Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κάπνισμα στις μικρές ηλικίες

Giovanna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Giovanna
H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 01:29, 21-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Τα Menthol στην εν λόγω φωτό ήταν του Πάνου.
Πάντως είχα βρει κάποτε Carelia Slims Menthol στη Μυτιλήνη και ήταν φο-βε-ρα! Ναι, η γεύση είναι διαφορετική, αλλά είναι σαν να μιλάμε για τσιπς σκέτα και τσιπς με ρίγανη. Και τα 2 ωραία δεν είναι; Αλλά δεν τα ξαναβρήκα
Πάω να κάνω θέμα τώρα που το σκέφτηκα, ίσως κάποιος να τα έχει δει!

αχ και τα δυο απαισια ειναι...
η..κολοκιθοπιτα που λεγαμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:30, 21-02-07:

Καλέ για τα τσιπς λέω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 3,070 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε στις 01:32, 21-02-07:

Καλέ για τα τσιπς λέω!

κι εγω!!!!

μπουζουκι συνεννοηση

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:34, 21-02-07:

LOL! Ε ναι, είναι η κολοκυθόπιτα που λέγαμε τότε
Αν και τα σκέτα τσίπς ούτε εμένα μου αρέσουν εδώ που τα λέμε. Απλά ήταν καλό παράδειγμα

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 01:37, 21-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
αντιλεγω στο να μην σεβεται τπτ ο καπνιστης. και ειδικα αν ειναι πιτσιρικι, και ειδικα αν το κανει για μαγκια, και ειδικα αν το πινει και τον πινει μετα (μαζι και ολος ο αντικαπνιστικος περιγυρος)
Νομίζω δεν έχουμε πει ΓΙΑΤΙ γίνεται όλο αυτό... Ή κάνω λάθος;

Να ρωτήσω, εκτός από τις εξαιρέσεις που το αρχίζουν γιατί το γουστάρουν (πάσο εδώ, αν σ' αρέσει do it ), τα περισσότερα πιτσιρίκια για "μαγκιά" το αρχίζουν; Πώς ξεκινάει το όλο πράμα;

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 01:51, 21-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος
Νομίζω δεν έχουμε πει ΓΙΑΤΙ γίνεται όλο αυτό... Ή κάνω λάθος;

Να ρωτήσω, εκτός από τις εξαιρέσεις που το αρχίζουν γιατί το γουστάρουν (πάσο εδώ, αν σ' αρέσει do it ), τα περισσότερα πιτσιρίκια για "μαγκιά" το αρχίζουν; Πώς ξεκινάει το όλο πράμα;

ιδεα δεν εχω!!!
ισως επειδη.. ειναι μεγαλιστικο? και θελουν να το παιξουν μεγαλοι? τουλαχιστον καποτε, μεγαλιστικο ηταν.
αηδια δεν εχω, που πε και η αλλη και κοντεψε να μου βγει ο ταραμας απο το ρουθουνι.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 02:04, 21-02-07:

δλδ προσωπικά δεν θέλω να το κόψω και δεν το κόβω, αν πραγματικά ήθελα δεν μου φαίνεται τόοοοσο δύσκολο
Α btw και ο Πάνος ένας λόγος που καπνίζει είναι οτι μερικές φορές μόνο έτσι μπορεί να κοιμηθεί το βράδυ (όσο να πεις δεν είναι πάντα εύκολο να κοιμάσαι στις 12)
To πρώτο είναι η μεγαλύτερη παγίδα που μπορεί να πέσει ένας καπνιστής-μπορώ να το κόψω όποτε θέλω, αλλά δεν θέλω εγώ-. Οι 9 στους 10 που το λένε δεν μπορούν να το κάνουν. Όταν πραγματικά 8α θέλει να το κόψει κάποιος, πλέον του είναι τρόπος ζωής, συνήθεια ή όπως αλλιώς το λέει ο καθένας.

Το δεύτερο είναι σημάδι εξάρτησης. Το ίδιο έχει συγγενικό μου πρόσωπο με το φραπέ. Πολλές φορές πρέπει να πιεί έναν για να κοιμηθεί.

Εγώ πάντως κατάλαβα το κακό που έκανα στην υγεία μου αφότου έκοψα το κάπνισμα...

ΕDIT: μάλλον άργησα να απαντήσω

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:10, 21-02-07:

Δεν είπα οτι μπορώ να το κόψω όποτε θέλω, δεν το πιστευω αυτό, είπα οτι δεν μου φαίνεται τόσο τραγικά δύσκολο αν πραγματικά το θελήσω.
Δεν κατάλαβες, πριν αρχίσει το κάπνισμα απλώς ξενυχτούσε, το ίδιο και όταν το άρχισε και έκανε ελαφριά. Πλέον έχει πάντα ένα πακέτο με βαριά, που το χρησιμοποιεί αποκλειστικά γι'αυτό το λόγο: Σαν υπνωτικό.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 02:14, 21-02-07:

maik μαλλον σαν χαλαρωτικο το εχει... και οντως του χρειαζεται, για να τον παρει ο υπνος...
απολυτα κατανοητο, αν και αν προηλθε απο την τρελη εξαρτηση και μεγαλη συνηθεια-που αυτο κανενας απο μας δε το ξερει- τοτε κριμα.

michelle ρε ολοι ετσι λενε... ολοι ομως!!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:18, 21-02-07:

Δεν προήλθε απο εξάρτηση, απο την αρχή του προκαλούσαν νύστα τα βαριά τσιγάρα.
Τι λένε όλοι; Οτι μπορούν να το κόψουν;
Κοίτα πραγματικά, δεν με απασχολεί επι του παρόντος πόσο δύσκολο/εύκολο είναι αυτό, οπότε δεν έχω λόγο να πω ψέματα στον εαυτό μου. Δλδ οκ, και τραγικά δύσκολο να είναι, επι του παρόντος, στις ωοθήκες μου.

Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη maik85
Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε στις 02:27, 21-02-07:

Γενικά είμαστε offtopic αλλά οκ.

Αυτό που λέω είναι πως οι μακροχρόνιες εξαρτήσεις δύσκολα ξεπερνιούνται. Δεν προτρέπω κανέναν να το κόψει, ούτε να πάρετε τα λόγια μου σαν αυθεντία. Δεν περιμένετε να τα ακούσετε από εμένα αυτά. Καθένας κάνει τις επιόγές του.
Παραθέτω απλά προσωπική εμπειρία.

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 02:29, 21-02-07:

edit, maik με προλαβες

Δεν προήλθε απο εξάρτηση, απο την αρχή του προκαλούσαν νύστα τα βαριά τσιγάρα.
Τι λένε όλοι; Οτι μπορούν να το κόψουν;
Κοίτα πραγματικά, δεν με απασχολεί επι του παρόντος πόσο δύσκολο/εύκολο είναι αυτό, οπότε δεν έχω λόγο να πω ψέματα στον εαυτό μου. Δλδ οκ, και τραγικά δύσκολο να είναι, επι του παρόντος, στις ωοθήκες μου.
ναι αυτο!

εγω παντως δε δυσκολευτηκα
αλλα νταξ, καπνιζα και πολυ πολυ λιγο, καπου στα 20 μου (μαλλον οι νεανικες μαγκιες που λεγαμε)

ναι ρε, κουβεντα κανουμε

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:31, 21-02-07:

Πάντως πολύ μεγαλύτερη εξάρτηση έχω με το ιντερνετ παρά με το τσιγάρο. Και είναι και πιο δύσκολο να κοπεί, διότι το τσιγάρο ξέρεις οτι και ένα σου κάνει κακό. Ενώ το ίντερνετ με μέτρο κάνει καλό και έτσι δεν μπορείς να το κόψεις μαχαίρι

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 02:32, 21-02-07:

Κοπελια εισαι οφτοπικ.
κι εγω με το νετ σκ@τα τελειως. ΠΟΛΥ χειροτερα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 02:34, 21-02-07:

Δεν υπάρχει χειρότερα καρντιά μου...

Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε στις 02:36, 21-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
Κοπελια εισαι οφτοπικ.
κι εγω με το νετ σκ@τα τελειως. ΠΟΛΥ χειροτερα.
πολυ χειροτερα απο οποιοδηποτε τσιγαρο ντιαρ κολοκυθοπιτα

Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kazmir84
Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O kazmir84 έγραψε στις 21:43, 21-02-07:

Μια απορία έχω μόνο. Πόσο εξαρτημένος μπορεί να είναι ένας μαθητής που να μην μπορεί να αντέξει χωρίς τσιγάρο και να πρέπει να καπνίσει οπωσδήποτε σε σχολικό χώρο; Αν θέλει τόσο πολύ μπορεί κι έξω, σιγά πια. Όσο για το αν πρέπει να επιτρέπεται ή να απαγορεύεται νομίζω πως κανονικά πρέπει να απαγορεύεται σε οποιονδήποτε δημόσιο κλειστό χώρο. Τώρα ειδικά για τα σχολεία δεν νομίζω πως αποτελούν μέρος της παιδείας που υποτίθεται ότι οφείλει να μεταλαμπαδεύσει το σχολείο.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:51, 22-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από kazmir84
Μια απορία έχω μόνο. Πόσο εξαρτημένος μπορεί να είναι ένας μαθητής που να μην μπορεί να αντέξει χωρίς τσιγάρο και να πρέπει να καπνίσει οπωσδήποτε σε σχολικό χώρο; Αν θέλει τόσο πολύ μπορεί κι έξω, σιγά πια. Όσο για το αν πρέπει να επιτρέπεται ή να απαγορεύεται νομίζω πως κανονικά πρέπει να απαγορεύεται σε οποιονδήποτε δημόσιο κλειστό χώρο. Τώρα ειδικά για τα σχολεία δεν νομίζω πως αποτελούν μέρος της παιδείας που υποτίθεται ότι οφείλει να μεταλαμπαδεύσει το σχολείο.

Παιδεία; ποια παιδία; δεν έχεις δεί τι γίνετε; κινητά οι καθηγητές εν ώρα μαθήματος, απεργίες για κάποιους μήνες, έληψη καθηγητών, έληψη βιβλίων(στην δική μου εποχη δεν ξέρω για τώρα) βρήζουν εν ώρα μαθήματος, διαχωρισμός καλών κακών μαθητών( το ξέρω απο πρώτο χέρι) και πολά άλλα το θέμα είναι ότι η παιδία για μένα σχεδών έπιασε πάτο, ο μαθητής που καπνίζει πείραξε άς μαζέυαν τα βαποράκια απο τα σχολεία και τους εξωσχολικούς και το "βγάλσιμο"των παιδιών στις τουαλέτες με χάπια(όταν λέω βγάλσιμο ενωώ έγγυες κοπέλες) λοιπόν το τσιγάρο τι πειραξε είπαμε;

Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O kazmir84 έγραψε στις 11:17, 22-02-07:

Σωμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με ότι λες. Γι'αυτό και τονίζω την λέξη "υποτίθεται". Πάντως από κάπου υποτίθεται ξεκινάς. Όλ' αυτά που λες βεβαίως και είναι πιο σοβαρά κι εγώ συνάντησα καταστάσεις σαν αυτές που περιγράφεις, απλά κατά τη γνώμη μου πρέπει να αντιμετωπίζονται όλα και όχι κατι εις βάρος κάποιου άλλου. Όλα. Αλλά δυστυχώς τίποτα δεν γίνεται. Ίσως διότι είναι και θέμα πρωτ' απ' όλα ατομικής συνειδητοποίησης.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:23, 22-02-07:

Σωμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με ότι λες. Γι'αυτό και τονίζω την λέξη "υποτίθεται". Πάντως από κάπου υποτίθεται ξεκινάς. Όλ' αυτά που λες βεβαίως και είναι πιο σοβαρά κι εγώ συνάντησα καταστάσεις σαν αυτές που περιγράφεις, απλά κατά τη γνώμη μου πρέπει να αντιμετωπίζονται όλα και όχι κατι εις βάρος κάποιου άλλου. Όλα. Αλλά δυστυχώς τίποτα δεν γίνεται. Ίσως διότι είναι και θέμα πρωτ' απ' όλα ατομικής συνειδητοποίησης.
Που την ειδες; άσε μωρε στεναχωριέμε γιατι και εγώ στο σχολείο έβλεπα το χάος, λυπάμε πολύ που τα παιδιά σήμερα δεν έχουν έναν τρόπο να σταθούν ηθικά, δεν λέω και εγώ ειμουν σαματάς στο σχολείο αλλα πως να αντιδράσω σε ένα καθηγητή που έτριβε τα γενητικά του στον ώμο μου, ή για καθηγήτρια που έλεγα να πάω για έρανο και είπε ότι εγώ δεν κάνω για αυτά επιδή είμαι αυθόρμητη και έβαζε καλούς μαθητες και με το που έμπενα με πέταγε έξω; Έχω πολά αλλα θα εκνευριστώ πρωινιάτικα

Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O kazmir84 έγραψε στις 11:31, 22-02-07:

Όταν λοιπόν ο καθηγητής θα είναι αστέρι και δεν θα τρίβεται ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο θα κάνει, τότε ίσως να αλλάξουν πολλά. Απλά μέχρι να γίνει αυτό ας φροντίζει ο καθένας με τον τρόπο του να κάνει κάτι καλό γι' αυτήν την γ@#$@#%η κοινωνία. Κι ας μην περιμένει κάθε φορά πρώτα να αλλάξουν οι άλλοι και μετά ο ίδιος. Έτσι τίποτα και πότε δεν θα κουνηθεί κάτι.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 11:33, 22-02-07:

Όταν λοιπόν ο καθηγητής θα είναι αστέρι και δεν θα τρίβεται ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο θα κάνει, τότε ίσως να αλλάξουν πολλά. Απλά μέχρι να γίνει αυτό ας φροντίζει ο καθένας με τον τρόπο του να κάνει κάτι καλό γι' αυτήν την γ@#$@#%η κοινωνία. Κι ας μην περιμένει κάθε φορά πρώτα να αλλάξουν οι άλλοι και μετά ο ίδιος. Έτσι τίποτα και πότε δεν θα κουνηθεί κάτι.

Ξέρεις ε! είναι πίσμα το να καπνίζουν ειναι σαν να λένε "ναι καλά εδώ οι καθηγητές κάνουν αυτό εγώ θα πειράξω;" Έτσι γίνετε πάντα το ίδιο έκανα και εγώ και το παραδέχωμε όλοι κάποια στιγμή το έκαναν κάτι κακό επιδή ο καθηγητής έκανε το άλλο κακο

Παράθεση

kazmir84

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O kazmir84 έγραψε στις 12:05, 22-02-07:

Άσχετο.... 2 πράματα
Κατ' αρχάς ωραίος ο γατούλης. Δεύτερον, βρε παιδί μου πόσο γρήγορα απαντάς πια?????
Τρίτον για να μπω ξανά στο θέμα. Έχεισ σκεφτεί όμως αν είναι λύση αυτό που λες??? Καταλήγει πουθενά?? Τελικά όχι μόνο δεν καταφέρνεις τίποτα, καταστρέφεις και τον εαυτό σου... Δεν σου αρέσει κάτι, οκ και σε άλλους δεν αρέσει. Ξεκίνα την δική σου ατομική επανάσταση που θα σε βοηθήσει και δεν θα σε καταστρέψει

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania έγραψε στις 12:12, 22-02-07:

Άσχετο.... 2 πράματα
Κατ' αρχάς ωραίος ο γατούλης. Δεύτερον, βρε παιδί μου πόσο γρήγορα απαντάς πια?????
Τρίτον για να μπω ξανά στο θέμα. Έχεισ σκεφτεί όμως αν είναι λύση αυτό που λες??? Καταλήγει πουθενά?? Τελικά όχι μόνο δεν καταφέρνεις τίποτα, καταστρέφεις και τον εαυτό σου... Δεν σου αρέσει κάτι, οκ και σε άλλους δεν αρέσει. Ξεκίνα την δική σου ατομική επανάσταση που θα σε βοηθήσει και δεν θα σε καταστρέψει

Όχι δεν ειναι λύση αλλα όταν εισαι έφιβος τα πάντα ειναι στραβά, πάντα μηλάω με πρωσωπικές εμπειρίες γιατι ξέρω τι ήθελα εγώ, αυτό που ήθελα ήταν να εκφραστώ ελέυθερα: αποβολη ωριαία Να λέω την άποψή μου: αποβολή ωριαία Και πολλλλλά άλλα που με έκαναν να πώ κατσε ρε Πο***τη καθηγητή επιδή σου είπα ότι με τον τρόπο που τα λές δεν καταλαβένω με πετάς έξω, με το που αρχίσει το μάθημα είναι εκνευριστικό, για την πάρτη του συγκεκρημένου έχασα τάξη.Με το που έμπενε Κο****ζη ΕΞΩ, Αυτά μου την έσπαγαν, αρκετά προβλήματα ειχα στο σπίτι και εκείνοι τα έκαναν χειρότερα οπώτε να η αντίδραση

Ευχαριστώ για το κοπλημάν

Παράθεση

δi0m (diomidis)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη δi0m
Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O δi0m έγραψε στις 21:42, 26-02-07:

Πρεπει να πω πως στο σχολειο μου εχω δει,για να ειναι ''ιν'' στην παρεα να καπνιζουν οχι μονο τσιγαρα,οχι μονο στριφτα αλλα και μπαφο...(ειδος χασις...κατι τετοιο...δν ξερω καλα...)...και μαστουρωνουν,δν μπαινουν τις τελευταιες ωρες,και μετα κατεβαζουν και τους καφεδες τις ζωης τους απο το κυλικειο...μηπως και συνελθουν....
δν μπορω να τους καταλαβω...θελετε αγορακια να βαλετε κατι στο στομα σας...φατε τσιχλα...
θελετε κοριτσακια να βαλετε κατι στο στομα σας..τσιχλα....ήήήή γλυφειτζουρι...(απο το κυλικειο,ε.??)

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη The Djinn
Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,168 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε στις 21:48, 26-02-07:

Διομηδη μου, απο την στιγμη που κανουν μπαφο (ΑΚΑ "μαυρο") γιατι δεν καποιος απο τους γονεις δεν το κανει θεμα στο συμβουλιο γονεων και κηδεμονων;
Γιατι δεν γινεται αναφορα σε καποιον καθηγητη να παει και να τους πιασει στα πρασα;
εκτος και αν εχουν γινει τα παραπανω και απλουστατα δεν εγινε τιποτα.

Παράθεση

δi0m (diomidis)

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O δi0m έγραψε στις 21:53, 26-02-07:

Διομηδη μου, απο την στιγμη που κανουν μπαφο (ΑΚΑ "μαυρο") γιατι δεν καποιος απο τους γονεις δεν το κανει θεμα στο συμβουλιο γονεων και κηδεμονων;
Γιατι δν το ξερει κανενας γονεας...ολοι στον κοσμο τους...για ψωνια στην κηφησσια...ενταξει και η μαμα μου κανει το ιδιο...αλλα οχι ξερω γω το παιδι μου να καπνιζει σαν αραπης και εγω να ειμαι στον κοσμο μου...
Γιατι δεν γινεται αναφορα σε καποιον καθηγητη να παει και να τους πιασει στα πρασα;
Αχαχα...καλο...καλο..κοιταξτε...θελω να ζησω και να καμαρωσουν οι γονεις εγγονακια...οχι να βρεθω μαχαιρωμενος στην κασσαβετη...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 21:56, 26-02-07:

Αρχική Δημοσίευση από Diomidis
Γιατι δν το ξερει κανενας γονεας...ολοι στον κοσμο τους...για ψωνια στην κηφησσια...ενταξει και η μαμα μου κανει το ιδιο...αλλα οχι ξερω γω το παιδι μου να καπνιζει σαν αραπης και εγω να ειμαι στον κοσμο μου...

Αχαχα...καλο...καλο..κοιταξτε...θελω να ζησω και να καμαρωσουν οι γονεις εγγονακια...οχι να βρεθω μαχαιρωμενος στην κασσαβετη...
Εννοω απο τους δικους σας γονεις.Λογικα ολο και καποιος γονεας των νορμαλ μαθητων θα το ξερει.
Εκτος και αν και γι' αυτο ισχυει αυτο που μου λες πιο κατω...Τρομοκρατια και τα ρεστα δηλαδη ε;

Παράθεση

δi0m (diomidis)

Νεοφερμένος

O δi0m έγραψε στις 22:03, 26-02-07:

Εννοω απο τους δικους σας γονεις.Λογικα ολο και καποιος γονεας των νορμαλ μαθητων θα το ξερει.
Συγγνωμη...μου λετε τωρα...να πω στην μαμα μου...ναπαει στο σχολειο και να καρφωσει οτι καποια παιδια καπνιζουν μπαφο μεσα στο σχολειο???.......παιρνω τα χερακια μου...και βγαζω τα ματακια μου...δν θα ειμαι ζωντανος την επομενη μερα...ακομα και τον μπαμπα μου να εφερνα που εχει περισσοτερο κυρος,τι θα γινεται...?θα με πηγαινοφερνει αλεξισφερο χαμερ στο σχολειο???
ευχαριστω...δν θα παρω...

Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

O The Djinn έγραψε στις 22:14, 26-02-07:

Οχι βρε συ.
Ο γονιος σου μπορει καλλιστα να τηλεφωνησει στο σχολειο σου ή σε καποιο γενικη συγκεκτρωση γονεων και κηδεμονων-οπου γινονται εκτος ωρες μαθηματων- να αναφερθει το ζητημα.
Αλλα τελικα μαλλον οτι και να λεμε καταλληγουμε στο οτι αυτα τα καλοπαιδα θελουν μαζεμα, αλλα ποιοοοοος θα το κανει;

Παράθεση

δi0m (diomidis)

Νεοφερμένος

O δi0m έγραψε στις 22:45, 26-02-07:

Κανενας...αφου ο κυριοτερος ελεγκτης τους,οι γονεις τους,δν τους μαζευουν...κανενας αλλος δν μπορει καλυτερα...

Παράθεση

tirogaridaki_23

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tirogaridaki_23
H tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H tirogaridaki_23 έγραψε στις 14:30, 15-05-07:

Ρε παιδιά γιατί δεν ασχολείσται με το γεγονός ότι οι μεγάλοι δίνουν το παράδειγμα στους μαθτές.Οι καθηγητές καπνίζουν , οι δάσκαλοι στα σχολεία καπνίζουν, πάω σε τράπεζα με ταμπέλα που απαγορεύει το κάπνισμα και οι υπάλληλοι καπνίζουν, γονείς καπνίζουν μπροστά στα παιδιά τους και μετά μου λέτε ότι πρέπει να τιμωρηθούν τα παιδιά που καπνίζουν;; Ο καθηγητής δεν καπνίζει;; Που θέλει να δίνει το σωστό πα΄ραδειγμα;;;Ασ απαγορευτεί το κάπνισμα στους καθηγητές και ας απαιτήσουμε απο τα παιδιά μετά να ακολούθήσουν το παράδειγμά μας

Παράθεση

MiSparrow (Μυρτώ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MiSparrow
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H MiSparrow έγραψε στις 11:35, 17-07-07:

Στο δικό μου σχολείο πάντως "καπνιστήριο" ήταν όλο το προαύλιο...
Ακόμα και μπροστά από την κεντρική είσοδο υπήρχε αδιαπέραστη ομίχλη, παρόλο που η διευθύντρια έκανε συχνά-πυκνά κήρυγμα

Προσωπικά δοκίμασα το πρώτο μου τσιγάρο στα 15-16, καθαρά από περιέργεια.
Τότε έκανα παρέα και με ένα κορίτσι που κάπνιζε κι αυτό, οπότε τι να πω, μάλλον κι αυτό έπαιξε κάποιο ρόλο!

Όλα αυτά μέχρι που το ανακάλυψαν οι γονείς μου, και δν ξανακάπνισα για αρκετόοο καιρό -μέχρι φέτος δλδ!
Δν αγοράζω πακέτo, αλλά όταν βγαίνω έξω με φίλους κάνω καμιά τζούρα (η πλάκα είναι ότι ξαφνιάζονται όσοι δε με ξέρουν γιατί χαλάω το προφίλ της 'καλής μαθήτριας'.... αλλά anyway!)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:33, 17-07-07:

Αρχική Δημοσίευση από MiSparrow
(η πλάκα είναι ότι ξαφνιάζονται όσοι δε με ξέρουν γιατί χαλάω το προφίλ της 'καλής μαθήτριας'.... αλλά anyway!)
Αυτό ακριβώς συνέβαινε και με μένα!!

Παράθεση

MiSparrow (Μυρτώ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MiSparrow
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H MiSparrow έγραψε στις 15:05, 18-07-07:

Αυτό ακριβώς συνέβαινε και με μένα!!
......

Παράθεση

Nanaki (Ιωάννα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nanaki
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H Nanaki έγραψε στις 11:29, 26-07-07:

Σοβαρά τώρα πιστεύετε πως τα παιδιά σήμερα δεν ξέρουν τις συνέπειες του καπνίσματος??? Δλδ να ενημερωθούν για ποιό πράγμα? δεν νομίζω να αλλάξει τπτ... Σίγουρα ο καθένας έχει τους λόγους του που άρχισε κι εγώ πήγα να κάνω τη λαλακία αλλά ευτυχώς χώρισα. Τώρα όσον αφορά το κάπνισμα στο χώρο του σχολείου όλες οι φίλες μου καπνίζουν και στεναχωριέμαι γι αυτό, αλλά τουλάχιστον γίνεται σε ένα χώρο στο προαύλιο, στην τουαλέτα πιστεύω ότι είναι άδικο και για τους υπόλοιπους μαθητές... Κι από τη στιγμή που υποτίθεται πως απαγορεύεται το κάπνισμα στο σχολείο δεν θα έπρεπε και οι καθηγητές να καπνίζουν... Τώρα το κινητό είναι άλλο θέμα και καλά κάνουν που πέρνουν αποβολές ορισμένοι...

προσωπικά δεν πρόκειται να αρχίσω ποτέ το κάπνισμα, σκεφτείτε μόνο πόσα λεφτά δίνουν... π.χ. 1 πακέτο την ημέρα (που κάνουν οι έφηβοι) μας κάνει 1095 ευρώ το χρόνο... έλεος

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 19:30, 26-07-07:

ρε παιδια εδω συμμαθητες μου καναν τρακα απο καθηγητη τι μου λετε τωρα?

Παράθεση

Mitsos The Great (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mitsos The Great
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Δεν εργάζομαι και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O Mitsos The Great . έγραψε στις 19:40, 26-07-07:

Δηλαδής?Δεν κατάλαβα καλά.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους