Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Ζυγός με ταύρο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
ζυγός με αιγόκερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Γιατί ασχολείστε με την αστρολογία?Με μία αναζήτηση στο google θα διαπιστώσετε οτι είναι μία μεγάλη απάτη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danopfin95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
δεν εχω ιδεα απο ζωδια αλλα ειμαι ζυγος με κρυο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PennyKinti

Νεοφερμένος

Η PennyKinti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Κριός με Ταύρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πολλα κερατααα...:P

κριος με Λεοντα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Η Απάτη της Αστρολογίας



Η αστρολογία δεν είναι επιστήμη είναι απλά μία απάτη. Τα χαρακτηριστικά των ζωδίων έχουν διατυπωθεί τόσα γενικόλογα που οποιοδήποτε ζώδιο κι αν κοιτάξεις θα δεις μέσα τον εαυτό σου. Είναι πραγματικά αδύνατο τα άστρα να καθόριζουν το τρόπο συμπεριφοράς μας ή ακόμα και το τι θα συμβεί την σήμερα, αύριο, σε ένα μήνα ή σε ένα χρόνο. Είναι μία εμπορική απάτη.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
ΛΟΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ

Τι λένε συνήθως τα ζώδια όταν είναι ερωτευμένα;!…μα πάρα πολύ ερωτευμένα!


ΚΡΙΟΣ
«Αγάπη είναι όταν η ευτυχία του άλλου είναι πιο σημαντική από τη δική σου.»
«Δεν αναρωτήθηκα στιγμή αν σ’ αγαπώ. Απλώς το ξέρω.»
«Είμαι τρελός για σένα. Αλλά αγάπη χωρίς τρέλα, δεν είναι αγάπη.»
ΤΑΥΡΟΣ
«Μαζί θα χαρούμε όλες τις απολαύσεις της ζωής.»
«Θα περνάμε αγκαλιά τις κρύες νύχτες του χειμώνα, θα σε ζεσταίνω με το κορμί μου.»
«Σ’ αγαπώ γιατί είσαι εσύ. Τι άλλο θέλεις να σου πω;»
ΔΙΔΥΜΟΙ
«Με εμπνέεις τόσο, που για χάρη σου έγραψα ένα ποίημα. Λέγεται ‘’Σ’ αγαπάω, μ’ ακούς;’’»
«Δεν σε αγαπώ επειδή σε χρειάζομαι, αλλά σε χρειάζομαι επειδή σε αγαπώ.»
«Προσπαθώ να μη σ’ αγαπώ τόσο, αλλά όσο προσπαθώ, τόσο περισσότερο σε ερωτεύομαι.»
ΚΑΡΚΙΝΟΣ
«Θα σ’ αγαπώ για μια αιωνιότητα.»
«Μου είναι τόσο δύσκολο κάθε φορά που αποχωριζόμαστε, έστω κι αν είναι για μερικές ώρες.»
«Αγάπη είναι να μη φοβάσαι να αποκαλύψεις τις αδυναμίες σου στον άλλο.»
ΛΕΩΝ
«Θα σε έχω κορόνα στο κεφάλι μου.»
«Δεν αγαπάς κάποιον για την εμφάνισή του, για το στιλ του, για το ωραίο αυτοκίνητο, αλλά γιατί κάνει την καρδιά σου να τραγουδά.»
«Ακόμα κι αν σε χάσω, θα έχω ζήσει τη χαρά ότι σε αγάπησα.»
ΠΑΡΘΕΝΟΣ
«Αγαπώ τα ελαττώματά σου όσο και τα προτερήματά σου.»
«Αγάπη για μένα σημαίνει πάνω απ’ όλα εμπιστοσύνη.»
«Για μένα δεν είσαι μια επιλογή αλλά μια προτεραιότητα.»
ΖΥΓΟΣ
«Σε σκεφτόμουν και ξαγρυπνούσα, και στο λίγο που κοιμήθηκα, πάλι εσένα ονειρεύτηκα.»
«Η αγάπη είναι ένα παιχνίδι όπου παίζουν δύο και κερδίζουν και οι δύο.»
«Σου παραδίνω την καρδιά μου, αλλά σε παρακαλώ, πρόσεξε μη μου τη ραγίσεις.»
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
«Θα σε θέλω ερωτικά πάντα, όπως την πρώτη φορά.»
«Μαζί μου δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.»
«Αγάπη είναι όταν μπορείς να αποκαλύψεις στον άλλο τα πιο σκοτεινά σου μυστικά, γιατί ξέρεις πως τίποτα δεν θα τον κάνει να πάψει να σε αγαπά.».
ΤΟΞΟΤΗΣ
«Θα σε πάω στην άκρη του κόσμου.»
«Δεν έχω νιώσει έτσι για κανέναν άλλο/άλλη που έχω γνωρίσει.»
«Ακόμα κι όταν είσαι μακριά, σε νιώθω βαθιά μέσα στην καρδιά μου.»
ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
«Σ΄ αγαπώ γι’ αυτό που γίνομαι όταν είμαι κοντά σου.»
«Όλα μου τα πλούτη είναι η αγάπη μου για σένα.»
«Για μένα αγάπη είναι να κοιτάζουμε και οι δυο προς την ίδια κατεύθυνση.»
ΥΔΡΟΧΟΟΣ
«Για μένα αγάπη σημαίνει να αφήνεις τον άλλο ελεύθερο.»
«Δεν υπάρχουν λόγια να σου εκφράσω αυτό που νιώθω για σένα.»
«Ποτέ δεν ένιωσα κανέναν τόσο κοντά μου όσο εσένα.»
ΙΧΘΕΙΣ
«Από τότε που μπήκες στη ζωή μου, όλος ο κόσμος μεταμορφώθηκε.»
«Καλύτερα έξω από τον Παράδεισο μαζί σου, παρά στον Παράδεισο χωρίς εσένα.»
«Μπορείς να κλείσεις τα μάτια σε αυτά που δεν θες να δεις, αλλά δεν μπορείς να κλείσεις την καρδιά σου σε αυτά που δεν θες να νιώσεις… Σ’ αγαπώ.»


πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
ΛΟΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΩΝ
ΔΙΔΥΜΟΙ
«Με εμπνέεις τόσο, που για χάρη σου έγραψα ένα ποίημα. Λέγεται ‘’Σ’ αγαπάω, μ’ ακούς;’’»


Α! Ναι! Αυτό το λέω με τα ίδια ακριβώς λόγια, όταν είμαι ερωτευμένη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Α! Ναι! Αυτό το λέω με τα ίδια ακριβώς λόγια, όταν είμαι ερωτευμένη! :P
Αν σου αρεσει ο Σαλαμπάσης ίσως....:P:P:P

Αυτα τα θεωρω απλα αστεια -τα των ζωδίων- ....αλλα ειναι αρκετα χαριτωμενα για σχολιασμούς....ειδικα οταν πεφτουν μεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
τα διδύμια είναι τα καλύτερα παιδιά! :P :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΖΩΔΙΩΝ
ΚΡΙΟΣ
Κατα βάθος είστε χοντροκέφαλοι και συντηρητικοί άνθρωποι και αυτό σημαίνει ότι είστε κότες!!! Φοβάστε την ίδια σας την σκιά και δεν είχατε ποτέ γκόμενο/α που δεν τον καταπιέσατε. Χρησιμοποιείτε μόνο Windows γιατί φοβάστε να δοκιμάσετε το Linux. Κανένας Κριός δεν έκανε ποτέ κάτι το σημαντικό για κάποιον άλλον. Πάνω από όλα ο εαυτούλης σας. Καλύτερα για όλους θα ήτανε να αυτοκτονήσετε. Όταν βάλετε κάτι στο μάτι κουτουλάτε ακόμη επάνω και σε τοίχο για να το αποκτήσετε. Γενικά είστε βλαμμένοι από γεννησιμιού σας.
ΤΑΥΡΟΣ
Έχετε μεγάλη υπομονή και ηρεμία και αυτό γιατί είστε παντελώς ηλίθιοι και γι´αυτό επιμένετε πάντα στις απόψεις σας. Δεν καταλαβαίνετε πότε πρέπει να το βουλώσετε. Τρώτε χοντρά κολλήματα και σας κοροϊδεύουν όλοι. Είστε γενικά φαιδρά και αξιολύπητα άτομα, που νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα. Ζείτε για να τρώτε και για να αρπάζετε χρήματα. Στυγνοί εκμεταλλευτές από γεννησιμιού σας. Το φαγητό είναι το μόνο που σας προκαλεί ευχαρίστηση μετά από το σεξ που το κάνετε για να αρπάξετε υλικά αγαθά και φαγητό. Από το πολύ λίπος έχετε φρακάρει τον εγκέφαλο σας.
ΔΙΔΥΜΟΙ
Είστε κλασσικοί ψευτοδιανοούμενοι, μαλακοπίτουρες. Διπρόσωπα γουρούνια και σας μισούν όλοι. Είστε σφιχτοχέρηδες και δεν έχετε πραγματικούς φίλους. Έχετε μία τάση για παθητικό σοδομισμό και αιμομιξία. Λέτε αρλούμπες και αλλάζετε τις ηλίθιες απόψεις σας κάθε 10 δευτερόλεπτα. Άπιστοι και ξερόλες, οι πιο κακοί όλων. Ακόμη και ο σκορπιός είναι υποδιέστερός σας στην κακία. Οι περισσότεροι Δίδυμοι είστε αδελφές και λεσβίες. Είστε ανώμαλοι και ψυχεδελικοί.
ΚΑΡΚΙΝΟΣ
Είστε κλαψιάρηδες και αναποφάσιστοι. Είστε παντελώς άχρηστοι και δεν πετυχαίνετε τίποτα ποτέ. Οι περισσότεροι Καρκίνοι που καταλήγουν στη φυλακή, είναι από βλακεία. Αγαπάτε το χρήμα περισσότερο και από το τομάρι σας και τρέμει το χέρι σας όταν πρέπει να πληρώσετε. Δίνετε λεφτά μόνο αν είναι να πάρετε. Η τσιγγουνιά σας δεν έχει ταίρι. Τα μόνα χρήματα που ξοδεύετε χωρίς ενοχές, είναι για την πάρτη σας. Το κλάμα είναι η ειδικότητά σας και η γκρίνια σας, σας καταντά ανυπόφορους.
ΛΕΩΝ
Είστε γεννημένοι ηγέτες. Βέβαια αυτό το νομίζετε μόνο εσείς. Όλοι οι άλλοι έχουν αντίθετη άποψη. Είστε ματαιόδοξοι και δεν αντέχετε αντικειμενική κριτική. Προσπαθείτε να επιβάλετε τα πιστεύω σας με απολυταρχικό τρόπο. Οι περισσότεροι Λέοντες έχουν σαν χόμπι το σεξ. Μπορείτε να γίνετε άνετα τύρρανοι, αν δεν σας προσκυνήσουν και το χειρότερό σας, είναι να σας αγνοούνε. Γενικά είστε εύκολο θύμα αρκεί να σας κολακέψουνε. Είστε σνόμπ, ψωνάρες και επιδειξιομανείς.
ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Είστε ψυχροί τύποι. Αυτό συμβαίνει γιατί είσαστε ρεμάλια. Είστε εξπέρ στο να φορτώνετε τις ευθύνες σας στους άλλους και να κριτικάρετε τους πάντες εκτός από τον εαυτό σας. Σας παίρνει ο ύπνος την ώρα του σεξ και προτιμάτε τον παθητικό ρόλο, γιατί θέλει λιγότερη προσπάθεια. Πέρα από τη δική σας λογική δεν υπάρχει άλλη και μπορείτε να γίνετε άνετα γουρούνια, αν δε θέλετε πια κάποιον κοντά σας. Αγαπημένο σπορ η πικρόχολη κριτική.
ΖΥΓΟΣ
Είστε καλλιτεχνικοί τύποι.. Δεν έχετε καμία επαφή με την πραγματικότητα και ζείτε μεταξύ πραγματικότητας και φαντασίας. Δεν κάνετε ποτέ περιουσία γιατί είστε ανίκανοι και σπάταλοι. Οι γυναίκες Ζυγοί έχουν περίεργα γούστα και ανισόρροπες απαιτήσεις από όλους. Οι άντρες Ζυγοί αρέσκονται στην αυτοϊκανοποίηση μπροστά σε καθρέφτη. Στο σεξ οι επιδόσεις των Ζυγών είναι για γέλια. Είστε ανίκανοι ν´αγαπήσετε και ο μόνος λόγος που είστε με κάποιον είναι γιατί τρέμετε την μοναξιά. Οι γυναίκες Ζυγοί γίνονται εύκολα πόρνες πολυτελείας και οι άνδρες το ίδιο. Δεν υπάρχει πιο ηλίθιο ζώδιο.
ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Οι χειρότεροι όλων! Είστε κουτοπόνηροι και υποχθόνιοι και προσπαθείτε με δόλια μέσα να ανεβείτε επαγγελματικά. Είστε αναίσθητοι και αν φτάσετε ψηλά θα είναι γιατί είστε γλυφτρόνια και τομάρια. Οι γυναίκες Σκορπιοί κάνουν καριέρα ως striper, ενώ οι άνδρες είναι πλασμένοι για δήμιοι. Θα έπρεπε να σας δολοφονούν σε νεαρή ηλικία. Είστε τόσο εκδικητικοί που παρασύρετε και τον εαυτό σας στην καταστροφή. Ζείτε και κοιμόσαστε με το μυαλό σας στο σεξ ,την εκδίκηση και τις αρπαχτές.
ΤΟΞΟΤΗΣ
Είστε άτομα με ανεπτυγμένη αίσθηση της περιπέτειας. Είστε οι κλασσικοί αισιόδοξοι μ@@@@ς. Έχετε μία ανεμελιά που οφείλεται στο γεγονός ότι είστε καθυστερημένοι και χαζοχαρούμενοι. Είστε ολότελα άχρηστοι και ατάλαντοι. Οι περισσότεροι Τοξότες είναι ρεμάλια. Τυχοδιόκτες και προικοθήρες. Από νεαρή ηλικία ζούνε σε βάρος των άλλων, γονιών, φίλων, αγαπητικών. Είστε εκνευριστικά χαρούμενοι και όλοι θέλουν να σας σπάσουν στο ξύλο. Δεν θυμάστε πόση σεξουαλική ζωή έχετε από το πολύ αλκοόλ. Θέλετε να ζείτε στα πλούτη, αρκεί να τα πληρώνουν όλα οι άλλοι και το απαιτείτε με θρασύτητα και αγένεια που είναι τα χαρακτηριστικά σας..
ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
Είστε μεγαλομανείς και παρτάκηδες και πουλάτε και την ίδια την μάνα σας για να πετύχετε τους στόχους σας. Σας αρέσει να σκαλίζετε τη μύτη σας. Είστε αναιδείς, φαντασμένοι και καθίκια. Προσπαθείτε να δώσετε την εντύπωση ότι είστε καλλιεργημένοι, ενώ είστε μπουρτζόβλαχοι. Στόχος σας μια καλή κοινωνική θέση με οποιοδήποτε τίμημα. Σύνθημά σας ο θάνατός σου, η ζωή μου.
ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Οι Υδροχόοι είστε φοβερά δημιουργικοί και εφευρετικοί. Σπάτε τα αρχίδια όλων, με τις περίεργες ιδέες σας. Είστε μανιακοί και ξεροκέφαλοι. Έχετε ροπή στην κοπρολαγνεία το ξύλο και συνήθως είστε αμφισεξουαλικοί. Σας αρέσει το Frisbee και οι περισσότεροι Υδροχόοι είναι στα ψυχιατρείο. Εκεμεταλλέυεστε τους πάντες και εχετε πολλούς φίλους γιατι δεν μπορείτε να μείνετε μόνοι. Γενικά είστε για δέσιμο.
ΙΧΘΕΙΣ
Είστε φτερό στον άνεμο. Αυτό σημαίνει ότι είστε ανίκανοι.. Γκρινιάζετε συνεχώς και τα περιμένετε όλα από τους άλλους, χωρίς να προσφέρετε τίποτα. Είστε νευρωτικοί, εγωιστές και παλιοχαρακτήρες. Οι γυναίκες Ιχθείς είναι κατίνες, συμφεροντολόγες και ύπουλες. Γεννημένοι παράσιτα που αρέσκονται να ζούνε από το αίμα του άλλου. Ζείτε στην κοσμάρα σας και καταντάτε πρεζόνια και αλκοολικοί γιατί φοβάστε τα δύσκολα. Δε χαλάτε χατήρια πείθοντας όλους ότι είστε καλά παιδιά, ενώ στην ουσία αποβλέπετε να σας έχουν ανάγκη και να τους τα πάρετε όλα αργότερα. Γεννημένοι χέστηδες.

