Δίπλωμα οδήγησης

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Και πόσο στοιχίζει να πάρεις δίπλωμα οδήγησης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Νομιζω γυρω στο 300

Τι εγινε? Κλεισαμε τα 18 και θελουμε αυτοκινητακι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Και πόσο στοιχίζει να πάρεις δίπλωμα οδήγησης;

Εγώ είχα δώσει 650 για μαθήματα και εξέταση,πρόσθεσε και τα παράβολα που είναι ακόμα 120 ευρώ περίπου.Αν λαδώσεις,θα πρέπει να δώσεις 200 ευρώ επιπλέον.Εγώ δεν λάδωσα και έδωσα δύο φορές γιατί την πρώτη κόπηκα,οπότε έδωσα άλλα 150 για το δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις τη δεύτερη φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Πόσα μαθήματα πρέπει να κάνεις;

Χαρουλίτα: γιατί όχι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
από βδομάδα λέω να ξεκινήσω μαθήματα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
παιδια εδωσα εξετασεις την περασμενη παρασκευη και τις περασα με επιτυχια !!! τωρα μπορω να οδηγησω παιρνοντας καποιο χαρτι απο καποια αρχη η πρεπει να περιμενω 1 μηνα να εκδοθει το διπλωμα???επισης ποιες ειναι οι ποινες αν σε πιασουν χωρις το "επισημο" διπλωμα????
Bασικά έχω την εντύπωση οτι μέχρι να βγει το δίπλωμα σου δίνουν ένα αντίγραφο που πιστοποιεί οτι έχεις περάσει επιτυχώς τις εξετάσεις οδήγησης ετσι ώστε αν σε πιάσει τροχαία μέσα σε αυτό το μήνα να τους δείξεις το αντίγραφό και να μην σε κάνουν τίποτα. Εμένα έτσι μου είχε πει ο δάσκαλος οδήγησης της περιοχής μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πόσα μαθήματα πρέπει να κάνεις;

20 ώρες + 21 ώρες θεωρία.Βέβαια θεωρία κανείς δεν κάνει τόσες ώρες,εγώ π.χ. 5 ώρες έκανα και πήγα και έδωσα.

Bασικά έχω την εντύπωση οτι μέχρι να βγει το δίπλωμα σου δίνουν ένα αντίγραφο που πιστοποιεί οτι έχεις περάσει επιτυχώς τις εξετάσεις οδήγησης ετσι ώστε αν σε πιάσει τροχαία μέσα σε αυτό το μήνα να τους δείξεις το αντίγραφό και να μην σε κάνουν τίποτα. Εμένα έτσι μου είχε πει ο δάσκαλος οδήγησης της περιοχής μου.

Τίποτα δεν σου δίνουν,για κανά μήνα (μέχρι να εκδοθεί) δεν κυκλοφορείς,απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tabarly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
απόσο ξέρω το θέμα δεν είναι τόσο η τροχαία, όσο η ασφάλεια. αν τρακάρεις, ακόμα και αν δεν φταις, πρέπει να πληρώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ampalea4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά! θα το συζητήσω και με τους γονείς μου και μετά τις πανελλήνιες θα το αποφασίσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Mr Crowley, ευχαριστώ!
Αναρωτιέμαι 21 ώρες θεωρία .........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
ΣΟΣ!!
Μπορει καποιος να μου πει ποια ισχυ εχουν τα παραβολα γιατρων κτλ? Μεχρι ποτε ισχυουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asteraki29

Νεοφερμένος

Η asteraki29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
να μάθω τώρα να οδηγώ ή στα 22-23 μετά τη σχολή...?
ποιά είναι η καλύτερη ηλικία κατα τη γνώμη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
εγώ λέω όσο πιο γρήγορα τόσο το καλύτερο.
πάρε το δίπλωμα τώρα και βλέπεις.
πάντως άλλο το "παίρνω δίπλωμα" και άλλο το ¨έμαθα να οδηγάω¨ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Η καλύτερη ηλικία είναι αυτή που θα πάρεις αμέσως αμάξι. Αν δεν έχεις προοπτική να οδηγείς συχνά, καλύτερα να το αφήσεις για μια εποχή που θα έχεις τέτοια δυνατότητα γιατί αλλιώς θα είναι σαν να μην το έχεις πάρει και θα φοβάσαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω παλι λεω παρτο οποτε μπορεις!
Το θεωρω βασικο για εναν ανθρωπο να εχει διπλωμα ακομα και αν δεν εχει δικο του αυτοκινιτο και δεν οδηγαει σχεδων ποτε. Σε μια εκτακτη αναγκη θα σου χρειαστει να εχεις εστω και τις βασικες γνωσεις.
Αν εχεις την δυνατοτιτα παρ'το τωρα! Δεν ξερεις αν οταν "ερθει" η ωρα του θα στενεβεσαι οικονομικα η οτιδηποτε αλλο. Ισως να το παρεις, να κατσει ισιχο σε ενα συρταρη και να το ανασειρεις σε καμια 10ετια. Ισως ομως και να σου φανει χρησιμο. Εγω πχ ειχα χασει 2-3 δουλειες επειδη δεν ειχα διπλωμα, βεβαια τωρα που το εχω δεν ζηταει κανεις οδηγο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Και στην έκτακτη ανάγκη θα πάθει πανικό και δε θα ξέρει να βάλει μπρος από το άγχος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και στην έκτακτη ανάγκη θα πάθει πανικό και δε θα ξέρει να βάλει μπρος από το άγχος. :P

Εξαρτατε:P
Βασικα και περα απο τις εκτακτες αναγκες ειναι πολλες οι περιπτωσεις που θα φανει χρησιμο και θα διευκολεινει καταστασης, οποτε στα ιδια φτανουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Και γω ελπίζω να είμαι διπλωματούχος μέχρι το τέλος του καλοκαιρίου..:P και πολύ το άργησα ήδη!
Θα δώσω θεωρία την άλλη βδομάδα και μετα θα αρχίσω τα πρακτικά μαθήματα.
Έχω λιγάκι άγχος, ελπίζω ο δάσκαλος μου να είναι καλούλης κι υπομονετικός, να μην μου φωνάζει αν κάνω καμία βλακεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Και γω ελπίζω να είμαι διπλωματούχος μέχρι το τέλος του καλοκαιρίου..:P και πολύ το άργησα ήδη!
Θα δώσω θεωρία την άλλη βδομάδα και μετα θα αρχίσω τα πρακτικά μαθήματα.
Έχω λιγάκι άγχος, ελπίζω ο δάσκαλος μου να είναι καλούλης κι υπομονετικός, να μην μου φωνάζει αν κάνω καμία βλακεία!

Καλούλης δάσκαλος= τα παν στο δίπλωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Μη κάνετε το λάθος μόνο και πάρετε το δίπλωμα χωρίς να το εξασκείτε μετά.Αν το αφήσεις,θα σε αφήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top