• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας κορίτσια είμαι νέα στο forum, διάβασα τις εμπειρίες σας για την ρινοπλαστική που έχετε κάνει κ θα ήθελα την γνώμη σας! Έκανα πριν 3 ημέρες ρινοπλαστική είναι πάρα πολύ νωρίς κ το ξέρω.. είμαι πρισμένη κ με μελανιές κάτω απ τα μάτια. Αυτό που με έχει προβληματίσει είναι ότι βλέπω την μύτη μου σηκωμένη αρκετά. Είχα πεσμένο ακρορύνιο κ καμπουρίτσα κ έτσι ζήτησα απ τον γιατρό μου να σηκώσει λιγο το ακρορύνιο ώστε να έρθει στην σωστή θέση. Βλέπω όμως ότι η μύτη μ είναι αρκετά σηκωμένη κ φαίνονται τα πρισμένα ρουθούνια μου. Έχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο????? Θα με βοηθούσε η απαντησής σας! Ευχαριστώ εκ των προταίρων!!

Zouzou καταρχήν καλή ανάρρωση! Στους περισσότερους είναι σηκωμένη αρκετά η μύτη στην αρχή, για κανα μήνα θα είναι κάπως ψηλά και μετά θα έρθει στη θέση της. Μην ανησυχείς... Κι εγώ διόρθωση ακρορίνιου έκανα, μετά από λίγο καιρό "έπεσε" η μύτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*zouzou*

Νεοφερμένος

Η *zouzou* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ snoopy_87!! Ελπίζω το ίδιο να ισχύει κ για μένα..ότι θα ΄'πέσει' κ θα λεπτύνει κιόλας, γιατί τώρα βλέπω μια ψηλή στρογγυλή μύτη στον καθρέφτη μου..καμία σχέση δλδ με την παλιά μου μύτη. Γιατί πέρα απ το ύψος έχει στρογγυλέψει κιόλας :/:..κ το περίεργο είναι ότι δεν ζήτησα ποτέ να πάρει τέτοιο σχήμα( αν τυχόν μείνει έτσι στο τέλος :mad:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna Pol

Νεοφερμένος

Η Anna Pol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά..είχα πει ότι μόλις ξεπρηστώ λίγο θα σας βάλω φωτογραφία με το πριν-μετά..χθες έκλεισα ένα μήνα από την επέμβαση αλλά η μύτη μου όπως θα δείτε και στη φωτογραφία είναι ακόμα πρησμένη αλλά καμία σχέση με το πως ήταν όταν έβγαλα το νάρθηκα..όπως μου είπε και ο γιατρός ξεπρήζεται με αργούς ρυθμούς..εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα..για όποιον ενδιαφέρεται χειρουργήθηκα στη Θεσσαλονίκη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • muth.jpg - Αντίγραφο.jpg
    muth.jpg - Αντίγραφο.jpg
    998.6 KB · Εμφανίσεις: 865

Demi98

Νεοφερμένος

Η Demi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Έκανα τον Σεπτέμβριο ρινοπλαστική και διάφραγμα αλλά αισθητικά παρόλο που βελτιώθηκε αρκετά το σχήμα μύτης, δεν έμεινα ικανοποιημένη και σκέφτομαι να ξανακάνω στα τέλη Αυγούστου μία διορθωτική.
Ο γιατρός (ΩΡΛ χειρούργος) ,μου είπε ότι δυσκολεύτηκε πάρα πολύ να σπάσει τον μεγάλο ύβο που είχα (3.5 ώρες στο χειρουργείο ήμουν και όταν βγήκα ήμουν μελανιασμένη από τα φρύδια μέχρι λίγο πιο πάνω από το στόμα να φανταστείτε!!!), κι επειδή δεν ήξερε όταν ξεπρηστεί η μύτη πως θα είναι (φοβήθηκε μήπως "πέσει" αρκετά και δεν ταιριάζει με το υπόλοιπο σχήμα), μου άφησε κάποια χιλιοστά από το κόκκαλο, που όμως τώρα που ξεπρήστηκα αρκετά, όταν πέφτει φως πάνω στη μύτη τονίζονται και προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου (απλώς περίμενα να λειάνει την μύτη μου γύρω-γύρω...). Δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι όσο και να περιμένω...
Το λειτουργικό κομμάτι της είναι πάρα πολύ καλό, έχουν βελτιωθεί όλα (αναπνοή-αλεργείες κτλ..), μόνο το υπόλοιπο κόκκαλο θέλω να μου λειάνει. Με μία λάμα είπε θα το ξύσει αλλά θα πρέπει πάλι να κάνω ολική νάρκωση.
Ξέρει κανένας που έχει ξανακάνει διορθωτική, αν μόνο γι'αυτό θα χρειαστεί πάλι να μου βάλει τα ενοχλητικά ταμπόν??? Μόνο που τα σκέφτομαι εκνευρίζομαι...ειδικά την αίσθηση που όταν τα βγάζουν, νιώθεις ότι θα σπάσει το τύμπανο του αυτιού ή όταν προσπαθείς να πιεις κάτι έχοντας τη μύτη σου βουλωμένη (έστω και για 3 μέρες) είναι ενοχλητική όλη αυτή η αίσθηση που έχεις στα αυτιά σου!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Whiterday

Νεοφερμένος

Η Whiterday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Anna Pol ευχαριστούμε που ανέβασες φωτογραφίες! Το αποτέλεσμα είναι καλό και θα είναι πολύ καλύτερο όταν ξεπρηστεί!

Demy98 δεν γνωρίζω στα σίγουρα, αλλά νομίζω οτι θα σου τα ξαναβάλει τα ταμπον.. Καλή επιτυχία σου εύχομαι στην διορθωτική σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

worried

Νεοφερμένος

Η worried αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.

Μήπως μπορείτε όσοι από εσάς χειρουργηθήκατε σχετικά πρόσφατα να γράψετε πόσο πληρώσατε για την επέμβαση [....]; [....] Αντιλαμβάνεστε ότι οικονομικά πιεζόμαστε όλοι πάρα πολύ πλέον…

Ασχέτως με το αν μείνατε ή όχι ευχαριστημένοι με το αποτέλεσμα, προσωπικά πιστεύω πως η ρινοπλαστική είναι λαχείο: Κι αν σου κάτσει;.... Και οι πιο επιτυχημένοι και έμπειροι γιατροί έχουν σίγουρα και αποτυχημένες επεμβάσεις. Επίσης, σημαντικό ρόλο παίζει το υλικό πάνω στο οποίο δουλεύουν, δηλαδή το σχήμα της μύτης πριν την επέμβαση.

Θα με βοηθούσε πολύ η ενημέρωση σχετικά με το κόστος της επέμβασης. :)

Σας ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Demi98

Νεοφερμένος

Η Demi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ που έκανα ρινοπλαστική και διόρθωση διαφράγματος σε δημόσιο νοσοκομείο με χειρούργο ΩΡΛ, δεν πλήρωσα τίποτα. Η αναπνοή μου έχει βελτιωθεί στο μέγιστο..όσο για την εμφάνιση θα μπορούσε να ήταν και καλύτερη γι'αυτό θα κάνω μία διορθωτική ακόμη.
Πάντως με βάση το σχήμα του προσώπου μου, επέλεξε ο γιατρός πως θα "πλάσει" την μύτη και δεν πόνεσα καθόλου, μόνο κάτι μικρά τραβηγματάκια ένιωθα τις πρώτες μέρες.
Το λάθος που έκανα εγώ ήταν που δεν του είπα, τι ακριβώς θέλω, πού δηλαδή να είναι λίγο πιο λεπτή κτλ.... αλλά ο ίδιος απ'ότι κατάλαβα επειδή τον δυσκόλεψε αρκετά ο ύβος που έσπασε, ήταν σίγουρος ότι θα κάναμε μία διορθωτική γι' αυτό δεν ρίσκαρε περεταίρω...

Demy98 δεν γνωρίζω στα σίγουρα, αλλά νομίζω οτι θα σου τα ξαναβάλει τα ταμπον.. Καλή επιτυχία σου εύχομαι στην διορθωτική σου!

Ευχαριστώ πολύ Whiterday, να είσαι καλά!!! :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! είμαι κι εγω νέο μέλος! θα χειρουργηθώ σε 1,5 μήνα περίπου στη θεσσαλονίκη διάφραγμα και εμφάνιση μαζί και έχω πάαααααρα πολύ άγχος. Anna Pol η μυτούλα σου φαίνεται πάρα πολύ ωραία! νομίζω πολύ πετυχημένο αποτέλεσμα. αν θέλεις πες μου κάτι για το γιατρό σου, την εμπειρία σου στη θεσσαλονίκη, που έκανες την εγχείρηση κλπ. και όποιος θα μπορούσε να μου πει κάτι για την ανάρρωση θα με βοηθούσε πολύ! δυστυχώς το διάστημα που θα μπορώ να λείψω από τη δουλειά μου θα είναι αυστηρα 15 μέρες. θα είναι αρκετό για να παρουσιαστώ με ανθρώοινη εμφάνιση; Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna Pol

Νεοφερμένος

Η Anna Pol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους.

Μήπως μπορείτε όσοι από εσάς χειρουργηθήκατε σχετικά πρόσφατα να γράψετε πόσο πληρώσατε για την επέμβαση [....]; [....] Αντιλαμβάνεστε ότι οικονομικά πιεζόμαστε όλοι πάρα πολύ πλέον…

Ασχέτως με το αν μείνατε ή όχι ευχαριστημένοι με το αποτέλεσμα, προσωπικά πιστεύω πως η ρινοπλαστική είναι λαχείο: Κι αν σου κάτσει;.... Και οι πιο επιτυχημένοι και έμπειροι γιατροί έχουν σίγουρα και αποτυχημένες επεμβάσεις. Επίσης, σημαντικό ρόλο παίζει το υλικό πάνω στο οποίο δουλεύουν, δηλαδή το σχήμα της μύτης πριν την επέμβαση.

Θα με βοηθούσε πολύ η ενημέρωση σχετικά με το κόστος της επέμβασης. :)

Σας ευχαριστώ

worried εγώ χειρουργήθηκα σε ιδιωτική κλινική της Θεσσαλονίκης και η τιμή ήταν 2500 αλλά επειδή δεν ήθελα απόδειξη πλήρωσα 2200
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna Pol

Νεοφερμένος

Η Anna Pol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! είμαι κι εγω νέο μέλος! θα χειρουργηθώ σε 1,5 μήνα περίπου στη θεσσαλονίκη διάφραγμα και εμφάνιση μαζί και έχω πάαααααρα πολύ άγχος. Anna Pol η μυτούλα σου φαίνεται πάρα πολύ ωραία! νομίζω πολύ πετυχημένο αποτέλεσμα. αν θέλεις πες μου κάτι για το γιατρό σου, την εμπειρία σου στη θεσσαλονίκη, που έκανες την εγχείρηση κλπ. και όποιος θα μπορούσε να μου πει κάτι για την ανάρρωση θα με βοηθούσε πολύ! δυστυχώς το διάστημα που θα μπορώ να λείψω από τη δουλειά μου θα είναι αυστηρα 15 μέρες. θα είναι αρκετό για να παρουσιαστώ με ανθρώοινη εμφάνιση; Ευχαριστώ

niksof σου έστειλα προσωπικό μήνυμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
σ'ευχαριστώ πολύ anna pol! όντως πολύ καλό αποτέλεσμα!όταν έρθει και εμένα η ώρα μου θα σας ενημερώνω για τις λεπτομέρειες. πως αισθάνεστε άραγε μετά, στην καθημερινότητα, όταν έχετε δει το αποτέλεσμα; πως σας αντιμετωπίζουν φίλοι, γνωστοι, στη δουλειά;

παρακολουθώ και μερικά βιντεάκια για να είμαι καλύτερα προετοιμασμένη:
https://www.youtube.com/watch?v=qWfRZ9ELGrM
https://www.youtube.com/watch?v=3oK4QY_a-mQ
όλοι έχουν και μία περίεργη φωνη, λογικό...αλλα σε πόσες μέρες επανέρχεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλημέρα επιτέλους μπορώ να κάνω ρινοπλαστική. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να βρω γιατρό. Αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία είτε αρνητική είτε θετική από κάποιο γιατρό θα ήθελα αν μπορούσε να μου έστελνε ένα πμ. Έφτυσα αίμα για να μαζέψω ένα τόσο μεγάλο ποσό και πραγματικά θα πέσω από το μπαλκόνι αν γίνει καμιά βλακεία.
Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει κάποιο ποσό επειδή έχω και στραβό διάφραγμα.
Πραγματικά θα το εκτιμήσω πολύ αν μπορείτε να με βοηθήσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sungold

Νεοφερμένος

Η sungold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλημέρα επιτέλους μπορώ να κάνω ρινοπλαστική. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πως να βρω γιατρό. Αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία είτε αρνητική είτε θετική από κάποιο γιατρό θα ήθελα αν μπορούσε να μου έστελνε ένα πμ. Έφτυσα αίμα για να μαζέψω ένα τόσο μεγάλο ποσό και πραγματικά θα πέσω από το μπαλκόνι αν γίνει καμιά βλακεία.
Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει κάποιο ποσό επειδή έχω και στραβό διάφραγμα.
Πραγματικά θα το εκτιμήσω πολύ αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