Ενημερωτικά είναι απλά χιουμοριστικό...
Εδώ το βρήκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΖΩΔΙΩΝ

ΔΙΔΥΜΟΙ
Είστε κλασσικοί ψευτοδιανοούμενοι, μαλακοπίτουρες. Διπρόσωπα γουρούνια και σας μισούν όλοι. Είστε σφιχτοχέρηδες και δεν έχετε πραγματικούς φίλους. Έχετε μία τάση για παθητικό σοδομισμό και αιμομιξία. Λέτε αρλούμπες και αλλάζετε τις ηλίθιες απόψεις σας κάθε 10 δευτερόλεπτα. Άπιστοι και ξερόλες, οι πιο κακοί όλων. Ακόμη και ο σκορπιός είναι υποδιέστερός σας στην κακία. Οι περισσότεροι Δίδυμοι είστε αδελφές και λεσβίες. Είστε ανώμαλοι και ψυχεδελικοί.

Όπα!:oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Ταύρος

ΤΑΥΡΟΣ
Έχετε μεγάλη υπομονή και ηρεμία και αυτό γιατί είστε παντελώς ηλίθιοι και γι´αυτό επιμένετε πάντα στις απόψεις σας. Δεν καταλαβαίνετε πότε πρέπει να το βουλώσετε. Τρώτε χοντρά κολλήματα και σας κοροϊδεύουν όλοι. Είστε γενικά φαιδρά και αξιολύπητα άτομα, που νομίζουν ότι ξέρουν τα πάντα. Ζείτε για να τρώτε και για να αρπάζετε χρήματα. Στυγνοί εκμεταλλευτές από γεννησιμιού σας. Το φαγητό είναι το μόνο που σας προκαλεί ευχαρίστηση μετά από το σεξ που το κάνετε για να αρπάξετε υλικά αγαθά και φαγητό. Από το πολύ λίπος έχετε φρακάρει τον εγκέφαλο σας.

Με Λέοντα
ΛΕΩΝ
Είστε γεννημένοι ηγέτες. Βέβαια αυτό το νομίζετε μόνο εσείς. Όλοι οι άλλοι έχουν αντίθετη άποψη. Είστε ματαιόδοξοι και δεν αντέχετε αντικειμενική κριτική. Προσπαθείτε να επιβάλετε τα πιστεύω σας με απολυταρχικό τρόπο. Οι περισσότεροι Λέοντες έχουν σαν χόμπι το σεξ. Μπορείτε να γίνετε άνετα τύρρανοι, αν δεν σας προσκυνήσουν και το χειρότερό σας, είναι να σας αγνοούνε. Γενικά είστε εύκολο θύμα αρκεί να σας κολακέψουνε. Είστε σνόμπ, ψωνάρες και επιδειξιομανείς.


χμμμ... :hmm::redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Υδροχόος με Κριό :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Χαχαχα έχουν βγάλει τόσα πράγματα για τα ζώδια που καταντάει λιγάκι αστείο αλλά τέλος πάντων ας δούμε πως χωρίζουν τα ζώδια και πως αντιδρούν σε μια καμένη λάμπα. :P

ΠΩΣ ΧΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΖΩΔΙΑ...:redface:

ΚΡΙΟΣ
« Το ξέρω, θα σου είναι πολύ δύσκολο. Θα σου λείπω, θα υποφέρεις και
ενδεχοµένως θα πέσεις και στα ναρκωτικά. Δεν γίνεται όµως αλλιώς. Φεύγω.
Τώρα µπορείς να αυτοκτονήσεις.»

ΤΑΥΡΟΣ
Μήπως να το ξανακοιτούσαµε; Ίσως πρέπει να το ξανασκεφτούµε. Πάµε για
κάνα καφέ να το ξανασυζητήσουµε;»

ΔΙΔΥΜΟΙ
« 'Έσπαγα το κεφάλι µου να θυµηθώ τι είχα ξεχάσει. Α! Ναι. Χωρίζουµε.
Φεύγω, έχω προπόνηση.»

ΚΑΡΚΙΝΟΣ
« Θέλω να σου πω κάτι. Το σκέφτοµαι εδώ και δύο χρόνια, αλλά δεν είµαι
ακόµα σίγουρος.
Νοµίζω ότι θέλω να χωρίσουµε. Ποια είναι η γνώµη σου;»

ΛΕΩΝ
« Ακόµα εδώ είσαι εσύ; Δεν σε χώρισα πριν µια ßδοµάδα; Α! Δεν είσαι η Γωγώ;
Sorry ρε συ, χωρίζουµε.»

ΠΑΡΘΕΝΟΣ
« Χωρίζουµε. Πλύνε τα πιάτα πριν φύγεις. Και όπως φεύγεις, πέτα και τα
σκουπίδια.»

ΖΥΓΟΣ
«Βασικά, έχω παράλληλο δεσµό εδώ και 1,5 χρόνο. Δεν θέλω όµως να σε πιέσω.
Πάρε το χρόνο σου και σκέψου.»

ΣΚΟΡΠΙΟΣ
«Μπορεί να χωρίσαµε, µπορεί να πηγαίνω µε άλλες, εσύ όµως δεν θα πας µε
κανέναν. Ποτέ.»

ΤΟΞΟΤΗΣ
«Έλα ßρε, που να χωρίζουµε τώρα. Άστο. Αν ξαναßρεθούµε, κάποτε, το συζητάµε
τότε.»

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
«Έχω ήδη επικοινωνήσει µε τον δικηγόρο µου και η αίτηση διαζυγίου είναι
έτοιµη πάνω στο τραπέζι για να την υπογράψεις. Τι; Δεν είµαστε
παντρεµένοι;»

ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Μήνυµα στον τηλεφωνητή: « Αγάπη µου, πάω για σαφάρι στην Αφρική. Θα γυρίσω
σε κάνα 6µηνο, οπότε µάλλον χωρίζουµε.»

ΙΧΘΕΙΣ
« Αντίο απόλυτη αγάπη. Αντίο µεγάλε έρωτα. Δεν έχω δάκρυα να κλάψω, δεν έχω
λόγια να πω. Πάω για κάνα ποτό.»


Πώς αντιδρά το κάθε ζώδιο όταν βρίσκεται αντιμέτωπο με μια καμένη λάμπα;:crazy:

ΚΡΙΟΣ
Προσπαθώντας να βγάλει την λάμπα, ξεχαρβαλώνει και το ντουί. Αγανακτισμένος ξεριζώνει το καλώδιο και φεύγει.​

ΤΑΥΡΟΣ
Πόσο κάνει μια λάμπα;​

ΔΙΔΥΜΟΙ
Θα ανάψει ένα φακό και θα συνεχίσει να μιλάει στο τηλέφωνο.​

ΚΑΡΚΙΝΟΣ
Όταν πεισθεί ότι η λάμπα είναι οριστικό παρελθόν, θα την αφήσει στη θέση της για να του θυμίζει τις έντονες στιγμές που πέρασαν μαζί.​

ΛΕΩΝ
Πρώτα παίρνοντας το κατάλληλο ύφος θα βγάλει ένα λογύδριο για το δράμα της καμένης λάμπας. Ύστερα και μέσα σε μια επιβλητική τελετή εγκαινίων, θα φωνάξει έναν Παρθένο για να κάνει την αλλαγή, ενώ αυτός, από μακριά για να μη σκονίζεται, θα εποπτεύει.​

ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Θα κλείσει τον γενικό και θα πάρει μια καρέκλα, αφού πρώτα βάλει εφημερίδες για να μη λερώσει. Στη συνέχεια θα καθαρίσει το ντουί με οινόπνευμα και βαμβάκι και την λάμπα με υγρό πανί που δεν αφήνει χνούδια. Ακολουθεί πιάσιμο της λάμπας με χαρτομάντιλο και βίδωμα. Τελειώνοντας: απολύμανση της λάμπας εκ νέου, φύλαγμα της παλιάς για πιθανή αξιοποίησή της, η καρέκλα στη θέση της και μετά από δύο ώρες όλα είναι στην εντέλεια.​

ΖΥΓΟΣ
Ακόμα συσκέπτεται γιατί δεν έχει αποφασίσει το σχήμα και το χρώμα της λάμπας.​

ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Θα βγάλει επιτέλους τα μαύρα γυαλιά του.​

ΤΟΞΟΤΗΣ
Αφού διαβάσει τα πάντα για τις λάμπες φθορισμού, τα ευγενή αέρια, τα φωτόνια, τα Θεοφάνια και τον Φλας Γκόρντον, θα προεκτείνει το καλώδιο της λάμπας του διπλανού δωματίου.​

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
Πρώτα θα περιμένει το πόρισμα της πραγματογνωμοσύνης. Ύστερα θα υποβάλει γραπτή αίτηση, δήλωση με χαρτόσημο, αριθμό πρωτοκόλλου κ.λπ. Θα περιμένει δυο τρεις μέρες για να την εγκρίνει και τελικά θα αναθέσει την εργασία σε ειδικό τεχνικό.
ΥΔΡΟΧΟΟΣ
-Θα ζητήσει την συγκατάθεση της λάμπας. για την αλλαγή. Μετά την άρνησή της, θα συντάξει μανιφέστο του ηλεκτρολόγου και θα την καταργήσει.​

ΙΧΘΥΣ
-Ποια λάμπα; Δεν βλέπω τίποτα!​

Πηγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
ΛΕΩΝ
Πρώτα παίρνοντας το κατάλληλο ύφος θα βγάλει ένα λογύδριο για το δράμα της καμένης λάμπας. Ύστερα και μέσα σε μια επιβλητική τελετή εγκαινίων, θα φωνάξει έναν Παρθένο για να κάνει την αλλαγή, ενώ αυτός, από μακριά για να μη σκονίζεται, θα εποπτεύει.​



...τελικά πιο πολύ φέρνω στον ωροσκόπο, παρά στο ζώδιο :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
ΠΑΡΘΕΝΟΣ
« Χωρίζουµε. Πλύνε τα πιάτα πριν φύγεις. Και όπως φεύγεις, πέτα και τα
σκουπίδια.»


ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
«Έχω ήδη επικοινωνήσει µε τον δικηγόρο µου και η αίτηση διαζυγίου είναι
έτοιµη πάνω στο τραπέζι για να την υπογράψεις. Τι; Δεν είµαστε
παντρεµένοι;»


ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Θα κλείσει τον γενικό και θα πάρει μια καρέκλα, αφού πρώτα βάλει εφημερίδες για να μη λερώσει. Στη συνέχεια θα καθαρίσει το ντουί με οινόπνευμα και βαμβάκι και την λάμπα με υγρό πανί που δεν αφήνει χνούδια. Ακολουθεί πιάσιμο της λάμπας με χαρτομάντιλο και βίδωμα. Τελειώνοντας: απολύμανση της λάμπας εκ νέου, φύλαγμα της παλιάς για πιθανή αξιοποίησή της, η καρέκλα στη θέση της και μετά από δύο ώρες όλα είναι στην εντέλεια.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
Πρώτα θα περιμένει το πόρισμα της πραγματογνωμοσύνης. Ύστερα θα υποβάλει γραπτή αίτηση, δήλωση με χαρτόσημο, αριθμό πρωτοκόλλου κ.λπ. Θα περιμένει δυο τρεις μέρες για να την εγκρίνει και τελικά θα αναθέσει την εργασία σε ειδικό τεχνικό.


Όλα τα λεφτά παρθένος με αιγόκερω είμαι ...για το μόνο που έχουν φάση τα ζώδια είναι τα χιουμοριστικά κειμενάκια!​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.



Ας ρίξουμε μια ματιά στις προβλέψεις για φέτος!:P

Τα ζώδια και τα ελαττώματα που πρέπει να ξεφορτωθούν

Μερικά στοιχεία του χαρακτήρα σου αξίζει να τα πάρεις μαζί σου το 2014 και να τα κρατήσεις όλα τα επόμενα χρόνια, στον αιώνα τον άπαντα. Άλλα, πάλι, καλά θα κάνεις να τα ξεφορτωθείς. Είναι και μια ευκαιρία, τώρα που αλλάζει η χρονιά και όλοι ωριμάζουμε (ή αυτό ελπίζουμε, τουλάχιστον). Έτσι θα γίνεσαι καλύτερος άνθρωπος και, επιπλέον, θα περνάς πιο ωραία, και εσύ και οι γύρω σου.

Ποια είναι αυτά που πρέπει να πετάξεις από πάνω σου; Έλα τώρα, που δεν ξέρεις… Ας είναι, πες μας το ζώδιό σου κι εμείς θα σου τα θυμίσουμε!

ΚΡΙΟΣ
Υπάρχει ένα ρητό που λέει πως «ο σοφός άνθρωπος δεν βιάζεται ποτέ». Αυτό αυτομάτως σε θέτει εκτός της συνομοταξίας των σοφών, αλλά ποτέ δεν είναι αργά. Τι θα ’λεγες να αφήσεις κατά μέρος αυτή την απερίγραπτη ανυπομονησία σου να γίνονται τα πάντα εδώ και τώρα; Περίμενε λιγάκι, μερικά πράγματα θέλουν τον χρόνο τους να ωριμάσουν. Άσε που όποιος βιάζεται σκοντάφτει και, μεταξύ μας, δεν είναι και λίγες οι φορές που έχεις φάει τα μούτρα σου μέχρι τώρα! Άνοιξε λοιπόν το λεξικό, εμπέδωσε το νόημα της λέξης «υπομονή» και προσπάθησε να την εφαρμόσεις όλες τις φορές που σου έρχεται να ουρλιάξεις «Άντε, ντε! Ακόμα;».

ΤΑΥΡΟΣ
Εντάξει, δεν θέλεις να σε ζορίζουν να πάρεις μια απόφαση, το ξέρουμε. Σου αρέσει να το σκέφτεσαι. Και να το ξανασκέφτεσαι. Αλλά ξέρεις, η ζωή δεν περιμένει πάντα. Κι αν για σένα η αίσθηση της ασφάλειας είναι ένα από τα σπουδαιότερα αγαθά, δυστυχώς δεν έχεις πάντα τη δυνατότητα να αποφασίζεις εκ του ασφαλούς. Στο κάτω-κάτω, το ρίσκο κάνει τη διεκδίκηση πιο ενδιαφέρουσα και τη νίκη σου πιο πολύτιμη. Λίγη αδρεναλίνη δεν έβλαψε ποτέ κανέναν. Άλλωστε, δεν ήταν και λίγες οι φορές που κάποιος οπαδός του ρίσκου έναντι του… ψειρίσματος, σου άρπαξε την ευκαιρία μέσα από τα χέρια, έτσι δεν είναι; Αλλαγή στρατηγικής λοιπόν.
ΔΙΔΥΜΟΙ
Είπαμε να έχεις μια περιέργεια για πρόσωπα και πράγματα. Η περιέργεια οδηγεί στη μάθηση. Η περιέργεια είναι η μητέρα όλων των ανακαλύψεων. Η περιέργεια, λέμε, όχι η αδιακρισία. Γιατί εσύ πολλές φορές το παρακάνεις. Χώνεις τη μύτη σου στις υποθέσεις των άλλων, στις τσάντες τους, στα ντουλάπια τους, στα κινητά τους, στις ζωές τους. Ψαρεύεις ασύστολα πληροφορίες. Θες να ξέρεις τα πάντα για τους πάντες, και μετά αναρωτιέσαι γιατί σε αποκαλούν κουτσομπόλη (ενίοτε). Ναι, το κάνεις από ενδιαφέρον. Αλλά σκέψου μήπως τελικά αντιμετωπίζεις τις ζωές των άλλων λες και βλέπεις… σίριαλ. Και άσε τους το δικαίωμα να κρατάνε τα μυστικά τους. Και από σένα!

ΚΑΡΚΙΝΟΣ
Σίγουρα τα παλιά χρόνια ήταν πιο ωραία. Έτσι όπως έχουν γίνει σήμερα τα πράγματα, αυτό το λένε πια σχεδόν όλοι, κι ας μην είναι Καρκίνοι. Αλλά η διαφορά των υπολοίπων από τον Καρκίνο είναι ότι, ως επί το πλείστον, οι άλλοι ζουν σε ενεστώτα χρόνο και αφήνουν το παρελθόν σε κάποιο ντουλαπάκι του μυαλού τους. Να λοιπόν μια πρόταση για τον καινούργιο χρόνο: Δοκίμασε να ζεις την κάθε μέρα χωρίς αναδρομές στα παλιά, χωρίς συγκρίσεις με προηγούμενες καταστάσεις και προπαντός, χωρίς νοσταλγία ή πόνο για πράγματα που συνέβησαν. Το concept είναι απλό: Αν δεν διώξεις τα παλιά, πώς θα κάνεις χώρο για τα καινούργια στη ζωή σου;

ΛΕΩΝ
Τίποτα απ’ όσα κάνεις δεν έχει την ίδια… γλύκα, αν δεν υπάρχουν κι άλλοι να το θαυμάσουν. Μα τι μανία είναι κι αυτή, να αποζητάς την… έξωθεν μαρτυρία για τα πάντα! Λες πως θέλεις απλώς να μοιράζεσαι αυτά που κάνεις, αλλά αυτό που απολαμβάνεις είναι κυρίως η φιγούρα. Όχι, πες, πόσες πράξεις σου θα γίνονταν, αν ήξερες ότι θα έμεναν στην αφάνεια; Θα έφτιαχνες κάτι υπέροχο που να μην το δείξεις ποτέ σε κανέναν; Το θέμα δεν είναι, βέβαια, να… κρύβεσαι. Απλώς να βρίσκεις την ευχαρίστηση από μέσα σου κι όχι από τον θαυμασμό που θέλεις να βλέπεις στα μάτια των άλλων.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ
Επιμένεις να εξετάζεις τα πάντα μέχρι την παραμικρή λεπτομέρεια, αλλά καταλήγεις να αγνοείς τη γενική εικόνα σε μια κατάσταση. Είναι σαν να παθαίνεις ένα είδος μεταφορικής… μυωπίας. Αυτό που λένε ότι «βλέπεις το δέντρο, αλλά χάνεις το δάσος», εσύ το έχεις εξελίξει σε «βλέπεις το φύλλο, αλλά χάνεις το δέντρο», κι όσο για το δάσος, να ‘ταν κι άλλο… Σκέψου δηλαδή να μην είχες και την παρθενίσια οξυδέρκειά σου. Αν όμως εγκαταλείψεις τη μανία σου με τη λεπτομέρεια, θα γλιτώσεις και κόπο και χρόνο, αλλά και τα νεύρα όλων των άλλων, που μερικές φορές, όσο κι αν σε εκτιμούν, τους έρχεται να σε… καρυδώσουν.
ΖΥΓΟΣ
Θέλεις να πετύχεις την επί γης ειρήνη και να τα έχεις καλά με όλους. Μάντεψε όμως, αυτό δεν το έχει καταφέρει ούτε ο θεός ο ίδιος. Ο οποιοσδήποτε θεός, από δωδεκάθεο και εντεύθεν. Αν προσπαθείς να μη δυσαρεστείς κανέναν, στην καλύτερη περίπτωση θα δυσαρεστείς μόνο τον εαυτό σου. Στη χειρότερη, και όλους τους άλλους. Γι’ αυτό πάρε το τιμόνι ανάποδα και ξεκίνα από εκείνο που θα έκανε πρώτα εσένα ευτυχή ή τουλάχιστον θα σου εξασφάλιζε έναν ήρεμο ύπνο. Και οι υπόλοιποι, ας βολευτούν όπως μπορούν. Μην ανησυχείς ότι θα τους χάσεις, όλοι κοντά σου θα μείνουν. Και θα σε υπολογίζουν και περισσότερο, εγγυημένα πράγματα.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ
Γιατί, καλό μου παιδί, να ξεκινάς πάντα με το δεδομένο ότι ο άλλος θέλει να σου τη φέρει; Σύμφωνοι, ο κόσμος είναι γεμάτος απατεώνες, η υποκρισία βασιλεύει και όλα τα σχετικά. Αλλά εξακολουθούν να υπάρχουν άτομα ειλικρινή με γνήσια συναισθήματα. Εσύ, σαν ένα από τα πιο ξύπνια και διαισθητικά ζώδια, θα έπρεπε να μπορείς να ξεχωρίσεις ποιος είναι ποιος. Πάψε λοιπόν να πιπιλάς την καραμέλα του καμένου στον χυλό, που φυσάει και το γιαούρτι, μη δίνεις άλλη τροφή στην καχυποψία σου (όχι άλλο κάρβουνο…) και επιτέλους απόλαυσε αυτά που σου δίνει η ζωή. Και μάντεψε, το σύμπαν έχει άλλες σοβαρότερες δουλειές από το συνωμοτεί εναντίον σου.

ΤΟΞΟΤΗΣ
Τι νομίζεις ότι θα πάθεις, αν μείνεις λίγο ακίνητος, σε ένα μέρος, μια σχέση, μια δουλειά; Πως θα αρχίσεις ξαφνικά να βγάζεις ρίζες και θα μεταμορφωθείς σε δέντρο; Πως θα σε πιάσουν αιχμάλωτο συμμορίες που πουλάνε ανθρώπινα όργανα; Πως θα σε τυλίξει η Καιτούλα και θα σε πάει σιδηροδέσμιο στον παπά; Χαλάρωσε και κατέβασε τους ρυθμούς σου. Έτσι όπως πας, δεν προλαβαίνεις να δεις τίποτα. Απλώς κυνηγάς την ουρά σου, σαν τρελαμένο κουτάβι. Ο κόσμος είναι απέραντος, σύμφωνοι, αλλά δεν χρειάζεται να τον γυρίσεις όλο. Τα πιο συναρπαστικά ταξίδια γίνονται όταν ανακαλύπτεις την ψυχή του άλλου. Και για να το κάνεις, πρέπει να είσαι εκεί.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ
Έχεις μια ρουτίνα και μια μεθοδολογία για τα πάντα. Ακόμα και για το πλύσιμο των δοντιών σου, πάντα με τη συγκεκριμένη σειρά, τα αριστερά και τα δεξιά, τα πάνω και τα κάτω. Κι αν κάτι ή κάποιος σου χαλάσει τον ρυθμό των πραγμάτων, δεν έχεις χειρότερο. Εκνευρίζεσαι και αποσυντονίζεσαι. Και μετά δεν καταλαβαίνεις γιατί οι άλλοι σε βρίσκουν σπαστικό. Λοιπόν, από εδώ και πέρα, άλλαξε εσύ τη σειρά και τον τρόπο που κάνεις πράγματα. Πήγαινε σπίτι σου από άλλη διαδρομή κι ας μην είναι η συντομότερη, που είχες επιλέξει κατόπιν εμπεριστατωμένης έρευνας. Πες ναι στο απροσδόκητο. Άλλαξε πλάνο την τελευταία στιγμή. Και επιτέλους, διασκέδασέ το!



ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Ναι, ναι, ξέρουμε, είσαι ο ανθρωπιστής του ζωδιακού. Και φέρεις υπερήφανα τον τίτλο. Τόσο που κοντεύεις να ξεχάσεις ότι δεν υπάρχουν μόνο ευπαθείς κοινωνικές ομάδες, αλλά και ευπαθείς μεμονωμένοι άνθρωποι, δίπλα σου. Στους οποίους κλείνεις τις πόρτες της καρδιάς σου κατάμουτρα. Όχι πως φέρεσαι άσχημα, σε καμιά περίπτωση. Είσαι καλός και γλυκός και πάντα έτοιμος να βοηθήσεις. Αλλά κρατάς συναισθηματική απόσταση, σαν να κάνεις μια φιλανθρωπία, χωρίς να δίνεις τίποτα από την ψυχή σου. Κι όταν κάποιος σου ζητάει περισσότερη επικοινωνία, κατεβάζεις τα ρολά. Γίνεσαι διαθέσιμος μόνο όταν θέλεις εσύ, όχι όταν το ζητά ο άλλος. Θυμήσου όμως ότι οι σχέσεις είναι μια αμφίδρομη υπόθεση.

ΙΧΘΕΙΣ
Αν ζηλεύεις τους βασιλιάδες, τους λεφτάδες και τους σελεμπριτάδες, δεν είναι τόσο για τον πλούτο, τη δύναμη ή τη φήμη τους, όσο για τη δυνατότητά τους να αναθέτουν όλα τα ταπεινά και γήινα στους άλλους κι εκείνοι να ασχολούνται με τα σπουδαία και τα μεγαλεπήβολα. Και επιπλέον, γιατί συνήθως εκείνοι έχουν ένα σωρό κόσμο γύρω τους, να τους κανακεύει. Λοιπόν, άκου: αν είσαι καλό παιδί και καταφέρεις να κάνεις μόνος σου τις δουλειές σου (και τις χαμαλοδουλειές σου, κυρίως) από δω και μπρος, θα γίνεσαι λιγότερο φορτικός και γκρινιάρης, και κατά συνέπεια πιο αγαπητός. Επίσης θα νιώθεις περισσότερο αυτάρκης και απελευθερωμένος. Τι λες, το δοκιμάζουμε;
πηγή
Ερωτικές προβλέψεις για όλα τα ζώδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top