Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,185 μηνύματα σε 74,657 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εμφανισιακή απόρριψη φαγητού

Εμφανισιακή απόρριψη φαγητού σε πρώτη γνωριμία

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
Ναι
53
67,09%
Όχι
26
32,91%

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Demelene
Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 12:36, 21-08-06:

Απορρίπτεται ποτέ κάποιο φαγητό όταν το πρωτο συναντάται καθαρά και μόνο για λόγους εμφάνισης?
Δεν αναφέρομαι σε κακομαγείρεμα! Αναφέρομαι πχ ότι πρώτη φορά σας προσφέρεται ένα φαγητό και η εμφάνιση του δεν σας αρέσει!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,851 μηνύματα.

O Demelene έγραψε στις 12:39, 21-08-06:

Ναι χαλαρά από μικρός είχα το κόλημα! πολλά τα έχω ξεπεράσει αν και δεν τα τρώω ακόμα αλλά τουλάχιστον έχω δοκιμάσει!
Σύκο όμως για αυτό τον λόγο δεν μπορώ να φάω! Πως είναι έτσι?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:43, 21-08-06:

Αν ξέρω οτι μέσα έχει συστατικά που μου αρέσουν και γενικά η σύνθεση του μου ακούγεται νόστιμη, θα το δοκιμάσω κι ας φαίνεται και σαν απεκκρίσεις (sic). Δεν κρίνω το φαγητό με το συναίσθημα

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 12:43, 21-08-06:

αν η πρώτη εμφάνιση κάποιου φαγητού που δεν εχω δοκιμάσει ξανά, με παραπέμπει με τη φαντασία μου σε κάτι αηδιαστικό, δεν το δοκιμάζω ούτε κατά διάνεια!!!!!

για αυτό το λόγο δοκίμασα πρώτη φορά στη ζωή μου κυδώνια (τα όστρακα) πέρισυ....
τελικώς μου άρεσαν πάρα πολύ αλλά και πάλι... σχεδόν με υποχρέωσαν να τα δοκιμάσω γιατί αν δεν δοκίμαζα θα γινόμουν ρόμπα (Επαγγαλματικό ράντεβού )

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 12:46, 21-08-06:

Εγώ απορρίπτω...μόνο με την όσφρησηΑπ'τη μυρωδιά καταλαβαίνεις και τη γεύσηΑν μυρίζει ωραία το τρώω

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 12:46, 21-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
αν η πρώτη εμφάνιση κάποιου φαγητού που δεν εχω δοκιμάσει ξανά, με παραπέμπει με τη φαντασία μου σε κάτι αηδιαστικό, δεν το δοκιμάζω ούτε κατά διάνεια!!!!!

για αυτό το λόγο δοκίμασα πρώτη φορά στη ζωή μου κυδώνια (τα όστρακα) πέρισυ....
τελικώς μου άρεσαν πάρα πολύ αλλά και πάλι... σχεδόν με υποχρέωσαν να τα δοκιμάσω γιατί αν δεν δοκίμαζα θα γινόμουν ρόμπα (Επαγγαλματικό ράντεβού )
σε καταλαβαινω...που να σε πρηζουν να δοκιμασεις μαυρο χαβιαρι αλιμενο σε φετα ψωμι να σου ερχεται να ξερασεις και να πρεπει να καταπιεις τη βουκια

Παράθεση

chemeng

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chemeng
Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O chemeng έγραψε στις 12:53, 21-08-06:

Μα...νομίζω ότι ξεχνάτε κάτι.
Το φαγητό, όπως και κάθε απόλαυση σε αυτή τη ζωή, είναι μίξη αισθήσεων. Δηλαδή παίρνουν μέρος εξ ίσου η γεύση, η μυρωδιά, η όψη, η αφή και ενίοτε η ακοή (αν το μπιφτέκι πχ το πετάς κάτω και ακούς θραύση , ή ακόμα καλύτερα..."φυσαλλίδες μιλάνε..Bambachaa").
Άρα, ένα φαγητό με όμορφη γεύση αλλά όχι τόσο ικανοποιητική όψη, δε θα είναι αρκετά απολαυστικό, ή ακόμα μπορεί να απορριφθεί.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:56, 21-08-06:

