Πώς κρίνετε τη μανία της Eurovision;

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
ασε που δεν θα ακουστει το τραγουδι στα κλαμπ αλλα μονο στα ροκ κλαμπ
Πω πω πρόβλημα!:D

Κοίταξε να δεις:
rock club: Lordi
dance club: Romania - Tornero
Cafe: Lejlia
Σκυλε: Βίσσσσσσσσσσση!

Είναι απλά τα πράγματα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Lorien οι lordi υπαρχουν απο το 92
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Πω πω πρόβλημα!:D

Κοίταξε να δεις:
rock club: Lordi
dance club: Romania - Tornero
Cafe: Lejlia
Σκυλε: Βίσσσσσσσσσσση!

Είναι απλά τα πράγματα! :clapup:
e oxi k σκυλε η βισση ελεος καλυτερα σκυλι παρα να βλεπω εφιαλτες στον υπνο μου καλη η ροκ μουσικη αλλα κιτσ βρε παιδι μου απο θεμα ντυσιματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
e oxi k σκυλε η βισση ελεος καλυτερα σκυλι παρα να βλεπω εφιαλτες στον υπνο μου καλη η ροκ μουσικη αλλα κιτσ βρε παιδι μου απο θεμα ντυσιματος
σκυλέ = μπουζουκομάγαζα (για εμένα τουλάχιστον ισοδυναμούν)

έπειτα το ντύσιμο πράγματι είναι κιτς σε σχέση με με τα φανταχτερα ρούχα, τα μίνι, τα μισάνοιχτα πουκάμισα κτλ που έχουμε συνηθίσει από τραγουδιστές στην εποχή μας. Εδώ συμφωνώ.:)

Αλλά... έλα που τη μουσική την ακούμε και δεν την βλέπουμε!:D Επομένως καλύτερα κάτι καλό στα αυτιά και άσχημο στην όψη, παρά κάτι καλό στην όψη και άσχημο στα αφτιά...

Το καλό και το άσχημο είναι υποκειμενικά βεβαίως, έτσι;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
σκυλέ = μπουζουκομάγαζα (για εμένα τουλάχιστον ισοδυναμούν)

έπειτα το ντύσιμο πράγματι είναι κιτς σε σχέση με με τα φανταχτερα ρούχα, τα μίνι, τα μισάνοιχτα πουκάμισα κτλ που έχουμε συνηθίσει από τραγουδιστές στην εποχή μας. Εδώ συμφωνώ.:)

Αλλά... έλα που τη μουσική την ακούμε και δεν την βλέπουμε!:D Επομένως καλύτερα κάτι καλό στα αυτιά και άσχημο στην όψη, παρά κάτι καλό στην όψη και άσχημο στα αφτιά...

Το καλό και το άσχημο είναι υποκειμενικά βεβαίως, έτσι;;)
εμ καλε συμφωνω κ εγω τεσπα εχω μεγαλωσει κ μου αρεσει να βλεπω κιολας ματακι που λεμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
σκυλέ = μπουζουκομάγαζα (για εμένα τουλάχιστον ισοδυναμούν)

έπειτα το ντύσιμο πράγματι είναι κιτς σε σχέση με με τα φανταχτερα ρούχα, τα μίνι, τα μισάνοιχτα πουκάμισα κτλ που έχουμε συνηθίσει από τραγουδιστές στην εποχή μας. Εδώ συμφωνώ.:)

Αλλά... έλα που τη μουσική την ακούμε και δεν την βλέπουμε!:D Επομένως καλύτερα κάτι καλό στα αυτιά και άσχημο στην όψη, παρά κάτι καλό στην όψη και άσχημο στα αφτιά...

Το καλό και το άσχημο είναι υποκειμενικά βεβαίως, έτσι;;)

ήταν καλοι στα αυτια αυτοι οι καφροι? κραυγες ακουγοταν καμια μελωδια. μα καλα πως βγηκαν?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από paikths:
ήταν καλοι στα αυτια αυτοι οι καφροι? κραυγες ακουγοταν καμια μελωδια. μα καλα πως βγηκαν?:hmm:

περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα :).

βέβαια μπορείς πάντα να συγκρίνεις την παρτιτούρα της φινλανδικής συμμετοχής με αυτή της ελληνικής (η οποία φέτος ήταν απλά ντροπιαστική κατά τη γνώμη μου :|).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,057 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από paikths:
ήταν καλοι στα αυτια αυτοι οι καφροι? κραυγες ακουγοταν καμια μελωδια. μα καλα πως βγηκαν?:hmm:

Σε προκαλώ να ακούσεις το εν λόγω κομμάτι από τον δίσκο τους "The Arockalypse"!.:) Η ελληνική συμμετοχή με τη Βίσση, επιεικώς σχετικά καλή αλλά καμμία σύγκριση με τους Lordi σε θέμα μελωδίας αλλά και φωνητικών. Αν δεν σου αρέσει η πρώτη φωνή που είναι τύπου black metal, κάνε τον κόπο και άκου έστω τις δεύτερες φωνές... Για μελωδία, στο αυτί μου ηχεί ως μια πολύ καλή αντιπροσώπευση της power metal.

Πάντα φιλικά, έτσι; Μην παρεξηγηθείς!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
καλη η ροκ μουσικη αλλα κιτσ βρε παιδι μου απο θεμα ντυσιματος
Heavy metal είναι όχι rock:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
τεσπα βρε παιδια μην κανουμε ετσι σιγα δεν χασαμε κ τιποτα εκτος απο μερικα εκατομυρια ευροπουλα που τα πληρωνουμε μεσα στην δεη καθε διμηνο για να κανει η ερτ το πανηγυρακι αυτο αντε κ του χρονου παλι βαθια το χερι στην τσεπη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer:
Heavy metal είναι όχι rock:)[/QUOTEστον καιρο μου δεν τα ξεχωριζαμε αυτα Hard rock την λεγαμε μετα τα κανατε ολα με ονομασιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,057 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
τεσπα βρε παιδια μην κανουμε ετσι σιγα δεν χασαμε κ τιποτα εκτος απο μερικα εκατομυρια ευροπουλα που τα πληρωνουμε μεσα στην δεη καθε διμηνο για να κανει η ερτ το πανηγυρακι αυτο αντε κ του χρονου παλι βαθια το χερι στην τσεπη

Μπορείς να εξοφλήσεις το λογαριασμό της ΔΕΗ στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων απαιτώντας να εξοφληθεί μόνο το κομμάτι του ρεύματος και όχι της ΕΡΤ, αφού δεν το επιθυμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Βαλντερ, για πες την γνωμη σου για το τουμπανο απο την Μολδαβια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μπορείς να εξοφλήσεις το λογαριασμό της ΔΕΗ στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων απαιτώντας να εξοφληθεί μόνο το κομμάτι του ρεύματος και όχι της ΕΡΤ, αφού δεν το επιθυμείς.

Να προσθέσω αυτό που πολύ σωστά κατά τη γνώμη μου διάβασα σε πολλά Blogs:
Αφου στην ουσία είμαστε συνδρομητές της ΕΡΤ (είτε έχουμε TV στα σπίτια μας είτε όχι! :hmm: ), γιατί θα πρέπει να τρώμε στη μάπα ΚΑΙ τις διαφημίσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,057 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Hunter:
Βαλντερ, για πες την γνωμη σου για το τουμπανο απο την Μολδαβια

Εαν εννοείς την ξανθιά κοπελίτσα που πέταγε τα καλοκαιρινά στη φόρα, ομολογώ ότι ήταν πολύ γλυκούλα και μου άρεσε, αλλά κάτι δε μου πήγαινε καλά. Πολύ ζάχαρη και καραμέλα νομίζω ήταν. Εγω στον τομέα εμφάνιση, είπα, το 12αρι πάει στην κοπέλα από την Ουκρανία!:inlove:

ΥΓ1: Παιδιά είδα άβαφτη τη Σκοπιανή κοπέλα! Πραγματικά, μεγάλη διαφορά!:confused: (εντάξει δεν την κάνει και άσχημη αλλά... αλλά...)

ΥΓ2: Isiliel, πράγματι, πολύ εύστοχη παρατήρηση! Να κάνω κι εγω μια άλλη παρατήρηση... Γιατί η ΕΡΤ κατάφερε και είναι ζημιογόνος έπειτα από τόσα χρόνια σταθερής χρηματοδότησης από τον Έλληνα φορολογούμενο πολίτη, τον Έλληνα συνδρομητή ΔΕΗ, τον Έλληνα και ξένο διαφημιζόμενο στην ΕΡΤ; Μήπως πρέπει να συζητηθεί το θέμα και να αναζητηθεί το αίτιο στη ρίζα του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΥΓ2: Isiliel, πράγματι, πολύ εύστοχη παρατήρηση! Να κάνω κι εγω μια άλλη παρατήρηση... Γιατί η ΕΡΤ κατάφερε και είναι ζημιογόνος έπειτα από τόσα χρόνια σταθερής χρηματοδότησης από τον Έλληνα φορολογούμενο πολίτη, τον Έλληνα συνδρομητή ΔΕΗ, τον Έλληνα και ξένο διαφημιζόμενο στην ΕΡΤ; Μήπως πρέπει να συζητηθεί το θέμα και να αναζητηθεί το αίτιο στη ρίζα του;

Στην Ελλαδα ζουμε... Θα το συζιτισουν λιγο καιρο "δεν θα βρουν τπτ" θα ξεχαςστει το θεμα και παμε παρακατω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Μπορείς να εξοφλήσεις το λογαριασμό της ΔΕΗ στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων απαιτώντας να εξοφληθεί μόνο το κομμάτι του ρεύματος και όχι της ΕΡΤ, αφού δεν το επιθυμείς.
ναι κ στην εφορια παιδακι μου που θα με κυνηγαει μετα ποιος θα πληρωσει τα χρεοι προς το δημοσιο γιατι η ερτ καλως η κακως ειναι ακομη κρατικη γιατι το εκανα μια φορα πιο παλια κ μετα μου ηρθε χαρτι απο την εφορια κ πληρωσα κ προσθημο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Άμα κόψω την δεη θα πληρώνω για ερτ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
Άμα κόψω την δεη θα πληρώνω για ερτ; :P

Και τον λαιμό μας να κόψουμε, την ΕΡΤ θα την πληρώνουμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ladycat:
ναι οντωσ τα τερατακια μουρλια ηταν κ μεσα στην γλυκα χρονια ειχα να ακουσω ροκ τετοιου ειδους θυμηθηκα τα νιατα μου !!!!!!!!!!!!!!!!! μηπως του χρονου να στειλουμε της τρυπες εμιεισ???

Ladycat κ εγώ τις "Τρύπες" πρότεινα για του χρόνου :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top