• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ούτε εγώ του ζήτησα γαλλική μύτη γιατί ήμασταν σύμφωνοι κ οι 2 ότι δεν θα μου πηγαίνει... Απλά μου κάνει εντύπωση τώρα το γεγονός ότι μου είναι κάπως σηκωμένή κ κυρίως το ότι φαίνονται κάπως τα ρουθούνια μου πράγμα που δεν μου αρέσει ΚΑΘΌΛΟΥ ιδίως από μπροστά(μπροστά μου αρέσει όταν δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου τα ρουθούνια)! Αυτό με ανησυχεί περισσότερο από όλα,γι αυτό ρωτάω κ εδώ αν στην αρχή το είχατε κ εσείς αυτό το θέμα :-/


Επίσης να ρωτήσω κ κάτι άλλο...εσείς τι βάζετε στην μύτη σας τώρα; Πως την περιποιείστε; Χρησιμοποιείται κάποια ειδική κρέμα; Η αν ξέρει κάποιος κάποια ειδική κρέμα που να βοηθάει στο ξεπρηξιμο ας την πει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trmariangela

Νεοφερμένος

Η trmariangela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα!! Στις 17 μπαίνω χειρουργείο για ρινοπλαστική και έχω αγχωθεί λίγο με ότι έχω διαβάσει εδώ. :worry::worry::worry:. Η αναπνοή από τη μύτη σε πόσο καιρό αποκαταστάθηκε?? Μπορούσατε να κοιμηθείτε τις πρώτες μέρες? Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
trmariangela πλαστικη και διαφραγμα που εκανα εγω ειναι ταλαιπωρια καπως μετα το χειρουργειο.προσωπικα δεν μπορουσα να κοιμηθω μετα,περα απο αυτο το βασικο ειναι να πιασει τοπο η ταλαιπωρια ολα τα αλλα υποφερονται,οποτε υπομονη και να πανε ολα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trmariangela

Νεοφερμένος

Η trmariangela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Dimitrisggg σε ευχαριστώ για την απάντησή σου..! Και εγώ θα κάνω ταυτόχρονη εγχείρηση διαφράγματος και ρινοπλαστική. Σε πόσες μέρες κατάφερες να αναπνέεις κανονικά από τη μύτη και σε πόσες μέρες κατάφερες να κυκλοφορήσεις έξω χωρίς να τρομάξεις κόσμο (δηλαδή χωρίς μελανιές)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
trmariangela κοιτα την μερα του χειρουργειου και την επομενη δεν αναπνεεις απο μυτη ξεχασε το,εμενα μου εβγαλε τις γαζες απο την μυτη την επομενη το μεσημερι,αυτο ποικιλει παντως,οσο αφορα μελανιασμα.εγω ειχα για 10 μερες ενας αλλος που μπηκαμε μαζι δεν ειχε καθολου σχεδον
λογικα εσεις οι γυναικες βαζατε πουδρες μεικ απ κτλ
οποτε μην σε απασχολει τοσο αυτο
απλα ειναι οι πρωτες μερες καπως 1 μεχρι 6,μετα ποιο υποφερτα και οσο περναει ο καιρος καλυτερα συνεχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια υπαρχει κανεις εδω? γιατι ειμαι ετοιμη να παθω εγκεφαλικο.πριν λιγο παρατηρησα κατι και πηρα τον φακο να δω τι παιζει..κατω κατω λοιπον στην μυτη μου,στα ρουθουνια μεσα (ελπιζω να καταλαβατε το σημειο) παρατηρησα πως υπαρχει ενα πραγματακι,ραμματα πρεπει να ειναι και οταν κανω την κινηση να παω να βαλω το ανω χειλος πανω απ τα δοντια,που ''κατεβαινει'' κατα καποιο τροπο και η μυτη μαζι εκει ειναι που ξεπεταγεται αυτο το πραγμα,το ραμμα και η υπολοιπη μυτη κατεβαινει μαζι με το χειλος,και στο σημειο εκεινο οπου φαινεται το ραμμα ειναι σαν να παει να 'ξεκολλησει' η μυτη...σαν να κανει ενα κενο.! και τρελαθηκα.φοβαμαι μηπως εχει γινει καποια βλακεια,μηπως βγηκε η μυτη απ την θεση της,μηπως παιζει τιποτα με τα ραμματα και αυτη την στιγμη εχω ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!! ας μου απαντησει καποιος τι μπορει να συμβαινει γιατι εχω αγχωθει οσο δεν παει (ζητω συγγνωμη για το πως εχω γραψει το κειμενο,αλλα ειμαι αρκετα ταραγμενη,ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια υπαρχει κανεις εδω? γιατι ειμαι ετοιμη να παθω εγκεφαλικο.πριν λιγο παρατηρησα κατι και πηρα τον φακο να δω τι παιζει..κατω κατω λοιπον στην μυτη μου,στα ρουθουνια μεσα (ελπιζω να καταλαβατε το σημειο) παρατηρησα πως υπαρχει ενα πραγματακι,ραμματα πρεπει να ειναι και οταν κανω την κινηση να παω να βαλω το ανω χειλος πανω απ τα δοντια,που ''κατεβαινει'' κατα καποιο τροπο και η μυτη μαζι εκει ειναι που ξεπεταγεται αυτο το πραγμα,το ραμμα και η υπολοιπη μυτη κατεβαινει μαζι με το χειλος,και στο σημειο εκεινο οπου φαινεται το ραμμα ειναι σαν να παει να 'ξεκολλησει' η μυτη...σαν να κανει ενα κενο.! και τρελαθηκα.φοβαμαι μηπως εχει γινει καποια βλακεια,μηπως βγηκε η μυτη απ την θεση της,μηπως παιζει τιποτα με τα ραμματα και αυτη την στιγμη εχω ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!! ας μου απαντησει καποιος τι μπορει να συμβαινει γιατι εχω αγχωθει οσο δεν παει (ζητω συγγνωμη για το πως εχω γραψει το κειμενο,αλλα ειμαι αρκετα ταραγμενη,ελπιζω να καταλαβατε τι εννοω)

Απότι μπορώ να καταλάβω αυτό που βλέπεις είναι από τα ράμματα επειδή ακόμα δεν έχουν κλείσει καλά οι τομές. Δε χρειάζεται να πανικοβάλεσαι, απλά πάρε τηλ το γιατρό σου και ρώτα τον! Επίσης πρόσεχε μην "παίζεις" και τεντώνεις συνέχεια τη μύτη για να μην κάνεις εσύ κάποιο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milo

Νεοφερμένος

Η milo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα πάλι σε όλους!!!
Τελικά έκλεισα και σε 1 μήνα θα χειρουργηθώ, το πήρα απόφαση. Ήθελα να ρωτήσω κάτι μήπως κανείς έχει το ίδιο πρόβλημα με εμένα. επειδή έχω μυωπία θα πρέπει να βάλω τα γυαλιά μου σε 3 μήνες περίπου, όχι νωρίτερα, μόνο φακούς επαφής μου επιτρέπουν. Σωστά;;;
Εσάς σας είχαν πει κάτι ανάλογο. Λογικό μου φαίνεται κι εμένα αλλά μεγάλο το διάστημα...
Επίσης υπάρχει μια μικρή πιθανότητα σε 6 μήνες περίπου δηλαδή σε 5 μήνες από την ρινοπλαστική να χρειαστεί να χειρουργηθώ για άλλο λόγο άσχετο, αλλά θα χρειαστεί πιθανότατα ολική νάρκωση, λέτε να έχω θέμα επειδή θα μου τοποθετήσουν τη μάσκα της νάρκωσης στο πρόσωπο και μπορεί να πιέσουν τη νέα μου μυτούλα;;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας!
Θα ήθελα την βοήθεια σας.
Επειδή δεν έχω μεγάλη οικονομική δυνατότητα και δεν μπορώ να πάω σε κάποια κλινική και το πρόβλημα με την μύτη μου με βασανίζει χρόνια και δεν αντέχω να περιμένω άλλο μέχρι και όταν μαζέψω λεφτά θέλω να ρωτήσω πόσο κοστίζει η ρινοπλαστική στα δημόσια νοσοκομεία. Λογικά λιγότερο από ότι στα ιδιωτικά. Αν κάποιος ξέρει παρακαλώ ας μου πει. Επίσης σε ποιο νοσοκομείο να απευθυνθώ;
Έχω και στραβή μύτη αλλά από ότι ξέρω η ασφάλεια καλύπτει τα έξοδα για το διάφραγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να κάνω ρινοπλαστική σε δημόσιο νοσοκομείο και αν έχει κάνει κάποιος από εσάς.
Επίσης αν στα ιδιωτικά ακόμα και με αυτή την κρίση οι τιμές κυμαίνονται κοντά στα 3 χιλιάρικα.
Και γενικά θα ήθελα τις γνώμες σας και τις απόψεις σας.
Μία γνωστή είχε κάνει παλιότερα δωρεάν στο ναυτικό νοσοκομείο, φυσικά την έκανε δωρεάν λόγω επαγγέλματος.
Εγώ λογικά δεν θα μπορώ καν να απευθυνθώ εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να κάνω ρινοπλαστική σε δημόσιο νοσοκομείο και αν έχει κάνει κάποιος από εσάς.
Επίσης αν στα ιδιωτικά ακόμα και με αυτή την κρίση οι τιμές κυμαίνονται κοντά στα 3 χιλιάρικα.
Και γενικά θα ήθελα τις γνώμες σας και τις απόψεις σας.
Μία γνωστή είχε κάνει παλιότερα δωρεάν στο ναυτικό νοσοκομείο, φυσικά την έκανε δωρεάν λόγω επαγγέλματος.
Εγώ λογικά δεν θα μπορώ καν να απευθυνθώ εκεί.

Γιατί δεν ρωτάς στο ΚΑΤ και στο Ασκληπιείο Βούλας;
Πήγαινε σε κάποιο απογευματινό ραντεβού.... οκ κοστίζει κάπως και ρωτά τον Πλαστικό Χειρουργό σχετικά με το κόστος της επέμβασης!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!!! Επειδή μέχρι κ αύριο ΔΕΝ θα μπορώ να επικοινωνήσω με τον γιατρό μου ρωτάω εδώ εσάς μήπως γνωρίζετε κάτι και μπορείτε να με βοηθήσετε! Είχα κάνει ένα ποστ στο οποίο έλεγα πως βλέπω κάτι μέσα στο ένα ρουθούνι κάτω κάτω κ είχα αρχίσει να ανησυχώ!! Τελικά αυτό εκεί ήταν ένα ράμματακι κ λογικά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό αφού σε αυτό το σημείο της μύτης μου υπάρχουν ράμματα...
Χθες λοιπόν παρατήρησα στο ίδιο σημείο(για να καταλάβετε που εννοώ περίπου είναι μέσα στα ρουθούνια στο κάτω μέρος της μύτης) παρατήρησα πιο έντονο το ράμμα!να φαίνεται αρκετά και σαν να υπήρχε και μια σταγονιτσα αίματος εκεί πάνω (σχεδόν ανεπαίσθητο το αίμα απλά με έναν φακό κοιτάζοντας το φαινόταν) και δίπλα απ το ράμμα έχει βγάλει κάτι σαν μικρά σπυράκια....
Έχω ανησυχήσει πάρα πολύ καθώς δεν μπορώ και να επικοινωνήσω και με τον γιατρό μου!! Τι μπορεί να είναι αυτό; Να πηγαίνει κάτι στραβά; Υπάρχει περίπτωση να "σπάσει",διαλυθεί κάποιο ράμμα ή δεν ξέρω και εγώ τι και να κάνει ζημιά στην μύτη; Να χαλάσει την δουλειά που έγινε;
(να σημειώσω επίσης ότι είμαι 1 μήνα και 3 μέρες χειρουργημένη)

