Lost

Σας άρεσε το φινάλε του Lost;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 23)
  • Ήταν ό,τι ακριβώς περίμενα!

    Ψήφοι: 3 13.0%
  • Καλό ήταν, μπορούσε να είναι και καλύτερο.

    Ψήφοι: 15 65.2%
  • Δεν μου άρεσε καθόλου.

    Ψήφοι: 5 21.7%

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
λολ όχι δε νομίζω ρε συ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αν μιλάς σε εμένα (sorry, δε κατάλαβα), νομίζω πως έτσι φαίνεται στη συγκεκριμένη σκηνή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οσον αφορα τον Τσαρλυ :
Δε μου αρεσε η σκηνη για τον εξης λογο. Ο Τσαρλυ δε χρειαζοταν να πεθανει και μπορουσε να σωθει ευκολα. Συμφωνα με τη σειρα υποτιθεται δε το εκανε για να βγει αυτο που ειδε ο Ντεσμοντ και να σωθουν οι αλλοι. Ομως ο Ντεσμοντ του ειχε επισης πει οτι αυτα που βλεπει δε βγαινουν παντα ετσι, οτι αλλαζουν, οτι δε τα βλεπει ολοκληρα κλπ. Οποτε το πιο βασικο ισως ηταν να επικοινωνησουν με τον εξω κοσμο για να φυγουν και οχι να πεθανει ο Τσαρλυ. Και ειλικρινα, αν ειχατε την Κλαιρ με το μωρο να περιμενει εκει εξω, εσεις θα αυτοκτονουσατε ;
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
λολ όχι δε νομίζω ρε συ...
Τελικά το είδα ξανά, έτσι είναι.

Οσον αφορα τον Τσαρλυ :
Δε μου αρεσε η σκηνη για τον εξης λογο. Ο Τσαρλυ δε χρειαζοταν να πεθανει και μπορουσε να σωθει ευκολα. Συμφωνα με τη σειρα υποτιθεται δε το εκανε για να βγει αυτο που ειδε ο Ντεσμοντ και να σωθουν οι αλλοι. Ομως ο Ντεσμοντ του ειχε επισης πει οτι αυτα που βλεπει δε βγαινουν παντα ετσι, οτι αλλαζουν, οτι δε τα βλεπει ολοκληρα κλπ. Οποτε το πιο βασικο ισως ηταν να επικοινωνησουν με τον εξω κοσμο για να φυγουν και οχι να πεθανει ο Τσαρλυ. Και ειλικρινα, αν ειχατε την Κλαιρ με το μωρο να περιμενει εκει εξω, εσεις θα αυτοκτονουσατε ;
.
Συμφωνώ απόλυτα. Και εμένα με χάλασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Borat:
Ναι, όντως είναι έγκυος. Το λέει και στη Lostpedia :)

Lorien:
Kai eγώ νομίζω ότι o θάνατος του Τσάρλι ήταν αχρείαστος! Ότι ήταν να κάνει το έκανε. Ποιος ο λόγος να χάσει άδικα τη ζωή του;

Εγώ πάντως δεν θα αυτοκτονούσα (και σίγουρα όχι με πνιγμό:P). Υποτίθεται ότι εκεί έξω με περιμένει ο έρωτας της ζωής μου... Τι λέτε τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πάντως για να πω την αλήθεια, με όλα όσα έχω δεί, δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν τον ξαναέβλεπα ζωντανό. Εδώ στα μελλοντικά flash βλέπουμε ζωντανό το πατέρα του Jack και της Claire.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πάντως για να πω την αλήθεια, με όλα όσα έχω δεί, δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν τον ξαναέβλεπα ζωντανό. Εδώ στα μελλοντικά flash βλέπουμε ζωντανό το πατέρα του Jack και της Claire.

ε? που τον είδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Υποθέτει.
Αλήθεια στο φέρετρο ποιος πιστεύετε ότι είναι?Εγώ νομίζω ο Μπεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αφού όταν μιλάει ο Jack με τον άλλον το γιατρό (τον μαυρούλη:P) του λέει "Κατέβασε κάτω τον πατέρα μου να δούμε ποιός από τους δύο είναι πιο μεθυσμένος". Έχω άδικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Υποθέτει.Αλήθεια στο φέρετρο ποιος πιστεύετε ότι είναι?Εγώ νομίζω ο Μπεν...

