Firewall: Ποιο είναι το καλύτερο;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επειδη ψάχνω να βρώ ποιο firewall θα διαλέξω αλλά και επειδή δεν υπάρχει τέτοιο θέμα θα είχε ενδιάφερον να συζήτησουμε πιο firewall ειναι το καλλίτερο ;)

Λοιπον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω εχω χρησιμοποιησει μονο το zone alarm pro. Σαν firewall ειναι πολυ καλο και μου παρειχε πολυ καλη προστασεια, αλλα δεν ειναι και τοσο αναγκεο οποτε το εχω βγαλει πια.Του ff μου ειναι αρκετος, αλλα εξαρτατε και απο της χρησεις του καθενος. Πιστευω οτι το zone alarm pro ειναι αρκετο για οτι και αν το χρηαζεσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το zone alarm pro μου αρεσε μεχρι που δοκιμασα αλλα οπως Outpost Pro και kaspersky anti-hacker...

Το firewall ειναι απαραιτητο... πχ απο τις 21.11 σημερα το log μου δειχνει οτι εγιναν 50 απόπειρες για συνδεσεις στο υπολογιστη μου που ισως ηταν υποπτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ξερω, οπως ειπα μονο ενα εχω δοκιμασει, περιμενε να σου πουνε και αλλοι την γνωμη τους.
Δεν σου λεω να μην το βαλεις, ευοσων το θελεις, απλα εγω δεν εχω προβλημα και χωρις, μεχρι στιγμης τουλαχισων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
To zone alarm πήρε πόδι asap από την ώρα που μπήκε η dsl επειδή προκαλούσε τρελά προβλήματα στο wlan. Μετά το outpost πήρε πόδι επειδή έβλεπε IP spoofing στην 192.168.0.1 και... bannare το router μου. Το Norton έφυγε χωρίς να έχει προκαλέσει προβλήματα απλώς και μόνο για την μνήμη που έτρωγε. Τώρα έχω το Mcafee Personal FireWall Plus απο το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
https://www.softpedia.com/progDownload/Sygate-Personal-Firewall-PRO-Download-6526.html

To καλυτερο και ελαφρυτερο για μενα,το δουλευω χρονια.Μολις εμαθα οτι την αγορασε η symantec και ετσι παυει να κυκλοφορει αυτονομο οπως παλια. :(
Αυτη ειναι η pro version,crack ξερεις που θα βρεις.
Αν θελεις ψαξε για την απλη εκδοση του που ειναι δωρεαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
απο την στιγμη που το αγορασε η symantec γιατι να μην παρω την δικια της προταση; ;)

edit: μα το sygate παντα της symantec δεν ήταν; και μαλιστα προσφοτα ειπε οτι θα πάψει να το υποστηριζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Μια προταση σου εκανα.Αν θελεις το βαζεις.Δικο σου pc ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ερώτηση έκανα... απλως ψάχνω για την καλλιτερη λύση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Για να την βρεις την καλυτερη λυση,θα πρεπει πρωτα να δοκιμασεις ολα οσα ξερεις και μετα να αποφανθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αυτο κάνω αυτο το καιρό ... αλλα μάλλον με βλέπω να μένω στο kaspersky
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Toτε γιατι ανοιξες θεμα για το πιο ειναι το καλυτερο firewall αν δεν δοκιμασεις πρωτα αυτα που σου προτειναμε ολοι αφου λες οτι θα μεινεις στο παλιο σου;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Toτε γιατι ανοιξες θεμα για το πιο ειναι το καλυτερο firewall αν δεν δοκιμασεις πρωτα αυτα που σου προτειναμε ολοι αφου λες οτι θα μεινεις στο παλιο σου;:confused:
Γιατί:

1.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Επειδη ψάχνω να βρώ ποιο firewall θα διαλέξω αλλά και επειδή δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, θα είχε ενδιάφερον να συζήτησουμε πιο firewall ειναι το καλλίτερο ;)

Λοιπον;
2.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
αυτο κάνω αυτο το καιρό ... αλλα μάλλον με βλέπω να μένω στο kaspersky
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Πως να το συζητησουμε το θεμα;Σου ειπα οτι η προταση μου θεωρειται παρα πολυ αξιολογη εδω και χρονια,δοκιμασμενη απο μενα χρονια και πολυ αξιοπιστη.
Την αποψη μου στην ειπα,απλα για να το συζητησουμε περαιτερω,πρεπει εσυ να δοκιμασεις την καθε αποψη εδω μεσα,για να καταληξεις στο τελος ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για σενα και τις αναγκες σου.

Οταν εσυ γυρνας και μου λες οτι μαλλον θα καταληξω στο παλιο,χωρις να το εχεις δοκιμασεις καν το οποιοδηποτε καινουργιο για σενα,πως τοτε περιμενεις εγω να κανω συζητηση;
Μονολογος ναι αλλα συζητηση οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Πως να το συζητησουμε το θεμα;Σου ειπα οτι η προταση μου θεωρειται παρα πολυ αξιολογη εδω και χρονια,δοκιμασμενη απο μενα χρονια και πολυ αξιοπιστη.
Την αποψη μου στην ειπα,απλα για να το συζητησουμε περαιτερω,πρεπει εσυ να δοκιμασεις την καθε αποψη εδω μεσα,για να καταληξεις στο τελος ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για σενα και τις αναγκες σου.

Οταν εσυ γυρνας και μου λες οτι μαλλον θα καταληξω στο παλιο,χωρις να το εχεις δοκιμασεις καν το οποιοδηποτε καινουργιο για σενα,πως τοτε περιμενεις εγω να κανω συζητηση;
Μονολογος ναι αλλα συζητηση οχι.
Την προτασή σου την απέρρηψα:
Αρχική Δημοσίευση από S1RHC:
To zone alarm πήρε πόδι asap από την ώρα που μπήκε η dsl επειδή προκαλούσε τρελά προβλήματα στο wlan. Μετά το outpost πήρε πόδι επειδή έβλεπε IP spoofing στην 192.168.0.1 και... bannare το router μου. Το Norton έφυγε χωρίς να έχει προκαλέσει προβλήματα απλώς και μόνο για την μνήμη που έτρωγε. Τώρα έχω το Mcafee Personal FireWall Plus απο το οποίο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Αλλά ο κυρίως λόγος είναι:
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
απο την στιγμη που το αγορασε η symantec γιατι να μην παρω την δικια της προταση; ;)

edit: μα το sygate παντα της symantec δεν ήταν; και μαλιστα προσφοτα ειπε οτι θα πάψει να το υποστηριζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Λυπαμαι που αδικα μιλαω και δεν με καταλαβαινεις...αφου δυστυχως δεν εχεις καταλαβει καποια βασικα πραγματα για να συζητησουμε....

Το Norton έφυγε χωρίς να έχει προκαλέσει προβλήματα απλώς και μόνο για την μνήμη που έτρωγε

Symantec
= Owner of Norton Procucts


https://www.symantec.com/home_homeoffice/themes/freedom/index.html

απο την στιγμη που το αγορασε η symantec γιατι να μην παρω την δικια της προταση;
Αντιφασκεις πληρως... :confused::worry:

edit: μα το sygate παντα της symantec δεν ήταν; και μαλιστα προσφοτα ειπε οτι θα πάψει να το υποστηριζει;
Πως γινεται να ηταν ΠΑΝΤΑ της symantec η sygate αφου σου λεω οτι τωρα την εξαγορασε;
Δεν μιλησα καν για υποστηριξη.
Eπισης γιατι ενδιαφερεσαι για το support,σκοπευεις μηπως να το αγορασεις;:hmm:

Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Μολις εμαθα οτι την αγορασε η symantec και ετσι παυει να κυκλοφορει αυτονομο οπως παλια.
https://www.symantec.com/press/2005/n051010c.html

Symantec announced its agreement to acquire Sygate on Aug. 16, 2005.
CUPERTINO, Calif. - Oct. 10, 2005 - Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) today announced it has completed the acquisition of Sygate Technologies
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ειχα το ΝΟRΤΟΝ αλλα μου εσπασε τα @#@#@$$#% και πηρε ποδι!:|
Τωρα εβαλα το ΑVAST και προς το παρων τα παει μιααααααααααααααααααα χαρουλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Symantec = Owner of Norton Procucts
Μα για αυτό ακριβώς έκανα qoute το post του S1RHC


Αντιφασκεις πληρως... :confused::worry:
Μου λες να κατεβάσω κάποιο firewall που μόλις έμαθες οτι το αγόρασε η χ ... Εγώ σου λέω τότε γιατί να μην πάρω το πρόγραμμα της χ αφου στην ουσία ειναι αυτό που μου προτείνεις :D....

Eπισης γιατι ενδιαφερεσαι για το support,σκοπευεις μηπως να το αγορασεις;
Που είναι το περίεργο σε αυτό; :mad:

Πως γινεται να ηταν ΠΑΝΤΑ της symantec η sygate αφου σου λεω οτι τωρα την εξαγορασε;
Εγώ το τελευταίο νέο που ήξερα ήταν ότι η symantec μολίς σταμάτησε να υποστηρίζει το firewall ... και μου έκανε εντύπωση που μου είπες ότι τώρα το εξαγόρεσε

@mario
Έχει η avast firewall :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα επικρατει λιγο συγχυση στα λεγομενα σου.
Βαλε το SYGATE PERSONAL FIREWALL (PRO) και πες μου μετα ΠΟΣΟ ιδιο ειναι με το norton internet firewall(symantec)...
μην μιλαμε στον αερα.
Καλη επιλογη να εχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δεν αμφιβάλλω στα όσα λες περί ομοιότητας... όμως αφου δεν θα υπάρξει συνέχεια... δλδ δεν θα υπάρξουμν updates και γενικά δεν θα υπάρξει support για εμένα αυτό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ αρνητίκο ...

Στην ουσία για εμένα το sygate είναι ένα νεκρό πρόγραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top