Help!Το Xbox μου καίγεται!(;)

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Παιδιά μια βοήθεια.Πριν από λίγο άνοιξα το Xbox μου που το είχα κλειστό για περίπου 6 μήνες(το είχα πακεταρισμένο). Έβαλα μέσα το Halo 2 και όταν άρχισε να κάνει loading έκανε έναν περίεργο θόρυβο σαν σφύριγμα και έκανε πολλή ώρα να φορτώσει..Μετά από λίγο άρχισε να μυρίζει κάτι σαν καμμένο πλαστικό! Τρόμαξα και το έκλεισα αμέσως, το έβγαλα από την πρίζα και το πήγα στο μπαλκόνι να κρυώσει!
Πείτε μου λίγο κάποιος γνώστης: Μήπως είναι φυσιολογικό αυτό, επειδή το είχα κλειστό για πολύ καιρό;Τι πρέπει να κάνω τώρα; Να το ανοίξω με καταβίδια(αν και δύσκολο) και να το καθαρίσω; Ή καλύτερα να μην το ανοίξω;Έχω απελπιστεί!Θέλω να παίξω πάλι Halo2!
Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια, παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Πάρε ένα κατσαβίδι, λύσε το καπάκι και βγάλε προσεκτικά τις σκόνες από μέσα. Ξαναβάλε το καπάκι και παίξε Halo 2.

ΥΓ: ΠΡΟΣΟΧΗ τι λέει η εγγύηση για άνοιγμα της συσκευής αν επιτρέπεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Βασικά κι εγώ για άνοιγμα σκέφτηκα.Βίδες δεν έχει πολλές,είναι κάπως με συρταρωτά κουμπώματα.Ε καλά,υπάρχουν ένα σωρό μόντινγκ sites που λένε πώς ανοίγει το Xbox.Όσο για την εγγύηση δεν με πολυενδιαφέρει.Το έχω 4 χρόνια το μηχάνημα οπότε παίζει και να έχει λήξει η εγγύηση :D:D

(Kαι εκτός από αυτό έχω σκοπό να το σοφτμοντάρω οπότε η εγγύηση πάει περίπατο.Απλά φοβάμαι μήπως λιώσει τίποτα μέσα και δεν προλάβω καν να παίξω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Μετά από δυο ωρίτσες ψαξίματος με κατσαβίδια και λοιπά,το Xbox μου είναι και πάλι καινούριο!Το ξέπάστρεψα:Το άνοιξα, τα έβγαλα όλα από μέσα και το καθάρισα με πιστολάκι :D. Πεντακάθαρο, και όταν το ανοίγω μυρίζει σαν καινούριο.

Valder, η εγγύηση ήταν για τρεις μήνες!Έλεος..Άσε που και για επισκευή να το στείλεις παραπάνω θα κοστίσει απ'ότι αν πάρεις ένα καινούριο.Οπότε καλύτερα home-made ψάξιμο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Yποψην πως οτιδηποτε ανοιγετε, ( ετσι και το καταλαβει η εταιρεια πως εχει ανοιχτει) χανεται αυτοματα η εγγυηση. (Κινητα,xbox,ps κτλ κτλ)
Απο εκει και περα η ιδεα να του παρεις τις σκονες με το πιστολακι δεν ειναι και η πλεον σωστη (αλλο αν οι περισσοτεροι την χρησιμοποιουμε λογο ευκολιας ;) ) γιατι λογο στατικου θα μπορουσε να σου καψει κυκλωματα.Ειναι αυτο που λενε αν σπασει ο διαολος το ποδαρ' του.
(Ελπιζω φυσικα να μην το δουλεψες στο ζεστο το πιστολακι!:P )
Αφου δουλεψε ομως.;)
(Για το παραπανω υπαρχουν συγκεκριμενες φιαλες πεπιεσμενου αερα, με ειδικα "λαστιχενια" δαχτυλιδια στο στομιο τους που εμποδιζουν την δημιουργια στατικου.(Τα χρησιμοποιουν κυριως με τα κινητα.Ελλαδα θα σας γςλασω που τα βρισκουν.Ιταλια σε εμπορικα και μαγαζια με αναλογα ειδη.Λογικα το ιδιο και εκει.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top