Dating apps, online dating και θεωρίες για ραντεβού

Placebo!

Δραστήριο μέλος

Η Placebo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Από πότε Οι άνθρωποι είναι χάσιμο χρόνου?

Nelliel

Διάσημο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.

ilias90

Δραστήριο μέλος

Ο ilias90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Από πότε Οι άνθρωποι είναι χάσιμο χρόνου?
IMG_20210615_205043.jpg

Κανένας άνθρωπος δεν είναι "χάσιμο χρόνου", όταν έχεις μια τέτοια οπτική για τη ζωή.

Του μεγάλου Τζελαλεντίν Ρουμί.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Θεος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,991 μηνύματα.
Όταν δεν γουστάρεις έναν άνθρωπο, γιατί κατά τη γνώμη σου δεν ταιριάζετε ή έχει περισσότερα red flags κι από παρέλαση στην Πιονγκγιάνγκ κλπ, δεν κάθεσαι να κανονίζεις ραντεβού και να τον στήνεις να περιμένει σα μαλάκας.

Τον κόβεις από πριν κανονίσεις, όσο είστε ακόμα στο μπλαμπλά.

Το παίρνει καλά; Εξαιρετικά. Δεν το παίρνει καλά; Χέστηκες.

Ναι μεν δεν είναι τα ραντεβού κι ο χρόνος μας για σκόρπισμα, αλλά δεν τον στήνεις, ακόμα και τον αταίριαστο σε σένα άνθρωπο να περιμένει έξω.

_Christine_

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εμενα με ενοχλει το 1ο. Στο 2ο απλα βλεπεις οτι δεν υπαρχει χημεια και συνηθως τα αισθηματα ειναι αμοιβαια και θελεις να φυγεις και εσυ. Η 1η περιπτωση με ενοχλει γιατι μου σπαταλανε τον χρονο μου και το effort μου για να ετοιμαστω για το ραντεβου συν οτι νιωθω ηλιθια που εμπιστευτηκα καποιον και δεν εμφανιστηκε. Αν μου δωθει η ευκαιρια, αυτους τους τυπους τους πληρωνω με το ιδιο νομισμα και προσφατα πληρωσα εναν τετοιο τυπο. Δεν εμφανιστηκε στο ραντεβου και τον βρηκα αργοτερα σε αλλο app. Κανονισαμε να βγουμε για καφε. Τον εστειλα σε καφετερια 45χλμ μακρια.
self-blame και εκδικητικότητα είναι τα 2 πράγματα που πρέπει να δουλέψεις γενικότερα αλλά ειδκότερα πριν ξεκινήσεις μια νέα σχέση.

Placebo!

Δραστήριο μέλος

Η Placebo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 639 μηνύματα.

Nelliel

Διάσημο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.
self-blame και εκδικητικότητα είναι τα 2 πράγματα που πρέπει να δουλέψεις γενικότερα αλλά ειδκότερα πριν ξεκινήσεις μια νέα σχέση.
εκδικητικοτητα σε εναν ανωριμο που σε εκανε ghost? Sorry, αλλα αλλα επειδη αυτοι οι τυποι θα το κανουν και σε αλλες, το μονο που τους αξιζει ειναι να μαθουν να φερονται σαν ανθρωποι και ενας απο τους τροπους να καταλαβουν ποσο αισχρο ειναι αυτο που κανουν, ειναι να ερθουν στην θεση του θυματος. Ειδικα ο συγκεκριμενος που τον εστειλα 45χλμ μακρια οχι μονο το αξιζε, αλλα το αξιζε και με το παραπανω γιατι ο τυπος ανταλλαζε τηλεφωνα με τα θυματα και αμεσως μετα διεγραφε το προφιλ του για να μην τον κανεις report. Καμια ανοχη σε τετοια ατομα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,774 μηνύματα.
εκδικητικοτητα σε εναν ανωριμο που σε εκανε ghost? Sorry, αλλα αλλα επειδη αυτοι οι τυποι θα το κανουν και σε αλλες, το μονο που τους αξιζει ειναι να μαθουν να φερονται σαν ανθρωποι και ενας απο τους τροπους να καταλαβουν ποσο αισχρο ειναι αυτο που κανουν, ειναι να ερθουν στην θεση του θυματος. Ειδικα ο συγκεκριμενος που τον εστειλα 45χλμ μακρια οχι μονο το αξιζε, αλλα το αξιζε και με το παραπανω γιατι ο τυπος ανταλλαζε τηλεφωνα με τα θυματα και αμεσως μετα διεγραφε το προφιλ του για να μην τον κανεις report. Καμια ανοχη σε τετοια ατομα.

