[e-steki] Προτάσεις και Ιδέες για το site

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ignore θα έπρεπε να αναφέρεται με μεγάλα γράμματα στην αρχική οθόνη ως δυνατότητα
Mόνο εμένα δε μ'αρέσει το ιγκνόρ; :(
Δεν θα έκανα ποτέ κανέναν.
Αν μη τι άλλο είμαι στο στέκι για αυτόν το σκοπό.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα μετακινείς όλα στο οφφ τοπικ και σταματάει το μπάχαλο.

Δεν είναι οι βρισιές καθαυτές, είναι αυτό που λέει η Μαργαρίτα. Έχει τύχει πχ εμένα να μου στείλει pm ένα άτομο το οποίο νόμιζα ότι είναι πολύ κομπλέ, μέχρι που άρχισα να ψαχουλευω το archive του τσατ (για άσχετο λόγο) όπου έπεσα πάνω σε άκρως χυδαία του σχόλια για άλλες γυναίκες και σιχάθηκα τη ζωή μου. Αν αυτά είχαν σβηστεί, εγώ μπορεί να συνέχιζα τη συναναστροφη μ' αυτό το άτομο με ό,τι συνέπειες μπορεί να είχε αυτό. Η ασφάλεια για μένα είναι σημαντικότερη απ' το ιματζ του φόρουμ, τι να πω, δεν ξέρω.
Τα ιδια και εγω ..Μεχρι να καταλαβω τι παιζει με αυτο το μελος ηδη ειχα πεσει στην παγιδα του .
Ευτυχως υπαρχουν και τα μελη εδω μεσα που πραγματικα ειναι καλοπροεραιτα και με ενημερωσαν για το τι επικρατει οποτε πλεον ξερω και εγω που βαδιζω .
Οπως και μελη που δηλωσαν καθαρα οτι ανηκουν σε ομαδες και οτι και να γινει πολιτισμενος διαλογος χωρις ειρωνιες δεν θα γινεται οταν ειναι ολοι αυτοι μαζεμενοι σε ενα θεμα ...

Δεν ειναι κακο ενας ανθρωπος να διαθετει ενα ιδιορυθμο χαρακτηρα .Το θεμα ειναι εσυ σαν διαχείριση τι κανεις για να προστατευσεις ενα μελος που μπαινει εδω μεσα για αλλο λογο .

Ειναι σαν να δημιουργεις ενα εδαφος τελείως ομαλο και μπαινοντας εδω μεσα ο αλλος στην πρωτη λακουβα λεει κατσε τι γινεται τωρα ?
Αξιζει να ασχοληθω ή να παω παρακατω ομορφα και ωραια !
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα σε ολα αυτα που λες και εχεις απολυτο δικιο .
Βαζω και τον ευατο μου μεσα σε αυτα τα μελη που με την πρωτη μου διαφωνια αρχισα να δεχομαι και ειρωνικα και επιθετικα ποστ και μαλιστα σε πολλα απαντησα με το ιδιο υφος γιατι ως γνωστο η δραση φερνει αντιδραση και μεχρι να αντιληφθεις τι παιζει μπορεις να εμφανίσεις συμπεριφορες που ειχες να τις θυμηθεις απο το δημοτικο ..

Μπορεις ανετα στο ιστορικο του μελους να υπαρχει η ποινη του για συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και εφοσον η μετέπειτα συμπεριφορα του αποδεικνευει οτι ηταν μια κακη περιοδο ή αντιληφθηκε οτι ολο αυτο δεν ηταν σωστο και το διορθωσε να παραγραφεται και να μην φαινεται .
Το χρονικο περιθώριο της παραμονης αυτο εξαρταται καθαρα απο εσας .
Το να υπαρχει ομως στο ιστορικο του μια ποινη η οποιια μαλιστα του δοθηκε επανειλημμένος και δεν εχει καμια προθεση για συμμόρφωση νομιζω επιβάλλεται να υπαρχει γιατι ετσι σαν διαχειριστης πλεον προστατευεις το καινουργιο μελος που μπαινει εδω μεσα .

Αλλωστε ο σωφρονισμος γινεται κατω απο ορισμενες καταστασεις .
Δεν καλυπτεις παραβατικες συμπεριφορες ,δεν τις κουκουλωνεις ,τις εχεις εκει μπροστα σου για ενα ευλογο χρονικο διαστημα και μετα ειναι στο χερι του κατα ποσο θα δουλεψει πανω σε αυτες για να θεωρηθουν οτι πρεπει να διαγραφουν απο το ιστορικο του .

Το να φαίνεται η ποινή στο προφίλ του μέλους, βέβαια, την καθιστά ακόμη πιο βαριά αφού σπιλωνει την εικόνα του, που σημαίνει ότι απαιτείται ακόμη προσεκτικοτερος χειρισμός κατά την απόδοση των ποινών και εδώ διαβάζω στα σχόλια ότι αμφισβητείται ακόμη και αυτό.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ignore θα έπρεπε να αναφέρεται με μεγάλα γράμματα στην αρχική οθόνη ως δυνατότητα. Μακάρι να το είχα εντοπίσει νωρίτερα
Σωτηριο για χαρακτηρες που δεν εχουν ιχνος ευγενειας,σεβασμου και το κυριοτερο για εμμονικους χαρακτηρες :)
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ιγκνόρ είναι για αδύναμους χαρακτήρες που δεν μπορούν να κοντράρουν με επιχειρήματα.
Change my mind. :(
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το να φαίνεται η ποινή στο προφίλ του μέλους, βέβαια, την καθιστά ακόμη πιο βαριά αφού σπιλωνει την εικόνα του, που σημαίνει ότι απαιτείται ακόμη προσεκτικοτερος χειρισμός κατά την απόδοση των ποινών και εδώ διαβάζω στα σχόλια ότι αμφισβητείται ακόμη και αυτό.
Μα αυτη η εικονα ειναι που πρεπει να ειναι πλήρως ή οσο γινεται τελοσπαντων στα πλαισια ενος ανωνυμο φορουμ κυριως για τα νεα μελη ..

Μην ξεχναμε ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι το ιδιο σε ψυχικες αντοχες ..
Τι γινεται στην περιπτωση που υπαρχει μελος με παραβατικη επανειλημμένη συμπεριφορα και βρισκει πρόσφορο εδαφος και δρα ακομα και σε προσωπικα μηνύματα ?
Και εδω ερχεται και κουμπωνει απολυτα η δικη σου περιπτωση που μα ανεφερες .

Πραγματικα οσο το συζηταμε τοσο παγιωνεται η αποψη οτι επιβαλεται πλεον να υπαρχει στο ιστορικο του μελους οι ποινες του για ενα ευλογο χρονικο διαστημα απο την στιγμη κιολας που βλεπω οτι υπαρχουν και ανηλικα μελη ...
Αν μη τι αλλο σε αυτα τα μελη οφειλουμε ΟΛΟΙ μας να ειμαστε ξεκαθαροι !
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μα αυτη η εικονα ειναι που πρεπει να ειναι πλήρως ή οσο γινεται τελοσπαντων στα πλαισια ενος ανωνυμο φορουμ κυριως για τα νεα μελη ..

Μην ξεχναμε ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι το ιδιο σε ψυχικες αντοχες ..
Τι γινεται στην περιπτωση που υπαρχει μελος με παραβατικη επανειλημμένη συμπεριφορα και βρισκει πρόσφορο εδαφος και δρα ακομα και σε προσωπικα μηνύματα ?
Και εδω ερχεται και κουμπωνει απολυτα η δικη σου περιπτωση που μα ανεφερες .

Πραγματικα οσο το συζηταμε τοσο παγιωνεται η αποψη οτι επιβαλεται πλεον να υπαρχει στο ιστορικο του μελους οι ποινες του για ενα ευλογο χρονικο διαστημα απο την στιγμη κιολας που βλεπω οτι υπαρχουν και ανηλικα μελη ...
Αν μη τι αλλο σε αυτα τα μελη οφειλουμε ΟΛΟΙ μας να ειμαστε ξεκαθαροι !

Ναι, αλλά ξαναλέω ότι υπάρχουν αναφορές πιο πάνω που λένε ότι υπάρχει μεροληψία, οπότε αν οι ποινές είναι άδικες, τότε με το να τις αφισοκολλησεις κιόλας κάνεις την κατάσταση ακόμη χειρότερη αντί για καλύτερη. Αλλά μόνο εφόσον ισχύει πράγματι η αδικη αντιμετώπιση, όχι γενικά.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, αλλά ξαναλέω ότι υπάρχουν αναφορές πιο πάνω που λένε ότι υπάρχει μεροληψία, οπότε αν οι ποινές είναι άδικες, τότε με το να τις αφισοκολλησεις κιόλας κάνεις την κατάσταση ακόμη χειρότερη αντί για καλύτερη. Αλλά μόνο εφόσον ισχύει πράγματι η αδικη αντιμετώπιση, όχι γενικά.
Ειναι αυτονοητο οτι μιλαμε καθαρα για κακοβουλες περιπτωσεις και οχι για αδικες !
Αλλωστε νομιζω ειναι εμφανής πλεον οι συμπεριφορες αυτες :)
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το ιγκνόρ είναι για αδύναμους χαρακτήρες που δεν μπορούν να κοντράρουν με επιχειρήματα.
Change my mind. :(

Μερικές φορές η σιωπή της αδιαφορίας έχει πολύ μεγαλύτερη δύναμη απ' τα αντεπιχειρήματα.
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Αν μη τι άλλο είμαι στο στέκι για αυτόν το σκοπό.
Έχει και μειονεκτήματα φυσικά, αλλά σε ένα φόρουμ στο οποίο (από το 2012 που μπήκα :beating:) κυριαρχούν οι διπλοί λογαριασμοί, δεν υπάρχει βάση συζήτησης και προοπτική πρόοδου της κουβέντας με αυτούς που διαφωνείς. Γιατί τελικά, είναι μία λούπα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ειναι αυτονοητο οτι μιλαμε καθαρα για κακοβουλες περιπτωσεις και οχι για αδικες !
Αλλωστε νομιζω ειναι εμφανής πλεον οι συμπεριφορες αυτες :)

Εντάξει ναι, αλλά δεν παύει να είναι λίγο εκδικητικό μέτρο αυτό. Ας υπάρχει απλώς κάπου το υλικό με τα κακόβουλα ποστ κι αν θέλει κάποιος να το ψάξει, το να κρεμαμε κουδούνια ίσως είναι του ματς.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Τι γινεται στην περιπτωση που υπαρχει μελος με παραβατικη επανειλημμένη συμπεριφορα και βρισκει πρόσφορο εδαφος και δρα ακομα και σε προσωπικα μηνύματα ?
Μπορείτε να κάνετε αναφορά και η ΟΔ θα επέμβει. Μην το παρουσιάζουμε λες και σας ρίχνουμε στην αρένα με τα λιοντάρια :P
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως ο μόνος λόγος που θα ήθελα να υπάρχει η ποινή στο προφίλ είναι για να δώ με ποιούς θα κάνω παρέα. :(
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείτε να κάνετε αναφορά και η ΟΔ θα επέμβει. Μην το παρουσιάζουμε λες και σας ρίχνουμε στην αρένα με τα λιοντάρια :P
Χιμελα οχι για εμενα και για εσενα .Εμεις μαλλον ξερουμε στην ζωη μας και απο λιονταρια και απο λυκους και απο κοκκινοσκουφιτσες και τις αντιμετωπιζουμε οπως αντεχουμε και μπορουμε .
Μιλαω κυριως για τα ανηλικα ή τα ατομα με ευαισθητη ψυχικη υγεια ;)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Ναι, αλλά ξαναλέω ότι υπάρχουν αναφορές πιο πάνω που λένε ότι υπάρχει μεροληψία, οπότε αν οι ποινές είναι άδικες, τότε με το να τις αφισοκολλησεις κιόλας κάνεις την κατάσταση ακόμη χειρότερη αντί για καλύτερη. Αλλά μόνο εφόσον ισχύει πράγματι η αδικη αντιμετώπιση, όχι γενικά.
Το αντιθετο,αν υπαρχει αδικη μεταχειρηση ΠΡΕΠΕΙ να ειναι ορατες οι ποινες.
Για αυτο εγω προτεινα οι ποινες να ειναι φανερες,οπως εξαλλου ειναι και τα μπαν,ολοι δεν τα βλεπουμε;
Ομως οταν οι ποινες και οι προειδοποιησεις ειναι ορατες σε ολους,εκει εμμεσα ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ και η αντικειμενικοτητα της ΟΔ.Οποτε λογικα θα γινει μεγαλυτερη προσπαθεια αντικειμενικου μοντερειτινγκ,και στο να μην δινουμε ευκολα ποινες αλλα και στο να ΔΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ .Αν γινεται,δεν ξερω,,υποθετικα μιλαω.

Οσον αφορα το ποσο παλιες θα βλεπουμε,μα ειναι πολυ ευκολο.Οι ποινες και προειδοποιησεις εχουν ημερομηνια ληξης.Οταν ληγουν δεν θα τις βλεπουμε,θα βλεπουμε τις νεοτερες.Δεν θα βλεπουμε ποινες πριν 1 χρονο αν ειναι δυνατον.
Επισης παρατηρω οτι πεφτουν πολλα μπαν λες και εχουν καταργηθει τα ινφρα και οι προειδοποιησεις,κατι το οποιο δεν ειναι καλο,κατα την αποψη μου βεβαια.

Το συμπερασμα ειναι οτι με το να φαινονται σε ολους οι ποινες και οι προειδοποιησεις,υπαρχει και εκ των πραγματων και ενας ''ελεγχος'' των κινησεων της ΟΔ κατι που ειναι απαραιτητπο για την ευρυθμη λειτουργια του φορουμ και για το αισθημα δικαιοσυνης που πρεπει να υπαρχει στους χρηστες για να σεβονται το φορουμ και να τηρουν τους ορους χρησης.

Οι χρηστες και το σαιτ εχουν κανει μια συμφωνια βασικα.Και οι 2 μεριες εχουν δικαιωματα και υποχρεωσεις.
Οι χρηστες οφειλουν να τηρουν τους ορους χρησης,αλλα και το σαιτ ΟΦΕΙΛΕΙ να εφαρμοζει στους χρηστες αυτα που τους υποσχεται οταν γραφονται.

Κια βεβαια καλο ειναι αφου ειμαστε σε αυτην την κατηγορια αυτες οι τοσος ωφελιμες συζητησεις να λαμβανονται υποψην απο την ΟΔ ετσι ωστε να εξυπηρετουν τον σκοπο τους,οχι απλα για τα ματια του κοσμου.
Το θεμα μιλαει για το τι πιστευουμε οτι θα βελτιωσει την λειτουργια του σαιτ,οποτε η ΟΔ θα πρεπει να εχει ανοιχτα ματια να δει τις προτασεις με ειλικρινια και αυτοκριτικη και οχι απλα να απαντα για να απαντησει και να κλεισει ενα θεμα.
Αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη.:redface:
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έμαθα ότι ψάχνετε νέο ΟΔιτη και μάλιστα, δεν θα πω από που γιατί δεν είμαι τέτοιος, πως έγιναν ήδη προτάσεις σε διάφορα περιβόητα ή διάσημα μέλη του φόρουμ, ενώ επιφανή μέλη του φόρουμ έμειναν στην απέξω. Έχοντας λοιπόν μια μεγάλη επιφάνεια ο ίδιος θα ήθελα να εκθεσω εδώ δημόσια την μεγάλη μου δυσαρέσκεια με την τρέχουσα κατάσταση των υποψηφίων, και ενώ θα είχα κάθε λόγο να απαξιωσω πλήρως το φόρουμ, επειδή δεν είμαι εκδικητικό και μνησικακο μέλος, αποφάσισα να παραβλέψω το γεγονός πως δεν μου εγινε καν πρόταση, μεταφραζοντας το ως απλά αδυναμία να πιστέψετε πως ένα τόσο επιφανες μέλος θα κατάδεχοταν να κάνει κάτι τέτοιο, και θα αυτοπροτεινω τον εαυτό μου.


Οπως ξέρετε ο καλύτερος μπάτσος είναι πρώην εγκληματίας. Το βιογραφικό μου λοιπόν ειναι στην βάση δεδομένων του Forum στο table με τις ποινές των μελών, και εκεί μπορειτε να δείτε ξεκάθαρα ότι έχω μεγάλη εμπειρια, σε τρολινγκ, κακόβουλα σχόλια, προσωπικές επιθέσεις, υποβιβασμό του φόρουμ, τρονλιγκ κατ εξακολούθηση, πεσίματα σε πμ, διπλούς λογαριασμούς, και συζήτηση ενεργειών της ΟΔ.

Η προσφορά μου θα ισχύει για τις επόμενες 24 ώρες.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Η προσφορά μου θα ισχύει για τις επόμενες 24 ώρες.
Θα σας ειδοποιήσουμε.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,940 μηνύματα.
εγώ έχω μια απορία με την Πουπουλίνα. τον λίγο καιρό που είμαι εδώ έχω διαπιστώσει ότι τρώει μπαν κάθε τόσο και προσπαθώ να βρω αν υπάρχει κάποιο πατερν/αλγόριθμος/περιοδικότητα. μου κάνει εντύπωση και δεν έχω καταλάβει τον λόγο. :scratchhead:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,404 μηνύματα.
Οχι μην παμε στα προσωπικα μπαν και ινφρα του καθενος δεν εχει νοημα.Και δεν πρεπει να γινεται τετοια συζητηση δημοσια.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top