• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Θέλω να κόψω το κάπνισμα - Ημερολόγιο Απεξάρτησης!

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Δεύτερη μέρα σήμερα χωρίς ούτε μια τζούρα.
Είναι πιό εύκολο μέχρι στιγμής απ' ότι νομίζαμε.
Βέβαια στηρίζουμε ο ένας τον άλλον, και προσποιούμαστε ότι δεν καπνίζαμε ποτέ (χαχαχααχ)
Για να δούμε και παρακάτω, μη λέμε και μεγάλα λόγια.......:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Λοιπόν, εννοείται ότι δεν καπνίζουμε:)
Αυτό που μας κάνει εντύπωση είναι ότι δεν μας πειράζει.
Κάποιες άλλες φορές που προσπαθήσαμε να το κόψουμε, ήμασταν μέσα στον εκνευρισμό και ούτε για καφέ δεν πηγαίναμε.
Τώρα και για καφέ πήγαμε, και για ποτό....
Ένας από τους λόγους που τα πάμε καλά, είναι ότι δεν έχουμε ελεύθερο χρόνο αυτόν τον καιρό.
Πού να σκεφτείς το τσιγάρο άμα καίγεται ο κ....ς σου:P
Για να δούμε...για να δούμε...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας. :)

Ψέματα. Όχι "προσπάθεια", αλλά "κατόρθωμα", αφού το κόψατε. Οπότε μη το σκέφτεστε καν, δεν "κόβετε" το τσιγάρο, αλλά ΚΟΨΑΤΕ το τσιγάρο.
Αυτοί που "κόβουν" το τσιγάρο είναι όσοι κάνουν τζούρες από τα "κομμένα".

Πολλοί θέλουν να το κόψουν, λίγοι το τολμούν. [Για όσους δεν θέλουν να το κόψουν, σεβαστό.] Τα συγχαρητήριά μου και πάλι! :D



Άντε να παίρνει σειρά ο επόμενος. Αθηνά, Λυκ, πότε με το καλό έρχεστε στο group;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Eυχαριστούμε , ευχαριστούμε....

Είναι υπέροχο συναίσθημα. Κάτι σαν νίκη τέλος πάντων....:clapup:

Η αλήθεια είναι ότι το τσιγάρο το ζητάς κάποιες συγκεκριμένες στιγμές την ημέρα, οι οποίες δεν είναι στην πραγματικότητα πάνω από 4-5. (Δεν εννοώ βέβαια τα τσιγάρα που ανάβουμε....χμ...ανάβαμε επειδή ήταν το πακέτο μπροστά μας.)
Αν καταφέρεις και ασχοληθείς με κάτι άλλο εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή, πάει, τελείωσε η επιθυμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλά, 9.000 μέλη, μόνο εγώ το έκοψα το τσιγάρο τώρα τελευταία?:(

Κανένας άλλος βρε παιδιά?:worry:

Έτσι, για συμπαράσταση....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ε εντάξει δεν ειναι και μία απόφαση "καθημερινη" :D
σημασία εχει ότι ήδη έχετε κάνει το δυσκολότερο βήμα
τώρα όσο περνάει ο καιρός, πιο εύκολο θα γίνεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
τι πιθανότητες μου δίνεις, για απεξάρτηση νικοτίνης, απ' το λίγο που με ξέρεις.... με βάση το δέκα....;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν σου γίνει εμμονή 10
αν σου μείνει εμμονή 0


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
12 μέρες χωρίς ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πως και το αποφάσισες; Μπράβο πάντως!

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Το εχω μειωσει παρα πολυ αλλα δεν μπορω να το κοψω τελειως. Έχω αντεξει εως 2 μερες αλλα μετα ξανακυλησα. Σημερα εκανα 1. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πως και το αποφάσισες; Μπράβο πάντως!

:clapup:
Δεν ξέρω, βασικά ξέρω απλά δεν θέλω να το παραδεχτώ ... Big story :P:whistle:

Υ.γ.: 17 μέρες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δεν ξέρω, βασικά ξέρω απλά δεν θέλω να το παραδεχτώ ... Big story :P:whistle:

Υ.γ.: 17 μέρες :)

Χαίρομαι, για σένα, αλλά μη λες ...big story!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
άλλος ένας τρόπος για να κόψετε το κάπνισμα
ερωτευτείτε :P να είσαστε συνέχεια με τον/την άλλον/άλλη και να φιλιέστε
δε θα μένει χρόνος για κάπνισμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Κλείσαμε ένα μήνα χωρίς τσιγάρο.
:clapup:

Και η αλήθεια είναι ότι και να θέλουμε, δεν μπορούμε να το ξαναρχίσουμε γιατί ξοδέψαμε όλα τα χρήματα που θα δίναμε για τσιγάρα ενός χρόνου σε ένα ταξίδι στο εξωτερικό.:D
Προκαταβολικά βέβαια, αλλά ήταν για να έχουμε κίνητρο!:P
Τώρα, no money, no funny!

Ωραία ήταν........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πολύ καλή ιδέα!
Εγώ πάλι αυτές τις ημέρες κλείνω για πρώτη φορά έξι μήνες χωρίς τσιγάρο.. και αν κι έχω καπνίσει ένα - δυο τσιγάρα, ένα ή δύο βράδια, θεωρώ πλέον τον εαυτό μου μη καπνίστρια και είμαι απίστευτα χαρούμενη γι' αυτό! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
6 μήνες........μπράβο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

eforius

Νεοφερμένος

Ο eforius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
2 μέρες χωρίς τσιγάρο!

Καλώς σας βρείκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
2 μέρες χωρίς τσιγάρο!

Καλώς σας βρήκα!
Καλωσήρθες! :clapup:
Αν φύγουν 1-2 μερούλες ακόμα τότε θα περάσει και η πραγματική εξάρτηση. :)


Ωπ, τώρα το 'δα αυτό και μπορώ να πω ότι χάρηκα πολύ για την προσπάθειά σου που αποδίδει! :)

Ντάξει, 32 μέρες.... άψογα είναι! Άντε ομολόγα το ότι είσαι μη καπνιστής πια και σταμάτα να μετράς μέρες σαν φυλακισμένος! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top