Disney+

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
1609621641828.jpeg

Εδώ μιλάμε για την νέα υπηρεσία της disney που είναι θέμα χρόνου να έρθει και στη χώρα μας. Μόλις γίνει αυτό το neflix θα πατώσει :p.


Είδα το Mandalorian.
Σειρά με αίσθηση Star Wars. Ο baby Yoda πολυ γλυκούλι αλλά ταυτόχρονα και αηδιαστικό. Το τέλος της s02 όλα τα λεφτά.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

Εδώ μιλάμε για την νέα υπηρεσία της disney που είναι θέμα χρόνου να έρθει και στη χώρα μας. Μόλις γίνει αυτό το neflix θα πατώσει :p.


Είδα το Mandalorian.
Σειρά με αίσθηση Star Wars. Ο baby Yoda πολυ γλυκούλι αλλά ταυτόχρονα και αηδιαστικό. Το τέλος της s02 όλα τα λεφτά.
Συμφωνώ με το πρώτο μέρος. Έτρεχε μάλιστα και ένα ωραιο πακέτο Disney+ και Hulu αλλά δεν κατάφερα να το ενεργοποιήσω. Δείτε το. Πλέον το Netflix δεν έχει τιποτα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το Disney+ έχει όντως καλύτερο πρόγραμμα. Εδώ είναι και πιο φτηνό σε σχέση με το νετφλιξ. Το νετφλιξ έχει καποια που μ'αρεσουν, κυρίως κορεάτικες σειρές και είναι ο μόνος λόγος που δεν το έχω καταργήσει ακόμα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
To AppleTV τι λέει από πρόγραμμα;
https://www.e-steki.gr/threads/Αpple-Τv.181408/
Έχω κάνει θέμα εδώ. Μικρό περιεχόμενο αλλά καλό και δωρεάν για όποιον παίρνει 1 idevice το χρόνο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


obi wan. Φαίνεται δυνατή σειρά.
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μόλις γίνει αυτό το neflix θα πατώσει :p
Δεν νομίζω ότι το Disney+ μπορεί να "σκοτώσει" το Netflix, από την στιγμή που αφορά πλατφόρμα που έχει να κάνει αποκλειστικά με ότι ανήκει στην Disney. Κοινώς τα καρτούν παλιά και καινούργια, Star wars και Marvel.

Ο κόσμος θα θέλει να βλέπει και άλλα πράγματα. Όπως οι παραγωγές του Netflix που είναι αμέτρητες και μπορούν να καλύψουν όλα τα γούστα.

Πιο πολύ βλέπω να συνυπάρχουν μαζί, παρά να ανταγωνίζονται. Πάντως και εγώ το περιμένω πως και πως.
Και ελπίζω τώρα που το Streaming βλέπει τέτοια άνοδο, να δούμε τρόπους που να ευνοούν οικονομικά τους πελάτες. Γιατί είναι παράλογο να πρέπει να πληρώνεις 15 συνδρομές τον μήνα, για να βλέπεις τις σειρές και ταινίες που θες.


To AppleTV τι λέει από πρόγραμμα;
Το απόλυτο μηδέν. Έχει μερικές σειρές που είναι καλές, αλλά προσωπικά αφού τελείωσε η ετήσια δωρεάν συνδρομή, δεν μου έχει περάσει στιγμή από το μυαλό να ανανεώσω.
Βέβαια είναι και αρχή ακόμα. Στο μέλλον θα στρώσει υποθέτω.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι το Disney+ μπορεί να "σκοτώσει" το Netflix, από την στιγμή που αφορά πλατφόρμα που έχει να κάνει αποκλειστικά με ότι ανήκει στην Disney. Κοινώς τα καρτούν παλιά και καινούργια, Star wars και Marvel.

1609703070627.png


Το disney+ πάει τρένο και δεν μπορεί να το σταματήσει καμία συνδρομητική υπηρεσία.

Οι γονείς θα το προτιμήσουν, οι λάτρεις το ντοκυμαντέρ το ίδιο, οι λάτρεις των σούπερ ηρώων το ίδιο, οι Star Wars fans θα ξετρελαθούν.


Θα βάζεις Netflix 1 μήνα το χρόνο να βλέπεις το content του και 12 μήνες το disney+ γιατί το content του δεν προλαβαίνεις να το δεις σε 1 μήνα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το απόλυτο μηδέν. Έχει μερικές σειρές που είναι καλές, αλλά προσωπικά αφού τελείωσε η ετήσια δωρεάν συνδρομή, δεν μου έχει περάσει στιγμή από το μυαλό να ανανεώσω.
Βέβαια είναι και αρχή ακόμα. Στο μέλλον θα στρώσει υποθέτω.
Δεν έχω δει σειρά που να είναι κακή στο Apple TV+.

Το Servant. Το Ted Laso, το defending Jacob, το SEE, το morning show, τεχεράνη (γυρίστηκε στην Ελλάδα). Δεν αξίζει να το έχεις 12μηνο αλλά 1 μήνα το χρόνο αξίζει και με το παραπάνω.
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Οι γονείς θα το προτιμήσουν, οι λάτρεις το ντοκυμαντέρ το ίδιο, οι λάτρεις των σούπερ ηρώων το ίδιο, οι Star Wars fans θα ξετρελαθούν.
Βρε ναι, και εγώ τρελός Star wars φαν είμαι όπως και για Marvel λιώνω.
Αλλά όπως και να το κάνουμε δεν μπορώ να περάσω 6 μήνες σερί πχ βλέποντας μόνο αυτά.

Θα θέλω να δω και κάτι πιο "βαρύ" όπως πχ το When they see us ή το Ozark ή κάτι εντελώς Random όπως το alice in borderland που βγήκε πρόσφατα. Αυτό είναι το μεγάλο χαρτί του Netflix, όπως είπα βγάζει σειρές και ταινίες για όλα τα γούστα ενώ το Disney+ περιορίζεται μόνο σε ότι αφορά το σύμπαν της Disney.
Για αυτό και λέω, ότι δεν μπορώ να δω με ποιον τρόπο θα μπορούσε το Disney να πάρει την θέση του Netflix.

Αλλά σίγουρα θα συνυπάρχουν μαζί.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Βρε ναι, και εγώ τρελός Star wars φαν είμαι όπως και για Marvel λιώνω.
Αλλά όπως και να το κάνουμε δεν μπορώ να περάσω 6 μήνες σερί πχ βλέποντας μόνο αυτά.

Θα θέλω να δω και κάτι πιο "βαρύ" όπως πχ το When they see us ή το Ozark ή κάτι εντελώς Random όπως το alice in borderland που βγήκε πρόσφατα. Αυτό είναι το μεγάλο χαρτί του Netflix, όπως είπα βγάζει σειρές και ταινίες για όλα τα γούστα ενώ το Disney+ περιορίζεται μόνο σε ότι αφορά το σύμπαν της Disney.
Για αυτό και λέω, ότι δεν μπορώ να δω με ποιον τρόπο θα μπορούσε το Disney να πάρει την θέση του Netflix.

Αλλά σίγουρα θα συνυπάρχουν μαζί.
Το disney+ είναι νέα υπηρεσία ενώ το netflix είναι αρκετά χρόνια. Πιστεύω ότι θα υπάρχουν σειρές/ταινίες για όλα τα γούστα.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αλλα δεν εχουν ξεκαθαρίσει αν μεσα στην εφαρμογή, θα εμπεριέρχονται και τα καναλια της Disney ή τέλος πάντων πχ αρχείο από όλα τα καρτουν που έχουν παιχτεί από τη Disney. Το μονο που δείχνει η εφαρμογή είναι οι ταινίες που έχιε βγαλει και θα βγάλει.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Ναι αλλα δεν εχουν ξεκαθαρίσει αν μεσα στην εφαρμογή, θα εμπεριέρχονται και τα καναλια της Disney ή τέλος πάντων πχ αρχείο από όλα τα καρτουν που έχουν παιχτεί από τη Disney. Το μονο που δείχνει η εφαρμογή είναι οι ταινίες που έχιε βγαλει και θα βγάλει.
Δεν εμπεριέχεται κανένα κανάλι. Δεν είναι σαν τη Vodafone tv. Προφανώς και έχει αρχείο απ ότι έχει βγάλει η Disney σε καρτούν αλλά και ότι έχει παίξει στο Disney channel.
Θα ήθελα να δω κανένα καλό πακετάκι με νετφλιξ -αν και έχω οικογενειακό και δεν το αλλάζω - για να μπορέσουν να συνυπάρξουν και τα δυο.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν εμπεριέχεται κανένα κανάλι. Δεν είναι σαν τη Vodafone tv. Προφανώς και έχει αρχείο απ ότι έχει βγάλει η Disney σε καρτούν αλλά και ότι έχει παίξει στο Disney channel.
Θα ήθελα να δω κανένα καλό πακετάκι με νετφλιξ -αν και έχω οικογενειακό και δεν το αλλάζω - για να μπορέσουν να συνυπάρξουν και τα δυο.
Δηλ τα καναλια που εχει η disney ενταγμενα στη συνδρομητική όπως το Disney+ , disney XD και κατι αλλα δεν θα τα εχει?
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Δηλ τα καναλια που εχει η disney ενταγμενα στη συνδρομητική όπως το Disney+ , disney XD και κατι αλλα δεν θα τα εχει?
Υπάρχει ήδη η πλατφόρμα. Δεν τα έχει, οχι. Βλέπεις όμως το περιεχόμενο της on demand. Όποτε ποιος ο λόγος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχει ήδη η πλατφόρμα. Δεν τα έχει, οχι. Βλέπεις όμως το περιεχόμενο της on demand. Όποτε ποιος ο λόγος
@akikos έχεις κάνει συνδρομή; Γιατί θέλω τα φώτα σου. αντιμετωπίζω πρόβλημα με τους υπότιτλους όταν κάνω screen mirroring
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπάρχει ήδη η πλατφόρμα. Δεν τα έχει, οχι. Βλέπεις όμως το περιεχόμενο της on demand. Όποτε ποιος ο λόγος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


@akikos έχεις κάνει συνδρομή; Γιατί θέλω τα φώτα σου. αντιμετωπίζω πρόβλημα με τους υπότιτλους όταν κάνω screen mirroring
αυτη τη πλατφορμα απο μπορω να τη προμηθευτω, να πληρσωσω φυσικα για να την εχω?
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,495 μηνύματα.
Δηλ τα καναλια που εχει η disney ενταγμενα στη συνδρομητική όπως το Disney+ , disney XD και κατι αλλα δεν θα τα εχει?
Μαικ, αυτά τα κανάλια σιγά σιγά θα λαταργήσουν. Ήδη σε μερικές χώρες έχουν κλείσει. Δεν τους συμφέρει, αφού όλα τα προγράμματα τους υπάρχουν ήδη στο disney +
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαικ, αυτά τα κανάλια σιγά σιγά θα λαταργήσουν. Ήδη σε μερικές χώρες έχουν κλείσει. Δεν τους συμφέρει, αφού όλα τα προγράμματα τους υπάρχουν ήδη στο disney +
εσύ γιατι δεν πας να παρεις αγκαλια τη Καρλα Μπρουνει?

oxi. συγνωμη τωρα ειδα την απαντηση σου
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πολύ επιθετικό marketing του disney plus στη χώρα μας που σήμερα ξεκινά επίσημα. Έστειλε τον Καρπά Αμερική στην Disneyland και τον Αντετοκουμπο στην Ελλάδα. Το Netflix δεν θα κρατήσει.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,122 μηνύματα.
Ας ενημερώσει κάποιος συνδρομητής αν/πότε θα υπάρχουν on demand τα άπαντα του Air Crash Investigation (aka Mayday) του National Geographic.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top