για απαγωγή.
Δεν λέμε τίποτα σε ξένους. :(

Nelliel

Διάσημο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Εχω πεσει και σε Ιταλιδα απεγνωσμενη μανα στη δουλεια. Ειναι ασθενης μου σε μια ερευνα και σε μια φαση με ρωταει αν μπορει να εχει το τηλεφωνο μου. Της λεω ειναι στο consent form και της το κανω highlight. Μου λεει οχι αυτο, το κινητο σου θελω για να το δωσω στον γιο μου γιατι φαινεσαι πολυ καλη κοπελα.

yorkie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αχ έχω να πω κουλη ιστορία..
Το θυμήθηκα με αφορμή την εξιστόρηση της φιλης της @Agaphbou

Πέρυσι είχε έρθει ένας τύπος εκεί που άραζα στο προαύλιο του πανεπιστημίου περιμένοντας την παρέα μου και ρωτησε κλασικά που ναι η τάδε αίθουσα, του λέω και απομακρύνομαι λιγο.
Ξαναγυρίζει για να μου πει «έτσι ρώτησα για να πιάσω κουβέντα γιατί είσαι όμορφη και θα θελα να πάμε για ταινία μετά να γνωριστούμε» (απέναντι από το πανεπιστήμιο έχει σινεμά).
Ήταν τοοοοσο κριπι και άβολο.. εγώ όπου φύγει φύγει.

κάτι τέτοια ας πούμε τρομοκρατούν, μην τα κάνετε :hehe:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια