House Of Fame 2021 - ΣΚΑΪ

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Η πιο fun μουσική Ακαδημία υποδέχεται δεκαοχτώ ταλαντούχους τραγουδιστές από Ελλάδα και Κύπρο. Για τους επόμενους μήνες οι σπουδαστές γίνονται και συγκάτοικοι στο ίδιο σπίτι όπου όλοι οι χώροι είναι κοινόχρηστοι. Οι σπουδαστές ακολουθούν ένα αυστηρό πρόγραμμα μαθημάτων από νωρίς το πρωί μέχρι το απόγευμα ενώ απαγορεύονται οι αδικαιολόγητες απουσίες. Κάμερες και μικρόφωνα καταγράφουν 24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα την καθημερινότητά τους με τις σημαντικότερες στιγμές να προβάλλονται καθημερινά το απόγευμα. Διευθυντής της Ακαδημίας είναι ο Πάνος Μεταξόπουλος ενώ καθηγητές είναι οι: Πέννυ Μπαλτατζή, Chali Jennings, Al Giga, Δώρα Παντελή.
hof-judges_landscape-noshadow.jpg

Στα lives του show, η Ελένη Φουρέιρα υποδέχεται στη σκηνή του «House of Fame La Academia» τους σπουδαστές της Ακαδημίας για την πιο κρίσιμη συναυλία της ζωής τους. Απέναντί τους σε ρόλο κριτή βρίσκονται: o Γιάννης Πλούταρχος, η Καίτη Γαρμπή, ο Γιώργος Αρσενάκος και ο Φοίβος. Οι σπουδαστές παρουσιάζουν το τραγούδι που προετοίμασαν την εβδομάδα που προηγήθηκε. Κριτική επιτροπή και τηλεοπτικό κοινό θα αποφασίζουν για το μέλλον των φοιτητών στην κορυφαία μουσική ακαδημία.

Το βλέπετε;
Κάτι άκουσα ότι είναι σε στυλ - ποιότητα Star Academy και ότι έχουν χρησιμοποιήσει εμφανώς, το σπίτι του Big Brother 2020 για την παραγωγή :P
Πάντως το λογότυπό τους μου φαίνεται άσχημο.
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Εγώ λίγο που το είδα δεν μου άρεσε ....δεν ξέρω πολύ βαρετό κακοστημενο...για στυλ δεν θα μιλήσω ....χαχα
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ αποφάσισα να βλέπω μόνο τα live της Παρασκευής.
Στο χθεσινό live, μου άρεσε αυτό το τραγούδι:

Στο show έχουν και μια Drag Queen, τη Holly Grace (η οποία και σαν άντρας είναι πολύ γοητευτικός!) :
houseoffame2-1.jpg


Σχετικά με το χθεσινό live, η Φουρέιρα είχε αρκετό άγχος. Ειδικά στην ανακοίνωση της αποχώρησης το ψηλο έχασε :P
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πόνεσαν τα αυτιά μας, πόνεσαν τα μάτια μας, πόνεσε το γούστο μας.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,483 μηνύματα.
Αυτή η Jennings έχει τα μούτρα και το παίζει καθηγήτρια σε ελληνικά ριάλιτι; Ζήσαμε να το δούμε και αυτό :P
 

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
Εγώ το είδα λίγο ....ο στυλίστας τους μισούσε κάποιους ....πολύ χλιαρό ....η φουρειρα θέα έπαιζε με το μαλλί και κοιτούσε το μόνιτορ συνέχεια ....δεν μου άρεσε βασικά ....τα πλάνα σε κάποιες περιπτώσεις ήταν άκυρα κακός φωτισμός (για σκαι εντύπωση μου κάνει )αλλά δεν θα το ξαναδώ ....
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ αποφάσισα να βλέπω μόνο τα live της Παρασκευής.
Στο χθεσινό live, μου άρεσε αυτό το τραγούδι:

Στο show έχουν και μια Drag Queen, τη Holly Grace (η οποία και σαν άντρας είναι πολύ γοητευτικός!) :
View attachment 76699

Σχετικά με το χθεσινό live, η Φουρέιρα είχε αρκετό άγχος. Ειδικά στην ανακοίνωση της αποχώρησης το ψηλο έχασε :P
ναι συμφωνω τα Στερεοτυπα το απεδωσε πολυ κοντα στο πρωτοτυπο,και ηταν ωραια παρουσια.:thumbup:
Ας δουμε πως θα παει :thumbup:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Εμένα πάντως η Έλενα Ροϊνού μου άρεσε και στο χθεσινό live κι ας της δίνουν μειωμένη βαθμολογία. Έχει ωραία χροιά και την ακούς ευχάριστα.
Αντιπαθής σε κάποιους είναι η Πηνελόπη, αλλά εμένα γενικά δεν με ενοχλεί και μου αρέσει σαν καλλιτέχνιδα παρά το τουπέ που σε πολλούς ξινίζει.

Στο περιστατικό που η Πηνελόπη είπε "αυτό το έχω κι εγώ" και η Έλενα άκουσε "και να 'ταν μόνο αυτό", φάνηκε η προσωπική ανασφάλεια της Έλενας.

Αντιπαθητική θεωρώ τη Χρύσα που κάθεται και θάβει μαζί με το Θέμη (Holly Grace) τους μικρότερους σε ηλικία σπουδαστές ως άφωνους, λες και αυτοί οι δύο έχουν καμία αξιόλογη φωνή. Και οι δυο τους όμως ήταν μαζί με αυτούς που λέγανε άφωνους, στη τελική ομάδα με τη χαμηλότερη βαθμολογία. ;)

Τον Μηνά τον θεωρώ πολύ σεξυ όπως και την Έλενα Δομάζου <3
Η Βένια έχει φωνάρα και μαζέυει πολλά views στα YouTube videos του live.
Η Κόννη έχει χαρακτηριστεί ως απρόσιτη, ωστόσο πιστεύω ότι απλά λόγω ηλικίας δεν νιώθει άνετα να ανοίγεται.

Νικητής πιστεύω θα είναι ο Άρης γιατί είναι και συμπαθητικός σαν άντρας και ταλαντούχος - ολοκληρωμένος σαν καλλιτέχνης.

Γενικά οι πιο πολλοί μέσα στο παιχνίδι θέλουν δουλειά. Δεν είναι The Voice ή xfactor που έχουν επιλέξει παιδιά με πιο υψηλά standards. Προφανώς οι πολύ καλοί τραγουδιστές που πάνε στα προαναφερθέντα shows δεν δηλώνουν συμμετοχή σε κάτι σαν το House of Fame γιατί δεν θέλουν να εκτεθούν από το γεγονός ότι πρόκειται για reality εγκλεισμου και παρακολούθησης.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top