Εγω απορρίπτω πολύ εύκολα φαγητό απο την εμφάνηση. Δεν ξέρω ίσως να το ξεπεράσω κάποτε ...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:56, 21-08-06:

[φωνή Homer Simpson]
μμμμμμ....κυδώνια! μμμμμ!
[/φωνή Homer Simpson]

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 12:58, 21-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
[φωνή Homer Simpson]
μμμμμμ....κυδώνια! μμμμμ!
[/φωνή Homer Simpson]
Δεν το'πιασα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:58, 21-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer
Εγώ απορρίπτω...μόνο με την όσφρησηΑπ'τη μυρωδιά καταλαβαίνεις και τη γεύσηΑν μυρίζει ωραία το τρώω
Τα γαριδάκια συνήθως έχουν αηδιαστική οσμή αν μυρίσεις μέσα στο πακέτο. Ωστόσο δεν νομίζω να μην σου αρέσουν

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:59, 21-08-06:

Στο μήνυμα της κουε απαντούσα που έλεγε για τα κυδώνια.
Βέβαια αν δεν έχεις δει Simpsons δεν θα το καταλάβεις.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 13:01, 21-08-06:

Ναι αλλά στα περισσότερα φαγητά απ'τη μυρωδιά καταλαβαίνεις και τη γεύσηΣτα γαριδάκια βάζουν ένα σωρό πράματα μέσα...αλλά δεν έχουν και τόσο αηδιαστική οσμή

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill_1992 : 21-08-06 στις 13:04.
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:02, 21-08-06:

Τα κυδώνια είναι υπέροχα...και γενικά λατρεύω τα θαλασσινά! Κι έχω καιρό να φάω

Στο θέμα μας...πραγματικά δεν ξέρω αν θα το απορρίψω....Ναι η εμφάνιση παίζει ρόλο αλλά μου αρέσει να πειραματίζομαι γευστικά πάρα πολύ, οπότε μπορεί και να το δοκιμάσω

Παράθεση

misslittledevil

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη misslittledevil
H misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

H misslittledevil έγραψε στις 13:03, 21-08-06:

Ναι αμε.
Οι μπαμιες ας πουμε ειναι τοσο γλοιωδεις.. μπιαχ!
Δεν εχω δοκιμασει κι ουτε θα το κανω.

Παράθεση

songless_bird

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη songless_bird
Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

O songless_bird έγραψε στις 13:03, 21-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ

Τραπεζι χριστουγενων της Εμπορικης τραπεζας με καλεσμενο το περιφεριαρχη βορειου Ελλαδος απο τη Θεσσαλονικη. Σαν παιδι που εκανα πρακτικη με καλεσαν και μενα. Και το τραπεζι γεμισε θαλασσινα(δεν τα τρωω με τιποτα!!!) Το πρωτο πιατο ηταν ενα οστρακο σαν μυδι, χτενια ή κατι τετοιο. πρωτη φορα ειχα ερθει face to face με κατι τετοιο Δεν θα φας μου λεει ο περιφεριαρχης? Πραγματα που μου θυμιζουν μυξες δεν θελω ουτε να τα βλεπω του λεω Πηρε μια εκφραση αηδιας Και δεν δοκιμασε ουτε αυτος μετα

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Τα γαριδάκια συνήθως έχουν αηδιαστική οσμή αν μυρίσεις μέσα στο πακέτο. Ωστόσο δεν νομίζω να μην σου αρέσουν
Τι λες τωρα??? Εχεις μυρισει σακουλακι φουντουνια ή δρακουλινια??? Τρελα σκετη! Ανταξια της γευσης τους

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη songless_bird : 21-08-06 στις 13:11.
Παράθεση

Demelene

Διακεκριμένο μέλος

O Demelene έγραψε στις 13:14, 21-08-06:

Μπράβο ΚΟΥΕ!!!
Και τώρα που το θυμήθηκα δεν έχω φάει ποτέ μύδια!!!
Δεν ξέρω αν υπήρχε ποτέ ενσωματωμένο σε κάποιο φαγητό αλλά ελπίζω όχι!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:14, 21-08-06:

Εγω με οσφρηση και εμφανιση, αμα δεν με ικανοποιει το ενα απο τα δυο δεν μπορω να το φαω...

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:14, 21-08-06:

λοιπον εμένα αν μου φερουν πρωτη φορα να δοκιμάσω κάτι και δεν εχει καλη εμφανιση δνε το τρωω καθως και αν δεν μυριζιε ωραια

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,043 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 14:21, 21-08-06:

Ανάλογα τη γεύση, αλλά υπάρχουν φορές που δίνω πολύ βάση στην εμφάνιση και άλλες που όχι.
πχ να δείτε πως γίνεται το φαγητό μες το πιάτο [μπιφτέκια με πουρέ] όταν διαλύω τα μπιφτέκια και τα ανακατέβω με τον πουρε
γιαμ γιαμ

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:35, 21-08-06:

ναι αλλά αλλο να το κάνεις εσυ και αλλο να στο φερει ο άλλο ςετσι και αν μην το εχεις ξαναδοκιμασει ποτε

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 14:35, 21-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Ανάλογα τη γεύση, αλλά υπάρχουν φορές που δίνω πολύ βάση στην εμφάνιση και άλλες που όχι.
πχ να δείτε πως γίνεται το φαγητό μες το πιάτο [μπιφτέκια με πουρέ] όταν διαλύω τα μπιφτέκια και τα ανακατέβω με τον πουρε
γιαμ γιαμ

Γιατί παιδί μου το κάνεις νιανια το φαγητό?
Ο πέτρος θα είναι η χαρά της λάτζας, φανταστείτε τον να πρέπει να σερβίρει κόσμο

Παράθεση

smart

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη smart
H smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

H smart έγραψε στις 09:30, 29-10-06:

Πολλές φορές μου έχει τύχει να μην δοκιμάσω ένα φαγητό μόνο και μόνο λόγω εμφάνισης!!!!Αλλα μπορώ να πώ πως περισσότερο με επηρεάζει η μυρωδιά ενός φαγητού!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:13, 29-10-06:

Εγώ πάλι δεν πτοούμαι... Πίστεψέ με, έχω φάει ΠΟΛΛΑ περίεργα πράγματα!
Βρε κινέζικο από stand σε κάποιο χωματόδρομο της Shanghai, δίπλα από σουβλάκια κατσαρίδας, βρε πάστα σοκολάτας με φύλλο χρυσού σε σίκι-μίκι εστιατόριο... απλά δε με νοιάζει!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:53, 29-10-06:

Κι εγώ δεν έχω κολλήματα στο τι θα δοκιμάσω από την εμφάνισή του, μάλιστα σπάνια με αηδιάζει κάτι φαγώσιμο όπως το βλέπω. Το άσχημο είναι όταν σε κάτι με αηδιάζει η γεύση του!

Παράθεση

crazy lover

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazy lover
H crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H crazy lover έγραψε στις 14:07, 29-10-06:

Τις περισσοτερες φορες τα απορριπτω.........Αν πειναω ομως δεν καταλαβαινω τιποτα!!!!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 18:57, 29-10-06:

Εγω παλια δεν δοκιμαζα τπτ!! Με πολυ δυσκολια, και μονο αν ηξερα οτι ολα τα συστατικα του μου αρεσουν! Αλλα τελευταια εχω γινει πολυ πιο adventurous και ειμαι πολυ περηφανη γιαυτο! Ασε που εχω ανακαλυψει ενα σωρο καινουρια φαγητα που μου αρεσουν!!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 11:27, 02-11-06:

NAI! Χαλαρά, απο εικόνα και μυρωδιά και μόνο, μπορώ να απορρίψω ενα φαγητό...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:36, 02-11-06:

Τις περισσότερες φορές θέλω να ικανοποιώ περισσότερες από μία αισθήσεις (αυτή της γεύσης) και γι'αυτό ναι, και έχω απορρίψει φαγητό λόγω κακής εμφάνισης, αλλά και έχω φάει φαγητό λόγω καλής εμφάνισης. Άλλωστε το φαγητό, μια απόλαυση είναι!

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:54, 28-05-07:

Ναι το απορείπτω, είμαι πάααρααα πολλύ παράξενη με το θέμα δοκιμή πόσο μάλλων να είναι και χάλια εξωτερικά, ξέρω μα λέτε ρατσίστρια αλλα θεωρώ ότι πρέπει να έχει κάτι τίς για να με τραβήξει, αλλα γενικά δεν είμαι της δοκιμής σε νέες γέυσεις οπώτε λογικό είναι να ρίχνω βάρος και σε αυτό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 10:33, 28-05-07:

ειμαι παντοτε ετοιμη να δοκιμασω καινουργια πραγματα...
απο την εμφανιση μπορει να μην το απορριψω αλλα απο την μυρωδια σιγουρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:52, 30-05-07:

Άρα κάτι τέτοιο... δεν, ε;

Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

Teo21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Teo21
Ο Teo21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Teo21 έγραψε στις 13:21, 27-04-09:

Πιστεύω πως το 70-80% έχουν ήδη απορρίψει το φαγητό από την εμφάνιση του και μετά είναι προκατειλημμένοι και μπορούν να απορρίψουν και την γεύση του. Μια καλή συνταγή αποσκοπεί και στην καλή εμφάνιση που θα τραβήξει τον δοκιμαστή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 27-04-09 στις 13:26. Αιτία: Αφαιρέθηκε κείμενο που παραβίαζε τους όρους χρήσης
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 14:45, 29-04-09:

Βασικά όχι μόνο από την εμφάνιση, αλλά ακόμα και από τα συστατικά μπορεί να απορρίψω κάτι ευθύς εξ αρχής... Αν ας πούμε μου πουν ότι έχει μέσα γιαούρτι ή ψάρι σε κάποια μορφή (αντζούγιες, ιχ :S) ή κάτι άλλο από αυτά που δεν τρώω, δεν υπάρχει καμία μα καμία περίπτωση να το δοκιμάσω.
Το μόνο για το οποίο άλλαξα γνώμη, είναι το ιμαμ- την πρώτη φορά που το είδα σε πιάτο μου φάνηκε αίσχος. Μετά που το δοκίμασα, έγινε από τα αγαπημένα μου φαγητά- και γενικά οι μελιτζάνες. γιαμ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

edweimaste

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη edweimaste
Ο edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O edweimaste έγραψε στις 23:47, 04-02-10:

μπιαχχχχ αποκλειετε να το φαω αν δεν εχει ωραια εμφανιση ασχετα αν μετα ισως κανω λαθος που δεν το φαω....και το ατιμο εχει ωραια γευσηηη...τοτε ειναι πολλη γκαντεμιααα.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 01:46, 07-02-10:

δεν παιζει να φαω , αν και το προβλημα με εμενα ειναι οτι δεν δοκιμαζω ευκολα φαγηταν και λεω ενα απλο ''δεν μ'αρεσει'' ενω δεν εχω δοκιμασει.....πιο συχνα αυτο συμβαινει παρα η κακη εμφανιση..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 12:48, 23-06-10:

κανω τον σταυρο μου() και δοκιμαζω ελαχιστο ακομη και αν η εμφανιση ειναι χαλια ποτε δεν ξερεις

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:05, 23-06-10:

εγω απο την εμφανιση ,σπανια..στο φαγητο η γευση παιζει πρωτο ρολο..οχι η εμφανιση..

για παραδειγμα οι ντοματες με αυγα νακατεμενα (καγιανα) μοιαζει σχεδον σαν ευκοίλια ...χαλια εμφανιση..αλλα ειναι τελειο και πεντανοστιμο φαγητο..

Παράθεση

annaki! (μικρή Αννούλα...)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη annaki!
H μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H annaki! ψάξε,ψάξε δεν θα το βρεις.... έγραψε στις 11:18, 24-06-10:

Όχι,γενικά δεν το κάνω...
Τώρα,αν είναι πολύ πολύ πολύ πολύ χάλια δεν ξέρω Μάλλον δεν θα το έτρωγα...
Το φαγητό που αναφέρει ο Άγγελος ας πούμε,δεν με ενοχλεί σαν εμφάνιση και το βρίσκω πεντανόστιμο!
Όλα είναι στο μυαλό μας

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 21:28, 24-06-10:

δεν κοιταω πολυ την εμφανιση αλλα τη μυρωδια...αν κατι μου μυριζει λιγο παραξενα δεν υπαρχει ΚΑΜΙΑ περιπτωση να το δοκιμασω...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 21:35, 24-06-10:

δεν κοιταω πολυ την εμφανιση αλλα τη μυρωδια.
συμφωνω απολυτα σκατουλα..

Παράθεση

tzenaki_m (τζενη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tzenaki_m
H τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H tzenaki_m έγραψε στις 16:22, 03-09-11:

βεβαια..οσο και ωραιο να σου λενε οτι ειναι σε γευση..αμα ειναι εμφανισιακα μια αηδια δεν θα μπεις καν στον κοπο να το δοκιμασω..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 16:33, 03-09-11:

Εγώ είμαι και της εμφάνισης και της μυρωδιάς.Δεν μπορώ να φάω κάτι αν δεν το μυρίσω και δεν μου αρέσει εμφανισιακά. Αν δεν μου λέει τίποτα, το παρατάω. Το κακό είναι στα εστιατόρια ή στις ταβέρνες γιατί δεν μπορώ να κρύψω την δυσαρέσκεια μου με τις γκριμάτσες που κάνω Tελείως αυθόρμητο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 17:03, 03-09-11:

φροντιζω να μαθαινω τα υλικα αποτα οποια αποτελειται......ποσο αηδιαστικο δηλαδη μπορει να ειναι φαγητο στην οψη
κατα κυριο λογο πρεπει να μου αρεσει η μυρωδια του για το φαω.....
ειναι και μερικα που εχουν αψογη εμφανιση και δεν ξερεις απο που θα σου ερθει......
ο πατερας μου στην ιταλια ειχε φαι κατι καταπληκτικα μακαρονια με μια φανταστικη σαλτσα....τοσο πολυ του αρεσα που ρωτησε να μαθει πως την εφτιαξαν και ο σεφ του ειπε οτι ηταν φτιαγμενη απο φιδι.........την συνεχεια την φανταζεστε..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:12, 03-09-11:

Δεν κοιτώ μόνο την εμφάνιση και την μυρωδιά, αλλά αν δεν ξέρω τι είναι αυτό που τρώω, δεν το δοκιμάζω με τίποτα, είμαι πολύ δύσκολος στο φαγητό.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 17:15, 03-09-11:

Άμα το φαγητό είναι νιανιά, σαν εμετός, δύσκολα θα το φάω.
Εκτός κι αν έχει καλή μυρωδιά.

(Καλά όση καλή μυρωδιά και να 'χει η κατσαρίδα και το σκουλήκι, δε θα τα αγγίξω καν!)

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 17:16, 03-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από wolfe4ever
Άμα το φαγητό είναι νιανιά, σαν εμετός, δύσκολα θα το φάω.
Εκτός κι αν έχει καλή μυρωδιά.

φαντασου ΜΠΑΜΙΕΣ χτυπημενες στο μπλεντερ!!!!!!!!!!!

υγ ακουω τον ηχο του μπλεντερ ειναι σοβαρο?

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 17:18, 03-09-11:

Oh god. Ίου.
Εδώ τη μελιτζάνα, άμα διαλύσει δε την τρώω. Και γενικά ό,τι έχει σπόρια και φαίνονται.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:04, 03-09-11:

ντοματα με αυγα..-καγιανας που λεμε-
πεντανοστιμο,αλλα φαινεται οσο χειροτερα γινεται

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

H wolfe4ever έγραψε στις 20:07, 03-09-11:

Eμείς το λέμε Εβραίικο.
Ωραίο είναι, όντως, με φέτα ειδικά!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους