Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,652 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,663 μηνύματα σε 91,583 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 240 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 290)
Μέχρι 1.50
6
2,07%
1.51-1.65
54
18,62%
1.66-1.75
101
34,83%
1.76-1.80
42
14,48%
1.81-1.85
42
14,48%
1.86-1.90
21
7,24%
1.91-1.95
13
4,48%
1.96+
11
3,79%

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 01:35, 10-09-11:

Κατα τη γνωμη μου μια γυναικα σχετικα αδυνατη 1.75-1.80 βαζοντας γοβα ειδικα σε καμια βραδυνη εξοδο ειναι πιο επιβλητικη και τραβαει περισσοτερο τα βλεμματα απο μια κοντιτερη με τις ιδιες αναλογιες. Βεβαια ισως μιλαω μεροληπτικα διοτι η ιδια ειμαι ψηλη (1.78 ). Αντιθετα μια κοντιτερη κοπελα θα ελεγε πολυ πιθανον οτι οι ψηλες ειναι γιγαντες και οτι μονο μπασκετμπολιστα μπορουν να βρουν γκομενο κλπ κλπ Αρα καταληγω στο οτι τι υψος εχει ο καθενας δεν εχει και μεγαλη σημασια αρκει να ξερει να το χειριστει υπερ του.

Τελος για να πω και τα επι του θεματος τον αντρα τον θες κανα 12ποντο ψηλοτερο να φορας και τις γοβαρες σου οποτε γουσταρεις. Αλλα και πιο κοντος να ναι σιγα το πραμα. Τωρα με τον δικο μου ειμαστε στο ιδιο υψος πχ και δεν με νοιαζει καθολου (θα τον εχω αφησει πριν προλαβουμε να βγουμε μαζι βραδυ οχι τιποταλλο ) .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vickydask : 10-09-11 στις 03:29.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MurdereSs (Martha)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MurdereSs
H Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 165 μηνύματα.

H MurdereSs Life is wonderful! έγραψε στις 10:44, 10-09-11:

Εμένα πάντως δεν με νοιάζει καθόλου το ύψος ! Με ένοιαζε όταν ήμουν 14. Μετά το ξεπέρασα! Έτσι γεννήθηκα και σε άλλους αρέσω και σε άλλους όχι.. Σε αυτόν που με ενδιαφέρει να αρέσω όμως.. Αρέσω.. Οπότε όλα τ'άλλα είναι περιττά!! Δεν θεωρώ σοβαρό κριτήριο το ύψος για την επιλογή συντρόφου.. Δηλαδή τι, αν βρεις ένα άτομο που σου ταιριάζει απόλυτα θα ρίξεις άκυρο επειδή δεν σε ικανοποιεί το ύψος? Μόνο αν τον θέλεις για φιγούρα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:02, 10-09-11:

παντως κατα κανονα οι ψηλες γυναικες 175 -180 και πανω ,γινονται ψιλολιγνες..
μη γελιομαστε..

πολυ σπανια εχω δει ψηλη με αναλογιες γυναικας 160 πχ..
αν δω ,θα τρελαθω και θα το χαρω παρα πολυ

αλλα αμα θες γεματη γυναικα με περιφερεια οπισθια γεματα,,ε,,σπανια τα εχουν οι ψηλες..

μια 180 γυναικα με αναλογιες 160 θα εμοιαζε με ντουλαπα ,,πολυ ογκωδης..και θα ηταν πιο δυσκολη στην ισορροπια και ευλυγισια.

αναλογα και οι ανδρες πανω απο 190 ,μπασκεμπολιστες κλπ ξεβλασταρωνουν σαν ορθια καλαμια συνηθως,,και ειναι μακροταλοι..

θα παχαινε και ευκολα κιολας,,σαν την ann nicole smith πχ αν ειχατε δει,,που οντας ευσωμη και 177 περιπου,,με το ζορι κρατιοταν πιο μεγαλη να γινει ντουλαπα..

απλα στα ακραια υψη -κοντο ψηλο- οι αναλογιες του ανθρωπου αλλοιωνονται συνηθως..ή γινονται πολυ κοντοχοντροι ή πολυ μακροταλοι..
γιαυτο και συνηθως οι ιδανικες αναλογιες ανδρων γυναικων βρισκονται συνηθως στα μεσα υψη..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 11:08, 10-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
παντως κατα κανονα οι ψηλες γυναικες 175 -180 και πανω ,γινονται ψιλολιγνες..
μη γελιομαστε..

πολυ σπανια εχω δει ψηλη με αναλογιες γυναικας 160 πχ..
αν δω ,θα τρελαθω και θα το χαρω παρα πολυ

αλλα αμα θες γεματη γυναικα με περιφερεια οπισθια γεματα,,ε,,σπανια τα εχουν οι ψηλες..

μια 180 γυναικα με αναλογιες 160 θα εμοιαζε με ντουλαπα ,,πολυ ογκωδης..και θα ηταν πιο δυσκολη στην ισορροπια και ευλυγισια.

θα παχιανε και ευκολα κιολας,,σαν την ann nicole smith πχ αν ειχατε δει,,που οντας ευσωμη και 177 περιπου,,με το ζορι κρατιοταν πιο μεγαλη να γινει ντουλαπα..
Δηλαδή δεν έχεις δει ποτέ γυναίκα 180 με καμπύλες? Δηλαδή οι ψηλές ή ξερακιανές θα είναι ή ντουλάπες?
Αγγελε, τι είναι αυτά που λες?
Όσο για την ευλυγισία έχεις άδικο!!!!
Θα συμφωνήσω όμως στην ισορροπία, δεν υπάρχει!! Όσο πιο ψηλός τόσο πιο ανισόρροπος!!!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:23, 10-09-11:

Δηλαδή δεν έχεις δει ποτέ γυναίκα 180 με καμπύλες? Δηλαδή οι ψηλές ή ξερακιανές θα είναι ή ντουλάπες?
ολες καποιες καμπυλες εχουν..

μην μιλαμε γενικα..

αλλα ποσες ψηλες εχεις δει με τετοια οπισθια..?

ή με τετοιες εντονες καμπυλες,,

..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

talismans

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη talismans
Ο talismans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O talismans έγραψε στις 11:39, 10-09-11:

Η γυναίκα (γιατί για αυτές με ενδιαφέρει) το ιδανικό ύψος θεωρώ ότι είναι το 1.68 με 1.72 γιατί πάντα κατά την γνώμη μου σε αυτό το ύψος και καλές αναλογίες είναι τα πιο ελκυστικά σώματα στο κόσμο.

Αν δείτε λοιπόν κανένα τρελό με μεζούρα στο δρόμο, εγώ θα είμαιαυτός.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:42, 10-09-11:

Αν δείτε λοιπόν κανένα τρελό με μεζούρα στο δρόμο, εγώ θα είμαιαυτός.
θα εχεις και παρεα εμενα..
οι δυο τρελοι

συμφωνω απολυτα ,μονο που νομιζω οτι ειναι 165-168,,το ιδανικο υψος για γυναικες..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 11:51, 10-09-11:

Κάτσε γιατι εδώ αν κατάλαβα καλά είναι η Kardashian, αυτη εχει βάλει ψεύτικο κώλο. Τι μου λες τώρα. Ασε που ναι έχω δει πεταχτό πωπό σε γυναίκα αρκετά ψηλή, άσε που στις μέρες μας οπου κυραρχεί το μεσογειακό κορμί υπάρχουν ακόμη περισσότερες.
Η άλλη η Johansson δεν είναι? Οκ κουκλάρα με καταπληκτικό κορμί, αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη enrose : 10-09-11 στις 12:07.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:58, 10-09-11:

κοιτα φαρδια λεκανη,αυτη δεν φουσκωνει απο ενθεματα,που μπορει να εβαλε υπερβαλλοντας.
160 ειναι

δες charlize theron 177

η διαφορα περιφερειας-λεκανης ειναι εμφανης,,πιο ισια -ανδρικη η δευτερη..
και στηθος δειγμα..

σε απλες καθημερινες γυναικες,,συνηθως οι γεματες πανω και κατω πωπο και στηθος ειναι μεσες προς κοντουλες,,
υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια.. γυναικες με χειρολαβες που λεμε..

αλλα σε πολλους αρεσουν οι πιο ψηλολιγνες αερατες κοπελες οπως συνηθεστερα ειναι οι ψηλες..

ειναι και θεμα γουστου..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:19, 10-09-11:

Εχω δει φαρδιές λεκάνες με πωπό μηδενικό...
Εχω δει φαρδιές λεκάνες με πωπό τεράστιο...
εχω δει μικρες λεκανες με πωπο απίστευτα σεξυ...

Ισως στην Ελλάδα να κυριαρχεί ο σωματότυπος "αχλάδι", δηλαδή φαρδιά κάτω, στενή πάνω με μικροσκοπικό στήθος, αλλά μην αναιρείς το "γενικό" καμπυλωτό κορμί, πάνω και κάτω πιασίματα, υπάρχουν πολλές που το έχουν και είναι και ψηλές, και για να έχει κάποια τις λεγόμενες χειρολαβές δεν χρειάζεται να είναι σωματότυπος "αχλάδι".

Περι ορεξεως κολοκυθόπιτα. Σε κάποιους αρέσουν οι πάρα πολύ αδυνατες και ξέρω και κάποιους που τους αρέσουν οι πάρα πολύ γεμάτες. Αλλο θέμα αυτό.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:49, 10-09-11:

Μα τα παραδείγματα που σου έδωσε δεν ήταν από Ελλάδα.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 13:07, 10-09-11:

Ναι αλλά στην Ελλάδα ζεί ( αν δεν κάνω λάθος), κυκλοφορεί και βλέπει λάιβ γυναίκες. Μην ξεχνάμε και το φώτοσοπ που παίζει.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:26, 10-09-11:

Περι ορεξεως κολοκυθόπιτα.
οχι αχλαδόπιτα..

Ναι αλλά στην Ελλάδα ζεί ( αν δεν κάνω λάθος), κυκλοφορεί και βλέπει λάιβ γυναίκες.
ναι,,,οντως υπαρχουν και κοντες λεπτες με λιγο λιπος..και καμπυλες..

αλλα γενικα,,στο δρομο μαγαζια ,τει κλπ..

μονο μια θυμαμαι σχεδον 180 ,,ενω οι περισσοτερες να ειναι το πολυ 170..με το πληθος στο 160-165
χοντρικα βλεποντας συγκριτικα με το υψος μου..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 13:41, 10-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
μονο μια θυμαμαι σχεδον 180
Μηπως ήμουν εγω?? Εχω βέβαια και μια κολλητή στο ίδιο ύψος...

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 13:44, 10-09-11:

Xm. Μπορεί μια κοπέλα να είναι ψηλή και αδύνατη, αλλά όχι άχαρη απαραίτητα.
Αδύνατη σε φυσιολογικά πλαίσια πάντα.

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,787 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 17:58, 10-09-11:

Ἄς πάω τὸ ζήτημα σὲ μιὰ ἄλλη διάσταση... Ἀνάμεσα στὶς δύο γυναῖκες τῶν παρακάτω φωτογραφιῶν, ποιά θὰ ἐπιλέγατε καὶ γιατί:

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 18:31, 10-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ἄς πάω τὸ ζήτημα σὲ μιὰ ἄλλη διάσταση... Ἀνάμεσα στὶς δύο γυναῖκες τῶν παρακάτω φωτογραφιῶν, ποιά θὰ ἐπιλέγατε καὶ γιατί:

πολυ αδυνατη φαινεται στην φωτογραφια η Ντορα!!!!
θελω να δω ποιος θα επιλεξει την Παπαρηγα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 10-09-11 στις 19:41. Αιτία: Spoiler tag added && Quote tag fixed
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 19:12, 10-09-11:

το μητσοτάκη με μαλλιά ή το γκρέμλιν?
Εγώ πάντως δαγκωτό την κουρτίνα 3 κι ας έχει το Mr.Zonk!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 10-09-11 στις 19:42. Αιτία: Spoiler tag
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KnightRider

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη KnightRider
Ο KnightRider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 979 μηνύματα.

O KnightRider Τι, εδώ πρέπει να γράψω..?? έγραψε στις 20:06, 10-09-11:

Εμένα δεν με ενδιαφέρει το ύψος, αλλά η προσωπικότητα.. Και πιο κοντή, και πιο ψηλή να είναι από εμένα, αν ταιριάζουμε δεν θα τα φτιάξω μαζί της επειδή θα'ναι ή ψηλή ή κοντή.. Δε νομίζω..

Παράθεση

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 330 μηνύματα.

O ΚΟΡΩΝΕΥΣ ακροδεξιος αναρχοκομμουνιστης έγραψε στις 20:30, 10-09-11:

διαλεγω την αλλαγη φυλου η το 3ο ποδι χαλκιδικης

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 22:41, 10-09-11:

τωρα που η συζητηση πηρε αντικειμενικη τροπη που μας αφηνει ολους ευχαριστημενους,λεω να το λειξουμε το θεματακι κουρασε

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 03:34, 11-09-11:

Εννοείται την Ντόρα, γιατί είναι πιό ψηλή.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zithos : 11-09-11 στις 03:45.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vickydask

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vickydask
H vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 353 μηνύματα.

H vickydask έγραψε στις 02:27, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelio
τωρα που η συζητηση πηρε αντικειμενικη τροπη που μας αφηνει ολους ευχαριστημενους,λεω να το λειξουμε το θεματακι κουρασε
οπα κοπελια σε βλεπω λιγο στη τσιτα οσο αφορα στο θεμα υψος. Χαλαρωσε και μη δινεις καθολου σημασια. Επειδη εχω κυριως κοντουλες φιλες ειχα παλια κοπμλεξακι με το υψος αλλα αραξε, δεξου το, μη σε νοιαζει ακομα και αν σε καποιους δεν αρεσει. Τι να κανουμε δε μπορουμε να αρεσουμε σε ολους. Αλλα πιστεψε με αμα βγεις εξω με αυτοπεποιθηση για τον εαυτο σου (ε δε λεω να σαι και σα το αναποδο γαμωτο) τοτε θα αρεσεις στην πλεοψηφια .

Ασχετο ο Αλ Πατσινο αν και 1.69 ειναι τοοοσο γοητευτικος ο ατιμος...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 14-09-11 στις 11:49. Αιτία: τροποποίηση μηνύματος λόγω παραβίασης όρου χρήσης 1
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:46, 14-09-11:

http://www.youtube.com/watch?v=RtERx...eature=related

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 123 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 15:19, 09-10-11:

μ αρέσουν συνήθως οι κατά πολύ ψηλότεροί μου...
οι πιο πρόσφατες σχέσεις μου ήταν 1,88 ο ένας και 1,92 ο άλλος
εγώ είμαι 1,70, νομίζω από 1,65 και πάνω είναι οκ για γυναίκα..

Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,366 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 15:27, 09-10-11:

Δεν έχω πρόβλημα. Και ίσα με μένα να είναι, μια χαρά. Αν και με τους ψηλότερους (όχι πάνω από 1.85) μ'αρέσει να χωνομαι στην αγκαλιά τους και να νιώθω "μικροσκοπική" και προστατευμενη ας πούμε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:35, 09-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
μ'αρέσει να χωνομαι στην αγκαλιά τους και να νιώθω "μικροσκοπική" και προστατευμενη ας πούμε.
χεχε τελειο post
εγω παλι δεν εχω προβλημα με το υψος,αν ειναι κοντη η κοπελα δεν με ενοχλει καθολου,αν παλι ειναι ψηλή οκ ειναι καλυτερα αλλα και παλι σιγα απλα ενα + ειναι,τιποτα παραπανω...

Παράθεση

cacofonix

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη cacofonix
Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 635 μηνύματα.

O cacofonix έγραψε στις 05:35, 17-11-11:

Οχι πάνω από 1.70 πάντως...

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 19:52, 17-11-11:

προτιμω να ειναι πιο ψηλος απο εμενα..δεν ξερω νομιζω οτι προσδιδει ενα αισθημα ασφαλειαςαλλα δεν θα'χα και μεγαλο προβλημα αν δεν ηταν...

Παράθεση

rina45

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη rina45
H rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H rina45 click!! έγραψε στις 20:04, 17-11-11:

η αληθεια ειναι οτι μου αρεσουν περισσοτερο οι ψηλοι ανδρες, και με μεγαλες πλατες! το θεμα ειναι να βολευεστε σαν ζευγαρι, τωρα αν πας να τον φιλησεις και 8ες σκαλα ειναι ενα θεματακι! παντως 1,80 με 1, 90 καλοι ειναι!)) μιλαει το 1,66

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:20, 17-11-11:

Δεν τρελένομαι ιδιαίτερα για τους ψηλούς άντρες.. Για την ακρίβεια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θα πρέπει να είναι κριτήριο το ύψος για τον άλλον... Θα έλεγα οτι οι κοντοί με τραβάνε περισσότερο..

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,951 μηνύματα.

H Imadlak και εσύ φρικάρεις που σου λέω σ'αγαπώ... έγραψε στις 08:47, 27-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από adespoto
Δεν τρελένομαι ιδιαίτερα για τους ψηλούς άντρες.. Για την ακρίβεια ποτέ δεν κατάλαβα γιατί θα πρέπει να είναι κριτήριο το ύψος για τον άλλον... Θα έλεγα οτι οι κοντοί με τραβάνε περισσότερο..
Kαι εμενα το ιδιο!! Οι ψηλοι πιστευω οτι ειναι και λιγο αχαροι...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:04, 27-11-11:

Οι κοντοί δεν με τραβάνε, αλλά ούτε και οι ψηλοί. Θα προτιμούσα τον άντρα πιο ψηλό από εμένα, αλλά όχι πάρα πολύ πχ 180-190 καλοί είναι.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 00:50, 17-12-11:

Αν και ο φίλος μου είναι πολύ ψηλός, μ΄αρέσουν οι πιο κοντοί..
Ε όπως και να το κάνουμε, δεν είμαι και η Κουλιανού...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 01:03, 17-12-11:

Είμαι 1,68 (για γυναικα νομιζω 1,60 - 1,70 είναι "καλο" υψος) και ο δικός μου είναι 1,75 (σε άντρες 1,70-1,80 μου φαίνεται ωραίο). Μ' αρέσει πολύ το υψος του, ειδικά σε συνδυασμό με το δικό μου.

Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rosstrobon
Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε στις 01:10, 17-12-11:

Επειδή έφτασα αισίως τα 2 μέτρα.Βασικά 1.98 +- 2 είμαι.Γενικά είμαι ψηλός.Αρκετά θα έλεγα.
Γενικά λόγω ύψους είμαι πολύ πολύ άχαρος.Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου αυτό.

Μου αρέσουν γενικότερα ψηλές κοπέλες.Θεωρώ ιδανικό ύψος το (1.75-1.85).H κοπεέλα με την οποία τα είχα στο παρελθόν ήταν 1.65 βέβαια.Κοπέλα πιο ψηλή από 1.85 να πω την αλήθεια δεν γνώρισα και ποτέ αλλά γούσταρα 2 κοπέλες που είχαν αυτό το ύψος.Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο πως και οι 2 τα έχουν με πιο κοντό αγόρι από αυτές. .

Νομίζω πως γενικά πως με κοπέλες πάνω από 1.70 θα φαινόμαστε καλά σαν ζευγάρι.Θεωρώ πως μεγάλες διαφορές στο ύψος δεν φαίνονται ωραία.

Παράθεση

aegloswen

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,762 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 01:30, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ceres Victoria
Οι κοντοί δεν με τραβάνε, αλλά ούτε και οι ψηλοί. Θα προτιμούσα τον άντρα πιο ψηλό από εμένα, αλλά όχι πάρα πολύ πχ 180-190 καλοί είναι.
Λοοοοοοολ. Γιατί 2 αρνητικές? Πάτε καλά ρε?

Ούτε εμένα μου αρέσουν οι κοντοί ξέρωγω. Δεν μπορώ,εντελώς αντι-ερωτικοί. Απόψεις είναι αυτές.
Επίσης δεν μου αρέσουν ούτε οι υπερβολικά ψηλοί. Όπως είπε και Ceres Victoria, από 1.80 έως 1.90 είναι ιδανικό. <3
Ειδικά για κοπέλες από 1.70 και πάνω. Προσωπικές προτιμήσεις...

Παράθεση

malakouardo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη malakouardo
Ο malakouardo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 32 μηνύματα.

O malakouardo έγραψε στις 02:14, 17-12-11:

και δλδ αν σας πει καποιος οτι το καταλληλοτερο υψος ειναι το 1.80,τι θα γινει?θα σας βαλουμε στο κρεβατι του προκρουστη?οτι να ναι...

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 02:43, 17-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Rosstrobon
Επειδή έφτασα αισίως τα 2 μέτρα.Βασικά 1.98 +- 2 είμαι.Γενικά είμαι ψηλός.Αρκετά θα έλεγα.
Γενικά λόγω ύψους είμαι πολύ πολύ άχαρος.Εμένα προσωπικά δεν με νοιάζει καθόλου αυτό.

Μου αρέσουν γενικότερα ψηλές κοπέλες.Θεωρώ ιδανικό ύψος το (1.75-1.85).H κοπεέλα με την οποία τα είχα στο παρελθόν ήταν 1.65 βέβαια.Κοπέλα πιο ψηλή από 1.85 να πω την αλήθεια δεν γνώρισα και ποτέ αλλά γούσταρα 2 κοπέλες που είχαν αυτό το ύψος.Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο πως και οι 2 τα έχουν με πιο κοντό αγόρι από αυτές. .

Νομίζω πως γενικά πως με κοπέλες πάνω από 1.70 θα φαινόμαστε καλά σαν ζευγάρι.Θεωρώ πως μεγάλες διαφορές στο ύψος δεν φαίνονται ωραία.
Πες τα ανθρωπε μου....Τα βασανα των ψηλων....Χαχαχα(Πλακα κανω)

Δεν υπαρχει καταλληλο υψος...Το μονο που χρειαζεται ειναι τα μυαλα και οι καρδιες των δυο να εκπεμπουν στο ιδιο μηκος κυματος...Τα υπολοιπα ειναι λεπτομερειες....
Προσωπικα λατρευω οταν η κοπελα ορμαει πανω μου και κρατειεται απο εμενα....Εστω και εαν καμια φορα σε ριχνει κατω απο την πολυ φορα!!!

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 00:23, 18-12-11:

δεν έχω πρόβλημα με το ύψος ας με ρίχνει και ένα κεφάλι

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:53, 18-12-11:

δεν έχω πρόβλημα με το ύψος ας με ρίχνει και ένα κεφάλι
εκει που πρεπει φτανεις αλλωστε..

Παράθεση

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sofaki Loony
H Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 118 μηνύματα.

H Sofaki Loony έγραψε στις 11:25, 18-12-11:

δεν με νοιαζει το υψος... οκ να μην ειναι και 1.50 αλλα γενικως δεν εχω θεμα...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:22, 28-12-11:

Θίχτηκα κι εγώ ρε φίλε. Ντάξει μπορεί να είμαι 2 μέτρα κοπελάρα, αλλά ακατοίκητο δε το' χω. Είμαι πολύ έξυπνη για το ύψος μου.

...είπε το 1,60 και σώπασαν όλοι.

Πέρα από αυτά, πώς γίνεται να συνδέεται το ύψος με μυαλό, δε το καταλαβαίνω.
Οκ, σου' τυχε να γνωρίσεις έναν(δύο,τρεις, άντε 10 βρε αδερφέ) ψηλό (ψηλούς) και ξαφνικά είναι όλοι; χΔ

Στο θέμα μας, εγώ ψηλούς θεωρώ αυτούς που είναι πάνω από 1,85 ξέρωγω και μέτριους/κανονικούς όσοι είναι μέχρι 1,72.
Αν είναι κάτω από 1,68(στρογγυλοποιημένο 1,70) είσαι κοντός - δε σε είπα νάνο (μη θίγεσαι, κι εγώ κοντή είμαι μωρέ.).
Εγώ προτιμώ να είναι ο άλλος μέχρι 1,80 για να μην κάνει μπαμ η διαφορά ύψους, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο, κάτι γίνεται και έχουμε κολλήσει στο 1,87, με αποτέλεσμα να φαίνομαι σαν μινιατούρα δίπλα του και να του φτάνω λίίίγο πιο πάνω από τον ώμο.
Βέβαια είναι γλυκούλι γιατί νιώθεις μια "προστασία-ασφάλεια" δίπλα του όταν χώνεσαι στην αγκαλιά του και βολεύει κι αν φοράς τακούνι - είναι πάντα πιο ψηλός και στηρίζεσαι και πάνω του αν δε το περπατάς (ναι ρε, προσπαθώ να βρω κάποια καλά μη φαίνεται τόσο απαίσιο).

Α, όσο για το ψηλός και άχαρος, κόφτε το, δεν είναι όλοι οι 1,99 άχαροι (για μένα άχαρος=ψηλός και κόκκαλο), συνήθως έχουν μια χαρά αναλογίες και μόνο άχαρους δε τους λες [το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες τις ψηλές).
Έτσι κι αλλιώς, δε θα σε τζάσει κανείς επειδή δεν είσαι όσο ψηλός/ψηλή θα σε ήθελε. Αυτά είναι βλακείες, αλλά κουβέντα να γίνεται.

Αυτά.
Καληνύχτα, πάω να κάνω μονόζυγο.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:54, 28-12-11:

Βασικά μπορεί να αρέσει σε κάποιον/α ένα συγκεκριμένο ύψος, αλλά πότε δεν ξέρεις ποιόν θα ερωτευτείς. Εμένα πχ δεν μου αρέσουν οι ψηλοί, αλλά τώρα έχω φάει κόλλημα με έναν δίμετρο

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 22:58, 28-12-11:

Εγω παλι αν και διμετρος...Ειχα μια ανεξηγητη ελξη για κοντουλες...Δεν το εκανα εκ προθεσεως...απλως τυχαινε...

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,424 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 23:19, 28-12-11:

Μπράβο ρε παιδιά,δείξατε οτι το steki υποστηρίζει έμπρακτα τη διαφορετικότητα και δεν ανεχεται τέτοιες μισαλλόδοξες απόψεις!
Serious Business να 'ούμε.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 23:24, 28-12-11:

δεν ξέρω ρε παιδιά,εγώ ο κορίτσαρος του 1,65 το παίρνω στη πλάκα το θεματάκι..
Γενικά δεν μ΄αρέσουν οι ψηλοί, αλλά ο πρώην μου ήταν 1,85 και ο νυν 2,00..!!
είναι όπως το πε η prinCess, αισθάνομαι ασφάλεια. ξέρω οτι μπορεί να μην είναι "οπτικά ωραία" η διαφορά, αλλά τι με κόφτει εμένα αν αισθάνομαι καλα?
αυτό που δεν μάρεσει είναι να είναι κοκκαλιάρης.. θέλω ένα ντερέκι δίπλα μου...
αλά και κοκκαλιάρης να ναι, απαξ και τον ερωτευτώ δεν με νοιάζει ούτε αυτό!
καλή καρδιά να υπάρχει!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skylofili : 29-12-11 στις 00:06.
Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,774 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 16:32, 02-01-12:

Μια ενδιαφέρουσα συζήτηση περί ύψους και ευφυΐας μεταφέρθηκε εδώ !

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panos__ : 02-01-12 στις 16:46.
Παράθεση

dimos3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimos3
Ο dimos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O dimos3 έγραψε στις 21:05, 23-01-12:

Παιδιά βοηθήστε με...Είμαι 16 χρονών 1.70 (θαύμα) και οι γονείς μου εχουν μέσο όρο ύψος 1.60...Το θέμα είναι ότι έβαλα ύψος απότομα και τώρα έχω 2 χρόνια που δεν ψηλώνω...Υπάρχει περίπτωση να φτάσω το 1.80 που είναι για μένα το τέλειο ύψος?(Υπόψην κάνω μονόζυγο...και αθλούμαι)Και επίσης αν μείνω έτσι πιστεύετε θα έχει επιπτώσεις στην προσωπική μου ζωή,επειδη θα θεωρούμαι κοντος?(καταλαβαίνετε....η τελευταία ερώτηση απευθύνεται κυρίως στα κορίτσια)

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 21:26, 23-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimos3
Παιδιά βοηθήστε με...Είμαι 16 χρονών 1.70 (θαύμα) και οι γονείς μου εχουν μέσο όρο ύψος 1.60...Το θέμα είναι ότι έβαλα ύψος απότομα και τώρα έχω 2 χρόνια που δεν ψηλώνω...Υπάρχει περίπτωση να φτάσω το 1.80 που είναι για μένα το τέλειο ύψος?(Υπόψην κάνω μονόζυγο...και αθλούμαι)Και επίσης αν μείνω έτσι πιστεύετε θα έχει επιπτώσεις στην προσωπική μου ζωή,επειδη θα θεωρούμαι κοντος?(καταλαβαίνετε....η τελευταία ερώτηση απευθύνεται κυρίως στα κορίτσια)

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ
Μπορεις να δεις εναν γιατρο για αρχη.Μηπως δεν παραγεις αλλη αυξητικη ορμονη.Οταν εννοεις αθλησαι τι εννοεις??Οσο για το υψος.Μην ανυσηχεις.Αν εχεις αυτοπεποιθηση και ο Tyrion Lannister να εισαι...Θα σκοραρεις Megan Fox!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους