Χορτοφαγία Vs Κρεοφαγία

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι με ακραία παραδείγματα και με ειρωνία καταφέρνουμε να πείσουμε τους συνομιλητές μας για οτιδήποτε. Μια απλή και χωρίς εντάσεις και φανατισμούς παράθεση άποψης θα ήταν σεβαστή και προτιμότερη Άγγελε. Όσο για το "χαπάκωμα" που είπες παραπάνω απαιτεί μεγάλη συζήτηση και απ ότι βλέπω θεωρείς την χορήγηση συμπληρωμάτων διατροφής παρεμβατική και αντίθετα με τη φύση. Ενώ από τη μία παρουσιάζεις εαυτόν ως υπέρμαχο της φυσικής και φυσιολογικής πορείας των πραγμάτων, αντιτίθεσαι στην παρέμβαση και καταστροφή της φύσης και των μηχανισμών της , ειρωνεύεσαι και κατακρίνεις όσους επιθυμούν να μην επεμπβαίνουν και να μην τερματίζουν ζωές άλλων εμβιων όντων. Δηλώνω ότι τρέφομαι με ζωικά παράγωγα και με κρέας αλλά σέβομαι την άποψή τους. Μπορεί η συμβολή τους στην μείωση του καταναλωτισμού και της κρεοφαγίας να είναι αμελητέα, είναι όμως σεβαστή και πράξη που υποδηλώνει έμπρακτη απόδειξη των αντιλήψεών τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ναι είσαι!Εμένα το ίδιο μου κάνει αν απορρίπτεις απο την παρέα σου έναν υπέρβαρο και το ίδιο μου κάνει αν απορρίπτεις κάποιον γιατί δεν είναι χορτοφάγος.:hmm:

Πρωτα απο ολα εγω ειπα οτι αποριπτω για σχεση μου μια κοπελα που εχει ακροδεξιες ιδεες..Και αυτο γιατι εγω δεν μπορω να εχω διπλα μου εναν ανθρωπο με τετοιες ιδεες..

Αν αυτο ειναι ρατσισμος,οκ παω πασο..Ειμαι ρατσιστης..

Απλα ολοι εχουν καποια κριτηρια για μια σχεση..Με αυτη τη λογικη ολοι ειναι ρατσιστες..

Εγω δεν ειπα οτι συμφωνω με τους χορτοφαγους που αποριπτουν για σχεση καθε μη-χορτοφαγο..Απλα ειπα οτι επειδη για τους περισσοτερους ειναι πολιτικη πραξη,εχει το δικαιωμα να χαλιεται ο ανθρωπος του να κανει κατι που ο ιδιος θεωρει ανηθικο..Αλλωστε δεν ενοχλει κανεναν.. Ουτε δερνει τους μη-χορτοφαγους,ουτε ζηταει τον αφανισμο τους..

'Οτι επιδιώκεις σχέσεις με ....ιδέες κι όχι με κοπέλες! :D

Μα ενα μεγαλο μερος ενος ανθρωπου ειναι και οι ιδεες του..Οταν ερωτευομαι εναν ανθρωπο και τον γουσταρω να ειναι διπλα μου δεν γουσταρω μονο την ομορφια του και το σωμα του αλλα και τις ιδεες του και τον τροπο ζωης του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Tώρα, σχετικά με το θέμα κρίνω - κατακρίνω, νομίζω ότι εντάξει, κάπου το έχετε παρακάνει πια με τον Άγγελο, ο άνθρωπος ΔΕΝ είναι κακοπροαίρετος, κι αυτό -με το συμπάθιο- αλλά μόνο τυφλοί δεν μπορούν να το δουν ! :P
Αν θέλεις σώνει και καλά να προσάψεις σε κάποιον τη ρετσινιά ότι προσβάλλει, ακόμη κι αν δεν βρεις συγκεκριμένο προσβεβλημένο "θύμα", μπορείς εύκολα να καταφύγεις στους προσβεβλημένους όλης της...γής! (πχ προσέβαλε τους απανταχού....προοδευτικούς) :worry:

Και στην τελική, εδώ συζητάμε μεταξύ μας κι εκεί έγκειται η (όποια) αξία της συζήτησης!
Αν είναι να επικαλούμαστε .... links, τον όποιο σοφό και εξειδικευμένο ή και ...προφήτες ακόμη, συγνώμη αλλά η τοποθέτηση της δικής μου εκδοχής τουλάχιστον, είναι ότι το χάσαμε το παιγνίδι, ναι παιγνίδι, διότι σε φόρουμ συζητάμε επιτέλους, δεν νομοθετούμε, θα πρότεινα λοιπόν να χαλαρώσετε μερικοί, για να αποφύγω να πω....αφιππεύσατε! :D


Ξεύρετε αγαπητά μου παιδιά, είναι πολύ λεπτή (σχεδόν αόρατη) η διαχωριστική γραμμή μεταξύ προάσπισης "δικαιωμάτων" και επιβολής "υποχρεώσεων" ;)

Κοιτα,οταν μιλαει ο αλλος με πληρη βεβαιωτητα και κραυγαζει οτι συμφωνα με την ιατρικη το κρεας ειναι απαραιτητο στην διατροφη, δεν εχει νοημα αν δεν εχω στοιχεια να κραυγασω εγω το αντιθετο..Εκει βαζεις ενα λινκ που δειχνεις οτι αυτο που πιστευεις ισχυει..

Που ειναι το κακο δλδ με τα λινκς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Vegansexual
Ετσι περιγράφονται οι άνθρωποι που δεν τρώνε κρέας ούτε άλλο ζωικό προϊόν και οι οποίοι επιλέγουν να μην έχουν καμιά σεξουαλική σχέση με μη χορτοφάγους, επειδή τα σώματά τους τους θυμίζουν νεκροταφείο ζώων.

...αλλά όταν κάποιος έχει σαφείς διατροφικές αντιλήψεις αντιμετωπίζεται ως γραφικός, παράξενος ή ρατσιστής...

Όταν οποιαδήποτε ιδεολογία προσωποποιείται και δεν διαχωρίζεται από το φορέα της (που δεν είναι μόνο εκείνο ή το άλλο, αλλά σύνολο πολλών διαφορετικών πραγμάτων), τότε φαινόμενα όπως τα παραπάνω, δεν μου προκαλούν εντύπωση.
Οι μεν αντιμετωπίζουν τους δε ως νεκροταφεία ζώων και οι δε ως γραφικούς παράξενους και ρατσιστές...

Κάθε ιδεολογία πάντως που φτάνει στα άκρα της, τείνει να δημιουργεί ανισορροπία...
Γνώριζα μια vegan που δε θέλησε να θηλάσει το παιδί της για να μην του δώσει ζωικό παράγωγο. :confused:
Αυτό με το οποίο η φύση την προίκισε δηλαδή για αυτόν ακριβώς το σκοπό!!!
Συγχωρέστε με, μα όσο και να ψάξω, δεν μπορώ να βρω τη λογική πίσω από μια τέτοια ενέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινακι10382

Νεοφερμένος

Η Χριστινακι10382 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νεάπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγω το μονο κρεας που τρώω και τι λειγουρευομαι πολυ ειναι το κοτοπουλο....ασχετα το οτι η μανα μου με κυνηγαει για να φαω και απ'τα αλλα κρεατα:P εγω τιποτα και τα φαγητα που τρώω δεν εχουν μεσα κρεας.... Α, να ρωτησω και κατι ασχετο.....το μπιφτεκι ανοικει στην κατηγορια κρεατων???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Α, να ρωτησω και κατι ασχετο.....το μπιφτεκι ανοικει στην κατηγορια κρεατων???
Εξαρτάται από το αν είναι Μεγάλη Παρασκευή και το έχεις βαπτίσει "σαλάτα" κι από το αν προέρχεται από κιμά σόγιας ή κρέατος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
"Less Meat = Less Heat" with Sir Paul McCartney and Dr Rajendra K. Pachauri

Environment - 01-12-2009 - 10:10


On Thursday 3 December the European Parliament hosts a major event on global warming and food policy when the chairman of the Intergovernmental Panel on Climate Change Dr Rajendra K. Pachauri and environmental activist Sir Paul McCartney will urge legislators and experts to focus on what an individual can do to fight climate change, for example by eating less meat.

The "Global Warming and Food Policy: Less Meat = Less Heat" hearing takes place on Thursday 3 December in Parliament's plenary chamber in Brussels, from 10.00h to 12h30, and will be chaired by EP Vice-President Edward McMillan-Scott.

The opening speech will be delivered by Parliament's President Jerzy Buzek and the hearing will be followed by a press conference, while Sir Paul, Dr Pacahauri and Mr McMillan-Scott will also issue a joint declaration marking the event.

The UN Food and Agricultural Organisation produced a report - ‘Livestock’s Long Shadow’ - in 2006, which demonstrated that meat production is very intensive in emissions of greenhouse gases and much less efficient in water use than equivalent vegetarian food production. On the eve of the UN Climate Change Conference in Copenhagen the event reflects a perception that climate change needs to be addressed at all levels. The European Parliament will present its views in the Danish capital from 7 to 18 December.

On the day of the hearing, the European Parliament's restaurants will offer a menu on which 50% of the meals will be vegetarian, instead of just its usual one meat-free choice.

https://www.europarl.europa.eu/news/...IPR65710-01-12-2009-2009-false/default_en.htm

Το link είναι από το site του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και η άποψη που παρουσιάζεται αποτελεί μια ακόμη πλευρά, κοινή αυτή τη φορά και των δύο ζητημάτων δηλ. των διατροφικών συνηθειών και της κλιματικής αλλαγής στον πλανήτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Εγώ μετά τη διακοπή του καπνίσματος πειραματίζομαι και με πλήρη αποχή από κρεοφαγία. Πιστεύω ότι πιο ζωηρός νοιώθω παρά εξαντλημένος. Μου φαίνεται όλα είναι στο μυαλό μας τελικά και ότι μπορούμε χωρίς πολλά πράγματα. Αλκοόλ έχω να πιω επίσης αρκετούς μήνες. Θα μπορούσα να κόψω και την καφείνη, το είχα κάνει την εποχή που έκανα ομοιοπαθητική και έπινα γκουαράνα μόνο. Μου φαίνεται οφέλιμο να κάνει μια προσπάθεια απεξάρτησης από διάφορες εξαρτήσεις η ανθρωπότητα με σκοπό να γίνει πιο εκλεπτυσμένη. 'Οσο σκέφτομαι ότι τα κρέατα είναι γεμάτα αντιβιωτικά αλλά και το πόσο βασανίζονται τα ζώα, αυτό μου αρκεί για λόγος. Γενικά μάλλον είναι αλήθεια ότι δεν παθαίνει κανείς τίποτα χωρίς κρέας. 'Ενας παλιός συνάδελφος 45 ετών είχε πλήρη αποχή 15 χρόνια και ήταν όλο ζωή και υγεία. Θα σας πω και κάτι που μπορεί να σας φανεί αστείο,αλλά έχει σχέση με όλα αυτά που λέτε για την χορτοφαγία, τους Ινδούς και τις ιερές αγαλάδες, αλλά και τους χορτοφάγους Πυθαγόρειους. Οι λευκοί μάγοι Βίκαν δεν τρώνε κρέας και όταν φάνε είναι έθιμο γι'αυτούς να προσεύχονται πριν το φάνε, πρώτα να το ευχαριστούν και μετά να ζητούν τους συγχωρέσει η ψυχή του νεκρού ζώου.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Εγώ μετά τη διακοπή του καπνίσματος πειραματίζομαι και με πλήρη αποχή από κρεοφαγία. Πιστεύω ότι πιο ζωηρός νοιώθω παρά εξαντλημένος. Μου φαίνεται όλα είναι στο μυαλό μας τελικά και ότι μπορούμε χωρίς πολλά πράγματα. Αλκοόλ έχω να πιω επίσης αρκετούς μήνες. Θα μπορούσα να κόψω και την καφείνη, το είχα κάνει την εποχή που έκανα ομοιοπαθητική και έπινα γκουαράνα μόνο. Μου φαίνεται οφέλιμο να κάνει μια προσπάθεια απεξάρτησης από διάφορες εξαρτήσεις η ανθρωπότητα με σκοπό να γίνει πιο εκλεπτυσμένη. 'Οσο σκέφτομαι ότι τα κρέατα είναι γεμάτα αντιβιωτικά αλλά και το πόσο βασανίζονται τα ζώα, αυτό μου αρκεί για λόγος. Γενικά μάλλον είναι αλήθεια ότι δεν παθαίνει κανείς τίποτα χωρίς κρέας. 'Ενας παλιός συνάδελφος 45 ετών είχε πλήρη αποχή 15 χρόνια και ήταν όλο ζωή και υγεία. Θα σας πω και κάτι που μπορεί να σας φανεί αστείο,αλλά έχει σχέση με όλα αυτά που λέτε για την χορτοφαγία, τους Ινδούς και τις ιερές αγαλάδες, αλλά και τους χορτοφάγους Πυθαγόρειους. Οι λευκοί μάγοι Βίκαν δεν τρώνε κρέας και όταν φάνε είναι έθιμο γι'αυτούς να προσεύχονται πριν το φάνε, πρώτα να το ευχαριστούν και μετά να ζητούν τους συγχωρέσει η ψυχή του νεκρού ζώου.:worry:
:confused::worry::confused::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Επίσης για όσους ξεκινάνε τώρα την προσπάθεια αποχής από την κρεοφαγία, υπάρχουν πολύ νόστιμα παρασκευάσματα φυτικά αντικατάστασης του κρέατος (χορτοφαγικό μπιφτέκι, πεντανόστιμες λχανομπουκιές που ακόμα κι εγώ που τρώω κρέας τις τσακίζω, χορτοφαγικό μπέηκον κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Μια φορά Whitedrum, είχα πάει στο supermarket. Ήταν Σαρακοστή. Εγώ συνηθίζω τέτοια περίοδο να νηστεύω. Βλέπω λοιπόν στα κατεψυγμένα ένα σκεύασμα το οποίο ονομαζόταν «μοναστικό λουκάνικο» με θαλασσινά μέσα. Κοιτάω πίσω να δω τα συστατικά κι έπαθα σοκ... Τίγκα στα Ε. Παίζει να μην έχω ξαναδεί τόσα πολλά Ε μαζεμένα σε τροφή. Ελπίζω πάντως να μην είναι όλα τα προϊόντα τέτοιου τύπου έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και τα περισσοτερα σογιπροιοντα τιγκα στα Ε ειναι..αλλα αφου δεν ειναι κακο καταραμενο κρεας δεν πειραζει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Άγγελε μην είσαι απόλυτος και μην γενικεύεις. Τα περισσότερα τρόφιμα, χορτοφαγικά ή μη περιέχουν συντηρητικά και τα Ε δεν είναι όλα του "σατανά", αλλά χρησιμεύουν ως απαραίτητα συντηρητικά. Στο αντίστοιχο θέμα έχουμε αναλύσει τα βλαβερά και ύποπτα "Ε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Χωρίς τροφή παθαίνει Bill Slayer. Υπάρχουν τρόποι αναπλήρωσης του κενού
Τι τρόποι αναπλήρωσης?Το κρέας είναι βασικό για την ανάπτυξη...
(πσ:προς τι η αρνητική ? :worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οταν προσπαθεις να φτιαξεις τη γευση κρεατος με φυτικες τροφες χρησιμοποιεις πιο συχνα ενυσχυτικα γευσης..μη γελιομαστε..
οταν ομως καποιοι για "ιδεολογικους " λογους θελουν να κοροιδευουν τον εαυτο τους κανοντας το χορτο κρεας...καποιο το εκμεταλλευονται.

φυσικη τροφη και φυσικες γευσεις..το κρεας να εχει γευση σαν κρεας και το χορτο ή σογια σαν σογια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy_Law

Νεοφερμένος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Δε θα το έκανα σε καμμία περίπτωση εκτός αν μου έλεγαν(χτυπάει ξύλα,σταυροκωπιέται κτλ)οτι
μου έμενε ένας μήνας ζωής. :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δε θα το έκανα σε καμμία περίπτωση εκτός αν μου έλεγαν(χτυπάει ξύλα,σταυροκωπιέται κτλ)οτι
μου έμενε ένας μήνας ζωής. :P :D

Δηλαδή αν σου έμενε ένας μήνας ζωής θα ξεκινούσες χορτοφαγία; Τόσο extreme εμπειρία το θεωρείς;

Που είναι οι εποχές που λέγαμε ότι αν μας έμενε ένας μήνας ζωής θα κάναμε ελεύθερη πτώση με αλεξίπτωτο τη μέρα και ακολασίες το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
επεσε το ματι μου σε ενα ποστ που ανεφερε χορτοφαγικο bacon.... ειμαι σιγουρη πως αν φαω τετοιο πραγμα εστω και μια φορα δεν θα ξαναφαω λαχανικο στη ζωη μου. Αληθεια γιατι γινεται καποιος χορτοφαγος και ψαχνει χορτοφαγικα τροφιμα που εχουν γευση κρεας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
επεσε το ματι μου σε ενα ποστ που ανεφερε χορτοφαγικο bacon.... ειμαι σιγουρη πως αν φαω τετοιο πραγμα εστω και μια φορα δεν θα ξαναφαω λαχανικο στη ζωη μου. Αληθεια γιατι γινεται καποιος χορτοφαγος και ψαχνει χορτοφαγικα τροφιμα που εχουν γευση κρεας;

Γιατί δεν έχει ακόμα συνειδητοποιήσει για ποιο λόγο έγινε χορτοφάγος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top