Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,831 μέλη και 2,410,642 μηνύματα σε 75,028 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 207 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σε ποια περιοχή μένετε και πόσο ευχαριστημένοι είστε;

mariafd

Νεοφερμένος

H mariafd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H mariafd έγραψε: στις 14:24, 14-01-09:

Καλημέρα,
την επόμενη εβδομάδα πρόκειται να κατέβω Αθήνα για εγκατάσταση χεχε!!!
Βρήκα δουλειά στο Μαρούσι και θα θελα να μου προτείνετε κάποιες περιοχές για να ψάξω για σπίτι..
Δεν έχω ιδέα από Αθήνα αλλά θα θελα κάπου κέντρο απόκεντρο... να μη φοβάμαι να κυκλοφορίσω αλλά να μην πληρώνω και πολλά σε ενοίκια... τι προτείνετε??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,131 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε: στις 14:31, 14-01-09:

Το Μαρούσι είναι όμως πολύ μακριά από το κέντρο και δε νομίζω να σε βολέψει.
Στη θέση σου θα έψαχνα στο Ηράκλειο.

Είναι κοντά στον ΗΣΑΠ Αμαρουσίου η δουλειά;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 14:37, 14-01-09:

Γενικως μην κανεις το λαθος να διαλεξεις περιοχη πολυ μακρια απ'τη δουλεια σου γιατι θα τρως τις ωρες σου στους δρομους.
Ειδικως το Μαρουσι ειναι καλη περιοχη, και μπορεις να βρεις σπιτια και με "καλο" νοικι. Επειδη εχει και τρενο, θα μπορουσες να ψαξεις και σε περιοχες με κοντινες στασεις αν η δουλεια σου ειναι κοντα σε σταθμο (http://www.isap.gr/index.asp), πχ Νεα Ιωνια/Ηρακλειο ξερω οτι μπορεις να βρεις σπιτια με λογικο νοικι, η και Κηφισια(γι'αυτην επιφυλασσομαι για το υψος των ενοικιων, δεν ετυχε κανεις γνωστος να παει κατα κει..).
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariafd

Νεοφερμένος

H mariafd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H mariafd έγραψε: στις 14:43, 14-01-09:

είναι κοντά ναι οπότε βολεύει..
το θέμα είναι οτι δ μπορω να δωσω πάνω από 300-350 για ενοίκιο κ προς τα κει ξεφεύγουν κατά πολύ...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 14:46, 14-01-09:

Σε οποιαδηποτε περιοχη με μετρο/ησαπ, πανω κατω στα 300-400 παιζουν. Εδω ξυπνησανε και στο Αιγαλεω και δε βρισκεις σπιτι κατω απο 350!
Θελει πολυ ψαξιμο για να βρεις κατι καλο με προσιτο νοικι, αλλα μην απογοητευεσαι, θα βρεθει!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O DownCast έγραψε: στις 14:51, 14-01-09:

Και στην περιοχή του Αμαρουσίου...
Και στην περιοχή του Ηρακλείου...
Και στην περιοχή της Πεύκης...που είναι δίπλα στο Μαρούσι
Και στην περιοχή των Μελισίων/Βριλισίων...

...μπορείς να βρεις σπίτια με 300-400euro...

Φυσικά μιλάμε για σπίτια περίπου στα 50 τετραγωνικά και ίσως σε παλιότερες πολυκατοικίες ή μονοκατοικίες αλλά σίγουρα υπάρχουν...

Εγώ π.χ. νοικιάζω σπίτι 60τετραγωνικά στο Μαρούσι με 350euro... (είμαι ο ιδιοκτήτης και το νοικιάζω σε ένα ζευγάρι...)
Παράθεση

mariafd

Νεοφερμένος

H mariafd έγραψε: στις 14:56, 14-01-09:

κοιτα 60 τμ με 350 είναι σουπερ... έχω μείνει και σε σπίτι 25τμ δε με νοιάζει αυτό... αλλά άρχισα να ψάχνομαι και αγχώνομαι γιατι δεν έχω και πολύ χρόνο
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 15:01, 14-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από DownCast
Εγώ π.χ. νοικιάζω σπίτι 60τετραγωνικά στο Μαρούσι με 350euro... (είμαι ο ιδιοκτήτης και το νοικιάζω σε ένα ζευγάρι...)
Τωρα πλακα με κανεις?!
Εχουν σκοπο να φυγουν αμεσα?!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 14-01-09 στις 15:29.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariafd

Νεοφερμένος

H mariafd έγραψε: στις 15:11, 14-01-09:

εεεεεπ προηγούμαι χαχαχα
Παράθεση

DownCast

Νεοφερμένος

Ο DownCast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υπεύθυνος management και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O DownCast έγραψε: στις 15:18, 14-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Τωρα πλακα με κανεις?!
Εχουν σκοπο να φυγουν μεσα αμεσα?!
Όχι δεν κάνω πλάκα. Νοικιάζω και ένα 80τετραγωνικά με 400euro στη μονοκατοικία που μένω...
Μπορεί οι τιμές να φαίνονται χαμηλές ... αλλά σκοπός δεν είναι μόνο τα χρήματα ...
Δυστυχώς δεν νομίζω να φύγουν σύντομα...

Εγώ θα φύγω ... ... κατεβαίνω όροφο ...
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 15:32, 14-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από DownCast
Όχι δεν κάνω πλάκα. Νοικιάζω και ένα 80τετραγωνικά με 400euro στη μονοκατοικία που μένω...
Μπορεί οι τιμές να φαίνονται χαμηλές ... αλλά σκοπός δεν είναι μόνο τα χρήματα ...
Δυστυχώς δεν νομίζω να φύγουν σύντομα...

Εγώ θα φύγω ... ... κατεβαίνω όροφο ...
Ε τωρα θα φαω τις κοτσιδες μου....εγω πληρωνω 400 και ειναι και πυκνοκατοικημενη η περιοχη...χαλια δλδ για μενα...
Κοιτα, ειναι οντως χαμηλες, ειδικα για βορεια...τραστ μι...
Και οπως βλεπω εσυ ανηκεις στις εξαιρεσεις που για αλλη μια φορα υπαρχουν για να επιβεβαιωνουν τον κανονα...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 679 μηνύματα.

H Niyia έγραψε: στις 20:26, 14-01-09:

Επειδή πέρασα αυτή τη φάση πριν από 6 μήνες, να σου πω πως τα ενοίκια στο μαρούσι για 40τμ περίπου είναι απλησίαστα κ αγγίζουν μέχρι κ τα 500? για να μη πω κ παραπάνω (εκτός κ αν είσαι τυχερή!). Εγώ μένω όρια αμαρουσίου-πεύκης σε 40 τμ κ πληρώνω 420? το οποίο ήταν από τις ευκαιρίες.
Πιο οικονομικά πάντως να ξέρεις είναι στο Ηράκλειο κ στη Ν. Ιωνία, που απέχουν μόνο 2-3 στάσεις με τον ηλεκτρικό από Μαρούσι.
Παράθεση

Vivicoolgirl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.

H Vivicoolgirl έγραψε: στις 21:35, 15-02-13:

Ειστε ευχαριστημένοι εκεί που μένετε και αν όχι που θα θέλατε να ζείτε;
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 21:38, 15-02-13:

Στην Ελευσίνα. Καλά είναι, αλλά θα προτιμούσα να μένω σε μεγαλύτερη πόλη επειδή έχω μεγαλώσει στο κέντρο και έχω συνηθίσει την φασαρία.
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,676 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε: στις 22:29, 15-02-13:

Σε ένα χωριό κοντά στην Αμαλιάδα....Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη θα ήθελα να ζήσω κάπου χωρίς εκκλησία και με περισσότερες εγκαταστάσεις...Δεν ζητάω πολλά απλά κάποιο γήπεδο βόλεϋ και κανένα μαγαζί παραπάνω για είδη σουπερμάρκετ κτλ....αυτά
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε: στις 23:03, 15-02-13:

Κανονικά στον Άλιμο, αλλά προσωρινά μένουμε στον Άγιο Δημήτριο (έχουμε νοικιάσει) κοντά στο μετρο-μολ . Σ' αυτή τη φάση ανακαινίζουμε το σπίτι στον Άλιμο, γιατί θα παντρευτεί η μικρή μου αδερφή.
Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε: στις 23:10, 15-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Nefeli Graf
Σε ένα χωριό κοντά στην Αμαλιάδα....Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη θα ήθελα να ζήσω κάπου χωρίς εκκλησία και με περισσότερες εγκαταστάσεις...Δεν ζητάω πολλά απλά κάποιο γήπεδο βόλεϋ και κανένα μαγαζί παραπάνω για είδη σουπερμάρκετ κτλ....αυτά
Σε ποιο χωριο της Αμαλιαδας? εγω ειμαι μεσα απο την Αμαλιαδα και παω παρα πολυ συχνα

εγω μενω Ζωγραφου και μαρεσει παρα πολυ η περιοχη
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,557 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 01:06, 16-02-13:

Μενω οπου επιτασουν οι τρεχουσες συνθικες καθε φορα. Το τελευταιο τριμινο εχω αλλαξει 3 πολεις και 5 στεγες, και στις επομενες 20 μερες θα αλλαξω αλλες τρεις πολεις, και πιος ξερει ποσες στεγες...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 709 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε: στις 11:19, 16-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Μενω οπου επιτασουν οι τρεχουσες συνθικες καθε φορα. Το τελευταιο τριμινο εχω αλλαξει 3 πολεις και 5 στεγες, και στις επομενες 20 μερες θα αλλαξω αλλες τρεις πολεις, και πιος ξερει ποσες στεγες...
οπου γης και πατρις
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 11:44, 16-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Στην Ελευσίνα. Καλά είναι, αλλά θα προτιμούσα να μένω σε μεγαλύτερη πόλη επειδή έχω μεγαλώσει στο κέντρο και έχω συνηθίσει την φασαρία.

Έλα ρε κοντοχωριανοί είμαστε

Εγώ Μέγαρα μένω προς τα σύνορα της πόλης και είμαι ευχαριστημένος γιατί έχει ησυχία και καθαρό αέρα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους