Master chef 2

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
α ρε αρίστο έπρεπε να μείνεις με την νουα.
:( :( :( :( :( :( :(

Πραγματικά ρε παιδιά τον πήγαινα πολύ.

Τώρα δεν με νοιάζει ποιος θα νικήσει πραγματικά. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
κάποιοι έχουν κάνει παπαριά με το κρέας ίσως είναι και ο κωστης.
το είπα 11:10 10 λεπτά όταν άρχισε το επεισόδιο πριν γίνει η αστοχία
όταν λέω 100% το εννοώ


Άρθρο που μόλις δημοσιεύθηκε στο blog μου

Σήμερα στο master chef 2 έφυγε ένα από τα δύο μεγάλα φαβορί που άξιζαν μια θέση στον τελικό. Ο λόγος γιατί χρησιμοποίησε ωμό κρέας (αν και ήταν σωστό). Ο κριτής του διαγωνισμού Λουκάκος ενημέρωσε τον παίχτη 10 λεπτά πριν το τέλος ότι είχε χρησιμοποίησει λάθος κρεάς με αποτέλεσμα ο παίχτης να αλλάξει κρέας τελευταία στιγμή και να παραδόσει ένα όχι τόσο καλό πιάτο.

Κύριε Λουκάκο το ίδιο δεν έπρεπε να κάνετε και στους άλλους παίχτες;





Θεωρούμε το αποτέλεσμα άδικο διότι και οι άλλοι τρεις αντίπαλοι χρησιμοποίησαν λάθος κρέας αλλά οι κριτές δε τους επηρέασαν. Αν ο Αριστοστέλης χρησιμοποιούσε το λάθος κρέας και δεν επηρεαζόταν από τον Λουκάκο που διάλεξε θα είχε σωστή σάλτσα και ένα άριστο πιάτο (αφού το ρίζι του ήταν το καλύτερο).


Ειρωνεια τα λόγια των κριτών στην τελευταία στιγμή..... άδικο 100% το αποτέλεσμα.....




Πλέον η νίκη είναι μονόδρομος για τον Μπάμπη (αν φυσικά παιχτεί ο τελικός).....


Ο Αριστοστέλης είναι ο ηθικός νικητής του master chef......
για το blog δεν έχει νόημα η συνέχεια του διαγωνισμού, συνεπώς καλά έκανε και το mega που δε θα χρηματοδοτήσει τον τελικό.
Στο άλλο επεισόδιο θα φύγει ο Γιώργος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
:( :( :( :( :( :( :(

Πραγματικά ρε παιδιά τον πήγαινα πολύ.

Τώρα δεν με νοιάζει ποιος θα νικήσει πραγματικά. :/:


και εγώ τον συμπαθώ, αλλά στα 4 τελευταία επεισόδια,
παρουσιάστικε σαν αριστοτέλης ο νεώτερος, πολύ το φιλοσοφούσε :P
και με κούρασε λιγάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
το είπα 11:10 10 λεπτά όταν άρχισε το επεισόδιο πριν γίνει η αστοχία
όταν λέω 100% το εννοώ


Άρθρο που μόλις δημοσιεύθηκε στο blog μου

Στο άλλο επεισόδιο θα φύγει ο Γιώργος

μεγάλε, αν πραγματικά ξέρεις τα αποτελέσματα
και τα λες, είσαι φάουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μεγάλε, αν πραγματικά ξέρεις τα αποτελέσματα
και τα λες, είσαι φάουλ.

To σημερινό το κατάλαβα απο την αρχή του επεισοδίου το αυριανό ειναι αναμενόμενο.... Ο γιωργος ειναι κατώτερος μεταξύ αυτών που μείνανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
To σημερινό το κατάλαβα απο την αρχή το αυριανό ειναι αναμενόμενο

οκ, εκτίμηση κάνεις δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
To σημερινό το κατάλαβα απο την αρχή του επεισοδίου το αυριανό ειναι αναμενόμενο.... Ο γιωργος ειναι κατώτερος μεταξύ αυτών που μείνανε

να σου πω καταρχήν πιστεύω πως κατώτερος είναι ο κωστής,
αντίθετα ο γιώργος με εξέπληξε ευχάριστα.

με αυτόν που έπεσα από τα σύννεφα είναι ο μπάμπης,
άλλα ντ'αλλων σήμερα, τελείως άλλο συμπέρασμα αυτός για το πιάτο του,
άλλο οι κριτές, νομίζω πως έχει υπερκτιμήση των εαυτό του και ίσως την πατήσει.

εγώ επιμένω για γεράρδο.