Είσαι σίγουρη ότι πηγέ όμως ;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,434 μηνύματα.
ναι. Με εβριζε.
Πωωωω σιγά που θα κάτσω εγώ να μπλέξω με ΤΟΣΟΥΣ μαλάκες για να βρω γκόμενο. Να χαλάω εγώ τη ζαχαρένια μου; Βρε δεν κάθομαι και μόνη μου καλύτερα; Σιγά. Το να έχεις άντρα είναι πολύ υπερεκτιμημένο έτσι κι αλλιώς. Σε μια άλλη ζωή θα προτιμήσω να είμαι γκέι, αν ακούς Θεέ μου. Ευχαριστώ. :girl_angel:

_Christine_

Διάσημο μέλος

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,434 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,774 μηνύματα.
Πωωωω σιγά που θα κάτσω εγώ να μπλέξω με ΤΟΣΟΥΣ μαλάκες για να βρω γκόμενο. Να χαλάω εγώ τη ζαχαρένια μου; Βρε δεν κάθομαι και μόνη μου καλύτερα; Σιγά. Το να έχεις άντρα είναι πολύ υπερεκτιμημένο έτσι κι αλλιώς. Σε μια άλλη ζωή θα προτιμήσω να είμαι γκέι, αν ακούς Θεέ μου. Ευχαριστώ. :girl_angel:

Ναι νταξει δεν είναι όλοι σαν κ σένα όμως... Ο άλλος η η άλλη γουστάρουν να παιζουν μπαλίτσα. Εσυ κάτσε μόνη σου ο άλλος μπορεί να θέλει τέτοια κόλπα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είχα έναν γνωστό... Ο τυπος πραγματικα καθόταν κ έλεγε ότι δεν τον προτιμανε τα γκομενακια αλλά τι να προτιμησουν ; αν είναι ο υπνος ο ίδιος ; δίπλα του να γινόταν παρτουζα χαμπάρι δεν θα έπαιρνε. Ήταν να τον πας να τον αφήσεις σε μια εκκλησία. Πολυ ίδιο ρυθμός.

Τώρα μη μπει καμια γριά και αρχίσει ωωω και τι πράγματα είναι αυτά....

_Christine_

Διάσημο μέλος

Nelliel

Διάσημο μέλος

Φιλη βγηκε με τυπο που γνωρισε μεσω online dating. Πηγαν σε πολυτελες ξενοδοχειο. Ο τυπος φευγει για λιγο και δεν επιστρεφει. Επομενη μερα μαθαινει οτι τον συλλαβανε και ηταν καταζητουμενος. Στο ξενοδοχειο βρεθηκαν κλεμμενες πιστωτικες και αλλα αντικειμενα. Ενταξει, υπαρχουν και χειροτερα.

Margarita 00

Δραστήριο μέλος

Η Margarita 00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 429 μηνύματα.
Φιλη βγηκε με τυπο που γνωρισε μεσω online dating. Πηγαν σε πολυτελες ξενοδοχειο. Ο τυπος φευγει για λιγο και δεν επιστρεφει. Επομενη μερα μαθαινει οτι τον συλλαβανε και ηταν καταζητουμενος. Στο ξενοδοχειο βρεθηκαν κλεμμενες πιστωτικες και αλλα αντικειμενα. Ενταξει, υπαρχουν και χειροτερα.
Χαράς το κουράγιο σας και την υπομονή σας ρε σεις ειλικρινά 🙂

Όλοι η ζωή δεν περιστρέφεται γύρω από ένα άντρα ,εδώ έναν προσπαθείς να εκπαιδεύσεις και κάπου καταθέτεις όπλα όχι τώρα να προσπαθείς κάθε τρεις και λίγο να μπεις στου καθενός την ιδιοσυγκρασία...🤔

hack3r

Επιφανές μέλος

Ο Τόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 10,639 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 4,222 μηνύματα.

Nelliel

Διάσημο μέλος

Κράζετε τόσο καιρο αλλά ο τύπος με τον οποίο βγήκα σήμερα δεν υπάρχει. 9/10 και τείνω να είμαι αυστηρή στην βαθμολογια. Απίστευτος.
Πρόσωπο τελειο. Σώμα γυμνασμενο φέτες. Φινέτσα. Χαρακτήρας ευδιάθετος, χαμογελαστός, αστείος, ευγενικός. Περίμενα νάρκισσο γιατί μου έστελνε φωτό με κοστούμι μέσα στην Mercedes convertible του και ήμουν έτοιμη να το ακυρώσω γιατί φαινόταν πολύ high maintenance αλλά ευτυχώς που δεν το ακύρωσα. Δεν περίμενα να συναντήσω τόσο προσγειωμένο τύπο.

hack3r

Επιφανές μέλος

Ο Τόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 10,639 μηνύματα.
Νελη λεγε, να ραφτω;

Μπα, τα σκυλιά πλέον τα κακομαθαινουμε σαν τις γάτες, δεν τα εκπαιδευουμε όπως τους άντρες.
Τι περιλαμβάνει η εκπαίδευτικη διαδικασία;

Χρήστες Βρείτε παρόμοια