Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
δεν ξερω
παντως ο Γιωργακης και ο σαμαρας διδυμοι ειναι..::worry:

Η Παπαρήγα και ο Καρατζαφύρερ ξέρουμε τί ζώδια είναι;;
Ή δεν ειχαν εφευρεθεί ακόμα τότε;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η Παπαρήγα και ο Καρατζαφύρερ ξέρουμε τί ζώδια είναι;;
Ή δεν ειχαν εφευρεθεί ακόμα τότε;;:P

Σκορπιός αυτή. Λέων αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoraXX

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lucιfεr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,245 μηνύματα.
Καρκινακι! ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
αλλά γενικά έχω παρατηρήσει ότι δεν έχω καθόλου καλές σχέσεις με άντρες υδροχόους.

Ούτε παρέα δεν μπορώ να κάνω.

Εγω αντιθέτως που είμαι σκορπίνα, τα πηγαίνω πολύ καλά με άνδρες υδροχόους και γενικώς με τον αέρα. Ισως επειδη εχω ωροσκοπο σε αερα. Αν και οι Υδροχοοι διαφέρουν κατα πολύ εχω παρατηρησει απολους τους υπολοιπους αεριδες. Αν εχετε προσεξει παντα σε καθε κατηγορια(γη, φωτια, αερας, νερο), υπαρχει παντα το ενα που κανει τη διαφορα. Θεωρω διαφερει ο υδροχοος απο τους υπολοιπους αερες, οπως και ο σκορπιος απο τα υπολοιπα νερα. Μαλλον φωτια κανονικα θα πρεπε να ναι ο σκορπιος. Και νερο ο υδροχοος, δηλαδη εχουν πολλά οι σκορπιοι της φωτιας και πολλά του νερου οι υδροχοοι. Εχετε κανει τετοια διαπιστωση ποτε η ειναι μονο δικη μου, δεν ξερω... ετσι νομιζω...

Επισης ποτε δεν καταλαβα γιατι ο υδροχοος ανηκει στον αερα αφου ''υδωρ'' και ποτε δεν καταλαβα γιατι σκορπιος ειναι του νερου, αφου κινειται στη γη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Λέων αυτός.
ετσι εξηγηται η ψωναρα..

ο Κωστακης καραμανλης ειναι παρθενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
πανω απ όλα τελειομανής :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
πανω απ όλα τελειομανής :D


Το χετε εσεις οι παρθενοι την τελειομανια, αλλα την εχω κι εγω οχι οσο εσεις ομως...
Τοσο οργανωτικοι, τοσο μανιαμουνιες ωρες ωρες μου ρχεται να σας δειρω:P Αλλα αγαπω παρθενακια πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
θα σε απογοητευσω.
δεν ειμαι παρθενος. ταυρος ειμαι που υποθετω οτι δεν τους πολυσυμπαθεις ως σκορπινα:redface:
το τελειομανης πηγαινε σαρκαστικά στον κωστακη που λεει ο αγγελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
θα σε απογοητευσω.
δεν ειμαι παρθενος. ταυρος ειμαι που υποθετω οτι δεν τους πολυσυμπαθεις ως σκορπινα:redface:
το τελειομανης πηγαινε σαρκαστικά στον κωστακη που λεει ο αγγελος


Νομιζα εισαι παρθενος, παντως θυμομουν πως εισαι κατι σε γη. Η αληθεια ειναι πως με τους ταυρους γενικά δεν κολλάω, δεν εχω την χημεια που λεμε, αν κι εχω διαπιστωσει πως εχουμε πολλά κοινά. Απορω πως λενε πως ταιριαζουν επειδη ειναι απεναντι....:hmm:Εσυ τι λες; Κολλάς με σκορπιούς;


ys. O χοντρούλης Παρθενάκι; Ελα ρεεεεεε .....
Χαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χμμμ και γω με τους σκορπιους δεν πολυκολαω συνήθως:redface::P

αλλα υποθετω ακριβως επειδη ο συνδυασμός μας είναι δυσκολος κ ειμαστε "απεναντι", όταν ταιριάζουμε έχει πολύ ενδιαφέρον.

μεχρι τωρα εχω παρατηρησει δυο κατηγοριες σκορπιων.
η μια ειναι ο αντρας ο πολλα βαρυς - αντιστοιχα η γυναικα που δε μιλάει πολύ και κρατα ενα μυστηριο - αλλά στην ίντριγκα πρώτη!:P
η άλλη είναι απλά αξιαγάπητα παιδιά της παρέας που δεν εχουν κακό μέσα τους, και μ αυτους συνυπάρχουμε πολύ καλά.
όλοι πάντως διαθέτουν ένα "βάθος" και τα σκέφτονται τα πραγματα καλά. συνήθως δεν τους αρέσει να αντιπαρατίθενται άμεσα αλλά φτάνουν πλαγίως και υπογείως στο σκοπό τους! (no offence, εχουμε αλλα στην καμπουρα μας οι ταυροι:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Μαλλον φωτια κανονικα θα πρεπε να ναι ο σκορπιος.

Φαντάσου συνδυασμό Λιοντάρι με ωροσκόπο Σκορπιό. 8) Γεννημένος Αύγουστο, 12 η ώρα μες την καύτρα του Ήλιου...
Ο Σκορπιός μου θα είναι...Υγρό Πυρ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
χμμμ και γω με τους σκορπιους δεν πολυκολαω συνήθως:redface::P

αλλα υποθετω ακριβως επειδη ο συνδυασμός μας είναι δυσκολος κ ειμαστε "απεναντι", όταν ταιριάζουμε έχει πολύ ενδιαφέρον.
Συμφωνω οπως επισης οσους ταυρους εχω γνωρισει στη ζωη μου-ανδρες-γυναικες- μου εχουν και κατι αφησει
Απο τα καλα τους εχω διακρινει την υπευθυνοτητα, τη σταθεροτητα και οτι ξερουν να επικοινωνουν. Απο τα αρνητικά τους εχω διακρίνει πεισμα και ζηλια, χαρακτηριστικά που με πιέζουν

μεχρι τωρα εχω παρατηρησει δυο κατηγοριες σκορπιων.
η μια ειναι ο αντρας ο πολλα βαρυς - αντιστοιχα η γυναικα που δε μιλάει πολύ και κρατα ενα μυστηριο - αλλά στην ίντριγκα πρώτη!:P
η άλλη είναι απλά αξιαγάπητα παιδιά της παρέας που δεν εχουν κακό μέσα τους, και μ αυτους συνυπάρχουμε πολύ καλά.
όλοι πάντως διαθέτουν ένα "βάθος" και τα σκέφτονται τα πραγματα καλά. συνήθως δεν τους αρέσει να αντιπαρατίθενται άμεσα αλλά φτάνουν πλαγίως και υπογείως στο σκοπό τους! (no offence δεν ειμαστε καλυτεροι :D)

Δεν παρεξηγω, πολλά λένε για τον σκορπιό κι εχω πολλάκις πει πως ειναι απο τα παρεξηγημενα ζωδια αλλα εξηγειται... Το μόνο που ειναι σιγουρο ειναι πως οταν θακουσεις καλά σχόλια, θαναι απιστευτα καλά, κι οταν ακουσεις ασχημα, θαναι απιστευτα κακά διότι ο σκορπιός είναι έτσι-->Αν τους κάνεις καλό, θα σου αφήσει στιγματα ευτυχίας, αν τον πειράξεις, θα σου αφήσει ουλές.
Για τις αντιπαραθέσεις εξαρτάται.. Προσωπικά τουλάχιστον, δε μου αρέσουν οι φωνές και τα πολλά πολλά

Εχω ακουσει πως υπαρχουν 3 ειδη ανθρωπων ανα ζωδιο. Οι του 1ου δεκαημερου ειναι οι λευκοι/καλοι, οι του 2ου οι γκρίζοι και στη μεση και του 3ου οι μαυροι κι αραχνοι, η κακη πλευρα του καθε ζωδιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
χμμμ και γω με τους σκορπιους δεν πολυκολαω συνήθως:redface::P

αλλα υποθετω ακριβως επειδη ο συνδυασμός μας είναι δυσκολος κ ειμαστε "απεναντι", όταν ταιριάζουμε έχει πολύ ενδιαφέρον.

μεχρι τωρα εχω παρατηρησει δυο κατηγοριες σκορπιων.
η μια ειναι ο αντρας ο πολλα βαρυς - αντιστοιχα η γυναικα που δε μιλάει πολύ και κρατα ενα μυστηριο - αλλά στην ίντριγκα πρώτη!:P
η άλλη είναι απλά αξιαγάπητα παιδιά της παρέας που δεν εχουν κακό μέσα τους, και μ αυτους συνυπάρχουμε πολύ καλά.
όλοι πάντως διαθέτουν ένα "βάθος" και τα σκέφτονται τα πραγματα καλά. συνήθως δεν τους αρέσει να αντιπαρατίθενται άμεσα αλλά φτάνουν πλαγίως και υπογείως στο σκοπό τους! (no offence, εχουμε αλλα στην καμπουρα μας οι ταυροι:D)

εγώ που δεν έχω καμία διπλωματία και τα ''χώνω''΄άμεσα ?

Μάλλον φταίει ο ωροσκόπος μου...Κριός. :)

Ακούς Άγγελε?

(λολ)

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εγώ που δεν έχω καμία διπλωματία και τα ''χώνω''΄άμεσα ?

Μάλλον φταίει ο ωροσκόπος μου...Κριός. :)

Τελειος συνδυασμός πιστευω. Αν και θα διαφωνησω στο κομμάτι της διπλωματίας. Ισως εισαι μικρή ακόμα και σου βγει εν καιρώ.. Οι Κριοι εκει που θελουν ειναι πολυ διπλωματες και πανεξυπνοι, αν κι αυθορμητοι... Τα παω τα κριαρια απιστευτα, κανω οχι απλα παρεα, αλλα γερους δεσμους. Δυναμη, αυταρκεια, επικοινωνία, αισιοδοξία, αυθορμητισμός
Ασχετο, αλλά η Μενεγάκη εχει τον συνδυασμο σου


** Αλλά παντα σε ολους και σε ολα υπαρχουν οι εξαιρεσεις, τιποτα δεν ειναι απολυτο και παιζουν πολλά ρόλο κατα τη γνωμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
είχα ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά για την ανάλυση και μετά

Ασχετο, αλλά η Μενεγάκη εχει τον συνδυασμο σου

:knife:

thanks πάντως για την όλη εμπεριστατωμένη απάντηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Προσωπικά έχω αδυναμία σε ταυράκια, ψαράκια, σκορπάκια λιονταράκια και καρκινάκια. Με εκνευρίζουν οι αιγώκεροι και οι δίδυμοι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.


Γιατί ρε συ, εγω την παω πολύ παντως!

Με εκνευρίζουν οι αιγώκεροι και οι δίδυμοι. :P

Οι αιγόκεροι άνδρες είναι αφόρητα εκνευριστικοί γιατί το χειρότερο απ''ολα τους είναι πως εχουν παντα δικιο!:P
Ταιριάζω με αιγοκεράκια γυναικες/ανδρες!
Καλά οι Διδυμοι ειναι με τις ωρες τους:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
εμ, κοίτα χαζή δεν είναι σε καμία περίπτωση άσχετα πώς το παίζει

είναι ό,τι εκπροσωπεί με τη δουλεία της και το πώς το έχει πετύχει που με απωθεί. (μετριότατο ρήμα σε ενταση σε σχέση με αυτό που μου βγάζει)

Είμαι πάντως στο πρωτο δεκαήμερο, οπότε i am good

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Τοξότης εγώ.Είχα μια συζήτηση με ένα φίλο τις προάλλες που του αρέσουν τα ζώδια (δε θεωρεί ότι ισχύουν απόλυτα αλλά έχουν κάποια επίδραση στη συμπεριφορά)και μου έλεγε ότι οι τοξότες έχουν μια τάση να τα παίρνουν όλα στην πλάκα και στο χαβαλέ.Ε, από τότε όποτε έχουμε μια πιο σοβαρή συζήτηση και πετάω κάτι αστείο μου υπενθυμίζει "α, είδες που έλεγα για τους τοξότες? :P"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
είναι ό,τι εκπροσωπεί με τη δουλεία της και το πώς το έχει πετύχει που με απωθεί
Εγω υπολογίζω οσα βγαζει στην καμερα, το πως χειριζεται τους καλεσμενους και την ξεχωριζω απο διαφορες των πρωινομεσημεριανων. Ας πουμε, με απωθει η Στεφανιδου, τη θεωρω πολυ κακό άνθρωπο και με εκνευριζει η Μελετη, χωρις να ειναι ομως ενοχλητικη. Επισης η Χρηστίδου δε μ'αρέσει καθόλου παροτι σκορπίνα κι αυτή. Το τι εχει κανει η καθεμιά, δε με νοιαζει, προσπαθω γενικά να μην υπολογίζω τις αφορμές που διδονται, αλλά το ίδιο το αποτέλεσμα, δεν ξερω κιολας τι εχει κανει η Μενεγακη για να πετυχει και ποσο σταυρο κουβαλησε κι αν τον κουβαλησε, δεν το χω ψαξει
Α μ'αρέσει και η Σκορδά. Αυτά :D

Είμαι πάντως στο πρωτο δεκαήμερο, οπότε i am good

:)

Κι εγώ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top