• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

marialenzen

Νεοφερμένος

Η marialenzen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω επισκευθηκα ενα ρινοπλαστικο και μου την εδειξε αλλα με πολλη μεγάλη προχειρότητα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

milo

Νεοφερμένος

Η milo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημέρα Άννα Πολ, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση
Δηλαδή με το κοροιδεψαν και οι 2, μου φαίνεται πολύ όμως!!! 2 στους 2;;;
Δεν ξέρω τι να κάνω πραγματικά να πάω και να απευθυνθώ και σε 3 γιατρό, είναι και δύσκολο γιατί βρίσκομαι σε νησί...
Υπάρχει καποιος που να είχε ανάλογη περίπτωση με την δική μου;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Milo νομίζω ότι ο κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορετικά. Το ότι δε σου έδειξαν πώς μπορεί να γίνει η μύτη σου δε σημαίνει ότι είναι κακοί ή ότι δε μπορείς να τους εμπιστευτείς. Από την άλλη, με τα σύγχρονα μέσα θα έπρεπε όλοι οι γιατροί να είναι σε θέση να δείξουν στους ενδιαφερόμενους μια εικόνα πώς περίπου θα γίνει η μύτη κ να συζητήσουν επακριβώς για το αποτέλεσμα, ώστε να βγει ένα σωστό αποτέλεσμα. Να σου πω την αλήθεια, εμένα θα με ανησυχούσε και αν μου έλεγε ο γιατρός ότι θα βγει το αποτέλεσμα ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στην προσομοίωση (όπως ανέφερε η anna pol).
Ψάξε πάντως τις προηγούμενες δουλειές των γιατρών που πήγες και πόσο ικανοποιημένοι είναι. Πάντα υπάρχει ρίσκο, σε όποιον και να πας.

Επίσης ήθελα να πω στην Anna Pol και στην Katerina-Maria αν θέλουν να μου στείλουν πριβέ μήνυμα με τα ονόματα των γιατρών τους κ την εμπειρία τους, θα το εκτιμούσα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna Pol

Νεοφερμένος

Η Anna Pol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Milo νομίζω ότι ο κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορετικά. Το ότι δε σου έδειξαν πώς μπορεί να γίνει η μύτη σου δε σημαίνει ότι είναι κακοί ή ότι δε μπορείς να τους εμπιστευτείς. Από την άλλη, με τα σύγχρονα μέσα θα έπρεπε όλοι οι γιατροί να είναι σε θέση να δείξουν στους ενδιαφερόμενους μια εικόνα πώς περίπου θα γίνει η μύτη κ να συζητήσουν επακριβώς για το αποτέλεσμα, ώστε να βγει ένα σωστό αποτέλεσμα. Να σου πω την αλήθεια, εμένα θα με ανησυχούσε και αν μου έλεγε ο γιατρός ότι θα βγει το αποτέλεσμα ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στην προσομοίωση (όπως ανέφερε η anna pol).
Ψάξε πάντως τις προηγούμενες δουλειές των γιατρών που πήγες και πόσο ικανοποιημένοι είναι. Πάντα υπάρχει ρίσκο, σε όποιον και να πας.

Επίσης ήθελα να πω στην Anna Pol και στην Katerina-Maria αν θέλουν να μου στείλουν πριβέ μήνυμα με τα ονόματα των γιατρών τους κ την εμπειρία τους, θα το εκτιμούσα πολύ.

Snoopy εγώ ζω Θεσσαλονίκη και οι γιατροί που επισκέφθηκα είναι εδώ..εσύ για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρεσαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!!!
Το σκέφτομαι το θέμα της επέμβασης εδώ και αρκετά χρόνια. Πέρσυ είχα στείλει σε πλαστικό φωτογραφίες μου για να μπορέσει να με ενημερώσει σχετικά διότι είμαι από επαρχία και είναι δύσκολη η πρόσβαση στην Αθήνα και μου τηλεφώνησε. Γενικότερα η συμπεριφορά του ήταν απότομη, ειδικά μόλις του έκανα την κρίσιμη ερώτηση. "Κατά πόσο θα είμαι εγώ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα;" Διότι αναρωτιώμουν αν υπάρχει η δυνατότητα με ειδικά προγράμμα σε υπολογιστή να διαμορφώσουν το αποτέλεσμα ώστε να έχω καποια εικόνα μου για το μετά. Ήταν κατηγορηματικός ότι αυτός δεν μπαίνει σε αυτήν την διαδικασία και ότι είναι αντιεπαγγελματικό. Γενικότερα ο τρόπος που μου μίλησε ήταν απίστευτα απότομος και τελικά δεν προχώρησα σε τίποτα.
Φέτος όμως τελικά κατάφερα να πάω Αθήνα σε άλλο χειρούργο, ο οποίος ήταν απίστευτα ευγενικός, αλλά και αυτός είχε την ίδια άποψη όσον αφορά στις φωτογραφίες του πριν και μετά, για το πως μπορεί να φαίνομαι, αλλά τουλάχιστον ήταν πιο μαλακός στην συμπεριφορά του και δεν θεώρησα πως το πρόσβαλα, όπως ο άλλος. Μάλιστα μου είπε ότι αυτό τον ρωτούν συνέχεια, αλλά η πολιτική του είναι να μην μπαίνει σε αυτή την διαδικασία με τον ενδιαφερόμενο, γιατί για το καθένα είναι κάτι μοναδικό . Γενικότερα παντως μου είπε ότι η περίπτωση μου είναι αρκετά απλή.
Εσείς γνωρίζετε αν οι πλαστικοί μπαίνουν στην διαδικασία να χρησιμοποιούν λογισμικά προγράμμα ώστε να σχεδιάζουν το αποτέλεσμα, πριν την επέμβαση; Εμένα αυτό με φοβίζει, κι αν δε μου αρέσει ως αποτέλεσμα τι γίνεται;;;;
Μην κολλας στο οτι δεν στην εκαναν στον υπολογιστη, δες δουλειες τους κ οποιος σου εμπνεει εμπιστοσυνη...το οτι θα στην φτιαξει καλα στον υπολογιστη εξαρταται απο τις ικανοτητες του στο φωτοσοπ, το οτι θα στην φτιαξει καλα στην εγχειρηση εξαρταται απο τις ικανοτητες του σαν γιατρος...θα του πεις πως την θες και την φανταζεσαι και ο γιατρος ξερει τι ταιριαζει στο προσωπο σου κ πως θα την κανει (εκτος αν εσυ θες π.χ την μυτη της τζουλια ρομπερτς).

Επίσης αυτο το 100% δεν υπαρχει, και ο καλυτερος γιατρος του κοσμου να ειναι δεν μποριε να προβλεψει πως θα αντιδρασει ο οργανισμος του ασθενη κ μπορει π.χ να βγει ενα "γρουμπαλακι" που να μην γνωριζει γιατι εμφανιστηκε (πολλοι απο εδω μεσα ανεφεραν κατι τετοιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ναι παιδιά αυτά με τον υπολογιστή είναι πιστεύω πιο πολύ για να δει ο ενδιαφερόμενος τι περίπου θέλει.. άλλο η ηλεκτρονική επεξεργασία κι άλλο η εγχείριση με σάρκα και οστά.

Παιδιά αυτές οι πλύσεις που αναφερετε πολλοι τι ειναι;για ποσο καιρο τις κανατε;τις προτεινουν ολοι οι γιατροι, γιατι ειδα οι περισσοτεροι που το αναφερουν εκαναν στο Σκ. Εμενα που δεν εκανα εκει δεν μου ειπε τπτ για πλυσεις απλα πηγαινω που κ που να μου την καθαρισει κ περιμενω...μετα απο πόσο καιρο μπορείτε να την φυσατε;

Εγώ δεν είχα κάνει ποτέ πλύσεις.. δεν ξέρω τι είναι, δεν είχε αναφέρει τίποτε ο γιατρός μου :P το άλλο που ρωτάς δεν το θυμάμαι γτ πέρασαν πολλά χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

snoopy_87

Νεοφερμένος

Η snoopy_87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Snoopy εγώ ζω Θεσσαλονίκη και οι γιατροί που επισκέφθηκα είναι εδώ..εσύ για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρεσαι???

Όχι για Αθήνα ενδιαφέρομαι εγώ... Πάντως όταν την κάνεις περιμένουμε τις εντυπώσεις σου και την εμπειρία σου. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nadja1770

Νεοφερμένος

Η nadja1770 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Υπάρχουν καλοί γιατροί, αλλά το ρίσκο της υπόθεσης με φοβίζει και μένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πάντως ειδα απο παλια ποστ οτι κανατε πλυσεις μολις βγαλατε τον ναρθηκα καθε 1-2 ωρες;:confused: δεν ειναι πολυ συχνα;εγω που ειμαι μετα απο 2 βδομαδες απο το χειρουργειο μου λεει ισως ειναι λιγο νωρις για πλυσεις γιατι δεν εχει δεσει ακομα η μυτη σου...απλα επειδη πηγα σε μια ωρλ να μου την καθαρισει μου ειπε να κανω πλυσεις...και εχω μπερδευτει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argi.argi

Νεοφερμένος

Η argi.argi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά!!!!Μπορεί να μου προτείνει κάποιος ενα καλό γιατρό θελω να φτιαξω το διάφραγμα αρρωσταίνω συχνα τελευταία με ιγμορίτιδα και επί ευκαιρία λέω να κάνω και τη πλαστικουλα μου αλλά φ ο β α μ α ι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

brainclog

Νεοφερμένος

Η brainclog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας!Ηρθα κι εγω να γραψω την εμπειρια μου.Λοιπον εκανα την περασμενη βδομαδα την επεμβαση και μπορω να πω οτι ηταν επιτυχια.Ειμαι σχεδον σοκαρισμενη γιατι ειχα ακουσει αρκετα ανησυχητικα που λογικα δεν θα λεγονται ετσι, ισως σε αλλους το ρισκο δεν βγαινει σε τοσο καλο,οποτε θα θεωρησω τον εαυτο μου τυχερο.Την εκανα στη γιατρο που ανεφερα και στο αλλο ποστ,μαλλον δεν επιτεπεται να πω στοιχεια ετσι κι αλλιως,αλλα χωρις να θελω να κανω διαφημιση ειλικρινα της ειμαι ευγνωμων.Κατ αρχην δεν καταλαβα τιποτα απο τη ναρκωση ,ποτε κοιμηθηκα ποτε ξυπνησα,ομως οι δυο πρωτες μερες ηταν ψιλοθανατος.Πονος δεν υπηρχε,ουτε καν πονοκεφαλοι που αναφερουν αλλοι,αλλα τα ματια μου ηταν τοσο πρησμενα που με το ζορι τα ανοιγα,συν οτι ανεπνεα μονο απ το στομα, και την πρωτη φορα που κοιταχτηκα στον καθρεφτη της τουαλετας στο νοσοκομειο με τους μωλωπες να καταλαμβανουν τα 2/3 του προσωπου μου ημουν σε φαση "ΤΙΕΚΑΝΑστονεαυτομου"(οκ,ειμαι τυπος που φρικαρει γενικως).Την πρωτη μερα την περασα στο νοσοκομειο σε κατασταση μισο-υπνου,αλλα και οι επομενες 3 ηταν δυσκολες,γιατι παραημουν πρησμενη για να εχω ορεξη να βγω εξω απ το σπιτι.(btw σιγουρα χρειαζεστε ατομο να σας βοηθαει φουλ ταιμ αυτες τις μερες,εγω ειχα τη μανα μου να φερνει ΟΛΗ την ωρα παγους,νερα,κομπρεσες,γαζες,φαρμακα-αν επρεπε να μετακινουμαι για να τα κανω ολα αυτα θα ηταν προβλημα)
Με το που υποχωρησαν τα πρηξιματα στα ματια (τωρα μια βρομαδα αργοτερα εχω απλα λιγη κιτρινιλα κατω απο τα ματια και μικρα αιματωματα στο βλεφαρο,που δεν φαινονται ιδαιτερα)αρχισα να πηγαινω στις υποχρεωσεις μου παρα το ναρθηκα.Στα πρακτικα τωρα,ο λογος που ειχα εξτρα πρηξιμο ειναι οτι τελικα παροτι ειχαμε πει για κλειστη μου εκανε ανοιχτη ρινοπλαστικη,απ αυτη με τα ραμματα και στο κατω ενδιαμεσο των ρουθουνιων (γνωστης ιατρικων ορων ας δωσει φωτα) γιατι στη διαρκεια της επεμβασης αποφασισε οτι μονο ετσι θα ειχε καλο αποτελεσμα.Τη μυτιτσα μου τη σηκωσε κατ αρχην,με αποτελεσμα να απελευθερωθει το πανω χειλος και να χασει το μονιμα μουστακαλιδικο σχημα που ειχε πριν (οποιος εχει γαμψομυτερη μυτη θα καταλαβει τι εννοω)και χτες που εβγαλα το ναρθηκα και εβαλα κατι αυτοκολλητα,την ειδα πανοραμικα.Δεδομενου οτι ηταν και πρησμενη,το αποτελεσμα μου αρεσε πολυ περισσοτερο απ οσο περιμενα,παρολο που το ανφας ειναι καπως πιο χοντροδεμενο απ οτι πριν,αλλα εξαφανιστηκε εντελως η ανισοτητα που ειχα στη μια μερια της μυτης,πραγμα που υπλογιζα οτι δεν θα γινοταν 100% και εκπληχθηκα ευχαριστα.το δε προφιλ με συγκινησε.Η διαδικασια με το καθαρισμα ηταν αρκετα φρικιαστικη,οχι ακριβως επωδυνη,ανατριχιαστικη κυριως.Γενικα δεν μπορω να πω στον κοσμο τολμηστε το χωρις να το σκεφτεσται,οχι μονο γιατι ειναι νωρις,επισης συνειδητοποιω οτι α.ισως εχουν λιγοτερο προβλημα απ το δικο μου,β.χειροτερο αποτελεσμα γ.σιγουρα ειναι διαδικασια και δ.χανεις στανταρ καποιες μερες-βδομαδες απο καθημερινες δραστηριοτητες(αναλογως την ενταση τους).Αλλα εγω το καταχαρηκα σε βαθμο κακουργηματος.Τελος ισως ειναι και θεμα αισθητικης ,εμενα μ αρεσουν κολασμενα ολες οι κιουτ σηκωτες μυτες και βρισκω πολυ αντιαισθητικες αυτες που κλινουν προς τα κατω,οποτε αν καποιος ειχε πολυ συγκεκριμενα στανταρ αλλου ειδους για το αποτελεσμα ισως να μην του αρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Με γεια η μυτούλα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Τη μυτιτσα μου τη σηκωσε κατ αρχην,με αποτελεσμα να απελευθερωθει το πανω χειλος και να χασει το μονιμα μουστακαλιδικο σχημα που ειχε πριν
εξαφανιστηκε εντελως η ανισοτητα που ειχα στη μια μερια της μυτης,πραγμα που υπλογιζα οτι δεν θα γινοταν 100% και εκπληχθηκα ευχαριστα.το δε προφιλ με συγκινησε.
Μπράβο σου και στη γιατρό σου τα μπράβο!! Όπως τα γράφεις θα πρέπει να έγινε μεγάλη θετική αλλαγή στο πρόσωπό σου!!! Ξέρω κι εγώ αυτό το συναίσθημα του να απελευθερώνεσαι από αυτό το χαρακτηριστικό που σου χαλάει το πρόσωπο και την ψυχολογία! Όσο για το πρήξιμο που βλέπεις και αισθάνεσαι μην ανησυχείς καθόλου! Είναι πολύ νωρίς και κάθε μέρα θα είσαι και καλύτερα!! Θα ερωτευτείς τον καθρέφτη :P:P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπερα και απο εμενα
εκανα διαφραγμα και ρινοπλαστικη σε στρατιωτικο νοσοκομειο
το λειτουργικο το νοιωθω οντως βελτιωμενο μπορω και αναπνεω απο την μυτη ανετα πλεον
με χαλασε η ρινοπλαστικη καθως ηθελα μια ισιωση απλα της μυτης και τιποτα αλλο
εγινε ισια αλλα στο τελος της μυτης εχει μια κλιση προς τα αριστερα και με χαλαει
ενω φαινεται ευθεια στο τελειωμα κατω φευγι αριστερα
ξεπριζεται μετα οφειλεται σε πρηξιμο ξερει κανεις?
και οσο αφορα επανεπεμβαση ρινοπλαστικης ειναι καλο να γινει η δεν κανει για δευτερη φορα?
στο διαφραγμα γινεται επανεπεμβαση?και μετα απο ποσο καιρο μπορει να γινει η ρινοπλαστικη η το διαφραγμα απο την πρωτη φορα
οποις ξερει να απαντησει
ευχαριστω

να σε ρωτησω σημερα εβγαλα και εγω το ναρθηκα απο την μυτη
κανεις καθολου πλυσεις με φυσιολογικο ορο εσυ η κατι αλλο?απλα ειδα το μνμ σου στο ποστ και σου εστειλα

melida ειδα το μυνημα σου στο φορουμ
να σε ρωτησω σου φευγει προς τα αριστερα εσενα στο τελειωμα της μυτης γτ και εμενα ετσι μου παει
απο πρηξιμο λες να ειναι η να το θεωρησω οτι ετσι θα μεινει
γτ αν μεινει ετσι ειναι γαμησετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
:eek: ενώ ήταν ίσιο το τελείωμα τώρα στράβωσε; ο γιατρός σου τι είπε γι αυτό;;;
πόσο καιρό έχει που το έκανες; σίγουρα δεν είναι ότι καλύτερο να κάνεις ξανά επέμβαση, αλλά μπορεί να να μη γίνεται διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ελα Tabby οχι δεν στραβωσε τωρα οταν βγηκε ο ναρθηκας και κοιταχτηκα στον καθρεφτη κατι δεν μου αρεσε απλα
στο τελειωμα της μυτης εκει που ειναι τα ρουθουνια δεν ξερω πως λεγεται εκει το σημειο εχει μια κλιση προς τα αριστερα
να μου πεις δεν φαινεται αλλα απο κοντα αν κατσω και ρωτησω καποιον ειναι ισια ι μυτη μου και το προσεξει θα μου πει κατω σου κανει μια κλιση προς τα αριστερα απλα
να μου πεις τωρα σιγα αλλα απο την στιμγ που λες στον αλλον σε πληρωνω και την θελω ευθεια καντην τοτε βρε μαλακα ευθεια απλα η ξηγησου σαν αντρας και πες δεν βγηκε εντελως ευθεια ελα να στην κανω ακομα καλυτερα σε 5-6-10 μηνες οχι να σου λεει ωραιο αποτελεσμα και μαλακιες
αφου δεν ειναι ευθεια
ελπιζω να ειναι πρηξιμο και με το καιρο να καλυτερευει θα δειξει ο καιρος αλλα πιστευω δεν την εκανε ευθεια
εσυ ικανοποιημενη?

*χτες εβγαλα τον ναρθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
δεν ξέρω να σου πω αν φαίνεται έτσι επειδή τώρα έβγαλες το νάρθηκα ή αν όντως προκλήθηκε ζημιά από λάθος του γιατρού ... Άσε κανένα δεκαήμερο να περάσει για να φύγει το αρχικό πρήξιμο και ξαναπήγαινε να το συζητήσεις μαζί του αν παραμένει το πρόβλημα. Κανονικά θα πρέπει να σου το διορθώσει χωρίς να πληρώσεις. εγώ είχα πρόβλημα μόνο στο πάνω μέρος.. πετούσε το κοκκαλάκι. οπότε χαμηλά δεν πειράχτηκε η μύτη μου. Έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένη. Πάνε πολλά χρόνια που έκανα την επέμβαση και ήταν από τις πιο σωστές αποφάσεις που πήρα. ελπίζω να ξεπεραστεί το πρόβλημά σου και να μη χρειαστεί να ταλαιπωρηθείς παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whiterday

Νεοφερμένος

Η Whiterday αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Η μύτη μετά την ρινοπλαστική μπορεί να πρηστεί ανομοιόμορφα και έτσι μπορεί να την βλέπεις στραβή. Αυτό συμβαίνει κυρίως στο ακρορίνιο, το μπροστινό-φουσκωτό μέρος της μύτης. Σε αυτή την περίπτωση μπορείς να ηρεμήσεις γιατί σχεδόν σίγουρα φταέι το πρήξιμο και η μύτη τελικά φαίνεται και πάλι ίσια.
Αν εννοείς, όμως, οτι φαίνεται στραβή η στυλίδα (ο κάτω χόνδρος που χωρίσει τα ρουθούνια) νομίζω οτι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι όντως στραβή.
Επειδή ακούγεται μικρό το πρόβλημα ρώτα τον γιατρό αν μπορεί να διορθωθεί με μη παρεμβατικό τρόπο τώρα που ειναι ακόμα νωρίς. (πχ νάρθηκα, μασαζ ή κάτι τέτοιο). Δεν ξέρω αν γίνεται, απλά λέω.

Αν δεν γίνεται κάτι τέτοιο και σε ενοχλεί τόσο πολύ μπορείς να κάνεις ξανα επέμβαση μετά απο 1 χρόνο τουλάχιστον. Είναι πιο δύσκολη η 2η εγχείρηση. Θα πρέπει να σκεφτείς καλά και να αποφασίσεις αν όντως αξίζει δεύτερη ταλαιπωρία, δεύτερο ρίσκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitrisggg

Νεοφερμένος

Ο dimitrisggg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Tabby και Whiterday καλησπερα
πηγα και σε εναν δευτερο ωρλ να με δει μου ειπε μια χαρα φαινεται η μυτη σου παρολο που δεν ξερω πως ηταν πριν
το κανονικα τι πρεπει να γινει Tabby ειναι αυτο που λες θα δειξει στο μελλον κατα ποσο εκανε καλη δουλεια
θα φανει απλα..Whiterday το σημειο που το βλεπω στραβο δεν ειναι απο κατω
για να σου δωσω να καταλαβεις ειναι πως ακουμπας το δαχτυλο σου σε κανενα παιδακι και του πιανεις την μυτη
σε αυτο το σημειο
φαντασου να βαλεις το δαχτυλο σου πανω στην μυτη λοιπον μετα τα μισα ιπαρχει μια ελαφρως κλιση προς τα αριστερα ο ΧΟΝΔΡΟΣ οπως τον αποκαλουν ο κατω ρινικος εχει μια κλιση προς τα αριστερα αυτο ειναι λογο πρηξιματος γνωριζεις??δες που εννοω
https://www.schools.ac.cy/klimakio/T...n/webquests/human_body_web_quest_st/nose.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mrlaki

Νεοφερμένος

Η mrlaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
καλησπερα παιδια. ειμαι καινουργια εδω.σας ανακαλυψα προσφατα(συγκεκριμενα πριν 3 μερες) και διαβασα ΟΛΕΣ τις σελιδες αυτου του θεματος.
Την τρίτη χειρουργηθηκα στην μυτη μου.Εκανα πλαστικη+διορθωση ρινικου διαφραγματος. Η επεμβαση εγινε απο 2 γιατρους. Ο ενας ειναι ΩΡΛ-χειρουργος ο οποιος μου διόρθωσε το διαφραγμα και ο αλλος ειναι πλαστικος.
Διαβαζοντας βεβαια εδω περα τοσες σελιδες περι αποτυχημενων πλαστικων επεμβασεων εχω πανικοβληθει και για το δικο μου αποτελεσμα.
Η μυτη μου ηταν αρκετα μεγαλη,με καμπουριτσα,λιγο μεγαλο το ακρορινιο(εκανε αυτο το στρογγυλο το γουρουνισιο,ξερετε,οχι ομως σε μεγαλο βαθμο) και μου τα διορθωσε ολα αυτα. Ακομα και κατω απ τον ναρθηκα φαινεται οτι εχει γινει δουλεια, παρολα αυτα αγχωνομαι πολυ για το τελικο αποτελεσμα:worry:
Οπως παρατηρω κατω απ τον ναρθηκα η μυτη φαινεται αρκετα σηκωμενη και φοβαμαι πολυ μηπως μεινει ετσι..Ο πατερας μου υποστηριζει πως αυτο συμβαινει επειδη ειναι ο ναρθηκας απο πανω + οι ταινιες που την κρατανε ετσι και οτι μολις μου τα αφαιρεσει ο γιατρος θα ''πεσει'' καπως η μυτη ...
Εσεις τι πιστευετε? και σε εσας το ίδιο εγινε?
(εδω να τονισω κιολας,πως δεν ζητησα απ τον γιατρο γαλλικη μυτουλα ανασηκωμενη,και ακομα και ο ιδιος ο γιατρος δν ειναι fan των γαλλικων μυτων)

Επισης θελω να ρωτησω κατι ακομη σε οσους εχουν ηδη υποβληθει σε ρινοπλαστικη και εχουν βγαλει τους ναρθηκες και ολα τα σχετικα.

Το πρηξιμο αυτο της μυτης που ολοι ειχατε(και ολοι εχουμε και θα εχουμε τον πρωτο καιρο) ηταν εμφανες και στους αλλους? Η μονο σε εσας? Σας ειπαν ποτε δηλαδη οτι φαινεται πρισμενη η μυτη? επισης,ακομη και με το πρηξιμο αυτο, φαινοταν χειροτερη απο την προηγουμενη σας μυτη?

Ειμαι πολυυυυ αγχωμενη,ποσο μαλλον ακομη που δεν εχω βγαλει τον ναρθηκα για να παρω μια ιδεα.φοβαμαι πολυυυ :(
το μονο που με χαροποιει ειναι πως απ το τριτο 24ωρο μετα το χειρουργειο δεν ειχα καθολου πριξημο ουτε στα ματια ουτε τιποτα. και απο μελανιες τιποτα,που σημαινει οτι ΜΑΑΑΑΛΛΟΝ εκανε προσεκτικη δουλεια...

Αυτα.
Θα εκτιμουσα πολυ οποιον μου απαντουσε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top