[e-steki] Προτάσεις και Ιδέες για το site

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Παναγία μου μια πρόταση έκανα και έγινε η μάχη του Σκρα :laugh:

Εριξα μια πρόχειρη ματιά και ειδα οτι λέγεται οτι η δημιουργία της νεας κουβεντούλας προωθεί το διαχωρισμό μεταξύ των μελών, μεγάλο λάθος. Προσωπικά,όπως μπορεί να εχει γίνει αντιληπτό, μιλάω με τα περισσότερα μέλη και δεν κοιτάω ποτέ ποιος είναι φίλος με ποιον.

Και δεν ανήκω σε κάποια παρέα (ή "κλικα")

Υ. Γ Η Πακ δεν προωθεί τον διχασμό :giveup:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα σου πω έναν ακόμα λόγο: επειδή στο c&f, τα θέματα εκ των πραγμάτων (Σκέψεις, εικονες, αστεια memes),
"τρέχουν" πιο γρήγορα και άμεσα και είναι λίγο περίεργο; άβολο; να "μεταφέρουμε" το σχολιαμό τους στο στέκι που ήδη γίνεται συζητηση άλλη.

Για γρήγορη και άμεση συζήτηση υπάρχει το general chat. Ανοίγεις 2η καρτέλα και τα τρέχεις ταυτόχρονα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
ΥΓ: Δεν το έχουμε συζητήσει καν το θέμα μεταξύ μας.
1642960465125.png
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, σχετικά με τη συζήτηση για δημιουργία κουβεντούλας στο cnf, αρχικά πήραμε θέση ξεχωριστά εγώ και η Himela σύμφωνα με τις προσωπικές μας απόψεις επί της δημιουργίας της. Δηλαδή δεν επρόκειτο για απόφαση της ΟΔ αλλά στα πεταχτά η συντονιστική μας άποψη επί του θέματος.

Εφόσον προέκυψε τόση έντονη συζήτηση, ακούσαμε και τις απόψεις σας μετέπειτα, το θέμα τέθηκε προς συζήτηση από όλη την ΟΔ και η απόφαση που πάρθηκε πλειοψηφικά είναι να επιτρέψουμε τελικά την ύπαρξη της νέας αυτής κουβεντούλας στο πιο χαλαρό τμήμα του στεκιού (cnf).

Οπότε προχωράει κανονικά και θα ανοιχτεί το thread από την @BeatrixKiddo :)
Το θέμα μπορεί να κλείσει.

Regards!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, σχετικά με τη συζήτηση για δημιουργία κουβεντούλας στο cnf, αρχικά πήραμε θέση ξεχωριστά εγώ και η Himela σύμφωνα με τις προσωπικές μας απόψεις επί της δημιουργίας της. Δηλαδή δεν επρόκειτο για απόφαση της ΟΔ αλλά στα πεταχτά η συντονιστική μας άποψη επί του θέματος.

Εφόσον προέκυψε τόση έντονη συζήτηση, ακούσαμε και τις απόψεις σας μετέπειτα, το θέμα τέθηκε προς συζήτηση από όλη την ΟΔ και η απόφαση που πάρθηκε πλειοψηφικά είναι να επιτρέψουμε τελικά την ύπαρξη της νέας αυτής κουβεντούλας στο πιο χαλαρό τμήμα του στεκιού (cnf).

Οπότε προχωράει κανονικά και θα ανοιχτεί το thread από την @BeatrixKiddo :)
Το θέμα μπορεί να κλείσει.

Regards!
Ευχαριστούμε γιατί είχα αρχίσει να νιώθω οτι είμαι η Φιλιώ του φόρουμ αχαχα

20220123_200122.png
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά, σχετικά με τη συζήτηση για δημιουργία κουβεντούλας στο cnf, αρχικά πήραμε θέση ξεχωριστά εγώ και η Himela σύμφωνα με τις προσωπικές μας απόψεις επί της δημιουργίας της. Δηλαδή δεν επρόκειτο για απόφαση της ΟΔ αλλά στα πεταχτά η συντονιστική μας άποψη επί του θέματος.

Εφόσον προέκυψε τόση έντονη συζήτηση, ακούσαμε και τις απόψεις σας μετέπειτα, το θέμα τέθηκε προς συζήτηση από όλη την ΟΔ και η απόφαση που πάρθηκε πλειοψηφικά είναι να επιτρέψουμε τελικά την ύπαρξη της νέας αυτής κουβεντούλας στο πιο χαλαρό τμήμα του στεκιού (cnf).

Οπότε προχωράει κανονικά και θα ανοιχτεί το thread από την @BeatrixKiddo :)
Το θέμα μπορεί να κλείσει.

Regards!
ΘΑ φυγει απ το στεκι και θα παει εκει ?
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Ξέρω ότι είμαι offtopic αλλά θέλω να ευχαριστήσω εκ μέρους όλων θερμά την ΟΔ για την απόφαση και την εμπιστοσύνη της, η οποία θα τιμηθεί με ανάλογη διαγωγή και συμμετοχή.

Πλέον δεν έχουμε κι εμείς σαν μέλη δικαιολογία να χαλάμε "Σκέψεις" και λοιπά θέματα, οπότε, να φροντίσουμε με την διαγωγή μας, αυτή η νεα αλλαγή να αξίζει απόλυτα.

Να είστε καλά και ευχαριστούμε.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
@Scandal
Δεν κατάλαβα που ήταν το οφ τόπικ στην απορία μου. Στα προφίλ μας υπάρχει επιλογή χώρας και ρώτησα για κάποια που δεν υπάρχει/αν γίνεται να μπει. Μπορείς να απαντήσεις ένα ναι ή όχι. Τόσο άσχετο με το σάιτ είναι πια;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
@Scandal
Δεν κατάλαβα που ήταν το οφ τόπικ στην απορία μου. Στα προφίλ μας υπάρχει επιλογή χώρας και ρώτησα για κάποια που δεν υπάρχει/αν γίνεται να μπει. Μπορείς να απαντήσεις ένα ναι ή όχι. Τόσο άσχετο με το σάιτ είναι πια;
Το μοτίβο του πεδίου αν δεις είναι οι ευρωπαϊκές χώρες και τα υπόλοιπα οι ήπειροι. Άσε που δεν έχω σκοπό να βάζω πόλεις με requests ειδικά όταν κάποιος θέλει να τη χρησιμοποιήσει για την πλάκα του. Οπότε μπορεί να κλείσει κι αυτό το θέμα. :yes:

edit: παιδιά κάθε πρόταση πρέπει να διατυπώνεται μία φορά. Οι προτάσεις είναι πολλές και δε μπαίνω/ μπαίνουμε πάντα στη διαδικασία να τις συζητάμε στο thread, μία φορά αρκεί και τις βλέπουμε όλες φυσικά. Άμα είναι να υλοποιηθεί η πρόταση, απαντάμε, αλλιώς είτε σημαίνει αναβολή είτε όχι.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το μοτίβο του πεδίου αν δεις είναι οι ευρωπαϊκές χώρες και τα υπόλοιπα οι ήπειροι. Άσε που δεν έχω σκοπό να βάζω πόλεις με requests ειδικά όταν κάποιος θέλει να τη χρησιμοποιήσει για την πλάκα του. Οπότε μπορεί να κλείσει κι αυτό το θέμα. :yes:

edit: παιδιά κάθε πρόταση πρέπει να διατυπώνεται μία φορά. Οι προτάσεις είναι πολλές και δε μπαίνω/ μπαίνουμε πάντα στη διαδικασία να τις συζητάμε στο thread, μία φορά αρκεί και τις βλέπουμε όλες φυσικά. Άμα είναι να υλοποιηθεί η πρόταση, απαντάμε, αλλιώς είτε σημαίνει αναβολή είτε όχι.
Οκ φτάνει η απάντηση, οφ τοπικ δεν ήταν.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Κλίκες υπάρχουν πάντα στα φόρα, αυτό είναι δεδομένο. Καλώς ή κακώς, κάποια μέλη θα γνωριστούν μεταξύ τους, θα αναπτυχθούν φιλίες, σχέσεις κλπ. Το θέμα είναι σαν μέλος να είσαι (όσο γίνεται) αντικειμενικός και να μην συμφωνείς-διαφωνείς ανάλογα με τις συμπάθειες/αντιπάθειές σου.

Ο Γιάννης θεωρώ ότι είναι ένα τέτοιο μέλος, δεν θα επηρεαστεί η κρίση του ή η γνώμη του από συμπάθειες ή αντιπάθειες. Ούτε και ανήκει σε κάποια «κλίκα.» Και τα λέω εγώ που διαφωνώ σχεδόν στα πάντα μαζί του (τουλάχιστον στα πολιτικά), όμως τον εκτιμώ. Πιστεύω δε ότι η κρίση μου είναι αντικειμενική.

Τώρα για την «κουβεντούλα χωρίς θέμα», ε, κουβεντούλα χωρίς θέμα είναι, τι να γραφτεί. Όσο θυμάμαι τον εαυτό μου εδώ, αυτά γραφόταν πάνω-κάτω. Βέβαια, οκ, δεν είμαι και παλιό μέλος, δεν ξέρω τι γινόταν παλιά.


Αρχηγε όπως ειχε πει και μια ψυχή παλαιοτερα και ήταν πετυχημένο.... θα φάμε κανα κουφέτο πως το κοβεις; :D

(Σειρά μου να το πώ οχι κακοπροαιρετα)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Να εχουμε τη δυνατότητα να επιλέξουμε το νυχτερινό layout* στο ischool.

* Μεταξύ μας και τα χρωματιστά δε θα με χαλαγανε, αλλα την ύπαρξη του νυχτερινού την κρίνω αναγκαια:laugh:
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Να έχουμε έναν καφετζή το πρωί και έναν barman το βράδυ σε steki -iwchool και chat
 

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό με τους κωδικούς που αλλάζεις θέλει προσοχή.Κάτι πρέπει να γίνει με αυτό. :P
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δεν ξέρω εάν είναι εφικτό αυτό και εάν μπορεί να γίνει, αλλά να δημιουργηθεί εφαρμογή που να παίζουμε μεταξύ μας διαδικτυακά ατομικά ή ομαδικά παιχνίδια (πχ γκρινιάρη, σκάκι κλπ). Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο (ίσως) αλλά θα ήταν ωραίο. :redface: @Scandal
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top