Dating apps, online dating και θεωρίες για ραντεβού

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10,975 μηνύματα.
Πάντως τα dating apps δυστυχώς επιβεβαιώνουν το ουδείς αναντικατάστατος. Όσο χάλια και να πάει με κάποι@, υπάρχει πάντα το επόμενο date. Χάνεται ο ρομαντισμός που θα υπήρχε με μια δια ζώσης γνωριμία.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,902 μηνύματα.
Έστειλε ήδη αυτός πρωί πρωί 🤯
Με έχει κυριολεκτικά πρήξει στα μηνύματα και ζήτησε να βγούμε αύριο πάλι 🤣
xmmm... γιατί βγάζει τόση ανασφάλεια; μήπως είναι θέμα επιπέδου γνώσεων και σε βλέπει να στέκεις ψηλά;

χρησιμοποίησε την μαιευτική μέθοδο <<Σωκράτης>>.
Εχει ενδιαφέρον το ψάξιμο.

Μη του βάλουμε εμείς ΧΧΧ. Δες το ψύχραιμα. :)
Και μη σε ζαλίζουμε βρε Νέλλη.
Δεν ξέρω, κάπως παράξενα νοιώθω.

Θα συμφωνήσω με την meetmeinmontauk, που λέει οτι χάνεται ο ρομαντισμός.​

Δηλαδή, δεν χρειάζεσαι να λέμε εμείς διάφορα.

Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 4,222 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,774 μηνύματα.
Γιατι δεν ειναι οτι καλυτερο εξαρχης ο αλλος να σου ζαλιζει τα ουμπαλα συνεχώς. Ειπαμε θα βγουμε.... μιλησαμε το πρωι πές.... μέχρι το βράδυ μη ξαναστειλεις ελεος. Αρχη ειναι ακομη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Nelliel πες στον πιτσιρικα να περάσει για ταχυριθμα απο τον Θειο. Θα τον αναλαβω ο ιδιος δεν θα τον δωσω σε εκπαιδευομενους συνεργατες !

Nelliel

Διάσημο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,993 μηνύματα.
Γιατί "πρήξει"; νόμιζα σ άρεσε
Μια καλημέρα και 2-3 μηνύματα ακόμα είναι εντάξει. Αλλά όταν δουλεύεις και χτυπάει συνέχεια το τηλέφωνο τείνει να είναι κουραστικό. Δεν με ενοχλεί αλλά με κουραζει. Τώρα βλέπει μπάλα και είναι ήσυχος 🤣

_Christine_

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
τώρα η Νέλλη θα περάσει συντομα στο στάδιο εσύ κλεισε οχι εσυ κλεισε εσυ κλεισε

Devil

Επιφανές μέλος

Ειχα εναν συναδελφο που έπαιρνε έτσι και συνηθως ηταν αγχωδης... θυμαμαι τον Απριλιο του 19 ειχα φυγει με άδεια και γινοταν μια επιθεωρηση και ειχε μεινει αυτος αντικαταστατης σε ένα γραφειο. 15 χρονια παλαιοτερος απο μενα... αλλα ο πάνικος του ειναι ανικητος.

Εγω οταν βγαινω σε άδεια τα πρωινα συνηθως το κινητο το έχω στη δόνηση μέχρι τις 11-12 γιατι θέλω να κοιμαμαι. Ανοιγω το κινητο κατα τις 12 βλεπω 5 κλήσεις ... στις 8 και μιση το πρωι !!!!!! ΛΟΛ ;;; αντε να πάρω λεω να δω τι διαολο θέλει.... με το που πηρα αρχισε ο πανικος και που εισαι και σε εψαχνα... ρε τρελαθηκες του κάνω ; ειμαι Αθήνα εχω άδεια... τι θές να σου κανω απο εδω 400 χλμ μακρυα ;;;;; !!! ψάξε το αρχειο και βρες τα αφου πριν φυγω σε ενημερωσα για καθετί. Λεει δεν ειναι σωστο αυτο λολ.... του λεω ειμαι σε άδεια μη περιμενεις να ειμαι πάνω απο το κινητο να ασχολουμαι με τη δουλεια στην αδεια μου. Εχουμε και προσωπικη ζωή.

Εν τω μεταξυ αυτο που ζητουσε το ειχα αφησει απλα επρεπε να ψαξει λιγο καλυτερο τον φάκελο προς ενέργεια γιατι ηταν θαμένο πιο πισω και ειχε μεινει εκει γιατι περιμεναμε απάντηση και αρα ηταν σε εκκρεμοτητα.

ΥΓ Κάποιες φορες το κινητο το εβαζα και λειτουργια πτησης ..... Δεν θελω να ενοχλουν.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,902 μηνύματα.
Μια καλημέρα και 2-3 μηνύματα ακόμα είναι εντάξει. Αλλά όταν δουλεύεις και χτυπάει συνέχεια το τηλέφωνο τείνει να είναι κουραστικό. Δεν με ενοχλεί αλλά με κουραζει. Τώρα βλέπει μπάλα και είναι ήσυχος 🤣
Κάτι σαν το μωράκι που έκανε γκρούκ... ρεύτηκε έ :teasing: σε λίγο θα το πάρει ο ύπνος και θα είσαι ήσυχη:cool:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 4,222 μηνύματα.

Μια καλημέρα και 2-3 μηνύματα είναι τελείως τυπικό ενδιαφέρον. Εγώ όταν δουλεύω απενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις του messenger και απαντάω όταν έχω χρόνο. Όμορφο το βρίσκω να μιλάτε κι ενδιάμεσα πάντως, το θεωρώ καλό σημάδι. Εκτός αν μιλάς με πολλούς ακόμη, οπότε έχεις να χειριστείς κι άλλες συζητήσεις παράλληλα κι εκεί κολλάει αυτό που σου είχα πει παλιότερα.

yorkie

Δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 472 μηνύματα.
Μια καλημέρα και 2-3 μηνύματα είναι τελείως τυπικό ενδιαφέρον. Εγώ όταν δουλεύω απενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις του messenger και απαντάω όταν έχω χρόνο. Όμορφο το βρίσκω να μιλάτε κι ενδιάμεσα πάντως, το θεωρώ καλό σημάδι. Εκτός αν μιλάς με πολλούς ακόμη, οπότε έχεις να χειριστείς κι άλλες συζητήσεις παράλληλα κι εκεί κολλάει αυτό που σου είχα πει παλιότερα.
Θα εκτροχιάσω λίγο το θέμα συζήτησης (λίγο όμως ε; :bleh:).

Είχα μια διαφωνία πρόσφατα στην οποια υποστήριζα πως το να στέλνει κάποιος συχνά πυκνά ή τεσπα όταν μιλάμε για συχνές συνομιλίες, σχεδόν καθημερινές για κάποιες λίγες μέρες που τις περισσότερες φορές διαρκούν πολλή ώρα, δεν σημαίνει απαραίτητα πως ενδιαφέρεται για κάτι παραπάνω (ακόμη και αν αντικειμενικά είσαι εμφανίσιμη κοπέλα- οκ είναι υποκειμενικό το γούστο του καθενός αλλά υπάρχει και μια αντικειμενικότητα ως προς την αρμονία των χαρακτηριστικών και το τι θεωρείται ως θελκτικός σωματοτυπος καλως ή κακώς από μια χ μερίδα κοσμου. Αυτό βέβαια διαφοροποιείται ανά περιόδους ανάλογα με τα πρότυπα κτλ. Επισης προφανώς δεν σημαίνει ότι οποιο@ δεν έχει αυτό που επιβάλει το χ κοιν πρότυπο, δεν αρέσει σε κοσμο ).
Εξεπλαγην βλέποντας τον περισσότερο κόσμο στο τραπέζι να υποστηρίζει (ειδικά οι φίλοι άντρες της παρέας) πως κανένας δεν σπαταλάει ώρες σε τσατ σε αρχή γνωριμίας αν δεν ενδιαφέρεται και ερωτικά για την κοπέλα.
Χμμμ μου φαίνεται πολύ απόλυτο και περίεργο... αλλά ίσως γιατί είμαι και γλωσσοκοπανα και λειτουργώ και αλλιώς.
Μου έκανε και εντύπωση το πόσο έξω πέφτω μάλλον και θα θελα να πείτε γνωμούλα.

