Ο "Τέλειος Άνθρωπος" του Αναρχισμού

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον αναρχισμό, αρκεί να μου πουν όσοι τον ευαγγελίζονται πως θα είναι λειτουργική μια τέτοια κοινωνία. Άλλωστε μήπως και τώρα δεν βιώνουμε μέσες άκρες έναν "δημοκρατικό" αναρχισμό;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον αναρχισμό, αρκεί να μου πουν όσοι τον ευαγγελίζονται πως θα είναι λειτουργική μια τέτοια κοινωνία. ...

Εσείς, αφού συμφωνείτε, έχετε να μας πείτε, πως;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Εσείς, αφού συμφωνείτε, έχετε να μας πείτε, πως;:redface:

Έλα μου ντε....πως; Περιμένω κι εγώ από έναν αντιεξουσιαστή να απαντήσει. Ειρωνικό ήταν το σχόλιο μου φυσικά. Καμία κοινωνία δεν μπορεί να επιβιώσει χωρίς κανόνες και νόμους. Τώρα αν οι νόμοι αυτοί καταπατούνται από τους ίδιους που τους δημιουργούν......πως να μιλήσουμε για τάξη και δημοκρατία.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
... Περιμένω κι εγώ από έναν αντιεξουσιαστή να απαντήσει. ...

Επειδή βδελλύτομαι της εξουσίας, τολμώ: μόνο με την ανιοτελή αγάπη:redface:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Έλα μου ντε....πως; Περιμένω κι εγώ από έναν αντιεξουσιαστή να απαντήσει. Ειρωνικό ήταν το σχόλιο μου φυσικά. Καμία κοινωνία δεν μπορεί να επιβιώσει χωρίς κανόνες και νόμους. Τώρα αν οι νόμοι αυτοί καταπατούνται από τους ίδιους που τους δημιουργούν......πως να μιλήσουμε για τάξη και δημοκρατία.;)

Έχω απαντήσει ήδη στη σελίδα 8,ορίστε.Αλλά βέβαια το κάνατε γαργάρα,προτιμάτε να αμπελοφιλοσοφείτε και να θεωρητικολογείτε αντί να κοιτάτε τη λογική και τα γεγονότα.It would be better maybe αν αντικαθιστούσατε τα αξιώματα στη σκέψη σας με τον ορθολογισμό,παίδες.

ΥΓ:Καλά ρε,έρχεται η άλλη,δηλωμένη ΠΑΣΠίτισα και το παίζει αριστερή και δεν κράζει κανείς?Wtf? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Έχω απαντήσει ήδη στη σελίδα 8,ορίστε.Αλλά βέβαια το κάνατε γαργάρα,προτιμάτε να αμπελοφιλοσοφείτε και να θεωρητικολογείτε αντί να κοιτάτε τη λογική και τα γεγονότα.It would be better maybe αν αντικαθιστούσατε τα αξιώματα στη σκέψη σας με τον ορθολογισμό,παίδες.


Συμφωνώ με τα περισσότερα που είχατε γράψει στο post σας αλλά δεν ξέρω πολλούς που θα ήθελαν να επιβιώνουν μόνοι τους σε στυλ ιθαγενών. Ίσως επειδή έτσι μάθαμε και τώρα είναι δύσκολο να ξεφύγουμε από τους κανόνες που οι ίδιοι θεσπίσαμε. Επίσης δεν γνωρίζω μιλώντας για τον δικό μας λαό πάντα, πόσο αλτρουιστικά θα φερόταν αν τον άφηναν τελείως ελεύθερο. Τέλος όπως πολύ σωστά γράφεις δεν είμαστε τέλειοι, μα καθόλου όμως, γι' αυτό και δεν θα μπορέσουμε ποτέ να ξεφύγουμε από όλα τα κατεστημένα. Δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Συμφωνώ με τα περισσότερα που είχατε γράψει στο post σας αλλά δεν ξέρω πολλούς που θα ήθελαν να επιβιώνουν μόνοι τους σε στυλ ιθαγενών. Ίσως επειδή έτσι μάθαμε και τώρα είναι δύσκολο να ξεφύγουμε από τους κανόνες που οι ίδιοι θεσπίσαμε. Επίσης δεν γνωρίζω μιλώντας για τον δικό μας λαό πάντα, πόσο αλτρουιστικά θα φερόταν αν τον άφηναν τελείως ελεύθερο. Τέλος όπως πολύ σωστά γράφεις δεν είμαστε τέλειοι, μα καθόλου όμως, γι' αυτό και δεν θα μπορέσουμε ποτέ να ξεφύγουμε από όλα τα κατεστημένα. Δυστυχώς.

Ποιος μίλησε για στυλ ιθαγενών?Ίσα ίσα,πολλές απ'τις λεγόμενες "κομμουνιστικές" θεωρίες προϋποθέτουν και ένα άλφα επίπεδο τεχνολογικής ανάπτυξης για να εφαρμοστούν και φυσικά συνεχή πρόοδο.Γιατί να μην μπορεί να εφαρμοστεί αυτό και στην Ελλάδα?Θα έλεγα ότι η νοοτροπία ενός λαού καθορίζεται απ'τις κοινωνικές συνθήκες,δεν είναι κάτι γενετικό που να το έχουμε στα γονίδιά μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Ποιος μίλησε για στυλ ιθαγενών?Ίσα ίσα,πολλές απ'τις λεγόμενες "κομμουνιστικές" θεωρίες προϋποθέτουν και ένα άλφα επίπεδο τεχνολογικής ανάπτυξης για να εφαρμοστούν και φυσικά συνεχή πρόοδο.Γιατί να μην μπορεί να εφαρμοστεί αυτό και στην Ελλάδα?Θα έλεγα ότι η νοοτροπία ενός λαού καθορίζεται απ'τις κοινωνικές συνθήκες,δεν είναι κάτι γενετικό που να το έχουμε στα γονίδιά μας.

Μέσα στις κοινωνικές συνθήκες θα ξεχώριζα , την παιδεία. Από εκεί ίσως αν ξεκινούσαμε να μπορούσαμε να ανατρέψουμε πολλά από αυτά που τώρα θεωρούμε ως δεδομένα. Όμως όταν όλοι μεγαλώνουν ένα παιδί μαθαίνοντας του από μικρό και μέχρι την ενηλικίωσή του πως θα βολευτεί καλύτερα, λίγα πράγματα θα του κάνουν μετέπειτα οι όποιες διδαχές για ελεύθερο πνεύμα. Και αυτό επίσης είναι κάτι που με ενοχλεί, αν είμαστε όπως είμαστε,φταίνε πολλοί, γονείς, καθηγητές, κατεστημένο. Άστα να πάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Έχω απαντήσει ήδη στη σελίδα 8,ορίστε.Αλλά βέβαια το κάνατε γαργάρα,προτιμάτε να αμπελοφιλοσοφείτε και να θεωρητικολογείτε αντί να κοιτάτε τη λογική και τα γεγονότα.It would be better maybe αν αντικαθιστούσατε τα αξιώματα στη σκέψη σας με τον ορθολογισμό,παίδες.

ΥΓ:Καλά ρε,έρχεται η άλλη,δηλωμένη ΠΑΣΠίτισα και το παίζει αριστερή και δεν κράζει κανείς?Wtf? :hmm:
¨Η άλλη¨ είμαι εγώ;;;;
...αν ναι, 1) προτιμώ να το... παίζω :redface: , παρά να το παίζω αριστερή... Aφετέρου απέχω από πολιτικές λογικές τύπου ¨δεν θέλω κατσίκα , αλλά να πεθάνει και η κατσίκα του γείτονα¨...
2) Το κράξιμο σε μένα λειτουργεί άκρως διεγερτικά, οπότε... περιμένω! :P
3) Πάραυτα, έχω να αντιπροτείνω ως εναλλακτική του κραξίματος και των άναρθων κραυγών, την όποια τοποθέτηση με θέσεις και επιχειρήματα... don't u think;;;:hmm:
Η δική μου ¨γαργάρα¨,μία από τις πολλές γαργάρες που έχουν ειπωθεί catά την κρίση σου , πάνω στο θέμα της γαργάρας της αναρχίας είναι εδώ
και εδώ ...
υγ.:hmm: ξέρεις... τα αξιώματα που προτείνεις να τα αντιcatαστήσουμε με ορθολογισμό, είναι το ίδιο και το αυτό και συνώνυμα!...Οπότε χάσιμο χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
¨Η άλλη¨ είμαι εγώ;;;;
.....

:hmm:: Δλδ είστε "ΠΑΣπίτισα":redface:; (Απόλυτο δικαίωμά σας φυσικά, να είστε ο,τιδήποτε:redface:!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
:hmm:: Δλδ είστε "ΠΑΣπίτισα":redface:; (Απόλυτο δικαίωμά σας φυσικά, να είστε ο,τιδήποτε:redface:!!!)
Αγαπημένε Ψυχοθεραπευτή.... η σωτηρία της ψυχής, όλοι το ξέρουμε, και κυρίως η Άλκηστη, είναι πολύ μεγάλο πράγμα!... :P
Ανατρέχω λοιπόν σε προηγούμενες σελίδες και σου βάζω ενδεικτικά αυτό ως απολογία της πολιτικής μου ταυτότητας...:redface:
Ορκίζομαι να είπω την αλήθεια και μόνο την αλήθεια! :hehe:
υγ Γιατί μου μιλάτε στον πληθυντικό;;;:redface:
Επειδή ¨είμαι¨ Πασπίτισα βάζετε ανάμεσα μας πληθυντικό απόστασης και ασφαλείας;;;:redface:
Ήδη είναι ανάμεσά μας ένα σωρό κράτη....
Να φοβάμαι και για Σπιναλόγκα;;; :redface: περιμένετε να ανοίξει λίγο ακόμα ο καιρός please! :P
Φιλιά στην always λατρεμένη, πανέμορφη, φράου, πριγκίπισσα.... την Ανγκέλα... :inlove:
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
3) Πάραυτα, έχω να αντιπροτείνω ως εναλλακτική του κραξίματος και των άναρθων κραυγών, την όποια τοποθέτηση με θέσεις και επιχειρήματα... don't u think;;;:hmm:

Να πιάσω σοβαρή συζήτηση με ΠΑΣΟΚους?C'mon now,pal...

Η δική μου ¨γαργάρα¨,μία από τις πολλές γαργάρες που έχουν ειπωθεί catά την κρίση σου , πάνω στο θέμα της γαργάρας της αναρχίας είναι εδώ
και εδώ ...

Και 'γω που νόμιζα ότι το λεξιλόγιο του μέσου ΠΑΣΠίτη περιορίζεται στα "ΠΑΣΠ ιδέα,ΠΑΣΠ ιδέα,ενωμένη αριστερά":hmm:.Well,you surely know how to talk,αλλά δε μας λες και τίποτα.Τα ίδια με τους υπόλοιπους,ότι η αναρχική κοινωνία προϋποθέτει νιτσεϊκούς "ubermensch" και ανώτερη ηθική και συνείδηση,κάτι για το οποίο έχω ήδη μιλήσει στο original post μου.Το δεύτερο link σου παραπέμπει σε άλλο topic και βαριέμαι να το κοιτάξω.

υγ.:hmm: ξέρεις... τα αξιώματα που προτείνεις να τα αντιcatαστήσουμε με ορθολογισμό, είναι το ίδιο και το αυτό και συνώνυμα!...Οπότε χάσιμο χρόνου...

Seriously τώρα,αν θεωρείς ότι ο ορθολογισμός ισοδυναμεί με τυχαία αξιώματα (π.χ. "οι γυναίκες είναι κατώτερες απ'τους άντρες γιατί έτσι λέω"),τότε το brainwashing "η ΠΑΣΠ δεν είναι ΠΑΣΟΚ" έχει επηρεάσει ανεπανόρθωτα τη λογική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Σοβαρή συζήτηση με πασόκους


Η Il Pensionero παντως, τα λέει καλά :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Να πιάσω σοβαρή συζήτηση με ΠΑΣΟΚους?C'mon now,pal...



Και 'γω που νόμιζα ότι το λεξιλόγιο του μέσου ΠΑΣΠίτη περιορίζεται στα "ΠΑΣΠ ιδέα,ΠΑΣΠ ιδέα,ενωμένη αριστερά":hmm:.Well,you surely know how to talk,αλλά δε μας λες και τίποτα.Τα ίδια με τους υπόλοιπους,ότι η αναρχική κοινωνία προϋποθέτει νιτσεϊκούς "ubermensch" και ανώτερη ηθική και συνείδηση,κάτι για το οποίο έχω ήδη μιλήσει στο original post μου.Το δεύτερο link σου παραπέμπει σε άλλο topic και βαριέμαι να το κοιτάξω.



Seriously τώρα,αν θεωρείς ότι ο ορθολογισμός ισοδυναμεί με τυχαία αξιώματα (π.χ. "οι γυναίκες είναι κατώτερες απ'τους άντρες γιατί έτσι λέω"),τότε το brainwashing "η ΠΑΣΠ δεν είναι ΠΑΣΟΚ" έχει επηρεάσει ανεπανόρθωτα τη λογική σου.
Αυτό που θέλω να σου απαντήσω , πρέπει να το φιλτράρω γιατί θα λογοκριθεί....:hmm:
Όμως θα σου απαντήσω σε ανάλογο ύφος με αυτό που μου απευθύνεσαι,αν και με πολύ ρετούς -δεν το θέλω, ο χώρος που βρισκόμαστε...-
Το να ανακαλύπτει ένας 15χρονος, 16χρονος, 17χρονος, 18χρονος την αναρχία και την αριστερά...
για μενα είναι ότι πιο όμορφο, ό,τι πιο χαριτωμένο και ό,τι πιο υγιές...
για εκείνον τόσο ελκυστικό, όπως πολλά καινούρια και ενδιαφέροντα που ανακαλύπτει γύρω του και πάνω στο σώμα του,
που διαπιστώνει ότι έχουν και άλλες χρήσεις , πέραν των ως τώρα πρακτικών, καθημερινών και καθιερωμένων...;)
Οπότε enjoy it!
Αυτό που θα με χάλαγε και με χαλάει σε αυτές τις ηλικίες είναι δεξιόστροφες αντιλήψεις...
Οπότε, όσο και αν δεν σου αρέσει, θα σου πω ότι κάνεις μια πολύ ¨πεπατημένη¨ και αναμενόμενη επανάσταση
πατάς μονοπάτια που πολλοί τα έχουμε πατήσει
και εμείς τα ακούγαμε κάποτε τα mr. crowley,μικρέ,
οπότε have fun !
Catα τ'άλλα, αφού δεν θέλεις να πιάσεις σοβαρή συζήτηση με ¨πασόκους¨
των οποίων η λογική είναι ¨επηρεασμένη ανεπανόρθωτα¨ as u say,
να τσεκάρεις πρώτα- εκτός από την, catα σενα, αδυναμία και ανικανότητα του άλλου για σοβαρή συζήτηση-,
και την δική σου δυνατότητα και ικανότητα ν'ανταπεξέλθεις σε τέτοιου είδους συζήτηση...
Άααααντε γεια!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Το να ανακαλύπτει ένας 15χρονος, 16χρονος, 17χρονος, 18χρονος την αναρχία και την αριστερά...
για μενα είναι ότι πιο όμορφο, ό,τι πιο χαριτωμένο και ό,τι πιο υγιές...
για εκείνον τόσο ελκυστικό,

Μα βέβαια επειδή ως γνωστόν
νέος=ιδεαλιστής
και κομμουνισμός (δε μιλάω για "αριστερά",τι σκατά θα πει αριστερά?ή είσαι κομμουνιστής ή δεν είσαι)=ιδεαλισμός
με άλλα λόγια χαιρετίσματα.Άντε τώρα να εξηγήσεις σ'αυτό το αστείο στερεότυπο που αξιωματικά έχει εδραιωθεί σήμερα περί Διαλεκτικού Υλισμού,Θεωρίας της Υπεραξίας και γιατί ο κομμουνισμός εθεωρείτο παιδί του ορθολογισμού ενώ ο καπιταλισμός παιδί του μεταφυσικού ιδεαλισμού όταν εδραιώθηκαν θεωρητικά απ'τον Μαρξ και τον Άνταμ Σμιθ αντίστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το να ανακαλύπτει ένας 15χρονος, 16χρονος, 17χρονος, 18χρονος την ...ία και την ...ά
για μενα είναι ότι πιο όμορφο, ό,τι πιο χαριτωμένο και ό,τι πιο υγιές...


there i fix it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Μα βέβαια επειδή ως γνωστόν
νέος=ιδεαλιστής
και κομμουνισμός (δε μιλάω για "αριστερά",τι σκατά θα πει αριστερά?ή είσαι κομμουνιστής ή δεν είσαι)=ιδεαλισμός
με άλλα λόγια χαιρετίσματα.Άντε τώρα να εξηγήσεις σ'αυτό το αστείο στερεότυπο που αξιωματικά έχει εδραιωθεί σήμερα περί Διαλεκτικού Υλισμού,Θεωρίας της Υπεραξίας και γιατί ο κομμουνισμός εθεωρείτο παιδί του ορθολογισμού ενώ ο καπιταλισμός παιδί του μεταφυσικού ιδεαλισμού όταν εδραιώθηκαν θεωρητικά απ'τον Μαρξ και τον Άνταμ Σμιθ αντίστοιχα.
Special αφιερωμένο από μία αλλοτριωμένη, αλλοτριωμένη του κερατά όμως,
μικροαστή και συμβιβασμένη ΠΑΣΠίτισσα!
So, άσε τα lesse fer lee pace,
όλα αυτά είναι πολύ πασέ και η μισαλλοδοξία ακόμη περισσότερο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
χα χα χα χα χα χα!!! Εγώ πάντως το ¨χτένισα¨ και το σέρβιρα πιο gourmetδιάρικα κύριε Σεφ μας ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Special αφιερωμένο από μία αλλοτριωμένη, αλλοτριωμένη του κερατά όμως,
μικροαστή και συμβιβασμένη ΠΑΣΠίτισσα!
So, άσε τα lesse fer lee pace,
όλα αυτά είναι πολύ πασέ και η μισαλλοδοξία ακόμη περισσότερο !

Ξεκινήσαμε πολιτική συζήτηση και καταλήξαμε στους Sex Pistols.Wow.Τέσπα,αν θέλω να πετάξω σποντίτσες με ΠΑΣΠίτες μπορώ να πάω στο τραπεζάκι τους στη σχολή μου,face to face και όχι στο Ίντερνετ.I apologize for attacking you μόνο και μόνο επειδή είσαι ΠΑΣΠίτισα,ελπίζω να συνεχίσει η κουβέντα επί της ουσίας γιατί μετά τα 14 η συζήτηση για να "σου την πω-να μου την πεις" είναι κάπως βαρετή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top