Κόμμα Παιδεραστών

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μία συμμαθήτρια μου στο γυμνάσιο, 14 χρονών, είχε ολοκληρωμένη σχέση και κατάφερε να καταστρέψει το εσωτερικό γεννητικό της σύστημα ανεπανόρθωτα.

Έχει τύχει να ακούσω στο σχολείο την ομιλία μίας κυρίας επί του θέματος, σεξουαλικές σχέσεις ανηλίκων, και μας έχει πει αρκετές περιπτώσεις ανάλογης κατάληξης.

σουσπιρια θα συμφωνησω, εχω κι εγω μερικες περιπτωσεις αναλογες κατα νου..
θα ειχα κι αλλες αν δε σταματουσα να εχω επαφες με το συλλογο που ειχα τοτε φυσικα..

@κουε
τωρα θα πρεπει να βγαζουμε πηγες και βιβλιογραφια για τα δεδομενα κιολας? :P
ελα βρε κουε μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Και σε μια 30άρα ισχύει κάτι τέτοιο αν μιλάμε για βίαια πράξη, μήπως να αλλάξουμε κάτι. Επίσης τα αγοράκια των 12 ετών δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα.

Ακριβώς όπως είπε η ΚΕ δεν παίζει ρόλο μόνο η βίαια πράξη , μία κοπέλα που δεν έχει "αδιαθετήσει" δεν μπορεί να έχει σεξ γιατί είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα καταστραφεί 'εσωτερικά'

Χμ .... :whistle::whistle::whistle:
Το όριο από το 89 είναι τα 15 για τους ετερόφυλους και για 17 για τους ομοφυλόφιλους άντρες (για τις γυναίκες ομοφυλόφιλους δεν αναφέρει τίποτα)

Δεν το ήξερα, είχα την εντύπωση οτι είναι 18. Και πάλι θεωρώ οτι το 15 είναι κάπως "μικρό". Πιστεύω 16 το ελάχιστο θα έπρεπε να είναι το όριο αλλά αυτά είναι καθαρά δικές μου απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ακριβώς όπως είπε η ΚΕ δεν παίζει ρόλο μόνο η βίαια πράξη , μία κοπέλα που δεν έχει "αδιαθετήσει" δεν μπορεί να έχει σεξ γιατί είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα καταστραφεί 'εσωτερικά'
Αν και μου φαίνεται υπερβολικό ,το αφήνουμε αυτό το σημείο, μπορεί να είναι έτσι ...

Δεν το ήξερα, είχα την εντύπωση οτι είναι 18. Και πάλι θεωρώ οτι το 15 είναι κάπως "μικρό". Πιστεύω 16 το ελάχιστο θα έπρεπε να είναι το όριο αλλά αυτά είναι καθαρά δικές μου απόψεις.
Πριν όμως είπες για 18;
Γιατί είναι μικρό το 15; Και τι είναι αυτό που αλλάζει σε 365 μέρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Πριν όμως είπες για 18;
Γιατί είναι μικρό το 15; Και τι είναι αυτό που αλλάζει σε 365 μέρες;

Είπα 18 και ελάχιστο το 16 και επειδή δεν είναι 365 μέρες στα 35α χρόνια κάποιου αλλά είναι 365 μέρες εφηβείας (κατά κανόνα) οι αλλαγές είναι πολυάριθμες και σημαντικού "μεγέθους"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τι είναι αυτό που ένας 15χρόνος δεν το έχει και ένας 16χρόνος το έχει και παίζει τόσο ρόλο στο αν μπορεί να κάνει σεξ ή όχι;

Καταρχάς όλοι μας κάνουμε ένα λάθος.Το να συζητάμε σε πια ηλικία μπορεί να κάνει κάποιος κάτι από άποψη ψυχολογικής αντοχής είναι εντελώς άσκοπο. Μπορεί και κάποια που στα 30 αποφασίζει να κάνει σεξ μπορεί να την επηρεάσει τόσο ψυχολογικά με μη αναστρέψιμες ζημίες.

Το μόνο που έχει νόημα για εμένα είναι η εκπαίδευση και η προετοιμασία (σε καμία περίπτωση δεν εννοώ την μετάβαση Taboo, προκαταλήψεων ή και εγώ δεν ξέρω τι) των παιδιών από μικρή ηλικία έτσι ώστε να αποφασίσουν τα ίδια (ή οι ίδιοι) σε πια ηλικία επιθυμούν αλλά είναι και έτοιμα να κάνουν σεξ.

Το να λέμε ότι στα 18 μπορείς και στα 12 δεν μπορείς είναι εντελώς άσκοπο. Το ίδιο ισχύει και για τον νόμο. Για εμένα πρέπει να σκεφτούν ένα τρόπο για την δημιουργία ενός νομικού εμποδίου κατά της παιδεραστία που δεν θα έχει σχέση με νούμερο αλλά μπορεί να περιλάβει όλες τις περιπτώσεις που κάποιος/κάποια δεν θα είναι έτοιμος/έτοιμη για ερωτική επαφή επαφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το έχουμε αναφέρει και στο παρελθόν.
Οταν μιλάμε για ένα νόμο που θεσπίζεται, πρέπει να έχουμε κατά νου μας ότι αυτός ο νόμος είναι για να καλύπτει την πλειοψηφία κι όχι τις ειδικές περιπτώσεις.
Κατά πλειοψηφία λοιπόν, το σώμα του 16χρονου είναι έτοιμο ενώ του 15χρονου όχι.
Κι όσο κι αν είναι αθέατες κάποιες διεργασίες που γίνονται, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν.
Υπάρχουν παιδιά που σε ένα καλοκαίρι παίρνουν παράδειγμα 10 πόντους ύψος... τι διαφορά έχει λοιπόν ένα παιδί αρχές Μαΐου με το ίδιο παιδί αρχές Σεπτεμβρίου? Ολόκληρους 10 πόντους με ό,τι αυτό συνεπάγεται για την σωματική του διάπλαση/ανάπτυξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Τι είναι αυτό που ένας 15χρόνος δεν το έχει και ένας 16χρόνος το έχει και παίζει τόσο ρόλο στο αν μπορεί να κάνει σεξ ή όχι;

Τι είναι αυτό που ένας 14χρόνος δεν το έχει και ένας 15χρόνος το έχει και παίζει τόσο ρόλο στο αν μπορεί να κάνει σεξ ή όχι;
Τι είναι αυτό που ένας 13χρόνος δεν το έχει και ένας 14χρόνος το έχει και παίζει τόσο ρόλο στο αν μπορεί να κάνει σεξ ή όχι;
Τι είναι αυτό που ένας 12χρόνος δεν το έχει και ένας 13χρόνος το έχει και παίζει τόσο ρόλο στο αν μπορεί να κάνει σεξ ή όχι;

[...]

who draws the line?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το έχουμε αναφέρει και στο παρελθόν.
Οταν μιλάμε για ένα νόμο που θεσπίζεται, πρέπει να έχουμε κατά νου μας ότι αυτός ο νόμος είναι για να καλύπτει την πλειοψηφία κι όχι τις ειδικές περιπτώσεις.
Κατά πλειοψηφία λοιπόν, το σώμα του 16χρονου είναι έτοιμο ενώ του 15χρονου όχι.
Άρα ο νόμος είναι λάθος.-
Αφού θέλουμε να προστατεύσουμε άτομα που δεν είναι έτοιμα από το σεξ τότε αντί για να θεσπίσουμε νόμους από τους όποιους βάζουμε ηλικιακά όρια ας προσπαθήσουμε να φτιάξουμε έναν νόμο το ποίο θα βασίζεται σε κάποιο άλλο μοτίβο.
Τι είναι αυτό που ένας 14χρόνος δεν το έχει και ένας 15χρόνος το έχει και παίζει τόσο ρόλο στο αν μπορεί να κάνει σεξ ή όχι;
Τι είναι αυτό που ένας 13χρόνος δεν το έχει και ένας 14χρόνος το έχει και παίζει τόσο ρόλο στο αν μπορεί να κάνει σεξ ή όχι;
Τι είναι αυτό που ένας 12χρόνος δεν το έχει και ένας 13χρόνος το έχει και παίζει τόσο ρόλο στο αν μπορεί να κάνει σεξ ή όχι;
ΑΚΡΙΒΩΣ για να μην οδηγούμαστε σε τέτοιους κύκλους πρέπει να αλλάξει το στυλ του ορίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Άρα ο νόμος είναι λάθος.-
Αφού θέλουμε να προστατεύσουμε άτομα που δεν είναι έτοιμα από το σεξ τότε αντί για να θεσπίσουμε νόμους από τους όποιους βάζουμε ηλικιακά όρια ας προσπαθήσουμε να φτιάξουμε έναν νόμο το ποίο θα βασίζεται σε κάποιο άλλο μοτίβο.

Ποιο θα μπορούσε να είναι αυτό το άλλο μοτίβο; Αν τα όργανα αναπαραγωγής έχουν το τάδε μέγεθος, σχήμα, μήκος; Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ξέρω αλλά όχι δεν το προς τα εκεί αφού μιλάμε καθαρά για ψυχολογικούς λόγους.

Για θέμα ανατομικούς λόγους βάζουμε απλά ένα κατώτερο όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αφού θέλουμε να προστατεύσουμε άτομα που δεν είναι έτοιμα από το σεξ τότε αντί για να θεσπίσουμε νόμους από τους όποιους βάζουμε ηλικιακά όρια ας προσπαθήσουμε να φτιάξουμε έναν νόμο το ποίο θα βασίζεται σε κάποιο άλλο μοτίβο.
[...]
ΑΚΡΙΒΩΣ για να μην οδηγούμαστε σε τέτοιους κύκλους πρέπει να αλλάξει το στυλ του ορίου.

τι εννοείς δλδ όταν λες να αλλάξει το στυλ του ορίου? αντί να είναι ευθεία γραμμή, να γίνει π.χ. ημιτονοειδής συνάρτηση? δε σε ειρωνεύομαι, απλα δε σε εννοώ. αν θες εξήγησε μας το σκεπτικό σου και τις κατευθυντήριες γραμμές σου αν ήσουν νομοθέτης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ένα σώμα αναπτύσσεται και αλλάζει με ρυθμούς γεωμετρικής προόδου κατά την ηλικία των 0-4 χρονών και κατά την ηλικία των 12-18 χρονών (ανάλογα με το πότε περνάει ο καθένας την εφηβία).

Το θεωρούσα αυτονόητο αυτό. Διορθώστε με αν κάνω λάθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τι εννοείς δλδ όταν λες να αλλάξει το στυλ του ορίου? αντί να είναι ευθεία γραμμή, να γίνει π.χ. ημιτονοειδής συνάρτηση? δε σε ειρωνεύομαι, απλα δε σε εννοώ. αν θες εξήγησε μας το σκεπτικό σου και τις κατευθυντήριες γραμμές σου αν ήσουν νομοθέτης...
Απλό, τώρα λέμε κάποιος είναι έτοιμος για σεξ μετά τα Χ (Ο νομοθέτης λέει μετά τα 15 οι περισσότεροι εδώ λένε 16-18). Όμως υπάρχουν πολλααααααααα παραδείγματα που κάποιος έκανε σεξ μετά το όριο και του δημιούργησε κάποια ψυχολογικά προβλήματα και ίσως χωρίς "θεραπεία"

Αρά η λύση δεν είναι η ηλικία.
Επειδή ο νόμος φαντάζομαι ότι δεν θέλει σε καμία περίπτωση να απαγορέψει το σεξ με νεαρά άτομα αλλά επιθυμεί να προστατέψει τα άτομα που δεν είναι έτοιμα να βρουν έναν άλλο τρόπο (όχι ηλικιακό) που θα περικλείει περισσότερες περιπτώσεις.

Ποίος θα είναι ο τρόπος αυτός; Δεν ξέρω ... για αυτό δεν έχουμε όμως τους ψυχολόγους, Γιατρούς κτλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Οι γιατροί και οι ψυχολόγοι συνήθως επεμβαίνουν μετά το "λάθος" για να διορθώσουν τις "πληγές" και να καλύψουν τις "αποκλίσεις" από το σωστό.

Ωστόσο είναι σα να λες οτι θα μπορούσαμε να καταργήσουμε τον νόμο που απαγορεύει σε έναν άνθρωπο να να σκοτώνει έναν άλλο και να καταστείλουμε αυτό το έγκλημα με παροχή παιδείας, ψυχανάλυσης ή δεν ξέρω τι στον υποψήφιο δολοφόνο.

Επειδή όπως είπες οι νόμοι είναι για να προστατεύουν τα "απροετοίμαστα" παιδιά ή τα "ανενημέρωτα" ή τα "παραμελημένα" είναι αναγκαίοι. Αν το ψάξεις θα βρεις πολλές περιπτώσεις κοριτσιών που έχουν παραπλανηθεί από ενήλικες και το ρήμα "παραπλανηθεί" δεν αναιρείται ούτε στην περίπτωση που οι ανήλικες κοπέλες ήταν έτοιμες ψυχολογικά ή πέρασαν καλά.

Αν έβλεπες έναν 50αρη να κάνει σεξ με μία κοπέλα 12 χρονών, και σου έλεγε η κοπέλα οτι ήταν έτοιμη ψυχολογικά και οτι δεν είχε πρόβλημα γι αυτήν την επαφή θα το προσπερνούσες στο "νόμιμο";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εχω την εντύπωση οτι για να ιδρυθεί ένας πολιτικός φορέας θα πρέπει στο καταστατικό του να πρεσβεύει ήθη και έθιμα που δεν βρίσκονται απέναντι στην κείμενη νομοθεσία.
Οχι μόνο αυτό, αλλά θα πρέπει επίσης να περιγράφει και τις βασικές αρχές του, που κάθε άλλο παρά παρόμοιου ύφους θα πρέπει να είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ά. Αν έβλεπες έναν 50αρη να κάνει σεξ με μία κοπέλα 12 χρονών, και σου έλεγε η κοπέλα οτι ήταν έτοιμη ψυχολογικά και οτι δεν είχε πρόβλημα γι αυτήν την επαφή θα το προσπερνούσες στο "νόμιμο";
Αν με έπειθε ότι πράγματι το ήθελε ναι ... Δεν έχω δικαίωμα να επεμβαίνω στις επιθυμίες κανενός;

Όμως στην σημερινή εποχή που η μόνη επίσημη εκπαιδευτική ενημέρωση που λαμβάνει ένας 12χρόνος αφορά το σχήμα των γενετική οργάνων νομίζω είναι λίγο απίθανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Για θέμα ανατομικούς λόγους βάζουμε απλά ένα κατώτερο όριο.

Tο οποίο έχει θεσπιστεί ήδη... Και δεν θεσπίστηκε τυχαία....
Μιλάμε για εφηβεία, που η ανάπτυξη γίνεται με ραγδαίους ρυθμούς...το ίδιο άτομο αλλάζει από την μία μέρα στην άλλη... Δεν μπήκε τυχαία αυτή η ηλικία...

Και σόρρυ αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι ένα κορίτσι 12 χρονών -που στα δικά μου μάτια είναι παιδί- γούσταρε και έκανε σεξ με ένα 50αρή... Με τον πατέρα της δηλαδή πάνω - κάτω ...υπάρχει πρόβλημα και μεγάλο... Και το έχουν και οι δύο για εμένα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλήθεια αν ένας 12χρονος κάνει σεξ με μια 12χρονη τι γίνεται (νομικά);
Πάντα την είχα αυτή την απορία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είναι παράνομο ...

Και λογικά την πληρώνουν τα αγοράκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Αλήθεια αν ένας 12χρονος κάνει σεξ με μια 12χρονη τι γίνεται (νομικά);
Πάντα την είχα αυτή την απορία.

Το βγάζουν στις ειδήσεις I guess, όπως τους γάμους μεταξύ αθίγγανων.

Είναι παράνομο ...

Και λογικά την πληρώνουν τα αγοράκια

Φαντάζομαι ότι σε τέτοιες περιπτώσεις σπάνια την πληρώνει ανήλικος, geez.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top