Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,845 μέλη και 2,411,281 μηνύματα σε 75,070 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 223 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 02:29, 14-03-07:

Δεν πίνω καθημερινά καφέ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 13:30, 14-03-07:

Βεβαια, οταν λεμε μισο λιτρο καφε, εννοουμε 1-2 shots espresso και ολο το υπολοιπο γαλατιλα και σιροπια! Ευχαριστω δεν θα παρω!
Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσει η γευση, αλλα οταν θελω καφε, θελω να νιωθω οτι πινω καφε. Αλλιως πινω και μιλκσεικ.-
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,253 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 13:57, 14-03-07:

Δεν μ' αρέσουν α)γιατί ανήκουν στον Μαρινόπουλο (άσχετο, αλλά επειδή έχω δουλέψει σε κατάστημά του, πλέον αποφεύγω ό,τι ανήκει στον όμιλο!), β) είναι πολύ ακριβά (και όχι δεν με ενδιαφέρει η ποσότητα, αλλά το ότι εκείνη τη στιγμή νιώθω ότι πληρώνω μια περιουσία για ένα καφέ ΑΠΛΑ κι ας έχει και παπάδες μέσα), γ) δεν επιτρέπεται το κάπνισμα πουθενά (δεν καπνίζω πια, αλλά όπως και να το κάνουμε, για τους καπνιστές ο καφές πάει μαζί με τσιγάρο), δ) δεν σερβίρει cappuccino freddo απλό.. που είναι ο καφές που πίνω πάντα όταν βγαίνω έξω.., δ) διακοσμητικά δεν λέει κάτι ιδιαίτερο κανένα από τα μαγαζιά του, ε) θέλω καλή μουσική όταν πίνω καφέ και μάλιστα και αρκετά δυνατή -όχι να μας κουφαίνει, αλλά να ακούγεται κανονικά.. ναι, οκ, βίτσια είναι αυτά!
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 14:15, 14-03-07:

πάντως τα starbucks που είχαν ανοίξει στο ισραήλ κλείσανε. δεν είχαν επιτυχία και κέρδη . εμένα ο καφές τους μου αρέσει. και από ποιότητα πολύ καλύτερος...
πείτε μου σε ποια άλλη καφετέρια έχει μεγάλη ποικιλία στους ντεκαφεινέ καφέδες; ή έχεις επιλογή ανάμεσα σε γάλα πλήρες, λάιτ και γάλα σόγιας; βρείτε μου μόνο ένα. γιατί κάποιος που κάνει ομοιοπαθητική για λόγους υγείας , σπάνια βρίσκει καφέ decaf. ή ακόμα κάποιος που νηστεύει , σιγά μη βρει αλλόυ καφε με γάλα σόγια
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 14:19, 14-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
πείτε μου σε ποια άλλη καφετέρια έχει μεγάλη ποικιλία στους ντεκαφεινέ καφέδες; ή έχεις επιλογή ανάμεσα σε γάλα πλήρες, λάιτ και γάλα σόγιας; βρείτε μου μόνο ένα. γιατί κάποιος που κάνει ομοιοπαθητική για λόγους υγείας , σπάνια βρίσκει καφέ decaf. ή ακόμα κάποιος που νηστεύει , σιγά μη βρει αλλόυ καφε με γάλα σόγια
Ε ναι έχοντας τέτοια παράδοση ως Εθνος και ως κοινωνία στο ντεκαφεϊνε και στο γάλα σόγιας πως τολμάνε να ανοίγουν καφενεία και καφετέριες χωρις αυτα?
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,253 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 14:21, 14-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Ε ναι έχοντας τέτοια παράδοση ως Εθνος και ως κοινωνία στο ντεκαφεϊνε και στο γάλα σόγιας πως τολμάνε να ανοίγουν καφενεία και καφετέριες χωρις αυτα?
Έλιωσα!!

(Ντεκαφεϊνέ έχουν σε πολλές καφετέριες καλέ!)
Παράθεση

soydelsur

Δραστήριο Μέλος

H soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H soydelsur έγραψε: στις 14:24, 14-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Δεν μ' αρέσουν α)γιατί ανήκουν στον Μαρινόπουλο (άσχετο, αλλά επειδή έχω δουλέψει σε κατάστημά του, πλέον αποφεύγω ό,τι ανήκει στον όμιλο!), β) είναι πολύ ακριβά (και όχι δεν με ενδιαφέρει η ποσότητα, αλλά το ότι εκείνη τη στιγμή νιώθω ότι πληρώνω μια περιουσία για ένα καφέ ΑΠΛΑ κι ας έχει και παπάδες μέσα), γ) δεν επιτρέπεται το κάπνισμα πουθενά (δεν καπνίζω πια, αλλά όπως και να το κάνουμε, για τους καπνιστές ο καφές πάει μαζί με τσιγάρο), δ) δεν σερβίρει cappuccino freddo απλό.. που είναι ο καφές που πίνω πάντα όταν βγαίνω έξω.., δ) διακοσμητικά δεν λέει κάτι ιδιαίτερο κανένα από τα μαγαζιά του, ε) θέλω καλή μουσική όταν πίνω καφέ και μάλιστα και αρκετά δυνατή -όχι να μας κουφαίνει, αλλά να ακούγεται κανονικά.. ναι, οκ, βίτσια είναι αυτά!
Αυτοί οι λόγοι και μόνο με κάνουν να μην θέλω να πατήσω
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε: στις 14:28, 14-03-07:

ναι έχουν αλλά μόνο σε μερικά είδη. η φίλη μου που κάνει ομοιοπαθητική ξέρει τι περνάει κάθε φορά που καθόμαστε σε μία καφετέρια και θέλει να πιει έναν καφέ. δυστυχώς μόνο νες έχω σε ντεκαφεινε. αυτή είναι η απάντηση που ακούμε. τα starbucks μέχρι και γαλλικό decaf σου κάνουν....
να σου πω κάτι ... το λες αυτό γιατί εσυ μπορείς να πιεις την καφεινη.... για ρώτα άλλους??
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 14:30, 14-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από zanin
ναι έχουν αλλά μόνο σε μερικά είδη. η φίλη μου που κάνει ομοιοπαθητική ξέρει τι περνάει κάθε φορά που καθόμαστε σε μία καφετέρια και θέλει να πιει έναν καφέ. δυστυχώς μόνο νες έχω σε ντεκαφεινε. αυτή είναι η απάντηση που ακούμε. τα starbucks μέχρι και γαλλικό decaf σου κάνουν....

να σου πω κάτι ... το λες αυτό γιατί εσυ μπορείς να πιεις την καφεινη.... για ρώτα άλλους??
Και γιατί να πιει κάποιος καφέ αν δεν μπορεί την καφεϊνη?
Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

H zanin έγραψε: στις 14:34, 14-03-07:

εσύ τον καφέ τον πινεις μόνο για την καφείνη και για να σε ξυπνήσει; εγώ μπορεί να πιω έναν καφέ γιατί μου αρέσει σαν γεύση ή από συνήθεια.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 19:16, 14-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
Βεβαια, οταν λεμε μισο λιτρο καφε, εννοουμε 1-2 shots espresso και ολο το υπολοιπο γαλατιλα και σιροπια! Ευχαριστω δεν θα παρω!
Δεν ειναι οτι δεν μου αρεσει η γευση, αλλα οταν θελω καφε, θελω να νιωθω οτι πινω καφε. Αλλιως πινω και μιλκσεικ.-
O Venti έχει 2 shots όχι ένα κι αν θες βάζεις και περισσότερα (μισό ευρό είναι το καθένα). Προσωπικά όταν διαλέγω Venti μέγεθος βάζω τρία και μια χαρά καταλαβαίνω καφέ!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 21:04, 14-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
O Venti έχει 2 shots όχι ένα κι αν θες βάζεις και περισσότερα (μισό ευρό είναι το καθένα). Προσωπικά όταν διαλέγω Venti μέγεθος βάζω τρία και μια χαρά καταλαβαίνω καφέ!
Γι'αυτο ειπα 1-2, μερικοι εχουν ενα, καποιοι αλλοι δυο. Απλα σχολιασα το μισο λιτρο καφε, που ακουγεται λες και ειναι φοβερη ποσοτητα καφεινης.

Κοιτα, αφου εσενα σου αρεσει, με γεια σου με χαρα σου! Απλα εγω...δεν! Αφου πολυυυ προσφατα αρχισα να πινω cappuccino, παλια δεν τον μπορουσα καθολου επειδη ειχε γαλα...
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 21:18, 14-03-07:

Μεχρι τωρα σχεδον παντα επαιρνα frappuccino και δε μου φαινοταν τοσο η τιμη..
Χθες αισθανθηκα πολυ βοδι που εδωσα 3,30 για ενα μικροσκοπικο, λιλιπουτειο, ελαχιστο δειγμα ποτηριου capuccino με κανα δυο ml καραμελα μεσα.
3,50 κανει συνηθως σε καφετεριες που εχει ενα ωραιο περιβαλλον και κυριως καθεσαι.. Συνεπως, οχι ξανα starbucks μεχρι να καλοκαιριασει και ν'αρχισουν τα φραπουτσινα.
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 21:21, 14-03-07:

το φραπουτσίνο είναι παντός καιρού.

πήρα γρανιτοmachine, θα φτιάχνω φραπουτσίνα με τα κυβικά
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 21:22, 14-03-07:

Γι'αυτο ειπα 1-2, μερικοι εχουν ενα, καποιοι αλλοι δυο. Απλα σχολιασα το μισο λιτρο καφε, που ακουγεται λες και ειναι φοβερη ποσοτητα καφεινης.

Κοιτα, αφου εσενα σου αρεσει, με γεια σου με χαρα σου! Απλα εγω...δεν! Αφου πολυυυ προσφατα αρχισα να πινω cappuccino, παλια δεν τον μπορουσα καθολου επειδη ειχε γαλα...
Α καλάααα, εσύ είσαι απο άλλο ανέκδοτο! Εγώ πάλι, ΛΑΤΡΕΥΩ το γάλα στον καφέ, και όταν για οποιονδήποτε λόγο πρέπει να πιώ "κανονικό" καφέ, τον τιγκάρω στο γάλα, σε σημείο που πίνω "γάλα με καφέ" αντί για "καφέ με γάλα"
Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Μεχρι τωρα σχεδον παντα επαιρνα frappuccino και δε μου φαινοταν τοσο η τιμη..
Χθες αισθανθηκα πολυ βοδι που εδωσα 3,30 για ενα μικροσκοπικο, λιλιπουτειο, ελαχιστο δειγμα ποτηριου capuccino με κανα δυο ml καραμελα μεσα.
3,50 κανει συνηθως σε καφετεριες που εχει ενα ωραιο περιβαλλον και κυριως καθεσαι.. Συνεπως, οχι ξανα starbucks μεχρι να καλοκαιριασει και ν'αρχισουν τα φραπουτσινα.
Προσωπικά και το περιβάλλον μου αρέσει και η μουσική και η ένταση αυτής.
Πάντως μια συμβουλή: Μην παίρνεις ποτέ short ή tall. Στο μικρό μέγεθος είναι υπερβολική η τιμή, ενώ όσο μεγαλώνει το μέγεθος, μεγαλώνει πολύ λιγότερο η τιμή και στο Venti γίνεται μάλλον ...φτηνή!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 21:25, 14-03-07:

Α καλάααα, εσύ είσαι απο άλλο ανέκδοτο! Εγώ πάλι, ΛΑΤΡΕΥΩ το γάλα στον καφέ, και όταν για οποιονδήποτε λόγο πρέπει να πιώ "κανονικό" καφέ, τον τιγκάρω στο γάλα, σε σημείο που πίνω "γάλα με καφέ" αντί για "καφέ με γάλα"
Μια φορα προσφερθηκε η μαμα μου να μου φτιαξει νες, και δεν εβαλε ΚΑΘΟΛΟΥ νερο. Εβρασε το γαλα και το προσθεσε στον καφε. Περιττο να σου πω το τι εγινε...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 21:26, 14-03-07:

Μια φορα προσφερθηκε η μαμα μου να μου φτιαξει νες, και δεν εβαλε ΚΑΘΟΛΟΥ νερο. Εβρασε το γαλα και το προσθεσε στον καφε. Περιττο να σου πω το τι εγινε...
Φέρτην να μου φτιάχνει καφέ, τη λάτρεψα μόλις!!
Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,010 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε: στις 21:26, 14-03-07:

Προσωπικά και το περιβάλλον μου αρέσει και η μουσική και η ένταση αυτής.
Πάντως μια συμβουλή: Μην παίρνεις ποτέ short ή tall. Στο μικρό μέγεθος είναι υπερβολική η τιμή, ενώ όσο μεγαλώνει το μέγεθος, μεγαλώνει πολύ λιγότερο η τιμή και στο Venti γίνεται μάλλον ...φτηνή!
Ναι βρε συ, αλλα να δινω 4 ευρω για εναν καφε στα ορθια μου φαινεται υπερβολικο!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε: στις 21:29, 14-03-07:

Φέρτην να μου φτιάχνει καφέ, τη λάτρεψα μόλις!!

LOL!!!
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 21:30, 14-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Ναι βρε συ, αλλα να δινω 4 ευρω για εναν καφε στα ορθια μου φαινεται υπερβολικο!
Το "στα όρθια" είναι επιλογή σου. Ξέρεις πόσες φορές έχω κάτσει τρίωρο στα Starbucks? Αύριο θα είναι άλλη μια τέτοια μέρα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους