Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,013 μέλη και 2,415,486 μηνύματα σε 75,309 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 602 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς φαντάζεστε τον γάμο σας;

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 09:21, 11-06-07:

Βασικά αυτά που ήθελα τα είχα όλα, ήθελα θρησκευτηκό στον άγιο Νεκτάριο στο φαληράκι, ήθελα Ρόζ νυφικό απο μικρό παιδί και ήθελα να το κρατήσω αργότερα, ήθελα άνθοδέσμες στα θρονιά όταν παιρνάω και ήθελα άσπρο ιερό, ο γαμπρός να με περιμένει στην εκλησία με σκούρο σακάκι και με μια ανθροδέσμη τριαντάφυλα...

Ηθελα καρδιά στο αμαξι και είχα μπροστα μια καρδιά τριαντάφυλα, και πήσο μπουκέτο μεγάλο, ήθελα όλα να είναι τριαντάφυλο, το λατρέυω, ήθελα ΄να μην κάνω τραπέζι και ούτε έγινε, ήθελα πάω κάπου ταξίδι με χιόνι και το είχα.

Πέρασα φανταστικά, ήταν φανταστικά, άλλα αυτό που μου άρεσε και δεν το έκανα ήταν να φύγουμε μόνοι μας, άλλα ο κουνιάδος μας πήρε τελικά βάζοντας δυνατα ένα σιντί που έγραψε με τα εξείς τραγούδια: δεν ξαναβόσκω άλλες βουβάλες... Σκύλα δεν θα σου τηλεφωνήσω... Και το ποιο κουφό δεν παντρέυομαι δεν νυκοκυρέυομαι έκανε ότι ήθελε για την πάρτη του χωρίς να σκευτεί εμάς άλλα τι να κάνουμε μου φτάνει που ο γάμος μου είναι ακόμα στολησμένος και μυρίζει λουλούδια και ευτυχία
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 09:50, 11-06-07:

Είχα δει τον Monsoon Wedding και αν κάποτε παντρευτώ θα ήθελα να είναι κάπως έτσι. Σε ινδικό στάιλ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 12:14, 11-06-07:

Μμμ..σ' ένα εξωκλήσι με θέα την θάλασσα... με ελάχιστους καλεσμένους... οι πολύ κοντινοί... Τούρτα και τα σχετικά στο προαύλιο χώρο... Και η τελετή στο προαύλιο χώρο δεν θα με χάλαγε καθόλου επίσης

Δεν είμαι των δεξιώσεων και των κλαρίνων

Και το βραδάκι οι πολύ κολλητοί στα μπουζούκια και όπου αλλού προκύψει
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε: στις 12:16, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Μμμ..σ' ένα εξωκλήσι με θέα την θάλασσα... με ελάχιστους καλεσμένους... οι πολύ κοντινοί... Τούρτα και τα σχετικά στο προαύλιο χώρο... Και η τελετή στο προαύλιο χώρο δεν θα με χάλαγε καθόλου επίσης
Και στην θάλασσα στεφάνια με λουλούδια ή κεράκια σε άσπρα/γαλάζια/ροζ χρώματα

Είναι ένα εξωκκλήσι εδώ που είναι χτισμένο πάνω σε ένα βράχο και προχωράς πάνω σε ένα τσιμεντένιο δρομάκι για να πας που δεξιά και αριστερά έχει ρηχά νερά και το διακοσμούν υπεεεεεεροχα
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 12:32, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από suspiria
Και στην θάλασσα στεφάνια με λουλούδια ή κεράκια σε άσπρα/γαλάζια/ροζ χρώματα

Είναι ένα εξωκκλήσι εδώ που είναι χτισμένο πάνω σε ένα βράχο και προχωράς πάνω σε ένα τσιμεντένιο δρομάκι για να πας που δεξιά και αριστερά έχει ρηχά νερά και το διακοσμούν υπεεεεεεροχα
Υπέροχο

Για πες που...μήπως μας χρειαστεί
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε: στις 12:36, 11-06-07:

Το εν λόγω εξωκκλήσι:

Μη σε πτοούν τα χρώματα, η φωτογραφία είναι τραβηγμένη μεσημέρι. Το απόγευμα είναι πολύ πιο όμορφα
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  P1160229.jpg
Εμφανίσεις:  74
Μέγεθος:  145,1 KB  
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,238 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 12:38, 11-06-07:

Tέλειο!!
Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.