Βάλε και κανένα spoiler.;)
Συγγνώμη για το διπλό Post.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αφού όταν μιλάει ο Jack με τον άλλον το γιατρό (τον μαυρούλη:P) του λέει "Κατέβασε κάτω τον πατέρα μου να δούμε ποιός από τους δύο είναι πιο μεθυσμένος". Έχω άδικο;

Ω!!!! ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ!!! Εύγε νέε μου! :P :clapup:

Τώρα έκανα την σύνδεση!

αυτό σημαίνει ότι είτε όντως δεν είναι το μέλλον αυτό, είτε ότι παίζει και άλλο σενάριο!

Λέτε οι μνήμες τους (όλα τα flash backs ως τώρα) να είναι τεχνητές;:hmm: Δηλαδή κάποιος να τους τις έχει βάλει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
ακριβώς η υπόνοια ότι ο πατέρας του Jack είναι ζωντανός κάνει αυτή την μελλοντική εκδοχή όχι και τόσο πιστευτή. επίσης πως γίνεται η Kate να κυκλοφορεί ελεύθερη? αφού όταν τους έσωσαν ήξεραν ποιος είναι ποιος και ότι η Kate ήταν εγκληματίας. Αυτές οι λεπτομέρειες με κάνουν να πιστεύω ότι ίσως το μέλλον που είδαμε να ήταν αποκύημα της φαντασίας του Jack ή έστω όχι τόσο κοντά στην αλήθεια όσο πιστεύουμε.

Από την άλλη αφού αυτό το τέρας δημιουργεί παραισθήσεις πιθανόν να έχει δίκαιο ο MoxaXos και το παρελθόν που γνωρίζουμε να είναι πλαστό τουλάχιστον σε κάποιο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δε θα μπορούσε o Charlie να κολυμπήσει έξω από το φινιστρίνι όταν τελικά θα γέμιζε ο θάλαμος νερό και δεν θα υπήρχε πια νερό να μπαίνει με πίεση στο χώρo? Ίσως πολύ τραβηγμένο , αλλά όχι περισσότερο τραβηγμένο από τον τρόπο που διάλεξαν να μας τον δείξουν να πεθαίνει... :mad:
Τα τσακάλια στο νετ κάνοντας αναγραμματισμό της φίρμας του γραφείου κηδειών έβγαλαν τις λέξεις: Flash Forward (Hoffs/Drawlar). Πρόκειται σίγουρα για flash-forward λοιπον...

ΝΕΑ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΤΗΝ 3 ΣΕΖΟΝ!!
Και screenshot σχετικό: Αποκομμα εφημερίδας σε high quality
Η εφημερίδα λένε γράφει:
"The body of John Lantham of New York was found shortly after 4 am in the 4300 block of Grand Avenue.

Ted Worden, a doorman at the Tower Lofts complex, heard loud noises coming from the victim's loft.

Concerned for tenants' safety, he entered the loft and found the body hanging from a beam in the living room.

According to Jaime Ortiz, a police spokesman, the incident was deemed a suicide after medical tests. Latham (sic) is survived by one teenaged son.

Memorial services will be held at the Hoffs-Drawlar Funeral Home tomorrow evening."
Source: The Fuselage
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
και ποιος είναι τούτος ο john,isiliel?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έλα μου ντε... Ιδού η απορία...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Βασικα δε ξερω πως εβγαλαν τα ονοματα, απο οσες δωτογραφιες εχω πετυχει, δε φαινονται με καμια δυναμη.

Δε ξερουμε ποιος ειναι. Ισως ειναι μαυρος (η κηδεια ταιριαζει), ισως ειναι γνωστος (ο Τζακ φαινεται να στενοχωρεθηκ επολυ), ισως δεν ειναι απο το βασικο καστ, αλλα ενας ακομα απο το νησι και ισως οσοι επεστρεψαν πεθαινουν για καποιους λογους (we have to go back). Βεβαια η εφημεριδα ειναι 2007 και χρονικα η σειρα ειναι στο 2004, αρα μας εχει παει στο τελος της σειρας (6 σαιζον λενε θα ειναι). Λετε να ναι ετσι το τελος ; Δε νομιζω. Ισως βλεπει και ο Τζακ καποιο μελλον οπως ο Ντεσμοντ, ποιος ξερει.

Κυκλοφορει και αυτη η φωτογραφια στο θεμα Jacob :



ΑΛΛΑ δεν ειναι σποιλερ διοτι οι παραγωγοι εχουν πει οτι δεν εχουν ανακοινωσει/ορισει ηθοποιο για το ρολο του Jacob οποτε αυτο το προσωπο μπορει να μην μοιαζει με αυτον που θα παιζει τον Jacob. Αυτο σημανει οτι μπορει να ειναι νεος χαρακτηρας, ή ακομα και γνωστος (και απλα να "παιζουν" λιγο με τις λεξεις για να ειμαστε σε αναμμενα καρβουνα).

Kαι μια και λεμε για Jacob, θυμηθηκα οτι ειχε και ενα λαθος η σκηνη , γιατι εσπασαν τη λαμπα επιασε φωτια...και εσβησε μονη της...και μετα η λαμπα δεν ηταν σπασμενη :P.

Eπισης κυκλοφορουν σχεδον ολες οι φρασεις που ακουγονταν σαν ψιθυροι στη ζουγκλα, για οποιον εχει περιεργεια :)


Αnd who the hell is THIS guy ?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Που μπορούμε να βρούμε τις φράσεις από τη ζούγκλα?

Αν είναι το μέλλον πως γίνεται η Kate να κυκλοφορεί ελεύθερη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αυτός εμένα μου θυμίζει τον μπαμπά του Jack. :hmm:
επίσης διάβασα σχόλια για το κινητό που χρησιμοποιεί ο Jack στο τελευταίο επεισόδιο που είναι φρέσκο μοντέλο.

Η φώτο ίσως δεν είναι spoiler, δεν είμαι σίγουρη για τα όσα λες περί jason.. :|
Μάγκες ο John Latham είναι υπαρκτό πρόσωπο...
https://en.wikipedia.org/wiki/John_Latham_(artist) έχω καεί λεμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το κινητο του Τζακ
ειναι φρεσκο γιατι ειμαστε, οπως γραφει και το αποκομμα στην εφημεριδα στο 2007.

Στη φωτογραφια που εβαλα για Jacob, ειναι διπλα ο πατερας του τζακ.

Angie Ann καλη η ερωτηση σου, θα δουμε.

Ναι υπαρκτο προσωπο, αλλα δε ξερω αν σχετιζεται. Εδω δε ξερουμε καν αν οντως γραφει ετσι η εφημεριδα...

Τους ψυθιρους και πολλα αλλα μπορειτε να δειτε στη σελιδα που ειχε βαλει η Isiliel προηγουμενως.

Επισης ΜΕΤΑ το τελος της τριτης σαιζον , ξεμοναχιασαν τον ηθοποιο που παιζει τον Μπεν και τον ρωτησαν 2-3 πραματακια : ! ΠΡΟΣΟΧΗ ε ! Δε λεει πολλα αλλα κατι λεει !

Now that the finale has aired, do you have any freaking clue whatʼs going to happen when you start shooting again?
No, because I didn't know what the end of the episode was until I watched it. That was a secret scene with Jack and Kate — only Matthew [Fox] and Evangeline [Lilly] were given that text and it was shot in secret. I had to wait until last night to have this earth-shattering revelation: Now not only are we going to live in the present and the past, but also the future. And the little things they dropped made my hair stand on end!

Like what?
Kate and Jack got off the island somehow, but other castaways didnʼt, and theyʼre sick about it. And whoʼs in the coffin? And who is Kate living with?

Sawyer?
Or is he dead or on the island?

Do you have sympathy for Ben's character?
I have full sympathy. I believe he has a mission and an agenda that he hasnʼt shared with us yet. The survival of the earth may depend on Benʼs work, so it justifies his ruthless behavior. Maybe Iʼm just fantasizing or deluding myself.

Is Naomi, the British woman who parachuted from above, really bad news?
Sheʼs a messenger from the dark side. I think we can take Ben at his word. Whoever is on the boat that they just called mean them no good. As soon as weʼre in season four, I think weʼre gonna discover that everyone is in deep trouble.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Περί εφημερίδας δείτε εδώ: https://www.latimes.com/la-spinoff-lost24may24,0,3112143.story?track=mostviewed-storylevel

Περί Fast Forward:
Κάποιος, κάπου είπε: Ρε μπας και ζει με το γιό της η Kate? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top