Περιπτύξεις σε δημόσιο χώρο: Η γνώμη σας

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ας περαστεί νομος που να λεει οτι αν ενα ζευγαρι προκαλει ή φερνει σε δυσκολη θεση τους γυρω του, τοτε οι γυρω θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης :P
Θα περασουμε θαυμασια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ας περαστεί νομος που να λεει οτι αν ενα ζευγαρι προκαλει ή φερνει σε δυσκολη θεση τους γυρω του, τοτε οι γυρω θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης :P
Θα περασουμε θαυμασια !

:rofl: :rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί και δεν δίνω βάση στο τι κάνει ο οποιοσδήποτε εκτός της παρέας μου. Ο καθένας συμπεριφέρεται όπως θέλει, βάση συναισθημάτων/στιγμιαίας ανάγκης/αυθορμητισμού κ.ο.κ. πάντα όμως με σεβασμό για μένα στους ανθρώπους που έχει δίπλα του.
Δεν θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι είμαι με παρέα, έχουμε βγει για καφέ ή για ποτό, μιλάμε και εγώ είμαι με το αγόρι μου και κάνουμε ότι γουστάρουμε. Σέβομαι τους ανθρώπους που έχουν επιλέξει να περάσουν τον χρόνο τους μαζί μου και τους προσφέρω την παρέα μου όχι ερωτικό θέαμα με τον σύντροφό μου. Αυτά τα κάνουμε μόνοι μας και γι' αυτό όταν θα βγω μόνη μου με τον σύντροφό μου, ναι και αγκαλιά θα με πάρει και θα φιληθούμε.. ώς εκεί όμως.. όχι επειδή δεν θέλω να γίνω θέαμα στους άλλους αλλά επειδή σέβομαι τις προσωπικές μας στιγμές και επειδή είναι πολύτιμες για μένα δεν αφορούν κανέναν άλλο εκτός από το σύντροφό μου.
Σίγουρα δεν είμαι κατά σε μία αυθόρμητη αγκαλια, σε ένα πεταχτό φιλί, αν μη τι άλλο μου αρέσει το αυθόρμητο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Ναι, οι υπερβολικές εκδηλώσεις όταν μιλάμε για παρέα και μένα με ενοχλούν. Να έχω βγει με ένα ζευγάρι και να με γράφει για να βγάζει τα μάτια του, ή αντίστοιχα να κάνω εγώ το ίδιο με το έτερον ήμιση είναι αγένεια. Έχει τύχει να σηκωθώ να φύγω για να δείξω την δυσαρέσκειά μου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Ειναι τουλαχιστον αγένεια. Και όχι μόνο αλλά και έλλειψη σεβασμού πρώτα στον εαυτο τους και μετά στους παρευρισκομένους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όταν βλέπω άτομα να είναι εκδηλωτικά δεν με πειράζει, εκτός κι αν γίνουν θέαμα ακατάλληλο για ανηλίκους! Επίσης μου την σπάει όταν είμαι ας πούμε στο τραίνο σε αντικρυστές θέσεις με ένα ζευγάρι που γλωσσοφιλιέται και δεν ξέρω που να κοιτάξω. Μπροστά όχι, έχω το άγχος ότι θα μου πουν "Τι κοιτάς μωρή;", δεξιά, αριστερά;:/:
Στο παράθυρο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
εμένα δε με ενοχλούν οι περιπτύξεις
ίσα ίσα που έχει κ πλάκα
χα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Ναι, οι υπερβολικές εκδηλώσεις όταν μιλάμε για παρέα και μένα με ενοχλούν. Να έχω βγει με ένα ζευγάρι και να με γράφει για να βγάζει τα μάτια του, ή αντίστοιχα να κάνω εγώ το ίδιο με το έτερον ήμιση είναι αγένεια.

Kαι γω θα συμφωνήσω απόλυτα με αυτό!
Μόνο σε τίποτα μικρές ηλικίες 18 άντε το πολύ 20 να το δικαιολογήσω αυτό!
Και εντάξει στο δρόμο τίποτα περιποιημένα φιλιά δεν με απασχολούν, τουναντίον χαίρομαι και για το ζευγάρι:D, αλλά αν είσαι έξω με παρέα και μόνο που δεν π@@@@ εν μέσω όλου του κόσμου, εεε....είναι τουλάχιστον αγένεια!!!!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Για μένα το οτι βρήσκομαι αναμεσα σε άλλους ανθρώπους δεν σημαίνει οτι πρέπει να συμπεριφέρομαι στον αντρα μου σαν να'μαστε φιλαράκια. Νταξ δεν λέω να το κάνουμε και δημόσια αλλά αγκαλιές,:galliko: φιλιά κλτ δεν νομιζω οτι θίγουν κανένα! Ισως μπροστά στα παιδιά του να είμαι λίγο πιο συγκρατημένη αλλά νομίζω αυτό είναι άλλο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Σκοπός είναι να μην υπερβαίνουν το μέτρο και προκαλούν στον τρίτο παρευρισκόμενο συναισθήματα αμηχανίας. Ε στο κάτω κάτω, ας πάνε σε κανά δωμάτιο.
Ούτε εγώ ενοχλούμαι από απλές εκδηλώσεις αγάπης, αλλά μέχρι ένα σημείο. Το να φιλιούνται ή να αγκαλιάζονται οκ αλλά μην προχωράμε σε πιο...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sunrise

Δραστήριο μέλος

Η Sunrise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Σκοπός είναι να μην υπερβαίνουν το μέτρο και προκαλούν στον τρίτο παρευρισκόμενο συναισθήματα αμηχανίας. Ε στο κάτω κάτω, ας πάνε σε κανά δωμάτιο.
Ούτε εγώ ενοχλούμαι από απλές εκδηλώσεις αγάπης, αλλά μέχρι ένα σημείο. Το να φιλιούνται ή να αγκαλιάζονται οκ αλλά μην προχωράμε σε πιο...:redface:


:thumbsup:
αυτό ακριβώς...εγώ εννοώ το προκλητικό στυλ, που μόνο που δεν φασώνονται μπροστά σου(πχ σε μία βραδινή έξοδο...) και σε κάνουν να νιώθεις αμήχανα που είσαι μαζί τους...και άντε να το δικαιολογήσεις σε άτομα που δεν έχουν δικό τους χώρο(κατά ένα λογικό ποσοστό πάντα), αλλά σε άτομα που γνωρίζεις ότι έχουν δικό τους χώρο και που φέρονται λες και είναι μόνοι στο δωμάτιό τους, ενώ πχ είσαι έξω σε τραπέζι με άλλα άτομα γύρω σου...:/:εεε, enough is enough σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τι θεωρειτε οτι δεν πρεπει να κανει ενα ζευγαρι δημοσια? τι σας χαλαει την αισθητικη σας? τι θεωρειτε οτι "δεν εχει θεση εκει"?
πχ σε μια φιλη μου τη σπαει να βλεπει ζευγαρια να πιανουν ενω περπατουν ο ενας την τσεπη του αλλου.
εμενα παλι μου τη σπανε τα ζευγαρια που πανε να διαβασουν ΜΑΖΙ στη βιβλιοθηκη της σχολης. παιδια αν θελετε να διαβασετε παρεα και να φιλιεστε πηγαινετε σε κανενα ΣΤΑΡΜΠΑΚΣ. εδω δεν κανει κανεις φασαρια και τ φιλια σας ακουγονται ΠΑΝΤΟΥ!
(ενταξει εβγαλα και την κακια της ημερας ουφ...:whistle:)
εσεις ποιες συμπεριφορες βρισκετε ενοχλητικες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τιποτα δε με ενοχλει προσωπικα εμενα...
Ισα ισα οταν βλεπω ''πιο παρορμητικα ζευγαρια'' τα χαιρομαι... γιατι... μου θυμιζουν τον εαυτο μου.
Σορυ Σιελα... στην εσπασα?:redface::P:)
Αντιθετως, παρατηρω καμια φορα ζευγαρια που ειναι σε αποσταση ο ενας με τον αλλο, δε πιανουν ενα χερακι, δε δινουν ενα φιλακι, δε κανουν μια αγκαλια, δεν ανταλλαζουν βλεμματα και με παραξενευει... ομως επειτα, σκεφτομαι... οπως τη βρισκει ο καθενας... Αλλα ζευγαρια εκφραζονται και μπροστα σε κοσμο, αλλα οχι...
Σημασια εχει να ειναι ''καλα'' και να περνουν καλα, οπως κι αν εκφραζονται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Συμφωνώ με την φίλτατη Μάιντ αλλά να προσθέσω και μία αλήθεια που εμένα μου την σπάει αφάνταστα...:P


Τα ζευγαράκια που όταν είναι με παρέα είναι όλο ψου ψου ψου και σλουρπ σλουρπ σλουρπ και μετά πάλι ψου ψου ψου και σλουρπ σλουρπ σλουρπ και φέρονται λες και η υπόλοιπη παρέα δεν υπάρχει. Ναι ρε παιδιά και εμείς ερωτευτήκαμε αλλά όταν βγαίνεις με φίλους μην τους γράφεις έτσι άσχημα. Έχω άδικο;;; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
και εγώ συμφωνώ μαζί σου Μάρω, πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο, στο όλο σκηνικό..., ούτε υπερβολές, ούτε εκπτώσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να γραφεις τους φιλους σου ειναι πραγματι ασχημο, ειναι δειγμα αγενιας και αδιαφοριας αν γινεται συστηματικα.
Εξαρταται ομως και τη φαση που συμβαινει. Αν δηλαδη βγαινεις με ενα ζευγαρι και εισαι μονη σου και δε σου δινουν σημασια, δε συζητατε και ειναι οι δυο τους, τοτε ειναι αγενες, αν το κανουν συστηματικα, κι ετσι θα ειναι προτιμοτερο να αποχωρεις και να ξανασκεφτεις αν θελεις να βγεις μαζι τους.
Αν ετυχε μια- δυο φορες και ειναι στις αγαπες τους, ε θα πρεπει να χαρεις...:)
Καλυτερα οταν το ζευγαρι ''θελει να μενει μονο'', να αποχωρει απο την παρεα.. αν δε γινεται κατι τετοιο, μπορει απλως η παρεα να μην ξαναβγει με αυτο το ζευγαρι αν αισθανεται αβολα μαζι του.
Το βασικο ειναι, σε τετοιες περιπτωσεις, νομιζω να μη φερνει (η να ερχεται) σε δυσκολη θεση κανενας, κανενα...

edit: με προλαβε ο απρο, εδινα απαντηση γενικη και πιο ειδικα παρακατω σε Μαρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Φυσικά και θα χαρώ για τον έρωτα τους αλλά αν θέλεις να είσαι με το μοναμούρι τότε καλύτερα μην βγεις με φίλους. Αν πραγματικά θέλεις να δεις και να περάσεις ποιοτικό χρόνο με φίλους τότε δεν συμπεριφέρεσαι έτσι. Πολλά άτομα χάνουν την αίσθηση του τί κάνουν...για αυτά μιλάω...

Και πραγματικά αν κάποιος είναι από αυτά τα άτομα ας μου πει και εμένα τον τρόπο σκέψης μπας και καταλάβω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
πχ σε μια φιλη μου τη σπαει να βλεπει ζευγαρια να πιανουν ενω περπατουν ο ενας την τσεπη του αλλου.

Πολλά άτομα χάνουν την αίσθηση του τί κάνουν...για αυτά μιλάω...
Και πραγματικά αν κάποιος είναι από αυτά τα άτομα ας μου πει και εμένα τον τρόπο σκέψης μπας και καταλάβω...:)


μου είχανε τελειώσει τα χρήματα και ήθελα να δω αν της περισσεύει κάνα ψιλό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δυστυχως, δεν ανηκω στην κατηγορια των ''γραφιαδων'':P τουλαχιστον συνειδητα ή να μου το χουν κανει παραπονο, για να σε βοηθησω, ουτε και μου χει τυχει κατι ενοχλητικο, οπως το περιγραφεις.
Θα προσπαθησω ομως να σκεφτω...

Δεν ξερω αν υπαρχει απαντηση στα ερωτηματα σου συγκεκριμενη...:hmm:
Αλλος θα σου πει ''μου βγαινει οταν τη βλεπω να τη/τον φιλαω και δε με νοιαζει τιποτα αλλο!''
Αλλος θα σου πει '' τι σε νοιαζει? μηπως ζηλευεις!?''
Αλλος θα σου πει '' θελω να με βλεπουν οι αλλοι να φιλιεμαι, ειμαι ψωνιο:P''
Αλλος δε θα ξερει, δε θα το χει σκεφτει.

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,154 μηνύματα.
Τίποτα δε με ενοχλεί. Είμαι παρορμητικός άνθρωπος κι ουδόλως με απασχολεί αν με σχολιάσει κάποιος. Αν μου έρθει να κάνω κάτι αυθόρμητα δε θα καταπιεστώ και δεν μπορώ να περιμένω από τους άλλους να καταπιέζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top