Ποια είναι η πρώτη κονσόλα που αποκτήσατε;

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
A και παραλληλα με τα pc , το 1ο Playstation (οταν πρωτοβγηκε). Αξιζε τα λεφτα του και χαρισε πολλες ωρες παιξιματος με πολυ καλα παιχνιδια.

Τωρα μπηκε στο σπιτι και Wii...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Sega Mega Drive. Μιλάμε το είχα λιώσει παλικαρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Playstation 1. Λιώσιμοοοοο. Του 'χα επισκευάσει την κεφαλή τουλάχιστον 5-6 φορές. Και GameBoy φυσικά που λόγω φορητότητας ήταν must τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Δεν θυμαμαι μαρκα κατι σαν αταρι ηταν παντως με πολλα παιχνιδια της πλάκας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokman

Νεοφερμένος

Ο paokman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ω... Το ΝΕS με το Super Mario Bros και 2 χειριστηρια! Και μετα ηρθαν τα Legend Of Zelda, Super Mario Bros 3, Faxanadu, Double Dragon III . . . Ax... Αυτα ηταν παιχνιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helga

Νεοφερμένος

Η helga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Sega mega drive! Τρελό κόλλημα με το sonic! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,232 μηνύματα.
Sega mega drive! Τρελό κόλλημα με το sonic! :)

Κι εγώ!!! Μάλιστα το πρώτο μου παιχνίδι ήταν το Sonic 2! Ύστερα αγόρασα όλη τη σειρά! Πάρε να θυμηθείς:

Hyper Sonic στην πίστα Doomsday - το ειδικό τελευταίο level μετά τη Death Egg όπου ο Sonic πετάει στο διάστημα! (Sonic 3 & Knuckles μαζί οι 2 κασετούλες)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.


απλα πορωση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν είχα ποτέ. Είμαι λάτρης των PCs όπου μπορείς να παίξεις τα ΠΑΝΤΑ, να 'ναι καλά τα emulators. :P


Αλλά η πρώτη κονσόλα στην οποία έπαιξα ένα game ήτανε το NES στάνταρ, με Super Mario Bros 1, Super Mario Bros 2, The Smurfs, Ducktales, The Simpsons : Bart vs the World
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
η πρωτη κονσολα ηταν ενα μαρκα με εκαψες..Poly station... φτηνη 8bit κονσολα με μπολικα παιχνιδια μεσα και κασσετες..

και το αγαπημενο παιχνιδι ..Super Mario... το επαιξα τοσες απειρε φορες που το περνουσα αυτοματα στο τελος.. αυτη η μουσικη του ακομα με μαγευει..σαν νοσταλγια ενα πραγμα..
μονο που δεν μπορω να βρω ακριβως το ιδιο για pc...



και ο πρωτος υπολογιστης ηταν πριν απο την κονσολα ενας Tulip ασπρομαυρος με dos με τις μεγαλες δισκετες...
εκει αγαπησα τετρις..:)

τωρα βεβαια δεν εχω καμια κονσολα....μου αρκει ο υπολογιστης.. αλλα δυστυχως ενα παιχνιδι τοσο διασκεδαστικο οσο το μαριο δεν εχω βρει.... τοσα εφε ειδα..αλλα δεν το χαρηκα πραγματικα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Septagram

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιωτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Sega Mega Drive 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,033 μηνύματα.
Atari 2600
Polystation (αντίγραφο του NES - αυτό που ανέφερε ο Άγγελος + άλλη μία έκδοση με πλήρες qwerty keyboard)
PS one

Πολύ μου άρεσε το Robin Hood :)

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
ααααααααχ.....αναμνήσεις

Nintendo 64 :redface:...Ειδικά το Legend of Zelda ήταν αξεπέραστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefterisgr

Νεοφερμένος

Ο lefterisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
θρυλικό αταρι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apaleytos

Νεοφερμένος

Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Το pong, early 80's.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
1st(του αδερφού μου!)

2nd

3rd
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
H πρώτη μου κονσόλα ήταν το GameBoy Advance (αν θεωρείται κονσόλα). Μετά playstation one !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Το pong, early 80's.

πωπω κι εγώ είχα pong, με τα ποτενσιόμετρα για χειριστήρια!

..τι μου θύμησες..

edit: είχα και το χταπόδι της nintendo!! το έχω ακόμα μαλλον κάπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
Κάπου στην αποθήκη υπάρχει χωμένο ένα Spectrum_ZX. Δεν ξέρω αν θεωρείται pc/κονσόλα... Βάσικα παίζανε τα μεγαλύτερα μου αδέλφια και εγώ έκλαιγα γιατί δεν με αφήνανε να παίζω πολύ :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Το game boy color. Το έχω απο δευτέρα δημοτικού, και δεν το κρύβω κάποιες φορές το χρησιμοποιώ ακόμα
ειδικά τα πρώτα χρόνια το είχα κάψει:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 382px-Game_Boy_Color.png
    382px-Game_Boy_Color.png
    225 KB · Εμφανίσεις: 265

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top