Once upon a time (2011 - ... )

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Once upon a time





Μια μίξη της σύγχρονης ζωής με τα κλασσικά φανταστικά παραμύθια. Η ιστορία ακολουθεί την 28χρονη Emma Swan η οποία ζει μόνη της από τότε που την εγκατέλειψαν οι γονείς της όταν ήταν μωρό. Όλα αλλάζουν όταν ο γιος που έδωσε για υιοθεσία 10 χρόνια νωρίτερα, εμφανίζεται σε μια πόλη της Νέας Αγγλίας που ονομάζεται Storybrooke, Maine. Αυτή η πόλη είναι ένας παράλληλος κόσμος όπου οι χαρακτήρες των παραμυθιών είναι κανονικοί άνθρωποι και δεν θυμούνται τις αληθινές τους ταυτότητες ή οτιδήποτε άλλο από την πραγματική τους ζωή.


Είμαι ακόμα στο 2ο επεισόδιο, αλλά είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα μου αρέσει πολύ...! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Πολύ ωραία σειρά... Μυρτλ όσο περνάνε τα επειδόδια γίνεται όλο και καλύτερη! ^_^
Εμένα μαρέσει η Χιονάτη! :redface:

Θυμίζει πολύ λοστ λόγω των φλας μπακ σε κάθε επεισόδιο για κάθε ήρωα και είναι και λογικό μιας και είναι από τους ίδιους σεναριογράφους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πολύ ωραία σειρά... Μυρτλ όσο περνάνε τα επειδόδια γίνεται όλο και καλύτερη! ^_^
Εμένα μαρέσει η Χιονάτη! :redface:

SPOILER ALERT
Όλο και καλύτερη? Le me liked τον παλιό σερίφη! Μα να πεθάνει? :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
SPOILER ALERT
Όλο και καλύτερη? Le me liked τον παλιό σερίφη! Μα να πεθάνει? :cry_x:

Και εμένα μου την έσπασε αυτό, αλλά καλός είναι και ο μυστήριος συγραφέας που έρχεται στη συνέχεια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Αααα... Γίναμε τρεις! :D

Θα τα δω μονοκοπανιά τα επεισόδια μου φαίνεται και μετά θα περιμένω να βγει καινούριο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
θα βγώ λίγο off αλλά δεν πειράζει...:P
Αν σας αρέσει αυτή η σειρά, τότε μάλλον θα σας αρέσει και η "Grimm"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Είμαι ήδη στο 13ο επεισόδιο και αυτό που έχω να πω είναι ότι

Ο... μαγευτικός πρίγκιπας θα έπρεπε να μετονομαστεί σε ο πιο δειλός πρίγκιπας ever! Με έχει εκνευρίσει αφάνταστα με τη συμπεριφορά του, τόσο που πολύ θα ήθελα η Χιονάτη να τα φτιάξει με κανέναν από τους νάνους καλύτερα παρά με δαύτον! :mad: Πόσα επεισόδια τον παρακαλάει να παρει μια απόφαση κι αυτός... ο βασιλιάς του πισωγυρίσματος! Ειδικά εκεί που της έδωσε την λάθος κάρτα την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου, μου ήρθε να τον δείρω.

Κατά τα άλλα,μ' αρέσει πάρα πολύ ο τρόπος που δένονται τα παραμύθια με την κανονική ιστορία και το πως τα φέρνει στην σημερινή κοινωνία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
άρχισα και γω να βλέπω τη σειρά και κόλλησα
έχει τελειώσει ο πρώτος κύκλος;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Όχι, πρέπει να είναι στο 14ο ή 15ο επεισόδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Εγώ έχω δει τα πρώτα 8 επεισόδια και το άφησα γιατί δεν μπορώ να περιμένω κάθε εβδομάδα (ψιλοτρελαίνομαι:) )

Τώρα που έχουν βγει αρκετούτσικα θα συνεχίσω να το βλέπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Χθες το πρωί είδα τα πρώτα 4 επεισόδια. Ενδιαφέρουσα σειρά φαίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top