τεσπα, ις αύριο τα νεώτερα, καλό βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Έχω να πω οτι ο Κωστής είναι ό,τι να'ναι.Λυπάμαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
να σου πω καταρχήν πιστεύω πως κατώτερος είναι ο κωστής,
αντίθετα ο γιώργος με εξέπληξε ευχάριστα.

με αυτόν που έπεσα από τα σύννεφα είναι ο μπάμπης,
άλλα ντ'αλλων σήμερα, τελείως άλλο συμπέρασμα αυτός για το πιάτο του,
άλλο οι κριτές, νομίζω πως έχει υπερκτιμήση των εαυτό του και ίσως την πατήσει.

εγώ επιμένω για γεράρδο.

τεσπα, ις αύριο τα νεώτερα, καλό βράδυ.


Ο Κωστής δεν έχει δημιουργικό μυαλό αλλα έχει μαγειρικες γνώσεις (μπορει να απομνημονευει ευκολα συνταγές ) ενω έχει δώσει πολυ καλα πιάτα στο διαγωνισμο παλαιότερα , το κακο του κωστη ειναι οτι αγχωνεται και φοβαται να ρισκσρει θεωρω πως θα πάει τελικο γιατι αύριο θα αναγκαστεί να ρισκάρει

Τα λέμε αύριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
To σημερινό το κατάλαβα απο την αρχή του επεισοδίου το αυριανό ειναι αναμενόμενο.... Ο γιωργος ειναι κατώτερος μεταξύ αυτών που μείνανε

κατωτερος ο Γιωργος απο τον Κωστη? ε οχι ρε παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ε ούτε εγώ δέχομαι αυτή τη δήλωση του Φοκου. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
O γιωργος ειναι πιο συμπαθητικος αλλα πιστεύω στερεί σε σχεση με τον Κωστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Ο Κωστής είναι πιο συμπαθητικός focke :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
O γιωργος ειναι πιο συμπαθητικος αλλα πιστεύω στερεί σε σχεση με τον Κωστή

Έτσι μπράβο.Το έσωσες.:P
Σήμερα θα είναι οδυνηρό για μένα το μαστερ σεφ.Θα πάρει πόδι ο αγαπημένος μου. :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Έτσι μπράβο.Το έσωσες.:P
Σήμερα θα είναι οδυνηρό για μένα το μαστερ σεφ.Θα πάρει πόδι ο αγαπημένος μου. :no:

Ποιος είναι αυτός;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Από τα αδιάφορα επεισόδια σήμερα για μένα κρίμα που αύριο δεν έχει :D

Προτιμούσα master class παρα τέτοιο επεισόδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
πως τη βάψαν έτσι τη συναντσακη, ερυθρόδερμη :P

είχε δίκιο ο φοκος, φεύγει ο γιώργος.

για να δούμε πότε και αν γίνει ο τελικός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
είχε δίκιο ο φοκος, φεύγει ο γιώργος.

για να δούμε πότε και αν γίνει ο τελικός!

O τελικος θα αργήσει να γίνει αλλα αν γίνει θα νικησει ο Μπαμπης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
O τελικος θα αργήσει να γίνει αλλα αν γίνει θα νικησει ο Μπαμπης

λογικά ναι, αλλά όπως λέμε στο ποδόσφαιρο, πότε δεν ξέρεις,
τελικός είναι ένα ματς, όλα μπορεί να γίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Νεφέλη,ο Γεράρδος είναι ο αγαπημένος μου(απο τους 3). :redface:
Τελικά,το ψιλοείδα χθες,αλλα έκλειναν τα μάτια μου και θυμάμαι αποσπάσματα.:mad:

Τελοσπανδωνε,πως θα είναι η ζωή μας μετα το μαστερ σεφ; :cry_x:
Και έχω στο μυαλό μου να φτιάξω αύριο κανενα φαγητακι με θεμα 1 απο τα 7 αμαρτηματα.:hmm:
Πραγματικά,κάποια μπορούσες να τα συμβολίσεις εύκολα,την αναθεματισμένη ζηλοφθονία πως στο καλό την αναπαριστας σε φουντ ;;
Ηθελα να ήξερα τί είχαν στο μυαλό τους οι σεφ.:mad:
***​
Οσο για τον τελικό,ακομα και αν δε γίνει,πιστεύω οτι ήδη έχουν ''επιλέξει'' για τα δικά τους στανταρτς τον νικητή.
Αυτον που θα φαίνεται καλύτερα στο γυαλι,οπως λενε.
Τον Κωστή έχω στο μυαλο μου,δεν ξερω γιατί.
Άλλωστε,ακομα και αν δεν ανακοινώσουν επίσημα τον γουίνερ,αυτος που θα εμφανίζεται συχνοτερα σε εκπομπες,ε αυτος μαλλον θα ειναι και ο νικητηζ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top