O Hunter έγραψε: στις 12:45, 11-06-07:

πες ναι και εκει θα σε παω
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 12:50, 11-06-07:

Είναι απλά τέλειο!

Οι από πάνω μου να βρουν άλλο ξωκλήσι αυτό είναι δικό μου
Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε: στις 12:57, 11-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
πες ναι και εκει θα σε παω

αλλάξαμε τοποθεσίααα???
για κάποιον Αγ. Νικήτα (νομίζω) δεν λέγαμε?
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε: στις 13:03, 11-06-07:

Α! Κάτι τελευταίο που ακούστηκε είναι οτι θα απαγορευτούν τα μυστήρια στα ιδιόκτητα εξωκκλήσια γιατί πολλοί ιδιοκτήτες τα εκμεταλλεύονται ως προς προσωπικό τους ώφελος

Δεν ξέρω αν ισχύει, αν θα ισχύσει ή οτιδήποτε, αλλά ψάξτε το οι ενδιαφερόμενοι
Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε: στις 13:06, 11-06-07:

εμενα ο γαμος μου δεν εγινε οπως ακριβως θα ηθελα δυστυχως αν μπορουσα να ξαναπαντρευτω τον ιδιο αντρα για να τα κανω ολα οπως θελω θα το κανα ευχαριστως.... αλλα σημασια εχει οτι εχω τον ανθρωπο μου διπλα μου...οτι εκεινη τη στιγμη του μυστηριου ολα γινοταν για μενα και γι αυτον...αυτο και μονο με κανει απολυτα ευτυχισμενη.
οταν παω σπιτι αν θυμηθω θα σας δειξω πως εγινα νυφη...
οι νυφικες μου φωτογραφιες ηταν παρα πολυ πετυχημενες
Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε: στις 01:57, 15-06-07:

Δεν τον φαντάζομαι... Νομίζω πως δεν θα παντρευτώ ποτέ στη ζωή μου...
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 16:43, 15-06-07:

Δεν μου αρέσει η ορθόδοξη εκκλησία ούτε το δημαρχείο, ούτε αποδέχομαι τον όρο γάμο όπως τον εννοούν οι περισσότεροι, και ειδικά οι γυναίκες που θέλουν πάρα πολύ να παντρευτούν και βιάζονται με ολέθρια αποτελέσματα. Σε όποιον γάμο πήγα γέλαγα. Το πιο ενοχλητικό κομμάτι είναι οι συγγενείς και οι περισσότεροι γάμοι γίνονται Σεπτέμβρη-Οκτώβρη στην Ελλάδα, έτσι μου λέγανε τουλάχιστον παλιά οι μεγαλύτεροι, μές'τη ζέστη και την υγρασία, μια εποχή που δεν μου αρέσει καθόλου, αφού αγαπημένη μου εποχή που νοιώθω φουλ κέφι και ερωτισμό είναι ο χειμώνας κι όχι το παρατεταμένο καλοκαίρι. Δεν είναι ο γάμος το πρόβλημα, αλλά μια σειρά από κακά έθιμα γύρω απ'αυτόν όπως η λίστα δώρου που με αηδιάζουν. Και όλο αυτό το κλίμα, ειδικά στην εκκλησία δεν μου αρέσει καθόλου, το βρίσκω πολύ πομπώδες και θεατρικό. 'Οταν βλέπω ιερέα πάει ο νους μου σε κηδείες. Ποιόν αφορά η επισημοποίηση μιας σχέσης και γιατί να έχει τόσο μεγάλο κοινό μια τελετή γάμου όπως μια επιθεώρηση ? Τα καλά έργα τα παρακολουθούν λίγοι, άσε που δεν ανεβαίνουν κι εύκολα καλά έργα. Και το δημαρχείο είναι στο άλλο άκρο, ψυχρό και άχαρο. Ο γάμος έχει πραγματοποιηθεί πολύ πριν την εκκλησία και τα άλλα όλα είναι περιττά. 'Εχω πολλές ιδέες για αυτοσχέδιο πριβέ γάμο. Δεν προβλέπω γάμο με την έννοια της δημόσιας τελετής, είναι πάνω από τις ψυχικές δυνάμεις μου κι εξάλου νομίζω πάντα θα είμαι φτερό στον άνεμο. Ο γάμος-τελετή είναι για ανθρώπους που είναι προσγειωμένοι ή θέλουν να προσγειωθούν αναζητάνε ασφάλεια και εξασφάλιση, και γίνεται κυρίως για κοινωνικούς και ψυχολογικούς λόγους.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 17:38, 15-06-07:

Μμμμμ... εγώ τον φαντάζομαι...

ανύπαρκτο.......
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 20:03, 15-06-07:

ουτε εκκλησια ουτε πολλοι ανθρωποι
με λιγα λογια ετσι
Συνημμένο Αρχείο 1314
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kakerlak : 01-07-07 στις 19:28.
Παράθεση

NINJAKI (ΧΑ!!!)

Δραστήριο Μέλος

H ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 296 μηνύματα.

H NINJAKI έγραψε: στις 20:27, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
ουτε εκκλησια ουτε πολλοι ανθρωποι
με λιγα ετσι
Συνημμένο Αρχείο 1314
και γω ακριβως ετσι
αχα
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε: στις 20:57, 15-06-07:

Εγώ δεν κάθησα ποτέ να σκεφτώ σοβαρά το πώς θα ήθελα το γάμο μου γιατί γενικά δε μου'ρχεται να φαντάζομαι με λεπτομέρειες κάτι που πιθανώς να μη γίνει ποτέ. ΌΜΩΣ, πριν καμιά τετραετία περίπου συνέβη το εξής:

Ήμουν πολύ άρρωστη, με φοβερά ψηλό πυρετό και είχα περάσει σε κείνη τη φάση του ντελίριου που δεν ξέρεις αν κοιμάσαι και ονειρεύεσαι ή όχι. Σε εκείνη την περίεργη φάση λοιπόν είδα ένα όνειρο (?) ότι παντρευόμουνα και ο γάμος γινόταν σε ένα ξωκλήσι πάνω σε έναν καταπράσινο λόφο, με ελάχιστα άτομα. Ήταν ολα τόσο φώτεινά και φρέσκα και δροσερά...ακόμα το θυμάμαι. Και μετά το γάμο αντί δεξίωση καθήσαμε και κάναμε πικ-νικ στο χορτάρι, τραγουδούσαμε με κιθάρες και ήταν τέλεια! Το πιο εντυπωσιακό είναι ότι μετά από αυτό κοιμήθηκα ήσυχα και την άλλη μέρα ήμουν πολύ καλύτερα!

Έτσι λοιπόν θέλω αν ποτέ παντρευτώ να γίνει ακριβώς όπως σε εκίνο το όνειρο που είδα.
Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,393 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε: στις 22:02, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Έτσι λοιπόν θέλω αν ποτέ παντρευτώ να γίνει ακριβώς όπως σε εκίνο το όνειρο που είδα.
Αχ, ναι ωραίος γάμος θα είναι! Θα με καλέσεις και μένα;

Τελικά οι περισσότεροι εδώ προτιμάμε τα ξωκλήσια, τις κιθάρες, τους λίγους - εκλεκτούς καλεσμένους.

Και μένα ο γέρος μου που μου λέει "Τον γάμο τον κάνουνε οι γονείς για να βγάλουνε τις υποχρεώσεις τους"! Τι να κάνω, να τσακωθώ μαζί του;
Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε: στις 22:14, 15-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Idril
Σε εκείνη την περίεργη φάση λοιπόν είδα ένα όνειρο (?) ότι παντρευόμουνα και ο γάμος γινόταν σε ένα ξωκλήσι πάνω σε έναν καταπράσινο λόφο, με ελάχιστα άτομα.
Αχ τι καλά, αν γίνει όντως, θέλω κι εγώ να είμαι σ'αυτά τα λίγα άτομα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δεν με κάλεσε στο γάμο - Από erin_1975
      Το θέμα έχει λάβει 35 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κοινωνικές Σχέσεις και Οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-02-15 στις 11:37.
    • Εργασία για το γάμο - Από gianna-92
      Το θέμα έχει λάβει 15 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Φοιτητικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-04-11 στις 16:55.
    • Ψέματα στο γάμο - Από prodosia81
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-10-09 στις 12:14.
    • Αυνανισμός μετά το γάμο - Από DrStrangelove
      Το θέμα έχει λάβει 45 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Έρωτας & Σεξ.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-07-07 στις 00:30.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα