Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,797 μηνύματα σε 74,634 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δουλεύει... ΚΑΙ νύχτα!

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 13:01, 24-09-05:

Πάντως η αλήθεια είναι ότι είναι εμπειρία η όλη φάση.Θα έλεγα ένα είδος σχολείου...Κουνελάκι εγώ το περίμενα!Τα πιο πολλά Posts γράφονται μεταμεσονύχτιες ώρες οπότε κάτι πρέπει να έγινε και να άλλαξε το ωράριο σε όλους εμάς!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:29, 24-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Τελικά είμαστε αρκετά άτομα που έχουμε ασχοληθεί με τέτοιες δουλειές
δεν το περίμενα

είμαστε αλάνιααααααααα φοβερά παιδιά μέσα στην πιάτσαααααα (λέει το άσμα )

κοιτάξτε να δείτε... ότι είναι ένα μεγάλο σχολείο η νύχτα... ναι συμφωνώ είναι....
πάντως για να είμαι ειλικρινής, δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι που οι συνθήκες της ζωής με έχουν κάνει να πάω και σε αυτό το σχολείο....
δεν είναι και ότι καλύτερο όπως και να το κάνεις.... συναντάς πολλά φρούτα που δεν είναι πάντα γλυκά!
Οι περισσότεροι το βλέπουν σαν ένα είδος γκλαμουριάς και μαγκιάς και δεν ξέρω και γω τι άλλο....
Προσωπικά το βλέπω σαν μια δύσκολη και αρκετά σκληρή δουλειά (αν δουλεύεις μόνο και δεν.... )
Υπάρχουν και κάτι πισώπλατα μαχαιρώματα σε αυτές τις δουλειές που τύφλα να έχουν οι πολυεθνικές!
Και θα συμφωνήσω σε ένα πράγμα ακόμα....
Μόνο αν κάνεις ή έχεις κάνει αυτή τη δουλειά ΞΕΡΕΙΣ πραγματικά τι σημαίνει να δουλεύεις νύχτα.... όλα τα άλλα είναι μόνο υποθέσεις και φαντασιώσεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:40, 24-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
είμαστε αλάνιααααααααα φοβερά παιδιά μέσα στην πιάτσαααααα (λέει το άσμα )

κοιτάξτε να δείτε... ότι είναι ένα μεγάλο σχολείο η νύχτα... ναι συμφωνώ είναι....
πάντως για να είμαι ειλικρινής, δεν μπορώ να πω ότι χαίρομαι που οι συνθήκες της ζωής με έχουν κάνει να πάω και σε αυτό το σχολείο....
δεν είναι και ότι καλύτερο όπως και να το κάνεις.... συναντάς πολλά φρούτα που δεν είναι πάντα γλυκά!
Οι περισσότεροι το βλέπουν σαν ένα είδος γκλαμουριάς και μαγκιάς και δεν ξέρω και γω τι άλλο....
Προσωπικά το βλέπω σαν μια δύσκολη και αρκετά σκληρή δουλειά (αν δουλεύεις μόνο και δεν.... )
Υπάρχουν και κάτι πισώπλατα μαχαιρώματα σε αυτές τις δουλειές που τύφλα να έχουν οι πολυεθνικές!
Και θα συμφωνήσω σε ένα πράγμα ακόμα....
Μόνο αν κάνεις ή έχεις κάνει αυτή τη δουλειά ΞΕΡΕΙΣ πραγματικά τι σημαίνει να δουλεύεις νύχτα.... όλα τα άλλα είναι μόνο υποθέσεις και φαντασιώσεις.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:43, 24-09-05:

@Founes: Ενώ μέχρι στιγμής συμφωνούσαμε απόλυτα, εδώ θα τα χαλάσουμε. Δεν μπορείς να κατηγορείς κάποιον για αυτό που φάνηκε οτι είπε ενώ σου λέει οτι δεν εννοούσε αυτό, όσο προφανές κι αν είναι οτι όντως αυτό εννοούσε. Δες το και σαν ένα ιδιότυπο "συγγνώμη" στην τελική.

Παράθεση

mousitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mousitsa
Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O mousitsa έγραψε στις 12:06, 25-09-05:

σίγουρα θα με έκανε να νιώθω μια μικρή ανασφάλεια...όταν όμως σαρέσει κάποιος πολύ, και θέλεις όσο τίποτα άλλο να είσαι μαζί του τότε όλα φτιάχνουν ....η αγάπη θέλει συμβιβασμούς!!!

Παράθεση

Black_Butter_flies

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Black_Butter_flies
Ο Black_Butter_flies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Black_Butter_flies έγραψε στις 00:59, 03-10-05:

Από μόνο του αυτό δε λέει τίποτα για το άτομο.
Εντάξει, μπορεί να είναι λίγο πιο "ξεβγαλμένη" η κοπέλα αλλά μέχρι εκεί.
Από κει και πέρα παίζει ρόλο ο χαρακτήρας, τον οποίο τον κουβαλάμε ό,τι επάγγελμα και να εξασκούμε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:36, 01-10-07:

Προσωπικά δεν θα είχα πρόβλημα, ίσως το πρόβλημα θα ήταν η κουραση του όχι η δουλειά του, το ότι θα του την πέυτουν οι άλλες δεν είναι πρόβλημα, για να είναι μαζί μου σαν σχεση και όχι μαζί τους κάτι θα ζητάει απο μένα που δεν έχουν οι άλλες, όχι δεν θα πήγενα ούτε για παρέα ούτε για κάτι τέτοιο, όπως δεν θα μου άρεσε να είναι στο γραφείο που δουλέυω, είναι το ίδιο, δεν βλέπω την διαφορά ανάμεσα στο γραφείο και σε ένα μπάρ εφόσον το κάνουμε και οι δύο για κάποιο σκοπό όπως το εισόδημα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:41, 02-10-07:

δε θα με πειραζε και πολυ.νταξει, παρεξηγημενο-και καποιες φορες με το δικιο του-επαγγελμα ειναι, αλλα αν το παιδι ειχε πια τοσα χαρισματα και τοση αναγκη, δε θα του πω κιολας εγω τι θα κανει,ετσι δεν ειναι?

νο προμπλεμ.

μη σου πω και καλυτερα να δουλευε σκ βραδια, που δουλευω κι εγω, για να χαμε τις weekdays ελευθερες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 13:50, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
δε θα με πειραζε και πολυ.νταξει, παρεξηγημενο-και καποιες φορες με το δικιο του-επαγγελμα ειναι, αλλα αν το παιδι ειχε πια τοσα χαρισματα και τοση αναγκη, δε θα του πω κιολας εγω τι θα κανει,ετσι δεν ειναι?

νο προμπλεμ.

μη σου πω και καλυτερα να δουλευε σκ βραδια, που δουλευω κι εγω, για να χαμε τις weekdays ελευθερες!
Που ειναι και περισσοτερες ε ;

Βασικα ουτε και εμενα θα με πειραζε ιδιαιτερα να δουλευει νυχτα! Ισως να με χαλαγε στην αρχη επειδη εγω δουλευω πρωι και θα ειχαμε εντελως διαφορετικο προγραμμα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα ειχα την απαιτηση να σταματησει να δουλευει!Ουτε θα ζηλευα καθως για να εκανα μια σχεση γνωριζοντας την δουλεια του σημαινει οτι θα του ειχα εμπιστοσυνη!

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 13:54, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Που ειναι και περισσοτερες ε ;

Βασικα ουτε και εμενα θα με πειραζε ιδιαιτερα να δουλευει νυχτα! Ισως να με χαλαγε στην αρχη επειδη εγω δουλευω πρωι και θα ειχαμε εντελως διαφορετικο προγραμμα αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα ειχα την απαιτηση να σταματησει να δουλευει!Ουτε θα ζηλευα καθως για να εκανα μια σχεση γνωριζοντας την δουλεια του σημαινει οτι θα του ειχα εμπιστοσυνη!
μωρε ναι, εκτος του οτι ειναι περισσοτερες,εμενα ετσι ειναι η φυση της δουλειας μου... ο φορτος παει το σκ!
με αποτελεσμα, να μη βγαινω το σκ, να μην παω τριημερα σκ, να μη χαλαρωνω σκ και γενικως να μη κανω τιποτα παρα μονο δουλεια...

και καλυτερα τελικα, μετα αποχρονια αυτο εχω συνειδητοποιησει...καλυτερα να τα κανω οοοολα αυτα καθημερινες, εχει και λιγοτερο κοσμο
και κατα καιρους φιλοι-φιλες-μποιφρεντς ειχαν σχεδον παντα αντιθετες μερες-ωρες απο τις δικες μου... οποτε μπαρμαν, κυριλε

αλλα ειπαμε, εννοειται να μην τιθεται θεμα εμπιστοσυνης,ετσι..?

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 21:22, 02-10-07:

Και εγώ δουλεύω νύχτα, και επειδή παραβιάζω έτσι ην εργατική νομοθεσία, ο εργοδότης μου είναι τόσο παραχωρητικός που δεν με πληρώνει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 23:16, 23-11-09:

δουλευε μονο νυχτα ως dj. ευτυχως περιστασιακα και οχι παντα.
καθε φορα ομως που ξεκιναει σε καινουριο μαγαζι δε κοιμαμαι τα βραδια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Νύχτα τρόμου στο Παρίσι - Από tweetyslvstr
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ειδήσεις & Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-11-15 στις 15:41.
    • Η Αθήνα τη νύχτα από το ....διάστημα - Από ἅλς
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Εικαστικές τέχνες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-02-11 στις 10:42.
    • Μια νύχτα στο παλέρμο...online! - Από mechanicarts
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-12-09 στις 20:26.
    • Φόβος...την νύχτα - Από Kakerlak
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-07-07 στις 07:34.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους