[e-steki] Προτάσεις και Ιδέες για το site

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα μπορούσε να υπάρχει τρόπος να αποκλείονται τα νεότερα μέλη ή μέλη που απλά είναι ματάκηδες (δηλαδή δεν γράφουν ποτέ) από κριτική like/dislike σε ποστ γιατί συνήθως δεν γνωρίζουν πολλά βασικά μέλη σε βάθος χρόνων με αποτέλεσμα να γίνονται εύκολα παρεξηγήσεις. Μια αιτία που έχουν αποχωρήσει πολλά παλιά μέλη (και αναμένεται συνέχεια) είναι ότι υπάρχει μια στοχοποίηση γνώμης χωρίς να επικρατεί το παρεϊστικο κλίμα του φόρουμ.

Η αντίδραση πάει στο ποστ και όχι στο πρόσωπο που το γράφει, επομένως δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να γνωρίζεις το μέλος σε βάθος χρόνου για να έχεις το δικαίωμα να επιδοκιμάσεις/αποδοκιμάσεις τα γραφόμενά του. Ίσα ίσα που για να γίνει στοχοποίηση όπως λες θα πρέπει να γνωρίζεις το τάδε μέλος και να έχεις προηγούμενα μαζί του, οποιαδήποτε άλλη παρεξήγηση οφείλεται σε κακή διατύπωση ή κατανόηση. Τα άκυρα τρολλ/2πλοί λογαριασμοί διαγράφονται ούτως ή άλλως.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,632 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
Θα πρότεινα, αν γίνεται, στο τσατ να μπορούμε να χρησιμοποιούμε και γραφή με υπογράμμιση εκτός από έντονη και πλάγια.
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτείνω στην διαχείριση να απαγορεύεται σε νέα μέλη που εγγράφονται να έχουν πρόσβαση στο chat για 2 μέρες μετά την εγγραφή τους προκειμένου να ελαττωθεί η εγγραφή troll και διπλών λογαριασμών.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,108 μηνύματα.
Και τρώγαμε το κεφάλι μας να καταλάβουμε γιατί αποχωρούν παλιά μέλη, λογικά ναι, τα ριάκσιο θα 'ναι..

On: Θα μου άρεσε να μπορεί να ρυθμίσει ο καθένας όπως θέλει τις ώρες του night theme. Να το κάνει 23:00-07:00 ή 03:00-09:00, ότι θέλει τέλος πάντων.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Ναι καταλαβαινω απολυτα πως το λες,αλλα και τα μπαν ειναι ορατα.
Θα μπορουσε πχ τα μηνυματα που θιγουν χρηστες ή παραβιαζουν ορους χρησης να βγαινουν οφ τοπικ,ή σε μια ειδικη κατηγορια και εκει στο καθε μηνυμα να φαινεται αν πηρε ποινη ή προειδοποιηση τι λες;καλο δεν ειναι;

Δηλαδη να φαινεται οτι: αυτο το μηνυμα ελαβε ινφρα ή προειδοποιηση!

Και εκει θα βλεπουμε και ποια μηνυματα τιμωρουνται και ποιοι ειναι ΣΤΟ ΑΠΥΡΟΒΛΗΤΟ.
Ομως αυτο πρεπει να γινει διοτι μονο ετσι θα διασφαλιζεται καπως η αντικειμενικοτητα των ποινων.
Συμφωνώ απόλυτα.

Για να δούμε εάν έχουν τα άντερα μερικοί. Να δούμε και ποιοι είναι στο απυρόβλητο.. ονόματα δεν λέμε
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,009 μηνύματα.
Πιστεύω καλό θα ήταν να υπάρχει κατηγορία για threads ''Αθλητισμός''
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,841 μηνύματα.
1)Γιατι να μην καταργησουμε τους αποκλεισμους απο ολο το σαιτ αντι του να βαζουμε αποκλεισμο μονο σε θρεντς(ουτε καν σε θεματα!)Δεν υπαρχει λογος νομιζω να να τρως απο παντου αποκλεισμο ,και απο ολα τα θεματα,και απ τα δυο φορουμ μαλιστα .Εκτος και αν υπαρχει καποιος λογος βεβαια που δεν ξερω ακομα

2) Στον γενικο αποκλεισμο να εχει και την αντιστροφη μετρηση οπως εχεις στις λιστες αποκλεισμων
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Να μπορούμε να παραθέτουμε βίντεο από τη συλλογή μας όχι μόνο εικόνες
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Να μπορούμε να παραθέτουμε βίντεο από τη συλλογή μας όχι μόνο εικόνες
Εννοείς στα Πολυμέσα; Νομίζω ήδη μπορείς να ανεβάσεις mpg, mp4, wmv κτλ.

