Γυμναστική, χορός και σωστή διατροφή

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ε στο μέλλον θα ήθελα να μάθω! Τώρα δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω.
Το mp3 στα αυτιά είναι πολύ καλή ιδέα.:D
Είναι! Και βοηθάει εξαιρετικά πολύ και στην ποιότητα της άσκησής σου! Αν ψάξεις στο διαδίκτυο θα βρεις διάφορες playlist διαμορφωμένες για τέτοιου είδους άσκηση. Ο ρυθμός των τραγουδιών εναλλάσσεται ανάλογα με το στάδιο της άσκησης στο οποίο βρίσκεσαι! ;)
Αξίζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οι δικοι μου λογοι για να αδυνατησω ειναι:
μπασκετ,κοπελες:P
Tο θέμα είναι να αδυνατήσεις για σένα.Όχι για την κάθε μία.ΠΡΩΤΑ για σένα.Για να νιώθεις εσύ καλά και όλα τα σχετικά.

ναι οκ εχεις δικιο εγω υπεθεσα οτι ηθελε ογκο και γραμμωση.Σιγουρα παντως ποδήλατο, το aerobic(τρεξιμο κυριως...), η κολύμβηση ειναι η καλυτερη γυμναστικη:)

Επειδή τυχαίνει να ασχολούμαι με την κολύμβηση εδώ και αρκετό πλέον καιρό ό,τι θελήσεις για ασκήσεις κτλ ρώτησε με.Αν και στην Ξάνθη έχω μάθει ότι το μοναδικό κολυμβητήριο έχει κλείσει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Tο θέμα είναι να αδυνατήσεις για σένα.Όχι για την κάθε μία.ΠΡΩΤΑ για σένα.Για να νιώθεις εσύ καλά και όλα τα σχετικά.
μμ 50/50 περα απο την ευεξια εγω δεν ειμαι τοσο σιγουρος οτι μπορω να το κανω απλα και μονο αυτο.Ειτε επειδη ασχολουμαι με καποιο αθλημα ειτε για να αραεσω περισσοτερο σε μια κοπελα που μου αρεσει-πραγματικα- και δεν εχω ιδιαιτερη ανταποκριση,πες με ρηχό αλλα νομιζω αυτα ειναι αν οχι τα κυριοτερα απο τα κυριοτερα κινητρα για εμενα...



Επειδή τυχαίνει να ασχολούμαι με την κολύμβηση εδώ και αρκετό πλέον καιρό ό,τι θελήσεις για ασκήσεις κτλ ρώτησε με.Αν και στην Ξάνθη έχω μάθει ότι το μοναδικό κολυμβητήριο έχει κλείσει:(
ακριβως,μια κλειστη μονο υπηρχε και τζιφος.Εγω θα πηγαινα αν μπορουσα,μου αρεσει αρκετα η κολυμβηση και ξερω-τουλαχιστον τα βασικα- εκανα μικρος στον Ηλυσιακο(ειχα γνωρισει και το Δρυμωνακο!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To βασικό πρόβλημα των κολυμβητηρίων να ξες ότι είναι το Φυσικό Αέριο.Και μας μας είχαν κλείσει ένα μήνα και πλέον πληρώνουμε κάτι παραπάνω για θέρμανση.

Για το άλλο θέμα.Δε ξέρω αν είσαι ρηχός ή όχι.Εμένα για να την έχεις πατήσει μου φαίνεσαι:P Σημαντικό αυτό το κίνητρο αλλά θα δεις στην πορεία ότι δεν είναι τίποτα μπροστά στην αυτοπεποίθηση και τη σιγουριά που αποκτάς με την άσκηση και την εκγυμναση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
To βασικό πρόβλημα των κολυμβητηρίων να ξες ότι είναι το Φυσικό Αέριο.Και μας μας είχαν κλείσει ένα μήνα και πλέον πληρώνουμε κάτι παραπάνω για θέρμανση.
δεν εχω προβλημα να πληρωνω(ενα ευκαταφρονητο αν ειναι ποσο 20<= ) αλλα η πισινα δεν λειτουργουσε ποτε στο διαστημα που ημουν πανω(και απο το καλοκαιρι που ημουν και ειχε ζεστη):(
Εμένα για να την έχεις πατήσει μου φαίνεσαι:P
:):redface::)
Σημαντικό αυτό το κίνητρο αλλά θα δεις στην πορεία ότι δεν είναι τίποτα μπροστά στην αυτοπεποίθηση και τη σιγουριά που αποκτάς με την άσκηση και την εκγυμναση;)
πιθανών οι αποψεις διίστανται:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
To βασικό πρόβλημα των κολυμβητηρίων να ξες ότι είναι το Φυσικό Αέριο
καλα πόσα φασόλια τρώτε εκεί μέσα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ANNIE4ever

Νεοφερμένος

Η ANNIE4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σου!!
Εγώ νομίζω ότι πρέπει να κάνεις καλύτερη διατροφή: πρέπει να τρως περισσότερο ...
Εγώ έχω ύψος 1.70 και είμαι 60 κιλά........ Καλά νομίζω πως είναι..... :alljumpy: :galliko: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
εγω εκανα περπατημα απο 1 ωρα την ημερα,μαζι με τα ακουστικα στα αυτια,αλλα μετα λογω βαρεμαρας το εκοψα (κακως βεβαια).Αδυνατος ειμαι,απλα θα ηθελα να ρωτησω κατι:Η γραμμωση στους μυες πώς επιτυγχανεται;Και θα ηταν προτιμοτερη εναντι του ογκου και γιατι;Και καμψεις,ποσες θα ηταν καλο να γινονται;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
καμψεις...Διαβασα μια καλη συμβουλη στο νετ...
Κανε οσες μπορεις...Οχι οσες νομιζεις οτι μπορεις...Αλλα τοσες ωστε να μην μπορεις αλλο...πραγματικα ομως...
Μετα διαιρεσε τον αριθμο αυτον δια 2. Και κανε καθε μερα 3 σετ με αυτο το νουμερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
οκ,αλλα εχω διαβασει οτι η γραμωση δεν επιτυγχανεται με λιγα κιλα επι πολλες επαναληψεις,οπως λεγεται.Εντελει,τι μπορει ομως η συγκεκριμενη τακτικη εκγυμνασης να προσφερει;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ποσοι κοιλιακοι θα ηταν καλο να γινονται σε καθημερινη βαση,ωστε να εχουμε αποτελεσματα σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα;Ακομη,θα ηθελα μια γνωμη για την ακριβως αποπανω ερωτηση μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ο Μοχαμεντ Αλι,ελεγε οτι δεν μετρουσε τους κοιλιακους του παρα μονο οταν αρχιζε να ποναει!!!
Περα απο την πλακα.Κανεις 3 σετ με τοσες επαναληψεις ωστε να εισαι περιπου10-15 πριν το οριο...
Αλλα καλυτερα να μιλησει και κανενας γυμναστης για να μην λεμε και μπαρουφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν μπορω να κανω κοιλιακους μεχρι να εγκαταλειψω,γιατι απο εναν αριθμο και μετα πιανεται ο λαιμος μου,ενα νευρο πισω στον αυχενα και δεν μπορω να συνεχισω

Τι να φταει αραγε για αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δεν μπορω να κανω κοιλιακους μεχρι να εγκαταλειψω,γιατι απο εναν αριθμο και μετα πιανεται ο λαιμος μου,ενα νευρο πισω στον αυχενα και δεν μπορω να συνεχισω

Τι να φταει αραγε για αυτο?

Μηπως κρατιεσαι απο τον λαιμο και τον πιεζεις οταν δυσκολευεσαι??
Δοκιμασε αντι για τον αυχενα να βαλεις τα χερια σου στα ποδια σου,και να τραβας εκει οταν δεν μπορεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Φακ,λαθος

Νομιζα για καμψεις μιλουσατε,τις μπερδευω αυτες τις δυο λεξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Δεν μπορω να κανω κοιλιακους μεχρι να εγκαταλειψω,γιατι απο εναν αριθμο και μετα πιανεται ο λαιμος μου,ενα νευρο πισω στον αυχενα και δεν μπορω να συνεχισω

Τι να φταει αραγε για αυτο?
μηπως πιεζεις πολυ τον λαιμο σου,οταν εκτελεις την ασκηση;Ή οταν σηκωνεσαι αντι να εχεις το κεφαλι κατω,το σηκωνεις;Αμα δεις οτι το προβλημα συνεχιζει να υφισταται,σταματα εκει που ο αυχενας σου δεν εχει προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Φακ,λαθος

Νομιζα για καμψεις μιλουσατε,τις μπερδευω αυτες τις δυο λεξεις

Το κάνεις λάθος τότε. Ίσως χρειάζεται να ξεκινήσεις από κάμψεις με τα γόνατά σου μέχρι να γίνεις εξπέρ στην κίνηση, επίσης δες κανα βιντεάκι στο ιντερνετ αλλιώς πάνε ρώτα κάποιον γυμναστή :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosShadow

Νεοφερμένος

Ο ThanosShadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Ισως δεν ειναι αποκλειστικα για....γυμναστικη αλλα εχει να κανει.
Δεν ξερω ποιοι απο εδω ασχολειστε (σοβαρα) με bodybuilding ή fitness. Απλα ηθελα να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο. Μπορω να χρησιμοποιησω μηχανη για προσωπο στις τριχες του σωματος?
Αν ναι, οι τριχες αργοτερα θα αλλαξουν μορφη, θα γινουν πιο σκληρες ή κατι τετοιο?
Και θα πρεπει γιαυτο τον λογο να κανω το ξυρισμα μονιμη συνηθεια?

thnx...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top