Πώς κρίνετε τη μανία της Eurovision;

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Απλά ανόητη και περιττή.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Κουραστική. Με κάνει να μην θέλω ούτε να ανοίξω την τηλεόραση:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Τι ειναι το Σαρμπελ ρε παιδια? Σοκολατακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τι ειναι το Σαρμπελ ρε παιδια? Σοκολατακι?
Αυτός που θα στείλουμε φέτος. :P

Δες:
Code:
https://www.youtube.com/watch?v=yTi-g8UlSoc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Να συμληρώσω επίσης οτι είναι και κακόγουστη..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι ειναι το Σαρμπελ ρε παιδια? Σοκολατακι?
Κάτι σα τη "μπεσαμέλ" αλλά με περισσότερο κούνημα και με τάσεις τραγουδιστικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κάτι σα τη "μπεσαμέλ" αλλά με περισσότερο κούνημα και με τάσεις τραγουδιστικές.

LOOOL!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επαναφέρουμε; Οκ, εγώ ξεθάβω σήμερα, αλλά και η Eurovision μόνο στην τουαλέτα δε μας έχει ψάξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Να συμληρώσω επίσης οτι είναι και κακόγουστη..........

Κακογουστη; :eek:



Μάλλον γελοία!!!

Θα το ψήφιζα άνετα. Την αντιπροσωπεύει πλήρως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εγώ απορώ γιατί παίρνουμε μέρος ακόμη σε αυτό τον διαγωνισμό... Οι περισσότερες χώρες το έχουν πάρει στην πλάκα κι εμείς το έχουμε κάνει εθνική υπόθεση! Από όσο θυμάμαι, η Αγγλία και η Γαλλία καταλάμβαναν σταθερά -σχεδόν πάντα- κάποια από τις τελευταίες θέσεις στο διαγωνισμό. Τώρα θα είναι στον τελικό όποιο τραγούδι και να έχουν, απλά και μόνο επειδή είναι χορηγοί... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Παρακμη και κιτσαριό!

Καλα, οι ανατολικοευρωπαιοι τοσα χρονια υπο την εμμεση ή αμεση επιρροη της ΕΣΣΔ και αποκομμενοι απ' τις εξελιξεις το καταλαβαινω να λυσανε ετσι για οτιδηποτε διεθνες προβαλλει τη χωρα τους {ή τους φερνει σε επαφη με τις δυτικες χωρες - εστω και με αυτον το τροπο}, εμεις τι θελουμε και ασχολουματε τοσο ;


Γιατι αυτο;



:rofl::rofl::rofl::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Οι περισσότερες χώρες το έχουν πάρει στην πλάκα κι εμείς το έχουμε κάνει εθνική υπόθεση! Από όσο θυμάμαι, η Αγγλία και η Γαλλία καταλάμβαναν σταθερά -σχεδόν πάντα- κάποια από τις τελευταίες θέσεις στο διαγωνισμό. Τώρα θα είναι στον τελικό όποιο τραγούδι και να έχουν, απλά και μόνο επειδή είναι χορηγοί... :/:
Ωστόσο συμμετέχουν. Ανελλιπώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Που σημαινει οτι μαλλον υπαρχει καποιο κερδος και ισως τετοιο που δε τους νοιαζει να γελοιοποιουνται και να μας υπενθυμιζουν οτι υπαρχει παντα ενας νεος τροπος να γινεσαι καραγκιοζης και να δολοφονεις την τεχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Circadian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Νιώθω συγκινημένος και συγκλονισμένος που η Καλομοίρα μας πέρασε στον τελικό.
Απ' τη χαρά μου πήγα 3 φορές τουαλέτα σε 10 λεπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάτι ξέρει η Ιταλία κι απέχει... είναι προσωπικά η χώρα που εκτιμώ όσο καμία άλλη στο τραγούδι.
(Συν ότι η RAI δεν έβγαζε τηλεθέαση όσο προβαλλόταν - μέχρι και το 1996 δηλαδή, απ' όσο έχω ακούσει.)



Εγώ πάντως έκατσα και είδα και τους 2 ημιτελικούς, δεν ξέρω για σας! :D
Όχι φυσικά καμιά τρελή πόρωση. :P Ίσα-ίσα να "διασκεδάσω" ολίγο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κάτι ξέρει η Ιταλία κι απέχει... είναι προσωπικά η χώρα που εκτιμώ όσο καμία άλλη στο τραγούδι.
(Συν ότι η RAI δεν έβγαζε τηλεθέαση όσο προβαλλόταν - μέχρι και το 1996 δηλαδή, απ' όσο έχω ακούσει.)

Αυτά τα προγράμματα που βλέπουν οι Ιταλοί καθημερινά πάντως, μπορούν να συναγωνιστούν επάξια την καραγκιοζιά της Eurovision :P Δε νομίζω πως είναι δείγμα δηλαδή αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κάτι ξέρει η Ιταλία κι απέχει...
Εχουν το Sanremo Music Festival. Μάλιστα, η Eurovision εμπνεύστηκε από το ιταλικό μουσικό διαγωνισμό.


Ο τρόπος που μηδενίζετε και ειρωνεύετε το διαγωνισμό στο όνομα της ποιότητας, δείχνει ποιότητα? και τι είναι η ποιότητα? Ακούσατε ποτέ παιδιά να τραγουδάνε τα τραγούδια της Καλομοίρα και για 5 λεπτά να χορεύουν και να ξεχνάνε σε τι άσχημο κόσμο ζουν?

Είναι σαν να μου πείτε ότι η τέχνη πρέπει να έχει κάποια συγκεκριμένα καλούπια… όχι, δεν το δέχομαι. Είναι ωραίο ότι σε κάνει καλύτερος άνθρωπος. Ο διαγωνισμός μουσικής καταφέρνει να κάνει μια ολόκληρη Ευρώπη να τραγουδά… και έχει βγάλει πολλα αξέχαστα τραγούδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω ούτε τους μεν ούτε τους δε
δλδ ούτε τους υπέρμαχους ούτε αυτούς που είναι κατά....

μια ποπ εκδήλωση είναι και μέχρι οκ
μερικές μέρες ακούμε τραγουδάκια χαλαρά, οι χώρες που παίρνουν μέρος διαφημίζονται για τον τουρισμό τους, η χώρα που το διοργανώνει έχει κι ένα κέρδος και μέχρι εκεί όλα καλά...
όποιος θέλει το βλέπει, όποιος θέλει δεν το βλέπει...
δεν είναι δα και υποχρεωτική η παρακολούθηση του
δλδ συγγνώμη αλλά τι περισσότερο έχει το champions league? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Συμφωνώ με ΚΕ, και επίσης να πω ότι κάποια από τα τραγούδια μου άρεσαν πολύ, όπως της Κύπρου, Αζερμπαϊτζάν, Σουηδία, Γεωργία.
Σαν τραγούδια ήταν μια χαρά, απλά η ταμπέλα της Eurovision είναι που χαλάει πολλούς. Πραγματικά δηλαδή, δεν καταλαβαίνω τι το ποιοτικό έχει η Μαντόνα πχ, που δεν το έχουν κάποια τραγούδια της eurovision; Αντίθετα κάποιες από τις τραγουδίστριες του χτεσινού ημιτελικού είχαν κλάσεις καλύτερη φωνή από πολλές άλλες καταξιωμένες τραγουδίστριες που σνομπάρουν το θεσμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πώς κρίνετε την μανία της Eurovision;
Ανόητη, πολυέξοδη, ηλίθια και νομίζω πως στη τελική είναι το κυβερνητικό showbiz-ναρκωτικό της ματαιοδοξίας μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top