• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πόσο φοβάστε την ακτινοβολία που εκμπέμπουν τα κινητά;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Νόμος αντιστρόφων τετραγώνων...

Απο το 0.5 εκατοστό την ώρα που κάποιος μιλάει στα 30+ που το κρατάει στα χέρια το emf έχει το 1/3600 το περισσότερο της αρχικής του έντασης...

Σοβαρά;:confused: Ομολογώ ότι αυτό δεν το γνώριζα!:clapup: Ευχαριστώ!:) Με τηλεπικοινωνίες ασχολείσαι;:clapup:

Συμφωνω, περιπου τα ιδια λεμε! Ομως πιστευω οτι υπαρχουν πραγματα που μας καταστρεφουν την υγεια πολυ περισσοτερο και το χειροτερο ειναι οτι αυτα τα πραγματα δεν ειναι τοσο σημαντικα οσο η επικοινωνια! Ειναι σαν με λιγοτερα χρηματα να αγοραζεις κατι πιο χρησιμο :)

Σωστά, υπάρχουν πολλά πράγματα που μας καταστρέφουν περισσότερο την υγεία. Δε σημαίνει όμως ότι πρέπει να προσθέτουμε αλόγιστα νέες πηγές πρόκλησης βλαβών, έστω κι αν έχουν μικρή επίδραση. Κάποτε το άθροισμα όλων αυτών θα γίνει πιό μεγάλο κι από τις βλάβες που μας καταστρέφουν την υγεία πολύ περισσότερο όπως λες.

Πχ. Νέφος και κάπνισμα. Το νέφος κουβαλάει απίστευτες ποσότητες βλαβερών ουσιών κι όμως οι άνθρωποι υποφέρουν ή και πεθαίνουν από το κάπνισμα. Δε σημαίνει λοιπόν ότι κάποιος που μένει στην Αθήνα, θα είναι ακίνδυνο να αρχίσει το κάπνισμα αφού καταπίνει 700 καρκίνους ήδη από το νέφος.


Πανω κατω λεει οτι λεω και εγω αν δεν κανω λαθος! Δυστυχως δεν εχω το χρονο να το διαβασω ολοκληρο

Το ακριβώς αντίθετο λέει το άρθρο και θα ήθελα να ευχαριστήσω την io-io για το χρήσιμο αυτό κείμενο που μου άνοιξε τα μάτια.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
H Vodafone δημιούργησε ένα φυλλάδιο που εξηγεί αρκετά πράγματα για το πως λειτουργούν τα κινητά και ότι δεν υπάρχει λόγο να πανικοβαλλόμαστε.

Ναι μεν έχει δημιουργηθεί από εταιρία κινητής τηλεφωνίας αλλά αυτά που γράφει είναι βασισμένα σε απόψεις τρίτον :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ygeia_final.pdf
    2.3 MB · Εμφανίσεις: 226

aspire

Νεοφερμένος

Ο aspire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αφου δεν γνωριζω τι ακριβως γινετε:hmm: με το θεμα προσπαθω να το αποφευγω με handsfree και τετοια αλλα ,το μελλον θα δειξει "φευ"νεοελληνες ποιος ξερει τι μας περιμενει παλι.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ναι μεν έχει δημιουργηθεί από εταιρία κινητής τηλεφωνίας αλλά αυτά που γράφει είναι βασισμένα σε απόψεις τρίτον :)

Με συγχωρεις, το θεωρεις αξιοπιστο?
Δλδ, υπηρχε περιπτωση να πουν οτι τα κινητα προκαλουν βλαβες?

Να σου θυμισω τι ειχε γινει με τα τσιγαρα το '50?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δες και το αντίστοιχο κείμενο της ΕΕΤΤ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Να σου θυμισω τι ειχε γινει με τα τσιγαρα το '50?

τι ειχε γινει...?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
τι ειχε γινει...?:whistle:

