Πρόθεση ψήφου εκλογών Ιούνιου 2012

Αν γίνουν εκλογές τον Ιούνιο, τί θα ψηφίσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 127)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 10 7.9%
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 58 45.7%
  • ΠΑ.ΣΟ.Κ

    Ψήφοι: 4 3.1%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 8 6.3%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 8.7%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημοκρατική Συμμαχία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δημιουργία Ξανά!

    Ψήφοι: 7 5.5%
  • Δράση - ΦΙΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 5 3.9%
  • Κοινωνική Συμφωνία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ (Δημοκρατική Αναγέννηση - ΕΠΑΜ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κόμμα Πειρατών

    Ψήφοι: 3 2.4%
  • ΚΟΙΝΩΝΙΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ (μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 0.8%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 2 1.6%
  • Λευκό/Άκυρο/Αποχή

    Ψήφοι: 3 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μμμ δεν το ξέρω αυτό αλλά δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό. Ίσα ίσα αν όντως ισχύουν αυτά που λες, τότε ένας λόγος παραπάνω να μην κατηγορείται ως φασίστας.



το κακό είναι στα 300 χιλιάρικα που ξόδεψε ο Κράτος
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Α λολ, αυτό δεν το ξερα, αλλά καλή θα ήταν μια πηγούλα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Α λολ, αυτό δεν το ξερα, αλλά καλή θα ήταν μια πηγούλα. :P



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Αχ, πόσο χιούμορ να αντέξω πια. Πηγή dear, μην πετάς απλά μια μλκία γιατί θα νομίζουν μερικοί ότι προπαγανδίζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Ρε Rebeskes, θέλω πνευματικά δικαιώματα τώρα με την νέα νομοθεσία που θα περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ted:
προπαγανδίζεις...


άρα ...κατευθύνομαι;
:P

lolwut



υγ2. δεν είναι όποιος διαφωνεί μαζί σου υποκινούμενος.
grow up, baby :baby:
εντ γουελκαμ του ριάλιτυ :P

υγ1. το γκούγκλ είναι φίλος σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Anyway, να'τη κι η πηγούλα, δεν ήταν τόσο δύσκολο. Όντως, η κόρη του είναι :inlove::inlove::inlove:

Rempeskes εσύ grow up, δεν είπα ότι διαφωνώ μαζί σου, απλά δεν νομίζω ότι το θέμα είναι για να ειρωνεύεσαι. Μπορούσες απλά να βάλεις την πηγούλα, αφού εσύ το είπες, όχι να μπαίνω εγώ στο google να ψάχνω. Άμα θέλω να γελάσω, μπαίνω και 9gag, δεν περιμένω το χιούμορ σου. Κι επίσης, εγώ δεν αλλάζω το nickname σου όταν παραθέτω λόγια σου. Θα μπορούσα κάλλιστα να το αλλάξω σε "troll" ή "παπαρολόγος του φραπέ" αλλά βλέπεις ότι προσπαθώ να κρατήσω ένα επίπεδο.

Ας επιστρέψουμε όμως στα παιδάκια της γαλάζιας αυτοκρατορίας (χαρακτηρισμός που απέδιδε ο αρχηγός της δαπ ΕΜΠ έπειτα από την νίκη της παράταξής του και έχοντας βγάλει το γαλάζιο εσώρουχό του και κάνοντάς το σημαία και χορεύοντας στο ξέφρενο πάρτυ που ακολούθησε -πόσο πιο συμβολικός χαρακτηρισμός πια για να δείξει ότι το κόμμα είναι μέσα στα σκατά).

Θέλω να με βοηθήσετε και να μου πείτε, τελικά ο Αντωνάκης το έχει σκοπό να κατέβει με ομάδα ρυθμικής γυμναστικής στους Ολυμπιακούς αγώνες του Λονδίνου; Έχει μαζέψει κάθε μα κάθε προδότη κωλοτούμπα (φυσικά ηγέτης ο ίδιος ο αρχικωλοτούμπας) από κάθε κόμμα.

Δηλαδή πραγματικά, οι ψηφοφόροι του, τι θα ψηφίσουν τελικά; Τον Σαμαρά που είπε όχι στο πρώτο μνημόνιο και ναι στο δεύτερο; Την Ντόρα που είπε ναι σε όλα; Τους βουλευτές του ΛΑΟΣ που είπαν ναι στο πρώτο και όχι στο δεύτερο;
Η κωλοτούμπα της κωλοτούμπας την κωλοτούμπα ω αθάνατη κωλοτούμπα.

Όχι, αλήθεια, πείτε μου λίγο την λογική σας. Πες μου Άγγελε, εσύ που είσαι δηλωμένος, ποια η λογική; Ότι αν τα βάλεις τα άτομα αυτά όλα μαζί πετυχαίνεις όλους τους δυνατούς συνδυασμούς εκτός από αυτούς που είπαν όχι και στα δύο μνημόνια, καλύπτεις σχεδόν κάθε περίπτωση ώστε να έχεις την συνείδησή σου καθαρή; Όχι, θέλω να αναλύσω την ψυχοσύνθεση των προβάτων, δεν το ρωτάω ειρωνικά.

Τι να πούμε, τα λόγια είναι φτωχά μπροστά σε αυτά που συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες. Τώρα σοβαρά, άντε να δεχτώ ότι οι βουλευτές του ΛΑΟΣ έφυγαν και επειδή δεν θέλουν με την καμία να δουν αριστερή κυβέρνηση. Το να έφυγαν καθαρά για να μην χάσουν την βουλευτική καρέκλα τους δεν παίζει; Μην πει κανείς την μλκία ότι Άδωνης και Βορίδης είχαν παραιτηθεί, αφού είχαν κανονισμένα τα υπουργεία. Αυτό δηλαδή δεν σας αηδιάζει; Ότι έφυγαν μόνο και μόνο για να μπουν στις λίστες και να εκλεγούν ξανά βουλευτές αφού είδαν ότι με το ΛΑΟΣ δεν πρόκειται να ξαναβγούν;

Ότι η Ντόρα απαίτησε να πάρει μαζί της 3-4 βουλευτές και να μπουν σε εκλόγιμες θέσεις, δεν σας αηδιάζει το γεγονός ότι θα γίνουν κάποιοι βουλευτές χωρίς καν να τους έχει εκλέξει ο λαός με σταυρούς; Ούτε, αυτό σας αηδιάζει, μάλιστα.

Το ότι η Ντορούλα κι ο Δράκουλας έθαβαν τον Σαμαρά και τον έλεγαν λαϊκιστή και προδότη αλλά τώρα ξαφνικά συστρατεύονται οι δυο μισητοί εχθροί και παντρεύονται πολιτικά, αλήθεια, τι εντυπώσεις σας δημιουργεί; Λέω εγώ τώρα, μήπως, μήπως, σκέφτομαι ρε παιδί μου με το φτωχό μου το μυαλό ότι η Ντόρα εξασφάλισε ξανά το μέλλον της, αφού αν βγει η νδ κυβέρνηση θα πάρει το υπουργείο.. let me guess.. Εξωτερικών ενώ αν η νδ χάσει τις εκλογές από τον ΣΥΡΙΖΑ ο Σαμαράς θα πάρει πόδι και η Ντόρα επιτέλους θα εκπληρώσει ένα ακόμη όνειρό της και θα γίνει αρχηγός του κόμματος.

Αντώνη, Αντώνη.. Αχ Αντώνη... Ο άνθρωπος που πλέον τηρεί σκληρή γραμμή στο ζήτημα της παράνομης μετανάστευσης (είδε πόσο πουλάει η χ.α.) ήταν εκείνος που εν έτει 1990 άνοιξε τα σύνορα, βάζοντας στην Ελλάδα ένα σωρό λαθρομετανάστες κυρίως από την Αλβανία, προκαλώντας από ένα σημείο και έπειτα σοβαρά προβλήματα. Φυσικά ο ίδιος τ' αρνήθηκε όλα ρίχνοντάς τα στην Αλβανία.

Κλασική περίπτωση πολιτικού που αρέσκεται στο να επιρρίπτει τις ευθύνες των πράξεων του σε άλλους... Είναι εξάλλου γνωστή και προσφιλής αυτή η τακτική που εφαρμόζεται κατά κόρον από ουκ ολίγους πολιτικούς.

Ο «αποστάτης» όπως είχε χαρακτηριστεί από τους οπαδούς της ΝΔ και τα τότε στελέχη της -λόγω της Πολιτικής Άνοιξης- επέστρεψε ως «σωτήρας;» στην ΝΔ! Και όμως έγινε και αυτό... Θυμίζουμε πως ο Σαμαράς έχει κατηγορηθεί ακόμα και για την πτώση του Κώστα Μητσοτάκη από την κυβέρνηση...

Αλήθεια, οι ψηφοφόροι της νδ θα έχουν τώρα το θράσος να αποκαλούν φασίστες μόνο τους χ.α. αφήνοντας τους εαυτούς τους απέξω και έχοντας στις τάξεις τους τον Πλεύρη (υιός Κων/νου Πλεύρη) και τον Βορίδη; Ο Άδωνης απαλλάσσεται λόγω της μελωδικής φωνούλας του και των στιγμών μαγείας που μας προσφέρει τόσο απλόχερα.

Υ.Γ.: Τώρα που πήρε και τον Ανατολάκη, έρχεται ξανά 7άρα τον Μάϊο. 7 μονάδες πίσω από ΣΥΡΙΖΑ τους βλέπω.

Περιμένω εναγωνίως την απάντηση των 6 προβάτων που ψήφισαν νδ. Διαφορετικά θα αρχίσω να πιστεύω ότι δεν είναι πρόβατα αλλά συνειδητά προδότες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
LOL φίλε μπροστά στον Σαμαρά και το μνημόνιο ο Τσίπρας είναι άγιος, δες καλύτερα ποιος είναι πιο... τρομαχτικός.
τα μπερδεψες

απο πλευρας καθαροτητας λογω νιοτης ο τσιπρας υπερεχει,, και γιαυτο ακομα εχω μια εκτιμηση και ελπιδα γιαυτον,,εστω και ως αξ αντιπολιτευση

συγκρινω σαμαρα με ακη ,,ουτε καν..να ειμαστε δικαιοι

αλλα η πολυ αλαζονικη συμπεριφορα του τοσο νεου τσιπρα δεν δειχνει καλα σημαδια
κοινως μπορει να φαει το κεφαλι του,,η υβρις πληρωνεται

ισως και λογω νιοτης ψωνιζεται τοσο,,του λειπει η πειρα,,εχει ενθουσιασμο,,αλλα και ανωριμοτητα,και δεν προσεχει τι λεει ο στόμας του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ύβρις? Που έχει άδικο σε αυτά που λέει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα ολανδρεου και πολλα αλλα
και το υφος του,,,

δειχνουν υπερβολικη αλαζονια

το καλαμι μυριζει απο χιλιομετρα..
ολοι το εχουν καταλαβει πια

ακομα και οι πασοκοσυριζαιοι ραδιοαρβυλες του κανουνε καζουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν νομίζω. Για τον Ολάντ είχε απόλυτο δίκιο, και μάλιστα αυτήν την στιγμή εκφράζει τον λαό καλύτερα από οποιονδήποτε. Θύμισε στους Γάλλους πολίτες να μην μένουν στα "λόγια" αλλά να κοιτάνε και τις πράξεις των πολιτικών που ψηφίζουν. Ήταν κάτι σαν προειδοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
τα ολανδρεου και πολλα αλλα
και το υφος του,,,

δειχνουν υπερβολικη αλαζονια

το καλαμι μυριζει απο χιλιομετρα..
ολοι το εχουν καταλαβει πια

ακομα και οι πασοκοσυριζαιοι ραδιοαρβυλες του κανουνε καζουρα..

Το καλάμι του Αντωνάκη εσύ γιατί δεν το καταλαβαίνεις; Περιμένω απαντήσεις στα ερωτήματα που σου έθεσα και τόσο επιδεικτικά αγνοείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το καλάμι του Αντωνάκη εσύ γιατί δεν το καταλαβαίνεις;

ο σαμαρας ειναι 60 χρονων και προς τα εξω στην ευρωπη μετραει τα λογια του

ο τσιπρας να προσεξει,,που ειναι φρεσκος..

εχει αμετροεπεια και οσο καιαν το γυρνατε στον αντωνακη κλπ
δεν κρυβεται η αληθεια

ο τσιπρας του 16% νομιζει οτι θα καβαλησει την ευρωπη και θα βαλει στην γωνια -επειδη τολμησε να φτησει τον Τσε τσιπρα-τον ολαντ του 40%

ελα απαυτο στον τοπο σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Βρε μπεεεε μπεεε, σε όλα αυτά που σου έγραψα πιο πάνω αυτό έχεις να απαντήσεις; Σχολίασε μου μερικά από αυτά που είπα, αλλιώς θα σε αποκαλώ στο εξής ως βολεμένο της νδ και όχι ως πρόβατο της νδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τωρα τα διαβασα
δεν λες τιποτα καινουριο

ολα αυτα τα ξερω
λες πολλες μισες αληθειες και σου ξεφευγει η ουσια
οτι δεν με ενδιαφερουν οι κωλοτουμπες και λαικιστικες λογω μνημονιου που δεν ως πολιτικοι τις εκαναν

αλλα η πολιτικη που πιστευει και υποστηριζει ο σαμαρας και η νδ βασικα περι ιδιωτικης αναπτυξης

κοινως ας φερουν επενδυσεις και δουλειες στην ελλδα και ας κανουν και 100 κωλοτουμπες σε αλλα θεματα

το αποτελεσμα μετραει τον πολιτικο
και τωρα χρειαζομαστε δεξιά πολιτικη ειτε σου αρεσει ειτε οχι

παντως σου ξεφευγει το προφανες οτι ο σαμαρας αν ηταν οσο πουλημενος λες δεν θα ηταν εκτος απο το φαγοποτι των προμηθειων τοσα χρονια

και το πααμυι περι αλβανων δεν αξισωνει την καταστροφη του ακη τσουκατου κλπ κρατικοδιαιτων πασοκων στη χωρα

αν εσυ θες να τα εξισωνεις ολα,,χωρις να βλεπουμε ποιοι ειχαν το χερι στο μελι,προβλημα σου

πολιτικοι ειναι,,δεν περιμενω καθαροτητα,αλα καλη πολιτικη για τη χωρα


και μην μου λες για δαπ κλπ κομματικα

γιατι απλα τα εχω χεσμενα

ποτε δεν ανακατευκηα με φοιτητικα τετοια ουτε ψηφισα καν,,γιατι απλα πιστευω κατι
αλλα προβατο δεν γινομαι
οποτε ας κρατησει ο καθενας τις ποψεις του









και ας μας πει πώς θα βγει η χωρα απο το βουρκο και θα βγαλει κανα ψωμι να φαμε

και ας αφησει τις μικροπολιτικες τριχες..
πολιτικο ιειναι,,οχι αγιοι,,
εγω δεν εχω ψευδαισθησεις
αλλοι εχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Τελικά παραλίγο να σε αδικήσω. Είσαι όντως πρόβατο, όχι βολεμένος. Δεν φτώχυνες αρκετά, θες κι Αντώνη Σαμαρά.

Μα δεν μπορώ να αντιπαρατεθώ σε τόση ηλιθιότητα, με συγχωρείς. Πιστεύεις αυτόν που ψηφίζει το μνημόνιο που είναι η ταφόπλακα της ανάπτυξης (!) κι όμως μιλάς για ανάπτυξη(!!!!!), ελπίζεις ότι θα κάνει 10 καλά μέσα στα 100 κακά ενώ είναι πιο προφανές κι από την μύγα μεσ'το γάλα ότι ο τύπος είναι υποκριτής χωρίς ταλέντο (πραγματικά ο πιο fail υποκριτής, άμα γνωρίζεις έστω και λίγο body language) -οι κωλοτούμπες του το αποδεικνύουν περίτρανα- , πιστεύεις ότι είναι καθαρός πολιτικά ενώ έχει ρίξει κυβέρνηση, έχει προδώσει το κόμμα το οποίο διοικεί τώρα, έχει ανοίξει πρώτος τα σύνορα της χώρας, έχει κατηγορηθεί για σκάνδαλα αλλά εσύ extra3 δεν βλέπεις και ποτέ να ανοίξουν τα μάτια σου...
Η πολιτική που πιστεύει ο Σαμαράς, λέει! Έχει τόση πίστη σε αυτήν, όση η Τζούλια στον γκόμενό της.