Kαταρχάς, αν και καταλαβαίνω πώς νιώθεις, προσπάθησε να το δεις πιο ψύχραιμα. Αν και πολλοί μπορεί να σου εγγυηθούν το αποτέλεσμα προκαταβολικά, υπάρχει η πιθανότητα κάτι μικρότερο ή μεγαλύτερο να μην πάει καλά και να μην έχεις 100% το αποτέλεσμα που θες. Το βασικό είναι να αποφύγεις το ενδεχόμενο το αποτέλεσμα να είναι φανερά αποτυχημένο ώστε να χρειάζεσαι επαναληπτική. Και επειδή δυστυχώς πάντα υπάρχει αυτή η πιθανότητα, κοιτάς αυτό ακριβώς: να ελαχιστοποιήσεις αυτή την πιθανότητα πηγαίνοντας σε ένα γιατρό πιο έμπειρο ή εξειδικευμένο (ωρλ). Και η εμπειρία δεν είναι μόνο θέμα ηλικίας αλλά και περιστατικών και συνεχούς επιμόρφωσης.
Εγώ έχω αρνητική εμπειρία από γιατρό που μπορώ να σου πω. Και αυτή δεν έγκειται μόνο στο αποτέλεσμα αλλά και στη στάση του εκ των υστέρων. Προσωπικά επίσης θεωρώ ότι πρέπει να μπορείς να συνεννοείσαι καλά με τον γιατρό από πριν (να σε ακούει, να μην είναι αλαζόνας κτλ..), διότι αν κάτι δεν πάει καλά, τότε θα είναι ακόμα πιο δύσκολη η επικοινωνία. Όσο για τον ΕΟΠΠΥ απ'όσο ξέρω καλύπτει διάφραγμα (εκτός και αν επί Αδώνιδος, έγιναν και άλλες περικοπές...) Τα υπόλοιπα σε π.μ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
σ'ευχαριστώ πολύ anna pol! όντως πολύ καλό αποτέλεσμα!όταν έρθει και εμένα η ώρα μου θα σας ενημερώνω για τις λεπτομέρειες. πως αισθάνεστε άραγε μετά, στην καθημερινότητα, όταν έχετε δει το αποτέλεσμα; πως σας αντιμετωπίζουν φίλοι, γνωστοι, στη δουλειά;
Γενικά στην αρχη περιμένεις να περασουν οι μερες να ξεπρηστεις αλλα βλεπεις καθε μερα την μυτη σου να αλλαζει και μονο εσυ θα καταλαβαινεις τις μικρες μικρες διαφορες...στο προφιλ μου η αλλαγη ηταν μεγαλη αλλα πραγματικα κανεις δεν το καταλαβαινε...γνωστοι που δεν ηξεραν οτι εκανα εβλεπαν μια διαφορα οτι ομόρφυνα και αλλαξα αλλα δεν μπορουσαν να καταλαβουν σε τι οφειλεται...αυτο το θεμα μην σε ανησυχει καθολου!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΚΑΤ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΚΑΤ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αποφάσισα να μοιραστώ, μαζι σας την εμπειρία μου απο την ρινοπλαστικη επέμβαση στην οποία υποβληκα το 2006.
Η μύτη μου ήταν κάπως δυσαναλογη, για το πρόσωπο μου, με κλίση προς τα κάτω και αρκετά φαρδιά άκρη και ρουθουνια - όλα τα "στραβα" μαζι.[...]. Τις πρώτες τρεις εβδομάδες, όλα πήγαιναν καλα, με εμφανή αλλαγή προς το καλύτερο, παρα το πρηξιμο. Κατόπιν η μύτη μου σταδιακά άρχισε να πρήζεται, με αποτέλεσμα σε διάστημα πέντε ημερών να θυμίζει μελιτζανακι. Πήγα εσπευσμένα στο ιδιωτικό ιατρείο του γιατρού, όπου διεγνωσε φλεγμονή. Απομάκρυνε το πύον, απο το εσωτερικό της μύτης, το οποίο ήταν αρκετό!!! και μου χορήγησε αντιβίωση. Όταν ξεπρηστηκε, παρατήρησα εναν ύβο και μια ελαφρα σκολιωση, λογικο μου ειπε, έλιωσε ´ενα τμήμα του χόνδρου. Ένα μηνα μετα την αρχική φλεγμονή, άρχισε να ξανά πρήζεται η μύτη μου. Πήρε δείγμα ιστού και μου ειπε οτι όλα είναι εντάξει.
Διαφώνησα, βέβαια και τσακωθηκαμε.
Πριν δυόμιση χρονια η μύτη μου ξαναπρηστηκε, πήγα σε ΩΡΛ, να δω τι συμβαίνει, μου αφαίρεσε ένα κομμάτι ράμματος το οποίο είχε παραμείνει στην μύτη μου, επι πέντε χρονια, [....], δεν το είχε αντιληφθεί.
Ώχτω χρονια μετα και αρκετή ταλαιπωρία, το προφίλ είναι πολυ καλύτερο απο την αρχική κατάσταση, ενώ στο ανφας φαίνεται αρκετά έντονα, το " στραβωμα" της μύτης μου. Δυστυχώς, η αίσθηση μούδιασματος στο άκρο της μύτης, παραμένει.
Σκέφτομαι να προχωρήσω σε επανορθωτικη ρινοπλαστικη επέμβαση, αλλά φοβάμαι μια νέα αποτυχία και περαιτερω παραμόρφωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
sungold σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!
NIKKAT σε ευχαριστούμε πολύ που μοιράστηκες μαζί μας την εμπειρία σου. Λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία που πέρασες. Ελπίζω να αποκτήσεις την μύτη που θες χωρίς να αντιμετωπίσεις άλλα προβλήματα.
Το θέμα είναι ο γιατρός. Δεν ξέρω τι να πω...δεν είναι κανένας έμπιστος τελικά. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γενικά στην αρχη περιμένεις να περασουν οι μερες να ξεπρηστεις αλλα βλεπεις καθε μερα την μυτη σου να αλλαζει και μονο εσυ θα καταλαβαινεις τις μικρες μικρες διαφορες...στο προφιλ μου η αλλαγη ηταν μεγαλη αλλα πραγματικα κανεις δεν το καταλαβαινε...γνωστοι που δεν ηξεραν οτι εκανα εβλεπαν μια διαφορα οτι ομόρφυνα και αλλαξα αλλα δεν μπορουσαν να καταλαβουν σε τι οφειλεται...αυτο το θεμα μην σε ανησυχει καθολου!!! ;)
Ναι, νομίζω ότι θα είναι το τελευταίο που θα με απασχολήσει αυτό. πρώτα ελπίζω να πάνε όλα καλά! όσο πλησιάζουν οι μέρες αγχώνομαι πολύ! με παρηγορεί βέβαια το γεγονός ότι είστε τόσοι πολλοί όσοι κάνατε και από την άλλη με τρομάζουν οι δυσάρεστες ιστορίες που διαβάζω... τι να πω, αυτό που με φοβίζει περισσότερο είναι ότι όπως καταλαβαίνω σε κάποιες περιπτώσεις, μπορεί να πάνε όλα όντως καλα και με τον καιρό σαν αντίδραση του οργανισμού κάτι να στραβώσει. σίγουρα είναι πολύ άσχημο να πας για μαλλί και να βγεις κουρεμένος...:( εύχομαι πραγματικά να είναι σπάνιες αυτές οι περιπτώσεις και φαντάζομαι πόσο δύσκολη θα είναι η ψυχολογία κάποιου που αναγκάζεται να υποστεί διορθωτική επέμβαση που πάντα φέρει και το φόβο μιας νέας αποτυχίας... ΝΙΚΚΑΤ πραγματικά πολύ άσχημη η εμπειρία σου και πολύ ανεύθυνη η αντιμετώπιση του γιατρού. ελπίζω όλα να διορθωθούν σύντομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sungold

Νεοφερμένος

Η sungold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
sungold σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! ...

τίποτα, να ΄σαι καλά:) Όλοι (ή περίπου τελοσπάντων) στο ίδιο καζάνι βράζουμε άλλωστε εδώ μέσα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna Pol

Νεοφερμένος

Η Anna Pol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Και μία πιο πρόσφατη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • nose1.jpg.jpg
    nose1.jpg.jpg
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 1,255

niksof

Νεοφερμένος

Η niksof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Και μία πιο πρόσφατη..
Όλο και πιο λεπτή!!! Με γειά σου! Πολύ ωραία! εγώ ήδη μετράω αντίστροφα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top