Ξέθαψε τη γυναίκα του για να κοιμάται μαζί της!

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ο καθένας εκφράζει την αγάπη του διαφορετικά...

Το κακό ξεκινάει απο το ότι ΟΛΑ πρέπει να γίνονται έτσι όπως τα έχετε συνηθίσει , ξεκολλήστε επιτέλους...
Δεν διαφωνω σε αυτο...Αλλα μην φτανουμε σε ακροτητες!
Αμα ειναι ολοι να ξεθαβουμε τα ατομα που αγαπαμε, παει το χασαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Δεν διαφωνω σε αυτο...Αλλα μην φτανουμε σε ακροτητες!
Αμα ειναι ολοι να ξεθαβουμε τα ατομα που αγαπαμε, παει το χασαμε

διαφωνώ .

Η ουσιαστική διαφορά μας είναι ότι έχουμε θέσει άλλα standar (προφανώς) σε αυτό που εσύ ονομάζεις "ακρότητα".

Βασικά το περιστατικό δεν θα έπρεπε να μας προκαλεί δέος , ούτε να αποτελεί είδηση , κακώς το έβγαλε στη δημοσιότητα...το ρίχνει πολύ στα μάτια μου , όπως προείπα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το ρίχνει σε σχέση με την άποψη που θα είχες αν δε το ήξερες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Το ρίχνει σε σχέση με την άποψη που θα είχες αν δε το ήξερες; :P

αν το ήξερα , ενώ δεν έβγαινε στη δημοσιότητα .

Αν πχ το κανε ένας γνωστός μου και μου το εμπιστευόταν χωρίς να το πει στα ΜΜΕ , θα το εκτιμούσα έτσι...περισσότερο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
διαφωνώ .

Η ουσιαστική διαφορά μας είναι ότι έχουμε θέσει άλλα standart (προφανώς) σε αυτό που εσύ ονομάζεις "ακρότητα".

Βασικά το περιστατικό δεν θα έπρεπε να μας προκαλεί δέος , ούτε να αποτελεί είδηση , κακώς το έβγαλε στη δημοσιότητα...το ρίχνει πολύ στα μάτια μου , όπως προείπα.:)

Δεν νομιζω να ειναι θεμα standard...Δεν εχω ακουσει ποτε η συγκεκριμενη πραξη να θεωρειται "συνηθισμενη", έθιμο πουθενα στον κοσμο..
Και φυσικα στην κοινωνια μας ειναι ακροτητα και αν μη τι αλλο φρικιαστικο/σιχαμερο πες το οπως θες..
Και ειλικρινα εκπλησσομαι που θες να την δικαιολογησεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ev90l!

Νεοφερμένος

Η ev90l! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι θεμα standard...Δεν εχω ακουσει ποτε η συγκεκριμενη πραξη να θεωρειται "συνηθισμενη", έθιμο πουθενα στον κοσμο..
Και φυσικα στην κοινωνια μας ειναι ακροτητα και αν μη τι αλλο φρικιαστικο/σιχαμερο πες το οπως θες..
Και ειλικρινα εκπλησσομαι που θες να την δικαιολογησεις..
ειναι αηδιαστικο και πιθανον να κρυβονται απο πισω διαφορες ανασφαλειες και φοβοι του ανθρωπου.. ομως το ωραιο ειναι πως ολη αυτη η ιστορια θυμιζει το "δε μπορω να ζησω χωρις εσενα"(στην πραγματικοτητα και οχι λογια του αερα). Μπορει για παραδειγμα αν δεν υπηρχαν τα παιδια του να αυτοκτονουσε για να "συναντησει" τη γυναικα του,κατι που δεν ειναι και τοσο ασυνηθιστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Δεν νομιζω να ειναι θεμα standard...Δεν εχω ακουσει ποτε η συγκεκριμενη πραξη να θεωρειται "συνηθισμενη", έθιμο πουθενα στον κοσμο..
Και φυσικα στην κοινωνια μας ειναι ακροτητα και αν μη τι αλλο φρικιαστικο/σιχαμερο πες το οπως θες..
Και ειλικρινα εκπλησσομαι που θες να την δικαιολογησεις..

επίσης μία αντίληψη που δεν καταλαβαίνω: δηλαδή για να δεχτείς εσύ κάτι ως νορμάλ , πρέπει να συμβαίνει και ως έθιμο κάπου στον κόσμο???

όχι δεν είναι φρικιαστικό-σιχαμερό στην κοινωνία μας , είναι φρικτό - σιχαμερό στο μεγαλύτερο μέρος της , υπάρχουν πολλοί που δεν το πιστεύουν αυτό. Αλλά πιστεύω υποσυνείδητα δεν το πιστεύουν , οι λίγοι θα το φωνάξουν συνειδητά . Ελπίζω δηλαδή κιόλας , δεν έχω κάνει καμιά έρευνα.

Δεν καταλαβαίνω γιατί εκπλήσσεσαι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Οχι δεν θεωρω νορμαλ οποιοδηποτε εθιμο υπαρχει στον κοσμο, απλα το αποδεχομαι σαν στοιχειο κουλτουρας και διαφορετικοτητας
Επειδη λοιπον το να ξεθαβεις την γυναικα σου απο αγαπη οπως λεει (ή απο διαστροφη ή οτι αλλο ειναι αυτο τελος παντων, οπως λεω εγω) ειναι κατι που ΔΕΝ ειναι εθιμο -αν ξερεις κατι αλλο κι εχεις στοιχεια εδω ειμαστε-αυτο μου κανει εντυπωση και μου δημιουργει απεχθεια
Γι'αυτο λοιπον εκπλησσομαι και με εσενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Συγχεετε διαφορετικες εννοιες ,το τι θεωρει η κοινωνια φυσιολογικο με τι θεωρειται φυσιολογικο εν γενει , δεν περναει απ' το μυαλο σας τι θεωρουμε με αξιοπιστες επιστημονικες μελετες φυσιολογικο ή απλα το συγχεετε και το τουτο μεσα στην γενικη κοινωνικη κριτικη σας.
Φρασεις του τυπου "Δεν καταλαβαίνω γιατί εκπλήσσεσαι επειδή πήγε και ξέθαψε τη γυναίκα του για να κοιμάται μαζί της" μονη αγνοια δειχνουν.Η proudqueen ή ο καθενας που καταληγει στο συμπερασμα πως τουτη η συμπεριφορα δεν ειναι φυσιολογικη το κανει επειδη αναλογιζεται την ζωη και τις πραξεις του και των γυρων του , σκεφτεται λοιπον "Ενας ανθρωπος που στεκει καλο στο μυαλο του θα ειχε αναγκη να κανει τετοιες πραξεις? Μαλλον πρεπει να αισθανεται ασχημα και να προσπαθει να καλυψει τις αναγκες του με ενα πτωμα" , ακολουθει υστερα το σοκ , μια μεικτη σκεψη εκπληξης και αποστροφης.Οποτε δεν φταιει η "κακια" κοινωνια για την αποστροφη μιας τετοιας πραξης οπως λεει ο ινφλειμς μα το γεγονος πως ενας φυσιολογικος ανθρωπος αισθανεται πως δεν εχει την αναγκη να καταφυγει σε τετοια μεσα για να ικανοποιησει καποιες ψυχολογικες αναγκες και αισθανεται αποστροφη οχι προς κατι επειδη ειναι μονο διαφορετικο μα επειδη ειναι προβληματικο.
Βεβαια τωρα θα μου πεις πως ισως να ναι λιγο αυθαιρετο το συμπερασμα ενος ατομου πως ο ανθρωπος που ξεθαψε την γυναικα του ειναι διανοητικα διαταραγμενος , αφου δεν ειναι νεκροφιλος (νεκροφιλος δεν ειναι 'κεινος που νιωθει ελξη προς τους νεκρους αλλα αυτος που νιωθει σεξουαλικη ελξη προς τους νεκρους) , εδω θα μας βοηθησει η επιστημη.
Διανοητική διαταραχή : καποιο προτυπο συμπεριφορας ενος ατομου που προκαλει θλιψη ή ανικανοτητα λειτουργιας σε καποια μερη της κοινωνιας.
Κοντολογις αμα ο ανθρωπος αυτος δεν μπορει με τις πραξεις τους να προσαρμοστει σε φυσιολογικους ρυθμους τοτε εχει προβλημα που επεκτεινεται και σε εμας .Αμα δεν μπορει να προχωρησει η διαδικασια στην οποια υποβαλλει τον εαυτο του μετατρεπεται σε ψυχοφθορα εξη.
γιατι παντα κρινετε τα παντα μεσα απο τη δικια σας οπτικη γωνια, απο τη στιγμη που δεν αφορα τον δικο σας κοσμο;
Ασφαλως και μας αφορα , ο δικος μας κοσμος ειναι η γη φανη.
Η κοινωνια ειναι συνολο ανθρωπων , οι ζωες αυτες αλληλεπιδρούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Οχι δεν θεωρω νορμαλ οποιοδηποτε εθιμο υπαρχει στον κοσμο, απλα το αποδεχομαι σαν στοιχειο κουλτουρας και διαφορετικοτητας
Επειδη λοιπον το να ξεθαβεις την γυναικα σου απο αγαπη οπως λεει (ή απο διαστροφη ή οτι αλλο ειναι αυτο τελος παντων, οπως λεω εγω) ειναι κατι που ΔΕΝ ειναι εθιμο -αν ξερεις κατι αλλο κι εχεις στοιχεια εδω ειμαστε-αυτο μου κανει εντυπωση και μου δημιουργει απεχθεια
Γι'αυτο λοιπον εκπλησσομαι και με εσενα :)


Εγώ πάλι δεν θεωρώ νορμαλ , τη μη αποδοχή μιας διαφορετικής αντιμετώπισης μιας κατάστασης ,επειδή απλά δεν έχει ξανα αναφερθεί. Με την ίδια λογική σου.
Δεν φαντάζεσαι πόση εντύπωση μου κάνει το να λες ότι είναι "διαστροφική" η συμπεριφορά του , επειδή απλά ο άνθρωπος την αγαπούσε πολύ (δεν ξέρω αν υπάρχει "πολύ" και "λίγο" στην αγάπη-ή αγαπάς ή όχι-) και την ξεθαψε για να την έχει (υποθέτουμε νοητικά) μαζί του...το βρίσκω πολύ τρυφερό , και θα μείνω στην θέση μου.

Συγχεετε διαφορετικες εννοιες ,το τι θεωρει η κοινωνια φυσιολογικο με τι θεωρειται φυσιολογικο εν γενει , δεν περναει απ' το μυαλο σας τι θεωρουμε με αξιοπιστες επιστημονικες μελετες φυσιολογικο ή απλα το συγχεετε και το τουτο μεσα στην γενικη κοινωνικη κριτικη σας.
Φρασεις του τυπου "Δεν καταλαβαίνω γιατί εκπλήσσεσαι επειδή πήγε και ξέθαψε τη γυναίκα του για να κοιμάται μαζί της" μονη αγνοια δειχνουν.Η proudqueen ή ο καθενας που καταληγει στο συμπερασμα πως τουτη η συμπεριφορα δεν ειναι φυσιολογικη το κανει επειδη αναλογιζεται την ζωη και τις πραξεις του και των γυρων του , σκεφτεται λοιπον "Ενας ανθρωπος που στεκει καλο στο μυαλο του θα ειχε αναγκη να κανει τετοιες πραξεις? Μαλλον πρεπει να αισθανεται ασχημα και να προσπαθει να καλυψει τις αναγκες του με ενα πτωμα" , ακολουθει υστερα το σοκ , μια μεικτη σκεψη εκπληξης και αποστροφης.Οποτε δεν φταιει η "κακια" κοινωνια για την αποστροφη μιας τετοιας πραξης οπως λεει ο ινφλειμς μα το γεγονος πως ενας φυσιολογικος ανθρωπος αισθανεται πως δεν εχει την αναγκη να καταφυγει σε τετοια μεσα για να ικανοποιησει καποιες ψυχολογικες αναγκες και αισθανεται αποστροφη οχι προς κατι επειδη ειναι μονο διαφορετικο μα επειδη ειναι προβληματικο.
Βεβαια τωρα θα μου πεις πως ισως να ναι λιγο αυθαιρετο το συμπερασμα ενος ατομου πως ο ανθρωπος που ξεθαψε την γυναικα του ειναι διανοητικα διαταραγμενος , αφου δεν ειναι νεκροφιλος (νεκροφιλος δεν ειναι 'κεινος που νιωθει ελξη προς τους νεκρους αλλα αυτος που νιωθει σεξουαλικη ελξη προς τους νεκρους) , εδω θα μας βοηθησει η επιστημη.
Διανοητική διαταραχή : καποιο προτυπο συμπεριφορας ενος ατομου που προκαλει θλιψη ή ανικανοτητα λειτουργιας σε καποια μερη της κοινωνιας.
Κοντολογις αμα ο ανθρωπος αυτος δεν μπορει με τις πραξεις τους να προσαρμοστει σε φυσιολογικους ρυθμους τοτε εχει προβλημα που επεκτεινεται και σε εμας .Αμα δεν μπορει να προχωρησει η διαδικασια στην οποια υποβαλλει τον εαυτο του μετατρεπεται σε ψυχοφθορα εξη.


συμφωνώ έτσι όπως δίνεις τον ορισμό της διαταραχής , αλλά διαφωνώ στο ότι είπα "η κακιά κοινωνία" . Διευκρίνισα ότι ένα μέρος μόνο της κοινωνίας το βλέπει όπως εγώ και ένα μέρος όπως οι άλλοι.
Ούτε πρόβλημα δημιούργησε στην κοινωνία , ούτε θλίψη προκάλεσε , δεν μπορούμε ρε παιδιά να τον λέμε "διαταραγμένο" επειδή έκανε αυτό το πράμα , αν είναι δυνατόν.
Ποιός είναι διαταραγμένος : αυτός που άδικα βάζει ταμπέλες ή αυτός που τον φτάνει η αγάπη του σε αυτό το σημείο?

τι είναι φυσιολογικό τελικά???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
δοκιμαζε και τιποτα αλλο με το λειψανο?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ίου...ανατριχιαστικό:mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαππαπινα

Νεοφερμένος

Η Γιαππαπινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
προτωποριακος ο τυπας.και μαγκια του αν θεωρουσε πως ηταν σωστο αλλα να ρωτησω το λυψανο(ενας ο οποιος δεν ειναι πια εν ζωη) γενικα απο οτι εχω ακουσει δεν μυριζει (αρκετα) ????????και δεν εχει μικροβια για ενα σπιτι το οποιο κατοικουν ανθρωποι και ιδειως παιδια??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ε ναι ρε φιλε,αλλα ο τυπος ηταν τοσο ερωτευμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Η είδηση λέει πως κάλυψε το λείψανο με πηλό, δίνοντάς του μορφή γυναικείου σώματος. Οπότε δεν θα μύριζε τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαππαπινα

Νεοφερμένος

Η Γιαππαπινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Η είδηση λέει πως κάλυψε το λείψανο με πηλό, δίνοντάς του μορφή γυναικείου σώματος. Οπότε δεν θα μύριζε τόσο πολύ.


αααααααααααααααα...................οκε ευχαριστω~!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blablabla14

Νεοφερμένος

Η blablabla14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ποποοοοοοοοοοοοοοο πρεπει να την αγαπουσε πααααααααααααααρα πολυ..!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelikaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
ή να ήταν τρομερά ψυχάκιας.....όλοι αγαπάνε και πονάν εόαν χάνουν δικό τους πρόσωπο.Αλλοι πολύ,άλλοι λίγο.Άλλα έχετε ξανακούσει κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Πω πω.Ανατριχιαστικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madness

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Η πράξη αυτή δείχνει πως την αγαπάει πάρα πολύ αλλά και πάλι δεν είναι τόσο φυσιολογικό..Είναι περίεργο....Αφού το ήθλε όμως και ο ίδιος και δεν πειράζει τους άλλους οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top