(υγ: τον παράγοντα για το πως φαίνεται ότι ενδιαφέρεται, τον αφήνω απ έξω. Έτσι κι αλλιώς σε έναν καφέ θα φανούν αν υπάρχουν προθέσεις ή αν προκύψει ενδιαφέρον)

yorkie

Δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 472 μηνύματα.
Se τι να απαντησουμε δηλαδη ;
Στο πως το βλέπεις...
Ας πούμε για μένα δεν είναι επαρκές σημαδι ότι ο άλλος ενδιαφέρεται, αν δεν χωθεί εμφανώς εμφανώς.
Αλλά το έθεσα και γενικά σαν προβληματισμό, να τσεκάρω λίγο πως το προσεγγίζετε.

Devil

Επιφανές μέλος

Στο πως το βλέπεις...
Ας πούμε για μένα δεν είναι επαρκές σημαδι ότι ο άλλος ενδιαφέρεται, αν δεν χωθεί εμφανώς εμφανώς.
Αλλά το έθεσα και γενικά σαν προβληματισμό, να τσεκάρω λίγο πως το προσεγγίζετε

Και αμα χωθει εμφανως εμφανως και μαζευτει εκει η ομάδα του στεκιου τον κατηγορησει για σεξουαλικη παρενοχληση και φάει τη παντοφλα της αρκουδας τι γινεται ; :P

yorkie

Δραστήριο μέλος

Και αμα χωθει εμφανως εμφανως και μαζευτει εκει η ομάδα του στεκιου τον κατηγορησει για σεξουαλικη παρενοχληση και φάει τη παντοφλα της αρκουδας τι γινεται ; :P
Μα και συ σε καθετί κολλάς το στεκι και το φεμινισμό(by the way ευτυχώς που υπάρχει).
Πάντως δεν μιλούσα για τέτοια φάση ή γνωριμία(δεν μιλάω για κατάσταση που η προσέγγιση ξεκινα μέσω μηνυμάτων). Αλλά μπορούμε να πιάσουμε και αυτή την περίπτωση, κουβέντα να γίνεται.

Επισης βρε Ντεβιλ, το να χωθεί εμφανώς πως ισοδυναμεί με σεξουαλικη παρενόχληση;
Εκτός αν μιλάμε για άντρες που δείχνουν το «ενδιαφέρον» τους δρώντας παραβιαστικά και κρύβονται πίσω από απ αυτο. Που ναι πολύ ξεκάθαρα τα όρια εκεί (φλερτ *διαφορο* της παρενόχλησης).
Ας μην το ανοίξουμε αυτό το θέμα γιατί το βλέπω να πηγαίνει προς μπιφ.

Devil

Επιφανές μέλος

Μα και συ σε καθετί κολλάς το στεκι και το φεμινισμό(by the way ευτυχώς που υπάρχει).
Πάντως δεν μιλούσα για τέτοια φάση ή γνωριμία(δεν μιλάω για κατάσταση που η προσέγγιση ξεκινα μέσω μηνυμάτων). Αλλά μπορούμε να πιάσουμε και αυτή την περίπτωση, κουβέντα να γίνεται.

Επισης βρε Ντεβιλ, το να χωθεί εμφανώς πως ισοδυναμεί με σεξουαλικη παρενόχληση;
Εκτός αν μιλάμε για άντρες που δείχνουν το «ενδιαφέρον» τους δρώντας παραβιαστικά και κρύβονται πίσω από απ αυτο. Που ναι πολύ ξεκάθαρα τα όρια εκεί (φλερτ *διαφορο* της παρενόχλησης).
Ας μην το ανοίξουμε αυτό το θέμα γιατί το βλέπω να πηγαίνει προς μπιφ.

Πλάκα έκανα.

Εξαρταται και για τι ηλικιες και χαρακτηρες μιλαμε στην ερωτηση που έκανες , δεν μπορει να δοθει αντικειμενικη απαντηση αλλα υποκειμενικά σου λέω οτι ουτε εμενα θα μου αρεσε στην αρχη κιολας να υπάρχει υπερβολη στη χρηση των μηνυματων γιατι οταν ο άλλος σου στελνει συνεχως έχει κ απαιτηση να του απαντάς ειδάλλως μπορει να στο κρατήσει. Σε αυτη τη περιπτωση έχουμε κ άλλες δουλειες εγω πχ 8 το πρωι μεχρι 3-4 το μεσημερι δουλευω.

Προσωπικα θα έπαιρνα μια φορά και αν δεν ειχα απάντηση ..... θα σκεφτομουν μηπως ξαναπάρω αλλη μία. Αν ειχα χλιαρή απαντηση χωρις ερωτηση πισω.... πραγμα που δειχνει οτι υπάρχει φυσιολογικη ροη στη κουβέντα πάλι θα σκεφτομουν αμα ξαναστειλω.

