[PC Games] Προτείνετε ένα Ηλεκτρονικό παιχνίδι

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
το Fahrenheit δεν ξέρει τι είναι για μένα.
Μάριος έπαιξες και το Dreamfall την συνέχεια του Longest Journey? Αν όχι κάνε υπομονή να την παίξεις σε 2 χρόνια πριν βγεί το τρίτο και τελευταίο μέρος για να μην ξενερώσεις όπως εγώ που ήμουν εντελώς εκτός κλίματος και δεν θυμόμουν χριστό από τους χαρακτήρες.

Δεν θυμάμαι τι σου είχα πει όταν σε κάλυψα έξω από το Syberia αλλά σε ενδοιαφέρουν νέα-φρέσκα adventure ή παλαιότερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το fahrenheit ναι μεν θεωρειται adventure, αλλα ειναι action-adventure με εναν διαφορετικο τρποπο χειρισμου απλως.Καλο ηταν δεν με ξετρελανε...
Δεν εχω προβλημα αν ειναι παλαιοτερο ή καινουργιο...καλο να ειναι με ενδιαφερει.(Ιδιαιτερη προτιμηση εχω στα "thriller"-παραφυσικα αλλα δεν κολλαμε κιολας.
Απλως με τα μαθηματα εχω κανα χρονο+ να ασχοληθω και δεν ξερω ακριβως τι παιζει...(ειδικα απο καινουργια)

Για το syberia συμφωνω με το πηγαινε-ελα που ειχε και τις περισσοτερες πο οσες επρεπε "οδηγιες-πληροφοριες" καθως και για την πολυ εξυπνη ιδεα των automattons.Παντως ηταν ατμοσφαιρικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ήταν ατμοσφαιρικό και με πολύ ωραίο σχέδιο. Αλλά μέχρι εκεί.

Κάτσε να πάω σπίτι να κοιτάξω τι έχω από images σε αναμανή να σου πω. υπήρξε και ένα άλλο με αστυνομικό περιεχόμενο που έπαιζε σε δύο εποχές ταυτόχρονα αλλά από εδώ δεν μπορώ να το ψάξω.

Πάντως αυτός που μου είχε αρέσει κυρίως για τον χαβαλέ και το σχέδιο ήταν το Runaway. Και μην με πέρνεις και πολύ σοβαρά. Δεν είμαι καθαροαίμος adventuras έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Worms Armageddon :clapup: Το ξεθαψα πριν μια εβδομαδα και εχω κολλησει παλι! Φυσικα πλακα εχει οταν παιζεις με αλλον μαζι. Οχι το 3D...Δεν εχει πλακα....

Υ.Γ. Μακρια απο MMORPG:worry: Καινε το μυαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
μήπως είχες παίξει και Atomic Bomberman? Σίγουρα το πιο διασκεδαστικό παιχνίδι που έπαιξα ποτέ με φίλους. Το έχω χάσει όμως και δεν το βρίσκω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Worms Armageddon :clapup: Το ξεθαψα πριν μια εβδομαδα και εχω κολλησει παλι! Φυσικα πλακα εχει οταν παιζεις με αλλον μαζι. Οχι το 3D...Δεν εχει πλακα....

Υ.Γ. Μακρια απο MMORPG:worry: Καινε το μυαλο...

Το Worms 3D ήταν άθλιο, δοκίμασε όμως το Worms Mayhem, είναι πολύ καλό :D
Α, και συμφωνώ με το Υ.Γ. σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DirectX

Νεοφερμένος

Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αν σας αρέσουν τα adventures δείτε οπωσδήποτε το Scratches (πρώτου προσώπου ψυχολογικό - μεταφυσικό θρίλερ) και το Tunguska, The Secret Files (από τα καλύτερα click & point μέχρι στιγμής).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Worms Blast!!!

Μιλάμε κόλλησα!Λέει πολύ και για διπλό! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αν σας αρέσουν τα adventures δείτε οπωσδήποτε το Scratches (πρώτου προσώπου ψυχολογικό - μεταφυσικό θρίλερ) και το Tunguska, The Secret Files (από τα καλύτερα click & point μέχρι στιγμής).

Xμμμ....thanks φιλε μου!:D
Θα τα κοιταξω με την πρωτη ευκαιρια!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λοιπόν χωρίς να έχω προσωπική γνώμη από adventuράκια κοίτα τα
The Cameron Files - Secret at LochNess
Shadow of Destiny
Scratchers
Nocturne
Keepsake

Μου τα έχει δώσει ένα πολύ adventuras
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Λοιπόν χωρίς να έχω προσωπική γνώμη από adventuράκια κοίτα τα
The Cameron Files - Secret at LochNess
Shadow of Destiny
Scratchers
Nocturne
Keepsake

Μου τα έχει δώσει ένα πολύ adventuras

Thanks !!!!;) :D
Εκτιμω πολυ την "βοηθεια"!:D
Θα τα κοιταξω με την πρωτη ευκαιρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Splinter Cell - Chaos Theory


To stealth σε όλο του το μεγαλείο εμπλουτισμένο με ένα απίστευτο σενάριο που θα μπορούσε έυκολα να γίνει ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Assassin's creed 2. Απλά το παιχνίδι της χρονιάς. Επίσης προτείνω το uncharted 1&2. Με την σειρά που σας δίνω λόγω ιστορίας, αν και δεν είναι καμιά σπουδαία αλλαγή. Αν πάλι θέλετε κατευθείαν online, πάρτε το 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scoros

Νεοφερμένος

Ο Scoros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Darkfall https://www.darkfallonline.com/index.html ειναι ενα mmorpg φτιαγμενο απο Ελληνες και Νορβηγους με φοβερο gameplay και ελευθερια κινησεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
To παιχνίδι του 2010

ΜΑΧ PAYNE 3


:clapup:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ποσο θα το τραβιξουν πια το Max Payne;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokman

Νεοφερμένος

Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Μμμ... Football Manager εαν ε;ιστε λατρεις του ειδους.
Pro Evolution Soccer και NBA 2K10, οπωσδηποτε!

Eγω τρελλαινομαι και για τη σειρα Τοtal War!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Μμμ... Football Manager εαν ε;ιστε λατρεις του ειδους.
Pro Evolution Soccer και NBA 2K10, οπωσδηποτε!

Eγω τρελλαινομαι και για τη σειρα Τοtal War!
Καλύτερο το φίφα10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,885 μηνύματα.
PC games παίζω πια σπάνια, μόνο σε γιορτές και διακοπές και μόνο αν μου συστήσουν κάτι πολύ καλό. :)

Αυτές τις γιορτινές μέρες, θα πρότεινα ανεπιφύλαχτα το "The Book of Unwritten Tales".



Είναι fantasy adventure με υπέροχη disney μουσική, πολύ χιούμορ και ένα story-line που σε κρατάει καθηλωμένο.

Μέχρι εκεί που έχω φτάσει, οι γρίφοι είναι πανέξυπνοι, καλοσχεδιασμένοι και λύνονται εύκολα αν σκεφτείς λογικά. Δεν χρειάζεται να ψάχνεις για αντικείμενα σε 100 πίστες και να σπας τα νεύρα σου ενώ απουσιάζει εντελώς το text. Αν δεν θυμάσαι κάτι απλά ρωτάς ξανά αυτόν που σου αναθέτει την αποστολή. Ο χειρισμός είναι απλούστατος, όλα γίνονται με το δεξί κι αριστερό κουμπί του ποντικιού. Το performance εξαιρετικό, δεν έχω ξαναδεί game να φορτώνει τόσο γρήγορα κι ας έχω PC 5ετίας! Το artwork είναι πανέμορφο, κάθε οθόνη είναι ένα κομμάτι τέχνης.

Αλλά το πιο εντυπωσιακό είναι ότι σε κάνει να γελάς και να χαλαρώνεις. :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Splinter Cell - Chaos Theory


To stealth σε όλο του το μεγαλείο εμπλουτισμένο με ένα απίστευτο σενάριο που θα μπορούσε έυκολα να γίνει ταινία.
Επιτέλους και ένας που παίζει αυτό το παιχνίδι. Και νόμιζα ήμουν μόνο εγώ. Το Splinter Cell Chaos Theory το είχα πρωτοπαίξει πριν 5 χρόνια περίπου, και από τότε κόλλησα. Το έχω τερματίσει άπειρες φορές, και ακόμα και τώρα δεν το βαριέμαι. Πιστεύω ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει. Πάντως οι άλλες σειρές του Splinter Cell όπως το Double Agent και το Conviction δεν μου άρεσαν τόσο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top