Αν εννοείς στα post, γίνεται από εδώ:
11.png
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,372 μηνύματα.
Δεν ξερω αν το έχει ηδη πει καποιος, αλλα οι προσωπικές συζητήσεις θα ηταν καλό να ξεκινάνε από το πιο πρόσφατο μήνυμα και οχι απο το πιο παλιό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,009 μηνύματα.
Μία ερώτηση απλά: πώς μπορείς σε ένα νέο thread που ανοίγεις, να βάλεις μια χαρακτηριστική φωτογραφία σε αυτό, πριν το ανοίξουν οι υπόλοιποι, σχετική με το θέμα; Γιατί το έχω ψάξει, αλλά δεν το έχω βρει και είδα πως πολλά topics έχουν χαρακτηριστική φωτογραφία
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Μία ερώτηση απλά: πώς μπορείς σε ένα νέο thread που ανοίγεις, να βάλεις μια χαρακτηριστική φωτογραφία σε αυτό, πριν το ανοίξουν οι υπόλοιποι, σχετική με το θέμα; Γιατί το έχω ψάξει, αλλά δεν το έχω βρει και είδα πως πολλά topics έχουν χαρακτηριστική φωτογραφία
Αυτό μπορεί να το κάνει μόνο ο διαχειριστής.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,009 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπαρχουν ουκ ολιγα θεματα συζητησεων οπου μεσα σε αυτα υπαρχουν διαλογοι που πραγματικα καθρεπτιζουν συμπεριφορες ανθρωπων για τις οποιες αναλυω αυτη την περιοδο και καποια μελη δεν υπαρχουν καν για να παρω την αδεια τους .

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να ¨χρησημοποιησω- αντιγραψω ¨ αυτους τους διαλογους σαν παραδειγματα ανθρωπων που συνυπάρχουν μεσα σε μια διαδικτυακή κοινωνια και μονο ,χωρις φυσικα να αναφερω ουτε την πηγη των διαλόγων ουτε τα ονοματα- ψευδωνυμα αυτων ,περαν μονο φυσικα των δικων μου τοποθετησεων οπου εκει ξερω δεν με εμποδιζει κανενας να αναφερω οτι ειμαι εγω επωνυμα πλεον .

Για να σας προλαβω θελω να μαθω αν απαγορευεται απο καποιο κανονα που αφορα καθαρα και μονο εδω την πλατφόρμα γιατι για οτι κυκλοφορει σε γενικο παλισιο στο ιντερνετ γνωριζω την διαδικασια και φυσικα πολυ περισσοτερα για τα επώνυμα αρθα που δημοσιευονται απο μελετες :)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,815 μηνύματα.
Υπαρχουν ουκ ολιγα θεματα συζητησεων οπου μεσα σε αυτα υπαρχουν διαλογοι που πραγματικα καθρεπτιζουν συμπεριφορες ανθρωπων για τις οποιες αναλυω αυτη την περιοδο και καποια μελη δεν υπαρχουν καν για να παρω την αδεια τους .

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να ¨χρησημοποιησω- αντιγραψω ¨ αυτους τους διαλογους σαν παραδειγματα ανθρωπων που συνυπάρχουν μεσα σε μια διαδικτυακή κοινωνια και μονο ,χωρις φυσικα να αναφερω ουτε την πηγη των διαλόγων ουτε τα ονοματα- ψευδωνυμα αυτων ,περαν μονο φυσικα των δικων μου τοποθετησεων οπου εκει ξερω δεν με εμποδιζει κανενας να αναφερω οτι ειμαι εγω επωνυμα πλεον .

Για να σας προλαβω θελω να μαθω αν απαγορευεται απο καποιο κανονα που αφορα καθαρα και μονο εδω την πλατφόρμα γιατι για οτι κυκλοφορει σε γενικο παλισιο στο ιντερνετ γνωριζω την διαδικασια και φυσικα πολυ περισσοτερα για τα επώνυμα αρθα που δημοσιευονται απο μελετες :)
11
Επανάληψη - αντιγραφή ενός μηνύματος
Απαγορεύεται η επανάληψη - αντιγραφή ενός post/thread είτε από τον ίδιο χρήστη είτε από άλλους χρήστες. Επίσης απαγορεύεται η περαιτέρω ανάλυση με δημιουργία καινούργιου thread/post, κάποιου θέματος το οποίο βρίσκεται σε εξέλιξη σε κάποιο άλλο thread.

Αν εννοείς αυτό τον όρο, ναι απαγορεύεται.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top