[e-steki] Προτάσεις και Ιδέες για το site

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Απλά ορισμένοι το βλέπουν τόσο σοβαρά, αποκτάει νόημα η ύπαρξη τους μέσω μιας απλής σελίδας/forum. Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στην μέση. Ισορροπία θέλει, μην τρελαίνεστε. :whatever::whatever:
Εννοείς ότι πχ υπάρχουν περιπτώσεις άτομων που επειδή δεν λαμβάνουν προσοχή στην κανονική ζωή,μπαίνουν εδώ για αυτό το λόγο;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν μας θάβουν με το φτυάρι σε ομαδικές και χρησιμοποιούνται όσα προσωπικά λέμε εναντίον μας πως να μιλήσουμε με το όνομα μας ειδικα εφόσον έχουμε εκτεθεί δείχνοντας το πρόσωπο μας ?


το πιο αστείο είναι πως νομίζουν ότι δεν τα μαθαίνουμε :upside:
Εγώ είμαι ρουφιάνα πάντως και κάνω αρρωστημένες πράξεις χαχαχαχα,say cheese
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλώς ήρθες στο club :hehe:

Εγώ είμαι η τρελή -και οχι μόνο- Πακ
Τρελή εσύ,άρρωστη εγώ....Άντε καλά να είμαστε ουφ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εγώ σας έχω πει πολλές φορές ότι βλέπετε τα πράγματα με βραχυπρόθεσμη οπτική. Στο φόρουμ έχουν έρθει κι έχουν φύγει πάρα πολλά μέλη. Μέλη που ήταν εδώ για χρόνια και έλεγες ότι θα μείνουν για πάντα. Μέλη που ήταν παρέες εδώ, που έκαναν πλακιτσες καθημερινά, που συζητούσαν τα πάντα, που ζούσαν τη ζωή τους παράλληλα με το φόρουμ. Το φόρουμ έχει περάσει εποχές με πολλά μέλη, με λίγα μέλη, με πολλές συζητήσεις και με χαζοσυζητησεις. Το φόρουμ υπάρχει ήδη 17 χρόνια παιδιά...

Εξάλλου αν θέλουμε νέα μέλη που θα κάνουν σοβαρές συζητήσεις πρέπει εμείς πρώτοι να κάνουμε σοβαρές συζητήσεις ώστε να μας δουν και να επιλέξουν να συμμετάσχουν. Ο τρόπος λοιπόν που ψάχνει ο Ηλίας είναι αυτός που είπε η Αγάπη: ξεκίνα εσύ σοβαρά θέματα, ακολουθούμε οι υπόλοιποι και έτσι θα ενδιαφερθούν νέα μέλη. :thumbup:

Εγώ πιστεύω ότι το τσατ, τα πειράγματα και όλα αυτά πρέπει να μεταφέρονται στην κουβεντούλα.Ίσως και αυτό να είναι δικό μας κατόρθωμα που δεν θέλαμε λογοκρισία οπότε ίσως χαλάρωσαν όλα λίγο . Στην ανδροσφαιρα ας πούμε εκεί που όλο και κάτι συζητούσαν τελευταίες σελίδες χάλασε ,με την έννοια ότι αν ήμασταν αναγνώστες που θέλαμε να χαζέψουμε μια συζήτηση δεν θα διαβάζαμε , άρα ούτε μέλη θα γινόμασταν .
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,746 μηνύματα.
Καλά το να βγαίνεις off topic σε πολλές περιπτώσεις είναι αναγκαίο γιατί πολλές φορές χρησιμοποιείς παραδείγματα και επιχειρήματα γενικώτερα που είναι off topic για να τεκμηριώσεις κάτι που είναι on topic. Ε και ίσως ξεφύγει από εκεί και έπειτα. Εγώ συχνά παίρνω μηνύματα κάποιου μέλους που απευθύνεται σε εμένα και είναι off topic και το απαντάω με τη μορφή της παραθέσεως μηνύματος στο σχετικό on topic thread. Αυτό θα μπορούσαμε όλοι να το κάνουμε. Δεν χρειάζεται να γκρινιάζουμε συνέχεια, μπορούμε και οι ίδιοι να διατηρήσουμε το φόρουμ μας λειτουργικό.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,427 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δηλαδη αν εχω ακούσει ήδη τόσα σε μερικά χρόνια θα μπορώ να κοσμω κεντρικές πλατείες τα Χριστούγεννα ή έστω να κατεβαίνω στο καρναβαλι της Πάτρας; :hehe:
Θα σε κάνουμε βασίλισσα του καρναβαλιού σε λίγο.
:shifty:
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Καλά το να βγαίνεις off topic σε πολλές περιπτώσεις είναι αναγκαίο γιατί πολλές φορές χρησιμοποιείς παραδείγματα και επιχειρήματα γενικώτερα που είναι off topic για να τεκμηριώσεις κάτι που είναι on topic. Ε και ίσως ξεφύγει από εκεί και έπειτα. Εγώ συχνά παίρνω μηνύματα κάποιου μέλους που απευθύνεται σε εμένα και είναι off topic και το απαντάω με τη μορφή της παραθέσεως μηνύματος στο σχετικό on topic thread. Αυτό θα μπορούσαμε όλοι να το κάνουμε. Δεν χρειάζεται να γκρινιάζουμε συνέχεια, μπορούμε και οι ίδιοι να διατηρήσουμε το φόρουμ μας λειτουργικό.
Εμένα διαστρεβλώνεις ;:mad:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
Καλησπέρα! Υπάρχει η δυνατότητα σε κάποιο θέμα να φαίνεται πχ αν κάποιος χρήστης πληκτρολογεί κάποια απάντηση;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
Καλησπέρα! Υπάρχει η δυνατότητα σε κάποιο θέμα να φαίνεται πχ αν κάποιος χρήστης πληκτρολογεί κάποια απάντηση;
Δεν έχει το σύστημα τέτοια ενσωματωμένη λειτουργία, όμως δεν ξεμπροστιάζει κάποιον που μπορεί να ξεκινάει να γράψει αλλά μετά μετανιώνει; :P
Πάντως μου αρέσει σαν ιδέα, μπορεί να κάνει το forum πιο διαδραστικό!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όταν κάνεις edit ένα post, αυτόματα να αφαιρούνται τα reaction καθώς αυτά έχουν μπει σε προηγούμενη έκδοση του post.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,263 μηνύματα.
@Scandal έχω μια ιδέα!!

Να υπάρχουν στατιστικά που να δείχνουν την μεταβολή των Reactions και των μυνηματων των μελών. ΠΧ μια λίστα με τους 20 πρώτους που αύξησαν τα reactions τους από την 1/1 έως σήμερα. Αντίστοιχα να υπάρχει μια λίστα με τους 20 πρώτους που αύξησαν περισσότερο να μήνυμα τους από την 1/1 έως σήμερα!!
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,023 μηνύματα.
Πολύ ωραίο color theme που πιστεύω θα ήταν ωραίο να ενσωματωθεί σαν επιλογή χρώματος στο esteki, είναι το προεπιλεγμένο γκρίζο theme του ischool
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Ναι η αλήθεια είναι ότι κι εγώ σκέφτομαι να κάνω λογαριασμό εκεί γιατί έχει περισσότερο κόσμο οπότε σε κάποια θέματα ξέρω ότι κάποιος δε μπορεί να με βοηθήσει. Γενικά υπάρχει ακρότητα σε αυτό το φόρουμ καί γνωριζόμαστε οι περισσότεροι οπότε ανωνυμία αντίο. Κάτι μου λέει ότι αυτό τό μήνυμα θα πάρει αναφορά αλλά γουέλ, είναι η ειλικρινής μου άποψη
Αν εδώ θεωρείς οτι εκφράζονται ακραίες απόψεις κάτσε να δεις τι γίνεται στο Reddit
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγώ έχω μπει εκεί καίμε έχει επηρεάσει .......κάθε τι που ρωτάω μου απαντάνε πολλά άτομα και χωρίς απόντες με κακια κλπ
Το ρεδδιτ είναι απρόσωπο . Ενώ σε ένα φόρουμ χτίζεις μια εικόνα και γενικά έρχεσαι πιο εύκολα σε επικοινωνία με άλλα μέλη . Ίσως γι αυτό δεν σε έχουν κρίνει αρνητικά γιατί βλέπουν ένα μόνο ποστ
Αν εδώ θεωρείς οτι εκφράζονται ακραίες απόψεις κάτσε να δεις τι γίνεται στο Reddit
Θα συμφωνήσω, επειδή όπως ανέφερα είναι απρόσωπο , μπορεί κάποιος πολύ πιο εύκολα να πει αυτό που πραγματικά σκέφτεται.
Όπως και να χει αυτό που έχω παρατηρήσει γενικά στα φόρουμ είναι ότι ο κόσμος είναι απόλυτος και έχει ακραίες απόψεις σε πολλά θέματα που αφορούν τη ζωή.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Το ρεδδιτ είναι απρόσωπο . Ενώ σε ένα φόρουμ χτίζεις μια εικόνα και γενικά έρχεσαι πιο εύκολα σε επικοινωνία με άλλα μέλη . Ίσως γι αυτό δεν σε έχουν κρίνει αρνητικά γιατί βλέπουν ένα μόνο ποστ
Θα συμφωνήσω, επειδή όπως ανέφερα είναι απρόσωπο , μπορεί κάποιος πολύ πιο εύκολα να πει αυτό που πραγματικά σκέφτεται.
Όπως και να χει αυτό που έχω παρατηρήσει γενικά στα φόρουμ είναι ότι ο κόσμος είναι απόλυτος και έχει ακραίες απόψεις σε πολλά θέματα που αφορούν τη ζωή.
Είναι τελείως διαφορετική εφαρμογή. Καταρχάς το σύστημα που έχει με το κάρμα δηλαδή τις θετικές ψήφους που παίρνεις από τα μηνύματά σου κάνουν την καταστάση να προσπαθείς περισσότερο να φαρμάρεις θετικές παρά να παραθετείς μια άποψη με επιχείρηματα... γράφεις μια γραμμή παίρνεις άπειρες θετικές γράφεις ένα σεντόνι και στατιστικά εκεί μέσα θα το διαβάσουν πολύ λιγότεροι

Έχει πολύ περισσότερο κόσμο και είναι διεθνές, ένας μπορεί να το ανοίγει για να βλέπει memes ενώ κάποιος άλλος για να παραθέτει απόψεις για αθλητικά θέματα. Επειδή είναι χωρισμένο σε θεματικές ανάλογα με το τι θέμα σε ενδιαφέρει είναι πιο εύκολο να βρεθείς με άτομα που εκ των προτέρων συμφωνείται και απλά να αναμασάται τις ίδιες απόψεις και ποτέ να μην χρειαστείς να έρθεις σε αντιπαράθεση με κάποιον που διαφωνείς

Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκιο σαν ιδέα είναι πολύ πιο πρωτότυπη από ένα κλασικό φόρουμ, το όλο κόνσεπτ με τα μηνύματα όπου απαντάς κάτω από ένα σχόλιο και γίνεται εκεί κάποια νέα συζήτηση ξεχωριστά νομίζω ότι αυτοί το λάνσαραν πρώτοι και μετά το κλέψαν και οι άλλοι πχ fb (αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος γνώστης).
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
@Scandal αν επιτρέπεται γιατί απνεργοποίησες το τσατ για τις πανελλήνιες ;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.
@Scandal αν επιτρέπεται γιατί απνεργοποίησες το τσατ για τις πανελλήνιες ;
Γιατί πέρυσι γράφανε όλοι/ οι πιο πολλοί εκεί για τα θέματα των πανελληνίων και τα threads των θεμάτων του forum για τα μαθήματα, είχαν ελάχιστη συμμετοχή. Αν υπάρχει chat και του χρόνου, θα ξανά κλείσει :P
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Γιατί πέρυσι γράφανε όλοι/ οι πιο πολλοί εκεί για τα θέματα των πανελληνίων και τα threads των θεμάτων του forum για τα μαθήματα, είχαν ελάχιστη συμμετοχή. Αν υπάρχει chat και του χρόνου, θα ξανά κλείσει :P
Σκέφτεσαι να το ανοίξεις τώρα που τελειώσανε η θα το τραινάρεις λίγο ακόμα ;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,819 μηνύματα.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Στο ischool μπορώ να συνδεθώ με το ίδιο nickname; ωραία θεματάκια έχει εκεί με ενδιαφέρουν για τα παιδιά. Τι ηλικίες κυρίως έχει το ischool;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top