Γενικα ως ανθρωπος δεν ειμαι καθολου πρηχτης.

Τελευταία επεξεργασία:

yorkie

Δραστήριο μέλος

Πλάκα έκανα.

Εξαρταται και για τι ηλικιες και χαρακτηρες μιλαμε στην ερωτηση που έκανες , δεν μπορει να δοθει αντικειμενικη απαντηση αλλα υποκειμενικά σου λέω οτι ουτε εμενα θα μου αρεσε στην αρχη κιολας να υπάρχει υπερβολη στη χρηση των μηνυματων γιατι οταν ο άλλος σου στελνει συνεχως έχει κ απαιτηση να του απαντάς ειδάλλως μπορει να στο κρατήσει. Σε αυτη τη περιπτωση έχουμε κ άλλες δουλειες εγω πχ 8 το πρωι μεχρι 3-4 το μεσημερι δουλευω.
Ναι, έθεσα άλλο ζήτημα με σκοπό να σας τριγκαρω με αφορμή το θέμα της νέλλυ..
Στο τι προσλαμβάνει καποι@ ως προσέγγιση μιας που βρηκα κάποιες συντηρητικές και απόλυτες για τα δεδομένα μου.
Σίγουρα παίζει ρόλο ο χαρακτήρας, η ηλικία, το καθεστώς γνωριμίας κτλ.
Δεν αντιλέγω. Όπως παίζει σε καθετί.

Τώρα για τον τύπο της νελλυ, δεν ξέρω.. εξαρταται πόσο θεωρεί ο καθένας το «πολύ», τι στέλνει (πχ τα συχνά μηνύματα μόνο και μόνο για να κρατήσει κάποιος επαφή είναι και βαρετά), πόσος ενθουσιασμός υπάρχει κτλ. Επισης, είναι και σε φάση που ήδη έχουν βγει οι δυο τους.
Πάντως στο σενάριο που θετεις, συο οποιο μιλάω και βγαίνω με κάποιον, που πολύ δύσκολα θα βγω δεύτερο ραντεβού αν δεν έχω πάθει την πλάκα μου και δεν δω ξεκάθαρες προοπτικές, πάει να πει πως τον βρίσκω τρομερά ενδιαφέρων τύπο και καθόλου δεν θα με χάλαγε να μιλάμε-με διαλείμματα φυσικά για δουλειά, υποχρεώσεις κτλ- συχνά. Στην αρχική αυτή φάση του ενθουσιασμού και της ανακάλυψης του αλλου, έχει τη χάρη του. Δεν θα με ενοχλούσε υπό αυτές τις συνθήκες, αντιθέτως.

Αλλα και με τύπο που απλώς μου αρέσει η παρέα του αλλά δεν τον βλέπω ερωτικά, αν τύχαινε, μπορεί να μίλαγα αρκετά

Devil

Επιφανές μέλος

Ε ντάξει ο καθένας οπως την βρίσκει. Το κυριο της προσεγγισης ειναι να βγαινουν κάποιοι οι 2 τους. Μονοι τους δηλαδη. Να υπάρχει ροή στη κουβέντα. Μετά ειναι θέμα τυπικο να κάνει μια κινηση απο κοντά ο άντρας.

Για αυτο κ εγω πιστευω πως το θέμα με τις προσεγγισεις ειναι απλό. Τι να κάτσουμε τωρα να αναλυσουμε σε ενα θρεντ που μπορει να ανοιξει κάποιος και ρωτάει πως θα βγει με κάποια.... ε φιλε προφανως και αμα σε γουσταρε δεν θα το ρωτουσες αυτο γιατι θα ειχατε ηδη βγει με τη πρωτη αντε δευτερη που θα της το ειχες πει.

Λάθος πορτα κτυπάς, μη το παιδευεις άλλο... προχώρα παρακατω. Για αυτο και η εννοια της χυλοπιτας ειναι περιττη απο μια ηλικια και μετά.... βλέπεις οτι δε τραβάει άστο. Τι χυλοπιτες και ιστοριες. Προχωρας παρακάτω. Δηλαδη αμα η άλλη δεν σε ήθελε ακομη και αν δεν της ζητουσες βολτα κ παλι χυλοπιτα δεν ειναι... απλα δεν το ξέρεις. Τεσπα ασχολουνται με κάτι πράγματα που δεν έχουν ουσία.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ε ντάξει ο καθένας οπως την βρίσκει. Το κυριο της προσεγγισης ειναι να βγαινουν κάποιοι οι 2 τους. Μονοι τους δηλαδη. Να υπάρχει ροή στη κουβέντα. Μετά ειναι θέμα τυπικο να κάνει μια κινηση απο κοντά ο άντρας.

Για αυτο κ εγω πιστευω πως το θέμα με τις προσεγγισεις ειναι απλό. Τι να κάτσουμε τωρα να αναλυσουμε σε ενα θρεντ που μπορει να ανοιξει κάποιος και ρωτάει πως θα βγει με κάποια.... ε φιλε προφανως και αμα σε γουσταρε δεν θα το ρωτουσες αυτο γιατι θα ειχατε ηδη βγει με τη πρωτη αντε δευτερη που θα της το ειχες πει.

Λάθος πορτα κτυπάς, μη το παιδευεις άλλο... προχώρα παρακατω. Για αυτο και η εννοια της χυλοπιτας ειναι περιττη απο μια ηλικια και μετά.... βλέπεις οτι δε τραβάει άστο. Τι χυλοπιτες και ιστοριες. Προχωρας παρακάτω. Δηλαδη αμα η άλλη δεν σε ήθελε ακομη και αν δεν της ζητουσες βολτα κ παλι χυλοπιτα δεν ειναι... απλα δεν το ξέρεις. Τεσπα ασχολουνται με κάτι πράγματα που δεν έχουν ουσία.
Μήπως ήρθε η ώρα... να καληνυχτιστούμε;;;

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Θα εκτροχιάσω λίγο το θέμα συζήτησης (λίγο όμως ε; :bleh:).

Είχα μια διαφωνία πρόσφατα στην οποια υποστήριζα πως το να στέλνει κάποιος συχνά πυκνά ή τεσπα όταν μιλάμε για συχνές συνομιλίες, σχεδόν καθημερινές για κάποιες λίγες μέρες που τις περισσότερες φορές διαρκούν πολλή ώρα, δεν σημαίνει απαραίτητα πως ενδιαφέρεται για κάτι παραπάνω (ακόμη και αν αντικειμενικά είσαι εμφανίσιμη κοπέλα- οκ είναι υποκειμενικό το γούστο του καθενός αλλά υπάρχει και μια αντικειμενικότητα ως προς την αρμονία των χαρακτηριστικών και το τι θεωρείται ως θελκτικός σωματοτυπος καλως ή κακώς από μια χ μερίδα κοσμου. Αυτό βέβαια διαφοροποιείται ανά περιόδους ανάλογα με τα πρότυπα κτλ. Επισης προφανώς δεν σημαίνει ότι οποιο@ δεν έχει αυτό που επιβάλει το χ κοιν πρότυπο, δεν αρέσει σε κοσμο ).
Εξεπλαγην βλέποντας τον περισσότερο κόσμο στο τραπέζι να υποστηρίζει (ειδικά οι φίλοι άντρες της παρέας) πως κανένας δεν σπαταλάει ώρες σε τσατ σε αρχή γνωριμίας αν δεν ενδιαφέρεται και ερωτικά για την κοπέλα.
Χμμμ μου φαίνεται πολύ απόλυτο και περίεργο... αλλά ίσως γιατί είμαι και γλωσσοκοπανα και λειτουργώ και αλλιώς.
Μου έκανε και εντύπωση το πόσο έξω πέφτω μάλλον και θα θελα να πείτε γνωμούλα.

(υγ: τον παράγοντα για το πως φαίνεται ότι ενδιαφέρεται, τον αφήνω απ έξω. Έτσι κι αλλιώς σε έναν καφέ θα φανούν αν υπάρχουν προθέσεις ή αν προκύψει ενδιαφέρον)

Μμμναι. Έχω ξανακάνει κι εγώ την ίδια συζήτηση, ταυτιζόμουν απόλυτα μ' εσένα αλλά καθώς περνούν τα χρόνια βλέπω όλο και περισσότερο να επαληθεύεται αυτό που σου λένε οι φίλοι σου και μου έλεγαν κι οι δικοί μου, αντίστοιχα :P

Χρήστες Βρείτε παρόμοια