Λεγαν τοτε για τα τσιγαρα, αυτα που σημερα λενε για τα κινητα.
Οτι δεν προκαλουν βλαβες, δεν εχει αποδειχτει η επικινδυνοτητα μπλα, μπλα, μπλα και καποιοι θησαυριζουν.
Περαστικα μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Τι ακριβώς μπορεί κάποιος να πάθει από την ακτινοβολία των κινητών; Θέλω να μου πείτε γιατί είναι το μόνο πράγμα που δεν ξέρω σχετικά με τα κινητά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πάρα πολύ...
Είμαι πολύ προσεχτικός με το δείκτη sar.:studying:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν με αγχώνει καθόλου άν ειναι να την πάθω την ζημειά θα την πάθω και απο τα τρόφημα άπο το οξυγόνο, άπο το κάπνησμα και μετά απο όλα αυτά σιγά μην τρελαθώ, δεν μπορούμε να ειμαστε ασφαλής με τίποτα όπως λέει και το ρητό όταν δεν μπορείς να άποφύγεις ένα βιασμό(ψυχικό τον άλλο δεν τον δέχομαι)χαλάρωσε και απόλαυσέ τον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Κανείς δεν μπορει να μου απαντήσει στο παρά πάνω post?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μήτσο, η έκθεση σε ακτινοβολία ενοχοποιήται για την ανάπτυξη όγκων στον εγκέφαλο, καρδιακών αρρυθμιών, αλλά και στείρωση στους άνδρες.
Ακόμα όμως δεν γνωρίζω κάποια αξιόπιστη μελέτη που να το αποδεικνύει αυτό για τα κινητά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ξαφνικά έχω μια ερώτηση

υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που ενώ πιστεύει ακράδαντα ότι τα κινητά δεν έχουν ΚΑΘΟΛΟΥ ακτινοβολία, θα το ακούμπαγε πάνω στην κοιλιά της εγκύου γυναίκας του? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
ξαφνικά έχω μια ερώτηση

υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος που ενώ πιστεύει ακράδαντα ότι τα κινητά δεν έχουν ΚΑΘΟΛΟΥ ακτινοβολία, θα το ακούμπαγε πάνω στην κοιλιά της εγκύου γυναίκας του? :hmm:
Ο μοναδικός άνθρωπος στον κόσμο που μπορεί να πιστεύει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να είναι κουφός, και να μην ξέρει να διαβάζει......:| :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ακτινοβολια εχουν.(Οχι ραδιενεργεια φυσικα...Κι αυτο το λεω γιατι εχω διαβασει πολλα χαριτομενα στο διαδικτυο)
Και τα κινητα οπως καθε ηλεκτρικη συσκευη (σχεδον) εχει ακτινοβολια.
Οποτε με αυτη την εννοια αθωο δεν ειναι.Απο εκει και περα οι ερευνες που μιλανε για τα κινητα να προκαλουν "ογκους" κτλ κτλ σε ινδικα χοιριδια κτλ κτλ, ειναι σωστες αλλα αβασιμες λογο του οτι την ακτινοβολια που λαμβανει το ανθρωπινο σωμα παροδικα σε ενα τοξο π.χ. 20ετων και η οποια μετατρεπετε σε θερμοτητα σψρις να βλαψει τα κυτταρα, τα πειραματοζωα την ειχαν δεχτη μαζεμενη σε μικροτερο "κυκλο" ωστε να διαικπεραιωθουν τα πειραματα.
(αυτο οσων αφορα τα πειρμαματαπου ειχαν γινει πριν απο κατι χρονακια με τα παραπανω ποντικακια)
Σε αυτο που λεει η Κ.Ε. φυσικα και δεν πρεπει να υπαρχει ανθρωπος με μυαλο που να το κανει αυτο (και για πολλη ωρα) γιατι απλουστατα αλλη η "κατασκευη" να το πω "μπακαλιστικα" ενος εμβρυου και αλλη αυτη ενος ενηλικα ανθρωπου.
Το κινητο με λιγα λογια δεν θελει υπερβολικη χρηση και ασκοπη χρηση του.
Και μαζι με το κινητο βαλτε και παρα πολλες αλλες συσκευες, για να μην φτασουμε στο παραδειγμα μιας φιλης μου που εκανε καθε μερα σχεδον πστολακι και παραπονιοταν για το κινητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το κινητο με λιγα λογια δεν θελει υπερβολικη χρηση και ασκοπη χρηση του.
Και μαζι με το κινητο βαλτε και παρα πολλες αλλες συσκευες, για να μην φτασουμε στο παραδειγμα μιας φιλης μου που εκανε καθε μερα σχεδον πστολακι και παραπονιοταν για το κινητο.
Πολύ σωστά!!!
Όλα θέλουν το μέτρο τους...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Και μαζι με το κινητο βαλτε και παρα πολλες αλλες συσκευες, για να μην φτασουμε στο παραδειγμα μιας φιλης μου που εκανε καθε μερα σχεδον πστολακι και παραπονιοταν για το κινητο.

Κι εγω το κανω αυτο..
Και χρησιμοποιω και δυο κινητα..
Και μενω και κοντα σε πυλωνες.

:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Κι εγω το κανω αυτο..
Και χρησιμοποιω και δυο κινητα..
Και μενω και κοντα σε πυλωνες.

:|
Αυτό είναι το χειρότερο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Τι είναι οι πυλονες?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top