Pretty Little Liars

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Pretty Little Liars

Το Ρόζγουντ είναι μία τέλεια μικρή πόλη. Τόσο ήσυχη και γαλήνια, που ποτέ δε θα φανταζόσουν ότι κρύβει τόσα πολλά μυστικά. Μερικά από τα χειρότερα ανήκουν στα πιο όμορφα κορίτσια της πόλης, - την Άρια, τη Σπένσερ, τη Χάνα και την Έμιλυ -, τέσσερις αποξενωμένες φίλες, των οποίων τα σκοτεινότερα μυστικά ετοιμάζονται να αποκαλυφθούν.


Πριν από έναν χρόνο, η Άλισον, η "αρχηγός" της παρέας, εξαφανίστηκε και τα κορίτσια ορκίστηκαν ότι δεν πρόκειται να έλεγαν ποτέ τί συνέβη εκείνη τη νύχτα. Πίστεψαν ότι τα μυστικά τους θα τους έφερναν πιο κοντά, αλλά τελικά έγινε το αντίθετο. Από την άλλη, ποιός μπορεί να πει ποιά είναι η αλήθεια στο Ρόζγουντ. Φαίνεται ότι ο καθένας σε αυτή την πόλη λέει ψέματα για κάτι.

Τώρα, καθώς το μυστήριο που περιβάλλει την εξαφάνιση της Άλισον έρχεται στην επιφάνεια, τα κορίτσια αρχίζουν να δέχονται μηνύματα από κάποιον "Α", τα οποία λένε - και απειλούνε - για πράγματα που μόνο η Άλισον γνώριζε. Αλλά δεν μπορεί να είναι η Άλισον. Μπορεί; Όποιος κι αν είναι, φαίνεται να ξέρει όλα τα μυστικά των κοριτσιών, και να παρακολουθεί κάθε τους κίνηση. Τα κορίτσια έγιναν πάλι φίλες, αλλά θα στηρίξει η μία την άλλη άμα τα σκοτεινά τους μυστικά έρθουν στο φως;


Προβάλλεται στην Αμερική και η 1η σεζόν δεν έχει τελειώσει ακόμα, στις 21 Μαρτίου είναι το τελευταίο επεισόδιο και το καλοκαίρι θα αρχίσει η 2η σεζόν.
Την βλέπει κανείς; Εγώ πάντως έχω πωρωθείίίί άσχημα. Είχα κάτσει μια μέρα μέχρι τις 2.30 το βράδυ και είχα φτάσει τα 8 επεισόδια σε ένα βράδυ.:redface:
Γενικά έχει μυστήριο, σε αγχώνει, κάνεις υποθέσεις για το πώς, το γιατί. Αχμ θα σας αρέσει να τη δείτε, αν και θυμίζει και μια άλλη ταινία.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Με ψιλοέψησε το στόρυ, αλλά πιο πολύ αυτά που γράφεις εσύ! Θα την δω άμα τελειώσει το californication και αφού τελειώσουν την σεζόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Η 1η σεζόν τελείωσε.:(


Υπομονή τώρα ως το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έχω δει και εγώ τα πρώτα 12 επεισόδια! Στο πρώτο επεισόδιο, η αλήθεια είναι, οτι δεν με άρεσε ιδιαίτερα, αλλά είπα να της δώσω μια ευκαιρία! :P
Τώρα μου αρέσει περισσότερο, δεν την βαριέμαι και έχω φάει ένα κάποιο κόλλημα! :redface::P

Δεν μου αρέσει που, ενώ έχουν βάλει ωραίες κοπέλες, έχουν αδικήσει τα αγόρια...! Μόνο ο Ezra αξίζει και ο Wren (αυτός γινόταν ακόμα πιο ωραίος όταν μιλούσε :inlove::P), ενώ όλοι οι άλλοι...! :pfff:
Επίσης, έμεινα οταν έμαθα οτι η Alison στην πραγματικότητα είναι γεννημένη το 1996! :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Waaa τυχερήήή! Έχεις άλλα 10 επεισόδια στη διάθεσή σου.
Και ναι στην αρχή φαίνεται λίγο προβλέψιμο, αλλά μετά σε μπερδεύει τόσο πολυ που κολλάς *.*

Καλά ο Ezra δεν υπάρχει, μακάρι να είχαμε και μεις τέτοιους καθηγητές.:redface:
Κάτι ηλίθιες Αμερικανίδες, είχαν πει στο facebook ότι στο τελευταίο επ. αυτό που φόραγε τον έκανε να μοιάζει με κλόουν. Πφφ άσχετες, ό,τι και να φορέσει θα' ναι κούκλος. -.-
Ο Wren lol πού τον θυμήθηκες; Σε κάποια επεισόδια ήταν μόνο. Κατά τα άλλα μου αρέσει και ο Caleb (δεν ξέρω αν στο 12ο έχει εμφανιστεί, ίσως είναι πιο μετά) και ο Noel είναι καλούλης.
Ναι και εγώ όταν είχα δει για την Άλισον ότι είναι 14 είχα μείνει, κοίτα ανάπτηξη παιδιού. Πιο μικρή φαίνεται η Άρια, παρά αυτή.
Αχμ, αυτά.

Who is A? :redface: χαχχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μακάρι δεν λες τίποτα! Οι δικοί μου καθηγητές ήταν ο ένας χειρότερος από τον άλλον! :P
Η αγγλική προφορά του Wren δεν ξεχνιέται με τίποτα! <3
Τον Caleb δεν τον έχω δει ακόμα! Αναμένω...! :D:P
Ο Noel δεν μου αρέσει καθόλου! Μου θυμίζει τον Σκαρ από το Lion King! :worry::p

A is...
δεν ξέρω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή αρχίζει η 2η σεζόν :]
Ανυπομονώ να φτάσει στο πισί μου να το δω (δηλαδή αύριο/μεθαύριο).
Γιατί να μη μένω Αμερική να μπορώ να το βλέπω λάιβ; ΓΙΑΤΙ; :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Άντε να δούμε, θα έχει ψωμί γιατί όλοι στην πόλη τώρα θα τις λένε ψεύτρες. :D





Love love love. :inlove:

Who the fucking hell is A? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τώρα που δεν έχω υπολογιστή, θα αρχίσει; Πφφφφφ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
παιδιά μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο από τον δεύτερο κύκλο!!! έχω τρελαθεί με αυτή την σειρά...αχ, ο Mr.Fitz! <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κι εγώ το είδα το μεσημέρι *.*
Πόσο μου' χε λείψει ρε; ΠΟΣΟ;

Who the fucking hell is A? :D
Σίγουρα κάποιος που δεν πάει καν ο νους μας :/

Ναι, μας έδειξε και το κορμί του *.*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Εγώ έχω βάλει στο μάτι τον Νόελ...κάτι δε μου κολλάει πάνω του. Το βλέμμα του είναι ύποπτο.
Είναι στο νούμερο ένα της λίστας μου για τους πιθανούς Α, μαζί με την Mόνα, τον Γκάρετ και τον Τζέισον...

Υ.Σ. αν βλέπετε pretty little liars, ρίξτε μια ματιά και στο switched at birth. Είναι καινούργια και μπορώ να πω ότι μου άρεσαν τα δυο επεισόδια που είδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ο Νόελ και η Μόνα, τα έκαναν και πλακάκια τρομάρα τους! Κάτι πρέπει να κάνουν αυτοί.

Βαριέμαι να βάλω spoiler, έτσι κι αλλιώς δεν βλέπω πολλούς φανς :P

Ρε παιδιά σ' εκείνο το επεισόδιο που τις παρακολουθούσε και έτρωγε ποπ κορν, μόνο εμένα μου είχε σηκωθεί η τρίχα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Ο Νόελ και η Μόνα, τα έκαναν και πλακάκια τρομάρα τους! Κάτι πρέπει να κάνουν αυτοί.

Βαριέμαι να βάλω spoiler, έτσι κι αλλιώς δεν βλέπω πολλούς φανς :P

Ρε παιδιά σ' εκείνο το επεισόδιο που τις παρακολουθούσε και έτρωγε ποπ κορν, μόνο εμένα μου είχε σηκωθεί η τρίχα;

Ο Νόελ είναι creepy. Είμαι σίγουρη ότι ξέρει τον Α.
Ενώ το άλλο, η Τζένα μαζί με τον μπάτσο, τον Γκάρετ; Ο,τι να ναι, πραγματικά δε το περίμενα :/:

Δε θυμάμαι πιο επεισόδιο λες, αλλά κάθε φορά που τον βλέπω είναι σαν να αντικρίζω ψυχοπαθή..δε ξέρω γιατί :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Λάουρα πες μου πως είδες το καινούργιο. *_*

Στα τελευταία 3' πραγματικά ανατρίχιασα όσο σε κανένα επεισόδιο, έχουν αγριέψει τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Έχουν αγριέψει πολύ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.


Αυτό το επεισόδιο δεν είχε Έζρα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RunawayDreamer

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 511 μηνύματα.
Έχουν αγριέψει πολύ ;)

μα πάρα πολύ όμως και αυτό είναι που με κάνει να το βλέπω πιο φανατικά από ποτέ..!!!



Αυτό το επεισόδιο δεν είχε Έζρα :(

Όντως δεν είχε Έζρα αλλά μια θέα από ωραία κορμιά είδαμε, δε μπορώ να πω...

Και να συμπληρώσω έναν ακόμα ύποπτο στην λίστα μου για τον Α και τον δολοφόνο του Ίαν, έχω μια υποψία ότι μπορεί και να είναι ο αδερφός της Άλισον...ήταν πάντα φτιαγμένος και δεν ήξερε τι έκανε, άλλωστε το έχει πει και ο ίδιος ότι δε θυμάται εκείνη την περίοδο.
Και ακόμα ένα περίεργο γεγονός που με κάνει να τον υποπτεύομαι, αν θυμάστε στο πιο προηγούμενο επεισόδιο, που ένας σκύλος προσπάθησε να σκάψει στην αυλή του, κανένα πτώμα θα είχε εκεί κάτω, μπορεί και του Ιαν...πωωω, πεθαίνω...!
Τι σκέφτηκα η ρουφιάνα...!! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Λάουρα πες μου πως είδες το καινούργιο. *_*

Στα τελευταία 3' πραγματικά ανατρίχιασα όσο σε κανένα επεισόδιο, έχουν αγριέψει τα πράγματα.

Oh no!
Έχω μείνει πίσω 3 επεισόδια.:(
Δεν έχω προλάβει ούτε να κατεβάσω, ούτε να δω μετά το 1ο.
Ό,τι πείτε βάλτε spoilers.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μολις τελείωσε και το 4ο επεισόδιο.
Πωωω αυτά είναι. 3 ώρες έβλεπα PLL *.*
Έτσι πρέπει να τα αφήνω να συγκεντρώνονται για να το ευχαριστιέμαι.

Στο θέμα μας.
ΔΕ τρόμαξα τόσο πολύ, η αναίσθητη, με το τέλος. Δηλαδή οκ, αυτοκτόνησε, ντάξει σιγά. Πιο πολύ τρόμαξα με το τρέιλερ που πόσταρε η Χριστιάννα. Λέτε να ζει η Άλισον τελικά; Κάπου είχα διαβάσει παλιά ένα σενάριο που έλεγε ότι και καλά η Άλισον είχε δίδυμη αδερφή και ότι στην πραγματηκότητα πέθανε αυτή, ενώ η Άλισον είναι ακόμα ζωντάνη και κατά κάποιο τρόπο παίρνει εκδίκηση. :confused:

@ theRunawayDreamer δηλαδή λες ότι ο Ίαν δεν αυτοκτόνησε, αλλά τον σκότωσαν; Γιατί στο χαρτί που είχε αφήσει έλεγε δεν άντεχε άλλο και ότι αυτός σκότωσε την Άλισον. Πφφφφ πραγματικά δε ξ έρω τι να πιστέψω.
Όσο για τον αδερφό της Άλισον κι εγώ το σκέφτηκα ότι μπορεί να κρύβει κάτι. :/
Τεςπα το επόμενο προβλέπω να' ναι γαμάτο επεισόδιο.


Άκυρα:
  • Το κινητό που έβαλε στη τσάντα στο τέλος , ποιουνού ήταν;
  • Τι γλυκό που ήταν το φιλάκι του Τόμπι στην Σπένσερ μπροστά σε όλους στο σχολείο *.*
    Τους καμάρωνα μωρέ.
  • Μακάρι η Χάννα να τα ξαναφτιάξει με τον Κέιλεμπ, είναι τόσο καλός και έχει μετανιώσει πραγματικά :/
  • Τι γαμάτα που ντύνονται όλες ρε φίλε;-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top