Ο Άινστάιν ήταν έτη φωτός μπροστά όταν έλεγε ότι η βλακεία σε τούτον τον κόσμο είναι άπειρη. Δεν θα είχα πρόβλημα, αν εκτός από άπειρη δεν ήταν και εξαιρετικά επικίνδυνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Τελικά θα μου εξηγήσει κάποιος, ΓΙΑΤΙ ο Τσίπρας τα σπασε με τον Ολάντ; Αυτοί οι δυο τα πηγαίνανε καλά μέχρι πρότινος και τώρα ξαφνικά έκανε στροφή στο Βενιζέλο ο Γάλλος. Ναι, άκουσα για το Ολαντρέου του Τσίπρα, αλλά γιατί ειπώθηκε; Ποιό το παρασκήνιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Τελικά θα μου εξηγήσει κάποιος, ΓΙΑΤΙ ο Τσίπρας τα σπασε με τον Ολάντ; Αυτοί οι δυο τα πηγαίνανε καλά μέχρι πρότινος και τώρα ξαφνικά έκανε στροφή στο Βενιζέλο ο Γάλλος. Ναι, άκουσα για το Ολαντρέου του Τσίπρα, αλλά γιατί ειπώθηκε; Ποιό το παρασκήνιο;

Δὲ δέχθηκε ὁ Ὁλλὰντ νὰ δῇ τὸν Τσίπρα στὰ Ἠλύσια Πεδία ἐπειδὴ δὲν εἶναι ἀρχηγὸς χώρας καὶ ὁ μέλλων ἀριστερὸς ἡγέτης τῆς χώρας θίχθηκε.

(Τὸν Βενιζέλο βέβαια τὸν δέχθηκε ἀργότερα)

Ὁ Γιανναρᾶς νομίζω ὅτι εἶχε ἀποδώσει πολὺ εὔστοχα τὸν χαρακτῆρα τοῦ Μεγάλου Ναπολέοντος τῆς ἀριστερᾶς μὲ τὸν ὅρο «παιδαριογέρων»...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Δὲ δέχθηκε ὁ Ὁλλὰντ νὰ δῇ τὸν Τσίπρα στὰ Ἠλύσια Πεδία ἐπειδὴ δὲν εἶναι ἀρχηγὸς χώρας καὶ ὁ μέλλων ἀριστερὸς ἡγέτης τῆς χώρας θίχθηκε.

(Τὸν Βενιζέλο βέβαια τὸν δέχθηκε ἀργότερα)

Ὁ Γιανναρᾶς νομίζω ὅτι εἶχε ἀποδώσει πολὺ εὔστοχα τὸν χαρακτῆρα τοῦ Μεγάλου Ναπολέοντος τῆς ἀριστερᾶς μὲ τὸν ὅρο «παιδαριογέρων»...

Ευχαριστώ Πέτρο!:thumbup:

Τον Βενιζέλο γιατί τον δέχτηκε; Είναι αρχηγός χώρας; Μου φαίνεται ότι μάλλον κάνει σαν κακογα...νη γκόμενα ο Ολάντ και ήθελε να κάνει τον Τσίπρα να ζηλέψει (προφανώς και κάτι άλλο παίζεται). Άσχετα από τα όποια υπερ του δέοντος ζητάει ο Αριστερόμπας Βοναπάρτης μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Ευχαριστώ Πέτρο!:thumbup:

Τον Βενιζέλο γιατί τον δέχτηκε; Είναι αρχηγός χώρας; Μου φαίνεται ότι μάλλον κάνει σαν κακογα...νη γκόμενα ο Ολάντ και ήθελε να κάνει τον Τσίπρα να ζηλέψει (προφανώς και κάτι άλλο παίζεται). Άσχετα από τα όποια υπερ του δέοντος ζητάει ο Αριστερόμπας Βοναπάρτης μας...

Μακάρι νὰ μποροῦσα νὰ ἑρμηνεύσω τὶς κινήσεις τοῦ προέδρου. Μᾶλλον τοῦ ἦλθε λίγο ξαφνικὴ ἡ ἄνοδός του στὸν προεδρικὸ θῶκο τῆς Γαλλίας καὶ θέλει λίγο νὰ τὸ παίξῃ Λουδοβίκος ΙΔ΄ (L'etat, c'est moi):P

(Αὐτὰ βέβαια μέσα στὴ Γαλλία γιατὶ ὅταν πῆγε στὴ Μέρκελ, πάλι κοτοῦλα ἔγινε) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top