Dating apps, online dating και θεωρίες για ραντεβού

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,291 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,793 μηνύματα.
Να σέβεσαι το ότι κάποιος σου απαντάει ότι δεν θέλει πχ κάτι ερωτικό μαζί σου πάρα να σε αφήνει στο διαβάστηκε όπως κάνουν συνήθως οι γυναίκες επειδή δεν κάνουν τον κόπο να τα πουν στα ίσια.
Seriously? Κάτι μου λέει ότι για όσες ιστορίες έχουν να πουν οι άντρες για ghostαρισμα γυναικών, τόσες κι άλλες τόσες έχουν να πουν και οι γυναίκες για τους άνδρες. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το φύλο. Μπορεί και ναι, ίσως και όχι. Αλλά ούσα κι εγώ ομοιοπαθούσα και ακούγοντας ιστορίες από εδώ κι από εκεί, πιστεύω πως δεν ισχύει αυτό που λες.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,209 μηνύματα.
Έχει να κάνει όχι με το φυλο αλλά με το γεγονός ότι ο καθένας τα στραβά του προσπαθει να τα ρίξει στους άλλους. Αντί να κάτσει κ να τα διορθώσει. Ποτε δεν ξέρεις αν δεν ακουσεις κ την άλλη πλευρα.

Για μένα δεν ισχυει αυτο που λέει ο Τζονυς.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,692 μηνύματα.
Seriously? Κάτι μου λέει ότι για όσες ιστορίες έχουν να πουν οι άντρες για ghostαρισμα γυναικών, τόσες κι άλλες τόσες έχουν να πουν και οι γυναίκες για τους άνδρες. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το φύλο. Μπορεί και ναι, ίσως και όχι. Αλλά ούσα κι εγώ ομοιοπαθούσα και ακούγοντας ιστορίες από εδώ κι από εκεί, πιστεύω πως δεν ισχύει αυτό που λες.
:rofl: :rofl: :rofl: συμφωνώ μαζί σου, αλλά πώς τα λες έτσι...:heat::heat::heat:

Margarita 00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Margarita 00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Σήμερα συνάντησα τον άλλο καραγκιόζη Έλληνα που είχα γνωρίσει πριν μερικούς μήνες. Ήμουν στο κινητό και όταν κοίταξα μπροστά μου τον είδα να με καρφώνει με το βλέμμα του. Δεν τον χαιρέτησα. Στο διάολο και αυτός. Ήμουν και στα καλύτερά μου σήμερα και είδε τι έχασε.
Ο Έλληνας που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ που μου είπε ότι θέλει να μείνουμε φίλοι μου έστειλε μήνυμα μετά από 3 μέρες σιωπής. Εντελώς ανούσιο μήνυμα. Δεν ξέρω καν γιατί το έστειλε. Πιο βλαμμένος πεθαίνεις.
Καθόλου ανούσιο για εκείνων ,απλά κρατάει τα πάντα στην αναμονή και δεν κλείνει πόρτες 😉

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,793 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,692 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω τι εννοείς, μάλλον δεν θέλω να καταλάβω κιόλας
Δεν θέλω και εγώ να εμπλακώ στην συζήτηση σας, αλλά πιστεύω πως σε ένα παιχνίδι παίζουν και οι δύο. Κάποιες φορές οι γυναίκες καλύτερα.
Αυτά...

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,291 μηνύματα.
Εντάξει μην θυμώνεις. Το λέω από την οπτική μου :)

Nelliel

Διάσημο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,754 μηνύματα.
Καλά έκανε και έστειλε. Καλύτερα να σου λένε τι θέλουν παρά να σε κάνουν ghost και να αναρωτιέσαι. Να σέβεσαι το ότι κάποιος σου απαντάει ότι δεν θέλει πχ κάτι ερωτικό μαζί σου πάρα να σε αφήνει στο διαβάστηκε όπως κάνουν συνήθως οι γυναίκες επειδή δεν κάνουν τον κόπο να τα πουν στα ίσια.

Πέρα από αυτό, αυτός χάνει. Είναι και χωρισμένος οπότε είναι λογικό να είναι μπερδεμένος. Μπορεί να σε είδε εσένα πιο ψημένη για κάτι σοβαρό και αυτός να μην είναι πραγματικά σε τέτοια φάση τώρα. Θα βρεις άλλον ;)
Δεν καταλαβες. Μου ειπε οτι θελει να μιλαμε ως φιλοι και του ειπα δεκτο και οτι καταλαβαινω οτι περναει φαση γιατι εχω περασει και εγω δυσκολες στιγμες. Πολλες φορες ομως αυτο σημαινει οτι δεν ενδιαφερονται ουτε φιλικα ουτε ερωτικα και ειναι ουσιαστικα μηνυμα που σου λεει μη με ενοχλεις, οποτε εκοψα τα μηνυματα. Μετα απο 3 ημερες εστειλε ενα εντελως ανουσιο μηνυμα και εκτοτε ανταλαζουμε 2-3 ηλιθια μηνυματα τη μερα. Εννοειται πως εκτιμω οτι επικοινωνησε μαζι μου τις προθεσεις του, αλλα ειλικρινα δεν ξερω ποιες ειναι οι προθεσεις του. Δεν ηταν ξεκαθαρος. Ειπε απλα οτι δεν βλεπει αυτο να οδηγει καπου. Δεν ξερω αν μου εριξε ακυρο λογω αποστασης, λογω φασης που βρισκεται, ή για καποιον αλλο λογο.
Το να μεινουμε φιλοι ειναι 100% δικαιολογια. Η χημεια ηταν απιστευτη. Ο τροπος που με κοιτουσε δεν ηταν φιλικος με τιποτα.

Agaphbou

Διάσημο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 3,980 μηνύματα.
Δεν καταλαβες. Μου ειπε οτι θελει να μιλαμε ως φιλοι και του ειπα δεκτο και οτι καταλαβαινω οτι περναει φαση γιατι εχω περασει και εγω δυσκολες στιγμες. Πολλες φορες ομως αυτο σημαινει οτι δεν ενδιαφερονται ουτε φιλικα ουτε ερωτικα και ειναι ουσιαστικα μηνυμα που σου λεει μη με ενοχλεις, οποτε εκοψα τα μηνυματα. Μετα απο 3 ημερες εστειλε ενα εντελως ανουσιο μηνυμα και εκτοτε ανταλαζουμε 2-3 ηλιθια μηνυματα τη μερα. Εννοειται πως εκτιμω οτι επικοινωνησε μαζι μου τις προθεσεις του, αλλα ειλικρινα δεν ξερω ποιες ειναι οι προθεσεις του. Δεν ηταν ξεκαθαρος. Ειπε απλα οτι δεν βλεπει αυτο να οδηγει καπου. Δεν ξερω αν μου εριξε ακυρο λογω αποστασης, λογω φασης που βρισκεται, ή για καποιον αλλο λογο.
Το να μεινουμε φιλοι ειναι 100% δικαιολογια. Η χημεια ηταν απιστευτη. Ο τροπος που με κοιτουσε δεν ηταν φιλικος με τιποτα.

Μπορεί να σε κρατάει χλιαρή για παν ενδεχόμενο στο μέλλον.

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,732 μηνύματα.
Μπορεί να μην του άρεσες εμφανισιακά και να ντρεπόταν να το πεί.

Nelliel

Διάσημο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,754 μηνύματα.
Ναι και για αυτό με φίλησε και οδηγηθηκαμε στο φασωμα γιατί οταν δεν σου αρέσει ο άλλος τον φιλάς 🙄

ΥΓ: δεν είχαμε πιει καθόλου.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Βρε Nelliel, δυστυχώς αν δεν σου πει ο ίδιος ξεκάθαρα τι σκέφτεται, δεν μπορείς να ξέρεις. Οπότε εφόσον βλέπεις ότι δεν τραβάει, προχώρα κι εσύ παρακάτω. Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο γιατί πίστευες ότι θα μπορούσε να οδηγήσει κάπου όλο αυτό, αλλά μέσα στο παιχνίδι είναι και το να μην ταιριάξετε τελικά. Ίσως τώρα που έχουν ανοίξει/ ανοίγουν όλα σιγά σιγά, μπορείς να προσπαθήσεις να γνωρίσεις κόσμο και εκτός εφαρμογής.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,209 μηνύματα.
Πρόκειται περι μπουφου. Όπως έλεγε και ο άλλος στη ταινία με τις φυλακές ανηλίκων " Πάντα έλεγα ότι αυτό το παιδι είναι προβληματικο. "

Nelliel

Διάσημο μέλος

Βρε Nelliel, δυστυχώς αν δεν σου πει ο ίδιος ξεκάθαρα τι σκέφτεται, δεν μπορείς να ξέρεις. Οπότε εφόσον βλέπεις ότι δεν τραβάει, προχώρα κι εσύ παρακάτω. Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο γιατί πίστευες ότι θα μπορούσε να οδηγήσει κάπου όλο αυτό, αλλά μέσα στο παιχνίδι είναι και το να μην ταιριάξετε τελικά. Ίσως τώρα που έχουν ανοίξει/ ανοίγουν όλα σιγά σιγά, μπορείς να προσπαθήσεις να γνωρίσεις κόσμο και εκτός εφαρμογής.
Μα ο τύπος είναι αυτός που επικοινωνεί σαν να μην ειπώθηκε ποτέ τίποτα. Εγώ πήγα να προχωρήσω και αυτός άρχισε πάλι τα μηνύματα. Σε 1 μήνα φευγω διακοπές για 4-6 βδομάδες οπότε προς το παρόν θα κάνω διάλειμμα

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Μα ο τύπος είναι αυτός που επικοινωνεί σαν να μην ειπώθηκε ποτέ τίποτα. Εγώ πήγα να προχωρήσω και αυτός άρχισε πάλι τα μηνύματα. Σε 1 μήνα φευγω διακοπές για 4-6 βδομάδες οπότε προς το παρόν θα κάνω διάλειμμα
Το μήνυμα δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι. Όπως και να 'χει, νομίζω θα σε βοηθήσει η αποχή για λίγο καιρό, αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα φυσικά.

Johnny15

Επιφανές μέλος

_Christine_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,732 μηνύματα.
Μπορεί να μην του άρεσε το φάσωμα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

hack3r

Επιφανές μέλος

Ο Τόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Μπορεί να μην του άρεσε το φάσωμα αλλά να ντρεποτανε να το πει για να μη τη προσβάλει και έκανε ghost μετά

Χρήστες Βρείτε παρόμοια