Επίσης μπορώ να βάλω μπετατιν σε αυτά τα σπυράκια εσωτερικά της μύτης ή όχι;



Ευχαριστώ πολύ όποιον μου απαντήσει γιατί ανησυχώ ΠΆΡΑ πολύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλησπέρα σας και πάλι!
Η τιμή για την αυξητική στο πηγούνι πόσο είναι; Ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Καλησπερα.εχω καιρο να ποσταρω αλλα νιωθω την αναγκη οταν βλεπω καποιους που ειναι σε διλημα κ δν εχουν εμπειριες...εχοντας λοιπον 2 ρινοπλαστικες στην πλατη μου θα ηθελα να σας πω....καθηστε κατω...παρτε ενα φυλλο χαρτι κ γραψτε τους λογους που θελετε να κανετε την επεμβαση...γραψτε αριθμοντας τους...μετα γραψτε το τι δν σας αρεσει και τι θελετε να αλαξει στη μυτη σας...σκεφτειτε οτι θελετε να ρωτησετε τον γιατρο οτιδηποτε απορια εχετε....σκεφτητε οχι σε μια μερα κρατηστε το φυλλο μαζι σας κ γραφτε..κανετε οσο το δυνατον περισοτερες συναντησεις με γιατρους ...το ξερω ειναι γδαρτες αλλα καλυτερα να δωσετε τωρα παρα να να δινεται για δευτερη η τριτη επεμβαση....μιληστε με το γιατρο με ανεση αν νιωσετε οτι βιαζεται η οτι σποφευγει απαντησεισ φυγετε τρρχωντας...θα αλααξετε το πιοι κεντρικο σημειο του προσωπου σας...δεν ειναι αστειο...μπορει να πρρασετε πολυ δυσκολα σε περιπτωση λαθους επιλογης....δεν θελω να σας φοβισω αλλα διαβαζω απο καποιους οτι δεν επρεπε να διαβασουν ολες αυτες τισ πληροφοριες....αυτο εκανα κ γω στην πρωτη μου επιλογη γιατρου... [...] ...με κανε τερας...δειτε τη φωτο μου...δν ειμαι φαναφαρας ειμαι αληθινο προσωπο κ εβαλα φωτο μου χωρις να κολαω...διοτι η νοοτροπια μας εδω στην ελλαδα ειναι μονο να κοιταμε την παρτη μας...δυστηχως...κλεινωντας λοιπον ο γιατρος πρεπει να σας δειξει στο pc αποτελεσμα αυτος που δεν θα σας δειξει δεν ειναι σιγουρος για τον εαυτο του κ δεν ξερει κ τι ακριβως θα κανει...να ζητησετε απ τον γιατρο αφου του πειτε αναλυτικα τι θελετε να αλαξετε να σας πει τι ακριβως θα κανει για να αλαξει το καθε ενα απ αυτα π θελετε ναλαξετε...πρεπει να σας πει αναλυτικα..αν ξερει απο μυτες δεν ειναι δυσκολο να σας πει αν δεν ξερει δεν θα απαντησει...επιστρεφω λοιπον στις φωτο που πρεπει να σχεδιασει ο γιατρος...αν ο χειρουργος που θα κανει την ποιο δυσκολη επεμβαση πλαστικης που θεωρειται απο ολους η μυτη δεν μπορει να σχεδιασει σε ενα απλο προγραμμα μια μυτη...η εστω να σχεδιασει αυτο που θελει να πετυχει και αυτο που μπορει.διοτι ενας σωστος γιατρος θα σας πει τι μπορει να κανει κ τι οχι...αν λοιπον δν μπορει α χειριστει ενα απλο προγραμμα δεν ειναι αξιος για μενα να ασχοληθει με ακομη πιο λεπτους χειρισμους που θελει μια μυτη.... [...] ...κ η μυτη μου ειταν σε κακο χαλι...σε οσους πηγα κανενας δεν μου εξηγησε ουτε καν συζητησε να μου σχεδιασει...με τον τροπο τους ολοι μου διναν να καταλαβω οτινδεν ξερανε αν μπορουννα το κανουν...ο [...] Μου εξηγησε τι εκανε ο πρηγουμενος τι θα κανει κ οτι θα προσπαθησει...μου εδωσε μια φυσικημυτη...νιωθω πολυ καλυτερα οχι μονο αισθητικα αλλα κ αναπνοη ...πηγαινετρ λοιπον σε γιατρους κ οταν καποιος σας χαλαει μη σκεφτειτε...αααχ ειναι καλος τον εδειξε η μενεγακη...[...]....τεσπα....μη κολονετε...αν κατι σας χαλαει εστω κ μικρο κατι δεν παει καλα μεσα σας με τον χειρουργο μη το κανετε...ειλικρινα να χετε τσαμπουκα...δεν σας κανουν χαρη...πληρωνοντε....και αν θελετε να ξερετε υπαρχει κ εξωτερικο.....φιλια καληνυχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλησπέρα σας και πάλι!
Η τιμή για την αυξητική στο πηγούνι πόσο είναι; Ξέρει κανείς;
Στο κολωνακι νομιζω ειναι 1500

Παιδια εγω δεν εκοψα ραμματα :confused: νομιζω ηταν εσωτερικα και απορροφηθηκαν μονα τους...υπαρχουν 2 ειδη; ξερετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Katerina-Maria και εμενα ηταν εσωτερικα και αποροφησιμα!!! ουτε εμενα μου εκοψε κατι ο γιατρος...το ''περισευμα'' επεσε μονο του και το υποοιπο το απορραφαει η μυτη... και νομιζω ετσι ειναι πλεονν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γεια σας, ας πω κι εγώ την μέχρι τώρα εμπειρία μου...

Έκανα χειρουργείο πριν 5 μέρες, για διάφραγμα, κόγχες και εξωτερική εμφάνιση. Τη πρώτη μέρα δεν είχα ιδιαίτερα πρηξίματα ή μελανιές, αλλά την επομένη ξύπνησα "τούμπανο" σε όλο το πρόσωπο και οι μελανιές ήταν πολύ έντονες γύρω από τα μάτια. Μου αφέρεσε τις γάζες από τα ρουθούνια κι έμεινε ο νάρθηκας. Οι 2 επόμενες μέρες πέρασαν δύσκολα, αλλά σήμερα νιώθω σχεδόν καλά, έχω ξεπρηστεί και οι μεγαλύτερες μελανιές είναι στα βλέφαρα . Η μύτη δεν πόνεσε καθόλου, απλά δημιουργούνται πονοκέφαλοι από το μπούκωμα της μύτης, που σήμερα ήταν ανύπαρκτοι, αφού αναπνέω πλέον αρκετά καθαρά. Τώρα περιμένω την "αποκάλυψη" σε 2 μέρες, και φυσικά να μου φύγουν όλες οι μελανιές. :)

Όσο για τα ράμματα που συζητάτε... Εγώ μπορώ να δω ράμματα στο εσωτερικό της μύτης, που απότι μου είπε θα τα βγάλει μαζί με το νάρθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Καλημέρα σας!
Έχει χειρουργηθεί κανένας στο Ιασω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μετα από ποσο καιρο σταματησατε τις πλύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγώ έχω κλείσει 2 μήνες(και 4 ημέρες) απ το χειρουργείο αλλά εξακολουθώ να κάνω πλύσεις γιατί την νιώθω πολυ πιο καθαρή και επειδή καμιά φορά την νιώθω αρκετά μπουκωμένη (είχα κάνει και διάφραγμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top